Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ruksaky na psa

Autor Téma: Ruksaky na psa  (Přečteno 36719 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #15 kdy: Srpen 25, 2009, 20:03:15 »
No já nevím...osobně mám zkušenost jenom s Manmatem..neplandá (nutno vyvážit a použít na psa přiměřené velikosti), nedře a pokud ho necpu na psa v létě (což bych necpala žádné brašny) tak se v nich pes nepaří. A stojí pětinu toho co Ruffwear. O jiných značkách ti podají zprávu ti co je používají. Mě se docela líbily brašny z VK brašnářství.
Celej Ruffwear (včetně botiček s vibramem, ponožtiček, neoprenových oblečků a karimatek pro psa za 2 litry) mi přijde jako těžký rýžování peněz za věci který pes nepotřebuje a nebo který se dají pořídit za zlomek ceny.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #16 kdy: Srpen 25, 2009, 20:16:17 »
Jo, brasny se musi vyvažovat, po par vypravach si udelas system- typu pastiky nalevo, granule napravo. Doma brasny vážím na vaze, na treku si vemu do ruky par kaminků a prvních par metru vyvažuju. Osobne se mi nejlepe hodi ty z VK, ale to uz jsem ti psala. Jestli se nekde uvidime, muzes si vyzkouset jak VK, manmat i polar.

pokud bych mela jen jednoho psa, asi bych mu davala do brasen vodu. a neco,co se bude použivat az vecer.

Na obsluhu brasen jsem si musela zvyknout. Videla jsem, žeplno lidi vodi psa za konec brasny. To si nedokazu prestavit. Brasna se tim musi trhat, a pokud pes nejde uplne rovne, pak se pretaci.

Me se na tech superdrahych nelibi, že jsou dole rozsirene, jestli jsem dobre koukala.
Na manatu se mi nelibi, že ty brasny jsou uchyceny jen nahore.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #17 kdy: Srpen 25, 2009, 20:43:40 »
Taky jsem brašny na psa používala a vůbec se mi to neosvědčilo.
Jednak přes ně pes hůř táhne, než přes postroj a stejně se mu nedá naložit tolik, aby mi to nějak významně pomohlo, tak to radši ať táhne. Dále se psovi nedá vysvětlit, že je o brašny širší, neustále s nima o něco zachytává, nedá se s nima pustit do vody, protože by bylo všechno mokrý a sundávat brašny při každý přestávce je pěknej opruz a s nima si pes neodpočne.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #18 kdy: Srpen 25, 2009, 20:45:46 »
Já mam obyč od trixi, má tam vesměs jen granule a ty jsou v sáčku. Úzké popruhy jsem vypolstrovala sama (návlek z beránka a v cajku). Držej, daj se dát na Guard i na Faster. A ne, ten pes je neměl velké, byl to novofundlanďan. Potíž byla, že ty brašny jsou přichysená jenom na zádech k tomu postroji, pes když seděl, tak se mu svazli na bok a na zadek... prostě hrůza a když šel, tak je měl pořád někde jinde. A to měl ty lepší, dražší, jak jsou integrovaný vaky na vodu. Taky jsem o nich uvažovala, ale tohle mě vyvedlo z omylu. Co se týká šířky psa - Bony si zvyknul a počítál s tím. Ale taky už je mam hlavně jenom v šuplíku, ze stejnejch důvodů, jako Gwen. A to mě to ani nemrzí, páč stáli cca 300. A vlastně je používám třeba místo kabelky, když jdu do města  8) a mam psa

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #19 kdy: Srpen 25, 2009, 20:53:04 »
Dále se psovi nedá vysvětlit, že je o brašny širší, neustále s nima o něco zachytává, nedá se s nima pustit do vody, protože by bylo všechno mokrý a sundávat brašny při každý přestávce je pěknej opruz a s nima si pes neodpočne.

Ale dá, mám na to povel: ,,Bacha, volové"! Možna sundavat jednu brasnu vopruz je, 5 brasen je v pohode >:D. Aby to nebylo mokry, musis to dat do dvou až tri igelitaků. Ono je totiz jedno, jestli prsi nebo jdes mokrym boruvcim a travou.

Myslim že zalezi na rozpoloženi kazdyho cloveka, me neprudi brasnovat 5 psů , kovit je pri pauzach po dvou, Gwen by to z toho slehlo, ale zas se neboji v noci, to ja jo. Takze kazdej si musi najit to co mu vyhovuje.


Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #20 kdy: Srpen 25, 2009, 21:08:03 »
Ale dá, mám na to povel: ,,Bacha, volové"!

No ono se dá chodit i jinudy, než jen po širokých cestách a byla i místa, kde jsem měla co dělat sama se sebou a svým báglem, natož abych ještě musela hlídat psa, jestli někde nevisí za brašny.

Aby to nebylo mokry, musis to dat do dvou až tri igelitaků. Ono je totiz jedno, jestli prsi nebo jdes mokrym boruvcim a travou.

Možná tomu nebudeš věřit, ale vynález igelitu jsem už zaznamenala.  >:D Jen prostě nestojím o to, mít věci zabalený v hromadě mokrejch igeliťáků a potažmo při delší akci, než je dvoudenní procházka, v hromadě mokrejch páchnoucích igeliťáků a fakt s sebou nebudu tahat v báglu rezervní  ;D :P




Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #21 kdy: Srpen 25, 2009, 21:52:08 »
Aby se to tu snad nezvrtlo jen v nějaké handrkování, přidávám jednu historku ze života, aneb "Jak jsem sháněla brašny"  :D
Zkusila jsem to ve zverimexu.
Já: Dobrý den, máte brašny na psa?
Prodavačka: Máme. Na jakého pejska to bude?
Já: Na grónského.
Prodavačka: To neznám, jak je velký?
Já: Nooo, o něco větší, než hasky (pevně jsem doufala, že haskyho prodavačka zná)
Prodavačka: No, ale ten je hodně velký (zná) Tak velký my nevedeme, my máme největší tak na středního pudla
Já:(tvářím se nechápavě, na co potřebuje střední pudl brašny)
Prodavačka: A to chcete tak velkýho psa nosit v tašce???

 ;D ;D ;D ;D >:D
 
« Poslední změna: Srpen 25, 2009, 21:59:51 od Gwen a Dinulka »
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #22 kdy: Srpen 26, 2009, 07:56:11 »
Jo, při hledání na netu jsem si všimla, že je dost rozdíl mezi "brašny na psa" a "brašny pro psa"...
Na Manmatu se mi taky nelíbí jen horní uchycení brašen. Navíc když jsem je zkoušela, měla jsem dojem, že jsou nevyvážené už jen proto, že v jedné brašně byl plastový náhubek a v druhé ne. Brašny byly přiměřené velikosti a dostatečně utažené.
  Primárně bude peso ty brašny nosit na čundrech...i vícedenních. Na ty se jezdí téměř celoročně, takže pokud by je neměl nosit v teplých dnech (což se dá říct od jara do podzimu), tak bych bylo asi uplně zbytečné je pořizovat. Vzhledem k velikosti a jídelníčku psa a mé tělesné konstituci, si proto ponese aspoň svůj žvanec.
  Vzhledem k tomu, jaký jsou ti naši zvířácí "zvířata", bych určitě nekoupila např. ty brašny od Trixie. Pochybuju že by vydrželi víc jak dva výlety:-/
  Šárko: proč se ti nelíbí, že jsou dole rozšířené?
...pokud bych je koupila tak, jak mi tu slečna doporučovala, tak by vyšly +- stejně, jako třeba ten Manmat..což už mi nepřijde tak tragické..zvlášť, pokud z toho mám vlastně i ty samostatné kšíry..neříkám, že je potřebuju zrovna extra jenom na DK..ten ještě nechodíme a kdo ví, jestli se k tomu dohrabeme.
  A k té váze..jestliže vypracovaný pes může nést až 1/3 své váhy..tak to už na váze své vlastní krosny rozhodně poznám:-)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #23 kdy: Srpen 26, 2009, 09:47:59 »
váha- přišla jsem na to, že i v případě mych 20 kg haskounek nejsou brašny šité na zátěž 6 kg, navíc po celý den. Jendnou nesla jedna z fen 7 kg a brašny se začaly trhat , utrhl se mi popruh od hrudní části. To bylo v době, když jsem sebou nosila stakeout s kladivem. Došlo mi, že ty brašny takhle brzo zničím. Kotvení psů jsem vyřešila jinak.

Při běžném provozu nemám tak těžké věci, aby se do brašny vešlo 6 kg. Tj že spíš ti dojde misto na věci, než abys překročila váhu.Pozor na to, aby nebyly brašny moc plný, když nejsou na psovi, nepřijdou ti narvaný, ale pes nemá hrudník rovně, ale do oblouku a na ten oblouk je treba nechat v brasne misto. Když jsou brašny moc plný, přetáčej se.

Poznáš, myslim každy kilo
Dlouhodobě se doporucuje jen 1/5 váhy psa.

Horko- záleží asi i na plemeni a nature psa. Malamutaci horko snašeji hure, moji haskouni jsou na teplo zvykli, a nosi brasny v jakemkoli pocasi. Když vidí jak si chystám brašny doma, propukne vždycky davové šílenství a z toho usuzuju, že je zas tak moc netejrám.

Rozšířený brašny- práve kvůli tomu odirání o stromy. Že bude pes moc širokej.  On je i takhle dost širokej, ale takhle je to ješte  vic. Ale je možny, že s jedním psem to nebude problem, ja si predstavila 5 takových brašen vedle sebe  :-X

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #24 kdy: Srpen 26, 2009, 10:07:08 »
Pro Gwen--je fakt, že u nás v jižních čechách moc úzkych mist neni, je to škoda. Viš jak se těšim, že si namelu hubu na Otovi?!! Nebo mozna to stihnu na Stezce vlka.

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #25 kdy: Srpen 26, 2009, 13:23:29 »
Šárka:
ten můj chlupáč má teď 25kg v 9měs...takže i ta 1/5 váhy mi dost pomůže. Většinou mám problém právě spíš s tou váhou, než s prostorem..ten když není, tak není. Asi opravdu zkusím ten RuffWear a pak dám echo..jak sedí, funguje a tak vůbec. Ale objednám ho přímo a ne z ČR, protože tady je to opravdu dost předražené. Asi jako všechny takto dovezené věci..Ti naši psi mají taky raději zimu, v tomto směru..ale zase i proto mi zas přijde dobrý RuffWear-má větrací otvory..a když je fakt vedro, tak se nikam nechce ani nám:-)
S tím odíráním-takhle mě to nenapadlo, ale podle fotek jsou níže, než třeba u Manmatu. Myslím, že když se nebude snažit je sundat záměrně, tak to nebude takový problém.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #26 kdy: Srpen 26, 2009, 16:28:48 »
Citace
A k té váze..jestliže vypracovaný pes může nést až 1/3 své váhy..


Tu 1/3 váhy někde napsal tuším Monťák a od té doby to všichni papouškují.
Předpokládám ale, že to vyčetl z nějakých historických záznamů, kdy na Severu Indián opravdu naložil na psy tu 1/3 váhy i víc, sobě hodil na hřbet tolik kolik vážil sám (na sqwaw dvojnásobek, přičemž ještě táhla nemluvně na zádech a cestou stíhala žvýkat kůže >:D)
Ale žil v prostředí, kde na nějakou outlocitnost nebyl prostor a kde na tom, jestli úlovek dostane do tábora, závisel život jeho rodiny.
Takhle naložení psi neměli aspoň sílu a náladu někam prchat a něco lovit na vlastní pěst.
Ale to že to pes bez úhony přežije neznamená, že se mu to svědčí nebo se mu to dokonce líbí.
Takže bych s těmi váhami byla hodně opatrná...na 40 kg malamuta nenaložím 13 kilo...proboha pod tím se prohnu i já. :o Chci aby si pes ten DT nebo vandr užil v pohodě a s radostí...proto to taky chodím, ne?
Brašny na psovi mě taky spíš zdržují a otravují než by byly přínosem.
Chápala bych je u Šárky...6 psů=6x voda+ žrádlo (kdyby teda místo toho netahala kraviny jako stan, 4x boty, 10x pikao a kladivo >:D )

Citace
Horko- záleží asi i na plemeni a nature psa. Malamutaci horko snašeji hure, moji haskouni jsou na teplo zvykli, a nosi brasny v jakemkoli pocasi.

Co jim taky zbejvá...u psa je smůla, že ti neřekne co si o tom myslí a bude vrtět ocasem, i když ho vezmeš lopatou po hlavě...
Platí to co o váze brašen...to že to pes přežije, neznamená že se mu to líbí.
Jak již samotný název plemene...sibiřský husky...napovídá, jedná se o zvíře pocházející z teplých krajin a schopné tahat sáňky i v + 40°C ve stínu :-X
« Poslední změna: Srpen 26, 2009, 16:38:33 od LenkaB »

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #27 kdy: Srpen 26, 2009, 19:14:04 »


 Chci aby si pes ten DT nebo vandr užil v pohodě a s radostí...proto to taky chodím, ne?
Brašny na psovi mě taky spíš zdržují a otravují než by byly přínosem.
Chápala bych je u Šárky...6 psů=6x voda+ žrádlo (kdyby teda místo toho netahala kraviny jako stan, 4x boty, 10x pikao a kladivo >:D )

Citace
Horko- záleží asi i na plemeni a nature psa. Malamutaci horko snašeji hure, moji haskouni jsou na teplo zvykli, a nosi brasny v jakemkoli pocasi.

Co jim taky zbejvá...u psa je smůla, že ti neřekne co si o tom myslí a bude vrtět ocasem, i když ho vezmeš lopatou po hlavě...
Platí to co o váze brašen...to že to pes přežije, neznamená že se mu to líbí.
Jak již samotný název plemene...sibiřský husky...napovídá, jedná se o zvíře pocházející z teplých krajin a schopné tahat sáňky i v + 40°C ve stínu :-X
:)  argumentace : kdyby se jim to nelíbilo, tak by se netěšili.... :(
to není nic přesvědčivého, páč když vytáhnu káru v + 30 tak i důchodci co sotva pletou nohama se těší, že " poběží " a taky by běželi dokud by je nešlehlo...
a pokud by to zrovna přežili, tak by se zase příště těšili... :(
psi se prostě těší na jakouko-li aktivitu s páníkem a je na něm, aby měl rozum...
(jednoho blba, co běhal s SH přes poledne po asfaltu už jsme tu měli...a taky byli prej na horko "zvyklí ")  :D  ;)
takže shrnutí - mě brašny pro míň jak tři psy přijdou taky blbost...v těch vedrech musí zahřívat i krátkosrsté psy a pokud to pro ně neunesu sám  tak halt nejdu
v Šárky případě bych to chápal, kdyby si nesli žrádlo a vodu pro sebe
(stan a kladivo etc. :D = zbytečná pakárna) tož asi tak  :D  ;)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #28 kdy: Srpen 26, 2009, 20:46:28 »
Yzengrin, osobně bych nejdřív šla pár treků a pak až řešila jestli pořídit brašničky nebo ne. Taky bych řekla, že je lepší zlepšit vlastní kondici/zredukovat vybavení než dávat mladé fence brašny. On má člověk ke konci obvykle dost co dělat sám se sebou než aby měl chuť vymotávat čévéčko zamotaný do vodítka i s brašnama, řešit, že vlítne do každé louže a že se snaží přes brašna podrbat na zádech...
Navíc čévéčka nejsou zrovna pracovití psi takže asi nečekej, že bude radostí skákat, když ty brašny vytáhneš, jako to dělaj  Šárky haskounky >:D

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #29 kdy: Srpen 26, 2009, 20:54:31 »
Já jsem taky byla z brašen unesená (hlavnš se mi to na těch čoklítos líbilo), ale teď po 3 trecích... neberu pokud nemusim. Zredukovala jsem výbavu, že se mi granule, co v nich měl, vejdou do batohu. Pro to bych doporučila koupit nejdřív nějaké horší (klidně ty trixi) a vyzkoušet. Mě držej, roztrhly se jenom když jsem je ze psa nesvlékla, když řádil s jným psem. Jsem zašila a držejvesele dál. Ale jak říkám, teď mi ležej v šuplíku. A pes se taky tvářil líp, když je neměl (po pár desítkách km, na začátku se samo těšil) a to si yslím, že mam psa v dobrý kondičce.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: