Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tahání

Autor Téma: Tahání  (Přečteno 39512 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #30 kdy: Květen 01, 2009, 13:26:48 »
předpokládám že při té pochvale má snahu koukat po tobě a proto se motá.
Díky, Petro, jj, to je přesně ten důvod jeho motání :) děkuju za radu, je fakt, že používám takovou energickou nadšenou pochvalu "Výýýborně!!!"(myslela jsem siže ho to nabudí, to sice ano, ale špatným směrem ;) ) a on pak má tendenci skákat mi na hlavu, a takhle se motat. Ta klidná pochvala by mu měla pomoct, zná jí například ze stopování, nebo při uklidnění zákusu. Jinak ještě jsem se Tě chtěla zeptat...co bys mi tak doporučila pro 25kg psa za dobrou zátěž? Třeba nějaký špalek? On má docela síli, jednou jsem ho nechala uvázaného venku za kouli u třídvřového Pajera, že si skočím ještě pro něco domů, a když jsem se vracela, tak zhruba půl metru na psův dosah stál provokující kocour, a Pajero bylo v docela dost znatelném pohybu ze strany na stranu :D Předem Dík :)
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Tahání
« Odpověď #31 kdy: Květen 01, 2009, 18:31:33 »
 ;) nejlepší je těžkej  řetěz, tahne se za váma jako had , ale nerachotí a neposkakuje  ;) (zkracováním a prodlužováním si koriguješ váhu) nejdůležitější je naučit psa poctivě makat, pro začátek a na malou vzdálenost (3 - 4 km) bych začal tak cca 20 kg a klusem (né cvalem), nedovol  žádný očuchávání atd.páč jde o vážnou práci i vodítko si zapni za postroj a zkraje než to pochopí můžeš poklusávat (nebo na kole) skoro vedle psa a pomalu zůstávat pozadu...vymysli si nějaký povel, aby jasně věděl a poznal kdy má pracovat...pro potřebu treku stačí, když táhne jen do kopců, po rovině a z kopce je nejlepší když jde u nohy... jestli děláte sportovní kynologii, je dobrý aby rozlišovala "k noze"  kdy má bejt na tebe nalepená a mít oční kontakt a pak třeba na treku nebo i jen normálně po městě povel např "se mnou"  kdy to je hodně rozvolněný k noze ;D ;), nemusí na tebe čučet a může využívat délku vodítka (bez tahání) moje SH holky pouštím před sebe jen do kopce a vytáhnou mě všude  ;) po rovině by mě vodrovnaly kolena... ;)
« Poslední změna: Květen 01, 2009, 18:33:28 od vencan+3 »

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #32 kdy: Květen 02, 2009, 19:36:37 »
díky moc za rady, určitě využiju, hned jak se pejsan uzdraví. Rozlišování používáme, to zná moc dobře (ve městech u nohy, jinak k noze). Tak půjdu najít nějakej řetěz, neco tady určitě bude. Ještě k tomu netáhnutí z kopce...ten řetěz mu mám asi teda odepínat když z toho kopce půjdeme...?
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Tahání
« Odpověď #33 kdy: Květen 02, 2009, 19:50:19 »
 ;)pokud ho chceš naučit tahat , tak při tréninku tahání tahá imrvére  :D ;)nahoru dolu , rovina zkrátka pořád .... :D

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #34 kdy: Květen 03, 2009, 15:49:29 »
ahá,no jo vlastně ;) děkuju! teď mi to došlo...:D
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline zingls

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #35 kdy: Květen 03, 2009, 16:19:34 »
hlavně si nauč psa netahat z kopce .... vlastní zkušenost a celkem dlouho trvá odnaučení

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Tahání
« Odpověď #36 kdy: Květen 03, 2009, 16:22:32 »
hlavně si nauč psa netahat z kopce .... vlastní zkušenost a celkem dlouho trvá odnaučení

Z kopce si psa dám "za paty". Všichni moji psi pochopili co po nich chci za 1 vycházku.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Tahání
« Odpověď #37 kdy: Květen 04, 2009, 06:17:00 »
hlavně si nauč psa netahat z kopce .... vlastní zkušenost a celkem dlouho trvá odnaučení
dotaz zněl jak psa naučit tahat, chápeš?  :D co a jak bude využívat je jen na ní a dle potřeby , chápeš voe ?  :D ;)

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #38 kdy: Květen 04, 2009, 11:12:58 »
hlavně si nauč psa netahat z kopce .... vlastní zkušenost a celkem dlouho trvá odnaučení

Z kopce si psa dám "za paty". Všichni moji psi pochopili co po nich chci za 1 vycházku.

povel za paty už muj pejsín umí, teď ho potřebuju naučit to hlavní-tahání ;)
jinak díky, dobrej nápad s tím řetězem, ale ať hledám jak hledám, nemůžu žádnej najít, takže musim přijít, co mu tam navázat místo toho....:/
« Poslední změna: Květen 04, 2009, 11:14:36 od Evička a Rasťa »
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Tahání
« Odpověď #39 kdy: Květen 04, 2009, 11:49:35 »
Někdo zapřahá starou pneumatiku, ale ta asi bude skákat a tancovat za psem, tak bych se na ni radši z druhé strany navázala jako brzdič, ať psovi nevlítne na paty a nezačne se toho bát.
Ale vyzkoušené to nemám, moje havěť šla rovnou ke kolu nebo koloběžce.

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #40 kdy: Květen 04, 2009, 18:39:51 »
Aranka dneska tahala dvě malý pneumošky z horskýho kola. A neskáče to, je třeba to mít na pevný šňůře - vodítku, ne amortizér. Neskákalo to. Ale táhla to jen chvíli co jsme se byli proběhnout a vyzkoušet Faster od Zera.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #41 kdy: Květen 05, 2009, 12:35:48 »
no, tak těch tady mám ze svejch starejch nepojízdnejch kol fůry :D tak to jdu hnedka vyzkoušet...díkes :)
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Tahání
« Odpověď #42 kdy: Květen 05, 2009, 12:52:22 »
 ;) tak nevím kolik pneu budeš potřebovat na cca 20 kg zátěže  :-X
a tahejte jen na přírodním povrchu (žádnej asfalt !!!! ) tak nevím, jestli jsi to vůbec pochopila, páč taháním něčeho lehkého (co za ním bude různě blembat a vlát a šustit a poskakovat) se NIC nenaučí.... >:( jen ho zděsíš  ;)
« Poslední změna: Květen 05, 2009, 12:54:07 od vencan+3 »

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #43 kdy: Květen 05, 2009, 14:05:53 »
;) tak nevím kolik pneu budeš potřebovat na cca 20 kg zátěže  :-X
a tahejte jen na přírodním povrchu (žádnej asfalt !!!! ) tak nevím, jestli jsi to vůbec pochopila, páč taháním něčeho lehkého (co za ním bude různě blembat a vlát a šustit a poskakovat) se NIC nenaučí.... >:( jen ho zděsíš  ;)


no, právě mě to ohledně tý váhy došlo až když jsem to sem napsala...asi bych jich potřebovala fakt rance:/ tak mě spíš napadlo třeba nějaká větší pneu, jak radila LenkaB...ten řetěz by byl fakt nejlepší, jenže ho nemám:(jedině mě napadlo víc menších řetězů...ale to zas asi taky bude dělat bordel...jedinej velkej řetěz, kterej doma je, má táta na nakláďáku, a používá ho, když zapřahá podval. Ten kdybych mu vzala, asi by z toho radost neměl...
jinak s tím povrchem...jasně že jen na loukách, polních a lesních cestách...my jinam ani na prochajdy nechodíme, a tohle je jasný, akorát bych mu zničila packy...
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Tahání
« Odpověď #44 kdy: Květen 05, 2009, 16:18:10 »
Já jsem měla na mysli gumu nejmíň z osobáku. Plášť z horskýho kola by pes vůbec netušil, že za sebou něco veze.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: