Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ruksaky na psa

Autor Téma: Ruksaky na psa  (Přečteno 35593 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #45 kdy: Srpen 27, 2009, 16:35:09 »
V tom případě jsou ve výsledovce výsledky.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #46 kdy: Srpen 27, 2009, 16:38:10 »
Aha, to jsem nevěděla ???, díky:-)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #47 kdy: Srpen 27, 2009, 16:55:16 »
Hele, když ti jde o sundavání brašen bez postroje...Já mam postroj zvlášť pod brašnama, takže to vyjde nastejno ;-) a ještě mě napadla jedna věc, co máš za postroj? Pokud typu guard, máš vyzkoušeno, že se ti nedusí při plném tahu a delší dobu? Mě se na něm pes nedusil rok, pak začal...koupila jsem Faster a pohoda. Co udělš s ruffáckýma brašnama, když se ti na tom bude čubina dusit? Ale jinak ano, když je budeš mít za cenu třeba manmaťáckých tak proč ne a prodat je pak můžeš vždycky... ;-)

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #48 kdy: Srpen 27, 2009, 19:39:53 »
Tak jeste ja: brasny mam (ty od Trixie) a pouzivam - ale jen na kratsi vylety. Na vicedenni cundry jen pokud se chodi denne tak do 40 km, vic ne. Na trek jsem je vzal dvakrat a vickrat to uz neudelam. Poprve loni na Otu, doma jsem pak zjistil, ze je Arya odrena za prednima nohama od prvniho brisniho popruhu. Nastesti ma tak hustou srst, ze byly vydrreny jen chlupy, kuze zustala OK, byla jen mirne zcervenala. Podruhy jsem je vzal letos na Jednookyho, ale to uz jsem to cestou kontroloval - na 70. kilometru jsem je sundal a strcil do baglu, bylo by to dopadlo stejne. A to do nich opravdu nenakladam zadnou vahu, spis jen veci, ktery chci mit behem dne po ruce bez sundavani a prehrabovani se v batohu (hajzlpapir, kapesniky, ponozky, nejaky tycinky, tatranky a tak).
Co se tyka ostatnich, Ruffwearacky jsme s Erajou (jak psala nekde na predchozi strane) videli a pomerne podrobne prozkoumali, nekoupil bych je ani kdyby staly stejne jako ty Trixie, opravdu mi prisly dost nestastne reseny. Manmati jsem mel doma pujceny a taky mi neprisly nijak vyrazne lepsi nez to, co mam. Rad bych videl ty od VK brasnarstvi, aspon podle obrazku vypadaji, ze budou mozna vyreseny uplne nejlip.
« Poslední změna: Srpen 27, 2009, 19:42:58 od zbynek »
Zbyněk + Ārya

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #49 kdy: Srpen 28, 2009, 09:27:11 »
Erája:
...jak jsem zmiňovala, na DT jsme ještě nebyli a ještě asi dlouho nebudem. Takže pes se mi nemá jak dusit (když se chce dusit, stačí jí k tomu i obyč obojek..trdýlko moje ušaté). Na čundru, nebo zkrátka kdekoli kde jsme venku delší dobu, jde s náma ve skupině, nebo se drží na dohled (s brašnama by byla na vodítku)
 Teď mám obyč kšíry..s takovým indiánskym vzorem(oranžová a červená na černém podkladě). Chtěla jsem je celkově zkusit, má je při obranách a pak právě na čundrech. Nemusím ji furt tahat za obojek a taky se líp "odchytává", když proti nám třeba někdo jde. Kdybych jí na tento postroj dala jakékoli brašny, tak by ji to určitě dřelo. Zase-postroj z od těch brašen bych mohla využít třeba i na ty obrany (jasně, můžu koupit extra postroj na obrany atd.)..je vypolstrovanější.

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #50 kdy: Srpen 28, 2009, 09:34:49 »
Na vicedenni cundry jen pokud se chodi denne tak do 40 km, vic ne. Na trek jsem je vzal dvakrat a vickrat to uz neudelam. Poprve loni na Otu, doma jsem pak zjistil, ze je Arya odrena za prednima nohama od prvniho brisniho popruhu. Nastesti ma tak hustou srst, ze byly vydrreny jen chlupy, kuze zustala OK, byla jen mirne zcervenala. A to do nich opravdu nenakladam zadnou vahu, spis jen veci, ktery chci mit behem dne po ruce bez sundavani a prehrabovani se v batohu (hajzlpapir, kapesniky, ponozky, nejaky tycinky, tatranky a tak).
Co se tyka ostatnich, Ruffwearacky jsme s Erajou (jak psala nekde na predchozi strane) videli a pomerne podrobne prozkoumali, nekoupil bych je ani kdyby staly stejne jako ty Trixie, opravdu mi prisly dost nestastne reseny. Manmati jsem mel doma pujceny a taky mi neprisly nijak vyrazne lepsi nez to, co mam. Rad bych videl ty od VK brasnarstvi, aspon podle obrazku vypadaji, ze budou mozna vyreseny uplne nejlip.
Jj, to je přesně to-vícedenní čundry. Chodíme bez většího spěchu, ale bez jistoty, že potkáme nějakou civilizaci..Čím je tedy dáno, že na těch čundrech tvůj pes problém nemá a na DT ano? Jak jdete rychleji (předpokládám), tak se popruhy více třou o kůži? Nic jiného mne nenapadá:-/.
Manmatí jsem taky zkoušela a potvrdila si tak to, co se mi na nich nezdálo. Trixie mi připadají takový fórový, ale dost možná, že se pletu..Určitě by ty brašny měly být pevné..fena mi přervala už druhý kovový obojek (a to neměl točená oka:-( )
  Asi nejste někde od Mělníka nebo MB, případně z Prahy, že bych se na ně někdy přijela podívat..na ty brašny.

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #51 kdy: Srpen 28, 2009, 09:38:44 »
Ono ale na 2 dny nebo na týden už je jedno, věcí je stejně, pokud teda nerazíš do úplné divočiny, kde není možnost doplnit zásoby vody a proviantu (jestli existuje ve střední Evropě takový ráj, tak chci vědět kde!!!!)
..ještě pro tebe:-) Bavila jsem se o tom dnes s přítelem..potvrdil mi, že např. na Slovensku, pokud skutečně chodíš po horách-po hřebenech, tak nenarazíš třeba 4dny ani na obchod či hospodu a když, tak nevíš, jestli tam zrovna bude otevřeno a co tam budou mít. Běžně prý kořalku, s chlebem už to může být horší (natož třeba s psíma granulema)..navíc se tam prý většinou musíš objednat předem-aby něco k jídlu vůbec měly (v té hospě). Kdybychom šli v Beskydech tak, jak chtěl původně známý, který to organizoval, tak bychom taky za celou dobu nic nepotkali:-)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #52 kdy: Srpen 28, 2009, 09:43:47 »
Já jsem zjistla, že se mi pes začal dusit ne na treku (to jsem ještě nechodila) ale cca jsem šla jeden km na vlak a jelikož jsme šli podél silnice a ještě ke všemu jsem měla krosnu těžkou jak... tak jsem si psa připla k bederáku aby trošku pomol. No a pak se mi to ještě potvrdilo v zápřeži u kola. A další poznámka, tvojí čubině je tuším 9 měsíců, a čévéčka pokud si dobře pamauju, klidně ukončujou růst až na dvou letech. Takže bych takle mladýho psa ani brašnama nezatěžovala.

Ale pak dej určtě vědět, jaké teda máš a jak si spokojená po pár čundrech  ;)

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #53 kdy: Srpen 28, 2009, 10:11:42 »
Erája: aha..co jsme zatím byli a měla na sobě ten obyč postroj, tak se mi zdá v pohodě, nikde ji netáhne, ani neškrtí ani když zrovna opravdu Sofi táhne.
K tomu věku: to si samozřejmě plně uvědomuji a počítám s tím. Jde mi spíš o to, aby si na brašny pomalu zvykala, takže samo nenafasuje hned první čundr 5kg na záda! To určitě ne..ale napřed půjdem párkrát jen s prázdnýma brašnama a pak pomaličku do nich něco málo dám. Ano, mohou růst až do cca 1,5-2let, psychicky dospívají až tak ve 3-4letech (takže to si ještě sakra počkám). Ona je hrozné šídlo, má neuvěřitelné energie, i ve srovnání s jejíma bráškama..Na druhou stranu, když viděl p. Hartl (tj. zakladatel plemene) její bráchy, řekl,že jsou fyzicky vpodstatě dospělí, takže už měly dávno makat-u kola, se zátěží atd. Ale to už je spíš pro zajímavost.
 Vědět určitě dám, jsem na to sama dost zvědavá.
 Ještě dotaz: na jaký povel učíte psa aby táhnul? Zatím jenom sem tam, když jsme někam šli a ona začla táhnout třeba do kopce, tak jsem ji pochválila a říkala jí "táhni" ..ale nevím jestli je to tak uplně správně..ne vždy samozřejmě chci, aby pes táhl jak utržený ze řetězu..

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #54 kdy: Srpen 28, 2009, 10:24:11 »
Já to mám tak, že když má postroj, tak táhne automaticky. Jinak pro vyjití když stojíme mám "deme" nebo pro zrychlení u kola

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #55 kdy: Srpen 28, 2009, 10:52:01 »
Jé, tak to je dobrý:-).
"jdeme" používám celkem běžně, stejně jako "běž" ...ne že by to byly regulérní povely (na cvičáku bych to "schytala"), ale obě víme, co tím myslím..napadlo mě "vpřed", ale to se zase používá při konkrétních aktivitách na cvičáku...musím nad tím popřemýšlet.
Trvalo to dlouho, než se to pes naučil? I když je mi jasné, že to bude dost individuální. Čévéčka-co jsem slyšela, se musí dost motivovat..protože proč by jen tak pro nic za nic táhly, že! 8) Umím si živě představit, jak jdu a držím před sebou klacek s uvázaným kusem syrového masa..jak na osla..jen místo mrkve to maso :D

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #56 kdy: Srpen 28, 2009, 11:06:41 »
Jak naučit psa tahat, je tu někde samostatné vlákno, tak se mrkni ;-)

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #57 kdy: Srpen 28, 2009, 11:09:41 »
jj, díky moc:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #58 kdy: Srpen 28, 2009, 11:26:48 »
Citace
Na druhou stranu, když viděl p. Hartl (tj. zakladatel plemene) její bráchy, řekl,že jsou fyzicky vpodstatě dospělí, takže už měly dávno makat-u kola, se zátěží atd.

V 8 měsících a se zátěží?
Tak to je silný kafe i na mě, která jsem tu věčně za tyrana psů pohybem :o

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #59 kdy: Srpen 28, 2009, 12:09:14 »
Lenka:no, taky mě to překvapilo..ale na svůj věk jsou opravdu dost velcí, tak asi aby nabraly nějakou hmotu. Dva bráškové mi přišli trošku při těle, což je dost nebezpečné na klouby a tak celkově (jasně, zase velká zátěž, nebo moc dlouhé vycházky taky nejsou dobré). No, když to řekl zakladatel plemene... ??? Určitě to taky nemyslel tak, že by je hned naložil něčím těžkým. Ale měly by něco dělat.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: