Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 očkování

Autor Téma: očkování  (Přečteno 7810 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
očkování
« kdy: Duben 28, 2009, 23:01:22 »
ahoj, chtěla bych na trek vzít ovčáka přítele, ale zjistili jsme že se měl teď v dubnu očkovat proti vzteklině. a teď jak, mohl by jít na jednookýho? kdyby se teď očkoval stejně nebude mít požadovaných 30 dní po, očkován je každoročně.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: očkování
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2009, 06:24:29 »
Nech ho naočkovat hned dnes a domluv se s vetem, ať ti napíše datum tak aby to sedělo. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Kontroloři ze státní veteriny bývají někdy zbytečně ušťouraní a každý si vykládá zákon jinak. Ještě mrkni, jestli náhodou nemá naočkovanou vzteklinu která "platí" víc let,  seznam je na http://www.svscr.cz/index.php?art=2987

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: očkování
« Odpověď #2 kdy: Duben 29, 2009, 18:23:00 »
Ještě mrkni, jestli náhodou nemá naočkovanou vzteklinu která "platí" víc let,  seznam je na http://www.svscr.cz/index.php?art=2987
to neprojde, protože byl oičkovaný jetště v době, kdy ten zákon neplatil. Ptala jsem se na to veta.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: očkování
« Odpověď #3 kdy: Duben 29, 2009, 20:17:33 »
Fakt? Tak to je vrchol úřednické idiocie! >:(

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: očkování
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2009, 20:43:35 »
Mám pocit že těch 30 dní platilo hlavně pro první očkování, nebo očkování po prošvihnutí pravidelného očkování.

Jaksi to nemá logiku když už přeočkovávám pravidelně očkovaného psa, že s ním pak každej rok 30 dní "nikam" nesmím.

Pokud mu ovšem už očkování propadlo - průšvih sám o sobě... tak je pak ta 30 denní lhůta na jistotu než zase začně naplno působit nová vakcína celkem asi logická.

Ale u našich úředníků se už nelze ničemu divit... vůl s uřední mocí je horší jak prasečí chřipka...  :-X
tombru

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: očkování
« Odpověď #5 kdy: Duben 29, 2009, 20:51:13 »
Za A) už to neni prasečí ale Mexická chřipka  8)
Za B) to prošvihnutí očkování je prů..r jen úřadově takhle na akci, jinak ne. Ten datum je jen orientační, nic se nestane, když přetáhneš třeba o dva měsíce. Jinak ten limit Ne maldší měsíce a starší jednoho roku platí i když je psovi 10 let a očkuješ pravidelně od jeho půl roku. Bohužel - bohudík. Také díky tomuhle jsme jedna z nejčistších zemí co se týče nákaz.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: očkování
« Odpověď #6 kdy: Duben 29, 2009, 21:42:23 »
No ale stejně je to logika jaksi podivná...

Na jednu stranu se hraje na jakousi superjistotu a na druhou stranu se klidně z letadel rozhazují vakcíny proti vzteklině liškám, kde vlastně taková slabá vzteklina je... Jedna nám minulý týden takhle přistála na zahradě a jeden pes ji okamžitě zhltnul, naštěstí ji za chvíli neporušenou vyzvracel.

Ale co kdyby to takhle spadlo na zahradu kde je nějaké dítě... Venku si v lese si dá člověk větší pozor, ale na zahradě...

A tak máme super přísnou veterinu na psy, ale na druhou stranu z letadla vlastně vzteklinu rozhazujeme bez nějaké vetší jistoty kam vlastně dopadne a co se s ní stane.

Podle této logiky zákazu by měl být tedy pes po přeočkování měsíc v karanténě, jelikož co kdyby....

No jako vždy na jednu stranu papežtější než papež a na druhou je to zase šumák.

Mě by jen zajímal ten důvod, proč po přeočkování nesmí pes někam 30 dnů jít. Jestli to nějaký racionální důvod má, nebo je to zase jedna z vyfikundací našich úředníků kterou holt musíme splnit. Třeba to fakt nějaký vážný důvod má a pak se bude jistě jednat o širší omezení, ne jen nejít se psem na akci s více psy...

Aby mě pak třeba městský policajt nepokutoval za to, že jsem se psem tak brzo po očkování na věřejném prostranství, nebo v blízkosti jiného psa, nebo třeba v lese.

Bože doufám že tohle nebude nějaký ten tvůrce těchto pravidel číst a v rámci prevence to takhle neupraví  :-X  :-X  :-X
tombru

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: očkování
« Odpověď #7 kdy: Duben 29, 2009, 22:53:36 »
Těch 30 dní nevim, ale ta požerová vakcína pro lišky, je neškodná jak pro psa, tak pro člověka kdyby to pozřel.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: očkování
« Odpověď #8 kdy: Duben 30, 2009, 00:45:21 »
Bavil jsem se na tohle tema s nasim veterinarem. Podle nej tech 30 dnu plati po prvnim ockovani (pripadne pro dalsi ockovani, pokud ockovani pred tim projde). Pro preockovani to z medicinskeho hlediska nema smysl. Bohuzel to na veterinarnich spravach nevedi, nebo vedi a jdou cestou nejmensiho odporu (staci zkontrolovat datum a nepremyslet).
Je dobre psa nejakou dobou po ockovani (1 - 2  tydny) nezatezovat, aby se jeho imunitni system vyporadal s vakcinou. Vakciny jsou vyrobeny z pozmenenych viru, takze tam zadna "slaba vzteklina" neni, je tam jen neco, co vybudi obdobnou imunitni reakci. To je pro organismus zatez, ale ne nakaza.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: očkování
« Odpověď #9 kdy: Duben 30, 2009, 07:44:36 »
Takže tech 30 dnů je prostě jen zase jakási presumpce viny, tedy ke každému psu se přistupuje jako by očkován předtím nebyl. Co na tom, že má v očkováku několik let pravidelného očkování. Jak píše Burák, zas se jen ulehčuje práce zodpovědných lidí...

A s tou orální vakcínou pro lišky to také není až tak bezpečné jak by se mohlo zdát, tady je citace výrobce:

Citace
Vakcína obsahuje oslabený vakcinační virus vztekliny. Pokud by se vakcína (obsah aluminioplastového blistru uloženého v návnadě) dostala do očí, úst, nosu člověka či na poraněnou pokožku, je nutno neprodleně vyhledat lékaře. V tomto případě se postupuje dle platných směrnic pro případ expozice vzteklinovým virem. Při potřísnění rukou nebo jiných nekrytých částí těla vakcínou je nutno postižené místo okamžitě řádně umýt vodou a mýdlem. Návnady obsahující vakcínu je nutno uskladňovat tak, aby k ní neměly přístup nepovolané osoby, zvláště děti!


Jak vlastně taková vakcína vypadá a kompletní popis je zde: http://www.bioveta.cz/cs/veterinarni-divize/pripravky/katalog-pripravku/lysvulpen-por-ad-us-vet.html

Jen pro upřesnění uvedu že uvnitř toho hnědého "puku" je taková umělohmotná kapsle která vypadá podobně jako takový ten "mini med" nebo tekutý citron do čaje co se dává v hotelích na snídani (jen trochu menší) a je v ní růžová tekutina. Dokud se neporuší vrchní aluminiové víčko, měla by být asi neškodná....

Na závěr bych chtěl jen říct že s tím očkováním je to jako s jinýma nařízeníma úřadů, prostě se holt musí dodržet, ať už je jejich význam sebevíc podivný  >:(
« Poslední změna: Duben 30, 2009, 09:09:41 od tombru »
tombru

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: očkování
« Odpověď #10 kdy: Duben 30, 2009, 08:02:41 »
Mě říkal veterinář, že očkování proti vzteklině vydží dva roky a povinost očkovat každy rok je jako sichr co by jednou zapoměli. A kdyby zapomeli do dvou letech, bylo by to horší. Taky mi doporučil jednu starou fenu, co už nikam nechtěla chodit očkovat jen na vzteklinu, že za ty leta ma imutinu dobrou-jako na parvo, psinku a tak. V Psu-priteli jsem jedou četla, že po 8 roce života nastupuje totalní proočkovanost a není třeba očkovat více.

A datumy- neřeší, naočkuje, nalepi samolepku a necha mě, at si datum napíšu sama. Psy očkuji každy rok

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: očkování
« Odpověď #11 kdy: Duben 30, 2009, 08:17:22 »
Tombru, to je zase sichr pro výrobce. Jedná se tušim o velmi nebezpečnou nákazu, tak se rači udělá milion opatření co kdyby náhodou. A co se týče totální proočkovanosti, neni to pravda, protože an některý antigen neni tělo schopné si vytvořiit takové protilátky, aby imunita byla doživotní. Viz známé očkování proti tetanu. Stejně to nemění nic na tom, že se to musí dodržet, to je fakt.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: očkování
« Odpověď #12 kdy: Duben 30, 2009, 08:18:00 »
Datumy mám taky na přání - ono v době kdy jsem byla se psem každý víkend na nějaké akci to ani jinak nešlo - po očkování jsem dávala jeden víkend klid, ale měsíc ani omylem, to by se ten pes zbláznil a já z něj. Dokonce jsem mívala dvě verze - jednu v očkováku a jednu v pasu.
Kiwi chtělo to hned jak jste to zjistili naklusat na očkování a nechat si napsat datum Jednooký - 30 dní.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: