Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Spacák a karimatka

Autor Téma: Spacák a karimatka  (Přečteno 42896 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #15 kdy: Březen 05, 2011, 09:30:28 »
spacáky se tu co vím řešily už několikrát, já si podle tohoto fora vybrala Primu trek a když to vezmu cena x výkon, jsem naprosto spokojená. Takže bych asi doporučila ji :) Jinak teda svoje první tři treky jsem šla ve třicet let starým, naprosto vypelichaným a tenounkým péřáku a taky se to dalo...a překvapivě v pohodě ;D

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #16 kdy: Březen 05, 2011, 11:35:58 »
spacáky se tu co vím řešily už několikrát, já si podle tohoto fora vybrala Primu trek a když to vezmu cena x výkon, jsem naprosto spokojená. Takže bych asi doporučila ji :) Jinak teda svoje první tři treky jsem šla ve třicet let starým, naprosto vypelichaným a tenounkým péřáku a taky se to dalo...a překvapivě v pohodě ;D
Mě jde hlavně o teplo :) Jestli bych v tom dala ty Šlapanice.
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #17 kdy: Březen 05, 2011, 12:34:33 »
Ja na malej a teplej spacak 2 litry nemam, proto mam spacaky dva. Miltec: komfort -7, je v nem nadherne teploucko a pri mirnem desti nepromokne, ale je docela velky. Stal myslim 700. Mam ho do kempu a kdyz jedem treba nekam v zime pres noc. Jinak na trat mam z Tesca za 150 Kc + tenkou deku, tu si dam dovnitr. Jednu noc se v tom da preckat v pohode, je to lehounke a mista zabere minimalne :)

Offline cztweety

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #18 kdy: Březen 10, 2011, 20:50:23 »
Caute,
taky ted resim spacak, zatim to u me vypada bud na PRIMA CLASSIC Tulák TE 220, nebo PRIMA CLASSIC Trek TE 220, verze XP mi prijde moc draha a eco verzi nechcu kvuli spani pod sirakem.
Preci jen ma horsi vnejsi matros ktery je udajne nic moc na spani pod sirakem  :-(
Kdyz uz bych se ale mel rozhodovat pro cenu kde je XP, asi bych si jeste priplatil a sel rovnou do peri, preci jen peri je peri a ta vaha je uplne nekde jinde  ;)

Ale verze TE mi bohate staci, tak ted jen se rozhodnout jestli dat prednost hmotnosti, nebo komfortu  ;D
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #19 kdy: Březen 10, 2011, 21:34:53 »
Já mám spacáky dva a fleece deku, která nic neváží a v případě potřeby zvýší tepelný komfort (nebo jak se tomu nadává..), tu ale na treku beru jen do kempu.
Mám Jurek Hilly DV http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku=2008010001 koupila jsem přes internet za 830,- na jaro a podzim je úplně v pohodě, neni obří, ale rozměry a váhu třísezóňáku prostě má, s tim se nic nenadělá, pokud má hřát. Mám ho dvě sezony a je skoro jak nový, ale nijak ho nešetřím - proto jsem zvolila levný spacák, že ho vyválim v jehličí, na treku do něj třeba na bivaku vlezu v zablácených hadrech a poleze mi po něm (do něj) pes. Podle mě skvělý poměr kvalita vs cena, šla bych do něj znova, když ho za další dvě sezony vyhodim, nebude mi to líto, spacák za 2,5k bych teda obrečela i po čtyřech sezónách.. Jo a Jurek šije v ČR.. Pak mám ještě Pinguin Tramp http://www.pinguincz.cz/spacak-letni-tramp-khaki.html přes net za 680,- Je to normální letňák, ale zase ne průsvitnej. Malej, lehkej, taky jsem spokojená. Chladnější větrný počasí nebo rosu či drobný déšť řešim (s oběma spacáky) na bivaku klasickou zakrývací plachtou 2x3m za 50 kaček, kterou se buď jen přikreju, nebo se do ní zamotám a mám improvizovanej žďárák..

a když už dělám reklamu, fleece deku mám za 30 kaček z ikea, mají je tam pořád, jsou docela kvalitní, ne takový ty tenký průsvitný, co se za chvíli úplně roztahaj, mají ji sice jen v bleděmodrý barvě, což se na ven a ke psům moc nehodí, ale za tu cenu..  ;)
« Poslední změna: Březen 10, 2011, 21:49:28 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #20 kdy: Duben 17, 2011, 19:30:57 »
Měla bych malý technický dotaz ohledně samonafukovacích karimatek? Na jakém principu to vlastně funguje? Mám představu, že to je složený vyfouknutý, já to rozložím, vytáhnu "špuntík na ventilku" a samo se to nafoukne. Ale jak se to sakra potom vyfoukne, aby se to zase dalo složit?

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #21 kdy: Duben 17, 2011, 20:04:53 »
Musis ten vzduch vytlacit pri baleni.

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #22 kdy: Duben 17, 2011, 20:31:56 »
To je super, děkuji.
Já jsem totiž dneska viděla v letáku z Normy samonafukovací podsedáky, tak se mi to líbilo na výlety, abych neseděla jen tak na zemi, ale nevěděla jsem, jak to pak složit, aby se mi to zas vešlo do batůžku.

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #23 kdy: Duben 18, 2011, 10:36:53 »
samonafukovací podsedáky, tak se mi to líbilo na výlety, abych neseděla jen tak na zemi
Jestli jde vysloveně o podsedák, pak stejnou službu udělá kus staré karimatky - vyříznutý obdélníček vložit do zad batohu. Doporučuju na vyzkoušení, pak třeba zjistíš, že to vastně použiješ 2x do roka a speciální nafukovací nepotřebuješ  ;)

JitkaB

  • Host
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #24 kdy: Duben 25, 2011, 21:43:41 »
Ahoj, prosím, jak se mám vyznat v teplotě spacáku? Třeba komfort +2°C a extrem -21°C ... ? Teplo mi bude při plus dva a výše, a při nižších teplotách budu mrznout a při -25 už umrznu?  :D

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #25 kdy: Duben 25, 2011, 21:53:04 »
Pokial je spacak oznaceny podla europskej normy 13537, tak:
horny limit - teplota pri ktorej mozes spat bez prilisneho potenia (otvoreny spacak)
komfort — teplota pri ktorej moze spat zena vo vystretej pozicii
dolny limit - teplota pri ktorej moze muz spat 8 hodin bez zobudenia skruteny do klbka
extrem - teplota pri ktorej zena prezije 6 hodin (ale moze omrznut)

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #26 kdy: Duben 25, 2011, 22:17:13 »
Nutno ovšem dodat, že se jedná o standartizovaného muže, standartizovanou ženu a standartizované podmínky (bezvětří, sucho, atd).
Navíc každý cítí chlad jindy, při jiný teplotě.

Je rozdíl mezi spanim pod širákem a ve stanu, velkou roli hraje použitá karimatka - izolace od země, do spacáku je třeba se správně oblíknout a taky by neměl bejt moc velkej, aby člověk nevyhříval hluchej prostor..
« Poslední změna: Duben 25, 2011, 23:01:46 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #27 kdy: Duben 26, 2011, 10:36:20 »
Aha!  Dělám všechno špatně. Tak třeba jsem až po dvou letech zjistila, že mám spát na té stříbrné straně alumatky, ale stejně na ní nespím, spí na ní pes :D, takže na mě zbyde zase jen ta zem - tepelná izolace nula, hardy obyčejný :)
A žiju! Spíš si říkám, jestli mě pes nezašlápne, když si v polospánku stele místečko na mém obličeji :-X >:D 8)

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #28 kdy: Duben 26, 2011, 10:55:30 »
hele alumatka je izolace spíš pro pocit :) strana na který ležíš, je úplně fuk (pokud na ní ležíš), ale neřikám, že neizoluje vůbec. Jsem neříkala, že si má člověk obléct hadry té či oné značky nebo materiálu ani nic v tom smyslu  ??? Neměl by bejt člověk třeba oblečenej MOC, protože pak to nefunguje, jak má.. ale koho zajímaj nějaký rady, na netu se daj najít dobrý články.. (nebo třeba outdoorforum.cz)
Taky nemluvim o teplejch letních nocích.. A hlavně je tu furt ta jedna věc - vždyť každej vnímá chlad jinak a při jiný teplotě, někdo se pohodlně vyspí v tričku v letnim spacáku v počasí, kdy jinej oblečenej a v třísezóňáku klepe kosu.
« Poslední změna: Duben 26, 2011, 10:59:06 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #29 kdy: Duben 26, 2011, 11:43:05 »
Dyť já neříkám, že to není pravda, jen že si přijdu jako exot ;D , přestože jsem teplých letních nocí krom Šeráku moc nazažila :'(

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: