Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak správně změřit postroj?

Autor Téma: Jak správně změřit postroj?  (Přečteno 16479 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Han.cca a Romy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
Jak správně změřit postroj?
« kdy: Březen 30, 2009, 21:33:49 »
Chtěla bych si objednat postroj ManMat guard, ale nejsem si jistá jestli obvod krku měřím správně. Nevím jestli měřit v místě kde pes nosí obojek, nebo níž na prsou tak jak je vidět na dřevěné figuríně psa? Děkuji za radu.  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2009, 21:42:48 »
Nejlíp si zavolat přímo Jardovi Soumarovi na Manmat a nechat si poradit u zdroje.

nejde mi zadat (Han.cca)

  • Host
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2009, 21:50:00 »
Těšila jsem se, že ho objenám ještě dneska - o víkendu mám být hezky a mohli bychom ho hned vyzkoušet na nějaké kratší prochajdě. No nic, na volání je už pozdě, budu to muset nechat na zítra.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2009, 21:51:42 »
Tak dnes už by s ním Jarda stejně na poštu neletěl  ;D, zavolej ráno, ti ho hned pošle, když řekneš, že to spěchá.

Offline Han.cca a Romy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #4 kdy: Březen 30, 2009, 21:52:05 »
 ;D už vím proč jsem se nemohla podepsat - byla jsem odhlášena

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #5 kdy: Březen 30, 2009, 21:55:32 »
Hancco, tak jsem to šel změřit. Berta má v nejužším místě kolem krku 44 cm a přes prsa (tam kde skutečně je postroj) má asi 52 cm. A máme SOFT UNIVERSAL velikost L, který má dle tabulky 54 cm kolem krku a naměřil jsem taky 54. A je jí dobře, tudíž je to míra přes prsa, tam kde chceš aby se postroj na psovi usadil.  
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Han.cca a Romy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #6 kdy: Březen 30, 2009, 21:56:38 »
Ráno jsem v práci (bez internetu a psa k případnému doměření), takže zase až odpolene. Myslela jsem, že někdo tady již od ManMatu objednával a mohl by mi poradit co měřit. Ale stejně díky

Offline Han.cca a Romy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #7 kdy: Březen 30, 2009, 21:58:51 »
Díky Vojto, to je přesně to, co jsem potřebovala vědět!  :)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #8 kdy: Březen 31, 2009, 20:48:38 »
tohle mi taky vrtalo hlavou, na našem postroji se mi pes v tahu dusí, přesto, že máme velikost přesně na jeho obvod krku:( asi mám zvláštního psa ???

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #9 kdy: Duben 01, 2009, 00:00:21 »
nám se choďák dusí na guardu, na sledovém typu je ok

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #10 kdy: Duben 01, 2009, 07:40:55 »
mne nejvic zafungovalo orientovat se podle delky zad. Obvod krku se mi nikdy neshodoval, kdyz jsem objednaval postroje podle delky zad (po nekolika blbejch zkusenostech jsem bral uz jen konfekcni velikosti :D ) ... Pravda, takhle mi 'fungujou' jen postroje od peska :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #11 kdy: Duben 01, 2009, 07:45:21 »
Ono dusí (sjíždí dozadu) i postroj co je větší přes hrudník, tam sice jde seřídit, ale kámen úrazu je délka té části co jde mezi nohama psa, ta se taky odvíjí od obvodu hrudníku a seštelovat nejde.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #12 kdy: Duben 01, 2009, 11:40:26 »
No my máme taky guard a jednou jsme zkusili sled a u něj zůstaneme:) je to nádhera, klid pohoda, žádný přidušený zvuky , jen zpěv ptáků a zurčení potůčků, prostě příjemný nezvyk ;D
Ještě , že ten sled podědíme, boxeři bohužel nespadají do normálních velikostních tabulek:(  maji úplně jiný rozměry a mě navíc vždycky vyjde něco jinýho 8)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #13 kdy: Duben 01, 2009, 14:20:30 »
My máme stejnou zkušenost, pokud pes má snahu táhnout je lepší SLED, pokud jen občas a spíše se motá jen tak okola pánečka tak ten GUARD.

V obou případech platí, že musí buď psovi dobře sednout, nebo se dát seštelovat. Bohužel na to není jednoznačná rada je to velmi závislé na stavbě těla a typu srsti. Postroje obvyklde dobře sedí na seveřáky protože jsou na ně většinou primárně "odladěné" :-) U jiných plemen nezbývá než zkoušet, tam si s jednuduchým měřením krku asi nevystačíte.

Na 5 psů "klasického" severského vzhledu můžeme doma dát postroje téměr bezproblémů, maximálně se to liší léto/zima velikostí podle toho jestli mají zimní srst. Jeden pejsan je už ovšem trochu jiné stavby, takovej větší "atlet" a GUARD už mu vůbec nesedí a SLED se mu musel dobře vybírat.

Pokud pes sípe, obvykle se mu nějak postroj svezl a tlačí ho zespodu do krku, takže je velice důležitá fixace postroje přes hrudník podle směru tahu.

SLED postroj je určen pro hlavně horizontální tah - tedy v případě chuze to chce delší šňůru a pak se dobře fixuje a nesjíždí ani po krku ani netlačí do břicha.

GUARD je spíš pro kolmější a ne tak intenzívní tah. Pokud se použije pro víc táhnoucího psa, tak ho obvykle škrtí protože nedokáže dobře rozložit tah na záda a spodní část hrudníku. Tím pádem se pak v krční oblasti sveze buď do boku, nebo nahoru a tím psa začne škrtit.

No zkusím to nějak jednoduše na závěr shrnout:

GUARD spíše pro méně táhnoucí psy pomocí i kratšího vodítka upnutého k pasu.

SLED pro hodně táhnoucí psy, s delším vodítkem rozhodně už upnutým k pasu. Delším vodítkem myslím takové to s gumou - amortizérem třeba od ManMatu (tuším 2,5-3m a stačí i pro mě s výškou 187cm tedy větším rozdílem mezi mým pasem a psem).

Pro hodně táhnoucí psy opravdu doporučuji vodítko s amortizérem (gumovou vložkou) je to mnohem příjemnější jak pro psa tak pánečka a při polevení v tahu se vodítko hned neprověšuje a nemotá se pod nohy.
tombru

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jak správně změřit postroj?
« Odpověď #14 kdy: Duben 01, 2009, 14:35:25 »
Ano, přesně tak, ve větším tahu se mu guard "vyhrne" těsně pod krk, pes toho ovšem nedbá a ještě přidá a už to jede...Nejdřív jsem na něj měla guard větší velikosti v obvodu krku a chodit se na něm nedalo:( Myslela jsem si, že je to právě tou velikostí a objednala mu přesně tu jeho. Máme long distance, s odrazkama a je perfektní, nádherně mu sedí, jako by ho ušili přesně na něj...jen se do toho pes nesmí opravdu opřít...ale při lehčím tahu je to ok.
Sled jsem zkoušela...nezachrčel, i když táhnul sebevíc:) A tu šňůru mám 2,5 m, nevim, jestli i ta k tomu přispěla, ale jsem moc ráda, že už jsem našla řešení!!! a myslim, že cedroňka taky ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: