Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 bivak?

Autor Téma: bivak?  (Přečteno 20602 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Lucie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
bivak?
« kdy: Červenec 02, 2007, 19:39:22 »
jak to děláte, když v noci na treku prší?? používáte jen nějaký igelit nebo tak něco???

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: bivak?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 02, 2007, 19:59:20 »
Igelit, pončo, celta.... přístřešek uděláš ze spousty věcí. Většinou se dá nějaká "střecha nad hlavou" i najít (seníky a pod., v nouzi je dobrá i autobusová zastávka), ale na to se nedá spolíhat. :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: bivak?
« Odpověď #2 kdy: Červenec 02, 2007, 21:18:49 »
Já teda osobně dávám přednost tomu, když jak říkal PAN KEMR (CHČIJE A CHČIJE)  >:(NAVLÍKNOUT TATANKU  :D a šlapat a jít do nejbližší osvěžovny, ;) ;) ;) seníku apod.(jak psala Gwendolína) nebo pokud není nic z toho po trati tak holt šlapat než přestane....a zatím vždycky přestalo....(ale chce to dobrý boty a tatanku)pořád lepší, než se uhnízďovat v mokru....a pořizovat si ke psům ještě VLČKA :P čau fšici V+2

Offline Hrobnice

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: bivak?
« Odpověď #3 kdy: Červenec 02, 2007, 22:09:53 »
...jo, taky raději jdu a jdu,dokud nenajdeme nějaký přístřešek. A jak píše Venca, chce to dobrý botky a nebo hodně náhradních suchejch ponožek a taky se to dá vydržet i v mokrejch botech.

Verčajs

  • Host
Re: bivak?
« Odpověď #4 kdy: Červenec 16, 2007, 19:36:33 »
Ahojda všichni, můžete mi kdokoli vysvětlit, co to ten bivak vlastně je??? mám svůj tip, ale nechci vypadta jako trubka, jestli jsem se netrefila... díky mockrát komukoli za odpověď...

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: bivak?
« Odpověď #5 kdy: Červenec 16, 2007, 19:57:32 »
bivak je to najlepšie z celého treku...  ;) ;D
peppo

Verčajs

  • Host
Re: bivak?
« Odpověď #6 kdy: Červenec 17, 2007, 07:36:11 »
NO tos mi teda moc nepomohl!!!  :D ;D ;)

Offline stamir

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: bivak?
« Odpověď #7 kdy: Červenec 17, 2007, 08:31:37 »
NO tos mi teda moc nepomohl!!!  :D ;D ;)
čítaj tu: http://www.kstst.sk/pages/vht/bivak.htm
a teplý bonz k tomu: peppo na treku bivakuje len zriedkavo. ony ho fanynky ženú pred sebou systémom štart - cieľ :)  akurát že peppo za cieľ považuje základný tábor (to je správne), ale fanynky ... to teda tak isto neviem   ;)

Jana

  • Host
Re: bivak?
« Odpověď #8 kdy: Červenec 17, 2007, 11:23:47 »
Stamir: poučný odkaz :D, ale na ledovci moc treky nebývají, teda aspoň doufám, takže bych i já uvítala nějaké praktické rady jak, kdy, kde, s kým :-X si ustlat v přírodě.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: bivak?
« Odpověď #9 kdy: Červenec 17, 2007, 11:56:40 »
vyber si někoho s kým a on tě naučí jak, kdy a kde :D
ale vážně - záleží na počasí a možnostech, ideální je pochopitelně plný seník, ale na to bych nespoléhala, dobrý je hustý jehličnan, pod kterým přežiješ i slušný deštík v suchu. Na pořádný liják to ale chce střechu - turistický přístřešek, veranda nějaké chatky,... Když je poblíž voda, ideálně pitná, je to skvělé.
Kdy záleží na tobě, většinou tehdy když už máš dost a jdeš okolo vhodného místa. Pokud nechceš jít nonstop, určitě bych zabivakovala v okamžiku kdy potmě ztratíš značku - ráno možná uvidíš odbočku, kterou bys v noci určitě přešla. Jinak se snaž dostat alespoň za půlku trati, čím víc, tím líp.
Pokud nejdeš na pohodu a těšíš se do cíle, určitě vstaň brzo - pokud netáhneš velký spacák tak se stejně moc nevyspíš - ideální je vyrážet v okamžiku kdy už nepotřebuješ čelovku a můžeš jít rychleji.

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: bivak?
« Odpověď #10 kdy: Červenec 17, 2007, 12:15:42 »
Souhlas s Petrou.  Pokud plánuješ delší bivak, asi se hodí  plachta, ale já ji nenosím a relativně suché místo jsme zatím vždycky našli. Seník je nej, v nouzi stačí autobusová zastávka. Lehký spacák tě opravdu donutí vstát dřív, ale proklepaná noc  zas není nic moc. Vyplatí se převlíct se do suchého, lepší spát jen v prádle než v mokrých věcech.
Zásadně bivakuju za půlkou trati (tedy kromě letošního Šeráka). Obvykle dávám budík tak na půlhodinu před svítáním, ale stejně to zatím nikdy nevyšlo - buď mi byla v noci zima a vstala jsem dřív nebo mi bylo ve spacáku fajn a na nějaký vstávání za tmy jsem se vybodla  ::)

Ale asi to není nutný extra řešit, je to jedna noc a ta se nějak vždycky překlepe.  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: bivak?
« Odpověď #11 kdy: Červenec 17, 2007, 12:31:48 »
jazzinko, co chodím s půlkilovou imitací spacáku, tak můj bivak (když už teda bivakuju) bývá 3-4 hodiny, tak aby se vyspal a odpočinul pes (takže já ho celou tu dobu hřeju), ale v kilovce už se dá vcelku slušně vydržet... největší kufry jsem udělala vždycky když jsem vstala moc brzo a potmě si něco přešla - nejlepší byla loňská Jihlava, kdy jsem hodinu po odchodu z bivaku byla asi o 100m dál.. ještě že mě tehdy nikdo neslyšel  :-X

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: bivak?
« Odpověď #12 kdy: Červenec 17, 2007, 21:21:41 »
to Verčajs: ;) a nebudeš ty trochu blondýnka? :-X :P :D  já teda kdybych byla holka, tak bych chtěla na bivak  ;)... někoho např....  :-X ráno kakao, koblížky etc..... :P
« Poslední změna: Červenec 17, 2007, 21:53:46 od vencan+2 »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: bivak?
« Odpověď #13 kdy: Červenec 17, 2007, 21:26:10 »
Verčajz, chce to ale vhodně zvolit partnera, taky narazíš na týpka..."vzbuď mě, až bude mít kafe teplotu k pití..." :-X ;D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: bivak?
« Odpověď #14 kdy: Červenec 17, 2007, 21:31:19 »
Já teda nevím o kom je řeč, ale je mi ten týpek vcelku sympatickej :P a nevíš co všechno musel v noci prožít.... :-X :D ;) ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: