Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98791 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #120 kdy: Červenec 10, 2010, 12:57:11 »
Sandály od Vitnamců za dvě kila vydrží taky přes léto, pár treků jsem v nich už taky šel a vpohodě :)

Se zdravejma nohama možná...to já bohužel nemám, takže potřebuju aby to trochu podepřelo klenbu atd.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #121 kdy: Červenec 11, 2010, 21:34:14 »
já jsem v sandálech od vietnamců odchodila HODNĚ. Jenomže jsem měla štěstí na vynikající kousky - všechno tak jak má být, měkké tam kde to mělo být měkké, pevné tam kde to mělo být pevné... jela jsem v nich několikrát vodu, vloni jsem v nich chodila půlky treků. Jenže už se totálně rozpadly a marně sháním jejich stejně kvalitní nástupce - v tom co vietnamci nabízejí teď jsem ušla dvoje venčení a sandály se rozpadly... nehledě k tomu že jsou tvrdé, nekvalitní,... už uvažuju že půjdu do nějakých značkových...

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #122 kdy: Červenec 12, 2010, 09:18:37 »
...sandále...hlavně co se trvanlivosti týče.
Lizard Super Hike mam letos uz trinactej rok. I kdyz uz jsou letos jejich dny pravdepodobne pomalu secteny, porad aktivne slouzeji a to jsem je nijak nesetril, nosil jsem je kazdy leto prakticky nonstop. Chodily po meste, v lesich, v horach, ve sladky i slany vode, v pousti a vsude jsem s nima byl spokojenej.
(Jedny volny v cisle 44 mi zustaly od lonska "zapomenuty" ve skrince v praci - viz muj lonskej inzerat, kdyby to bylo tvoje cislo a chtel bys je vyzkouset, muzu je vzit na Seraka.)
Zbyněk + Ārya

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #123 kdy: Březen 10, 2011, 13:16:13 »
Při brouzdání na stránce Salomonu jsem objevila dělení bot na turistické a hikingové a nevím, jaký je mezi nimi rozdíl. Nevíte?

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #124 kdy: Květen 31, 2011, 20:47:35 »
ahoj řeším dilema. mám merrelly - botky jsou rozchozené mám je víc jak dva roky a chodím v nich prakticky denně. I tak se mi udělaly puchejře. na šlapkách jsem myslela že to bude vložkou, tak jsem ji vyměnila za ortopedickou (noha si zvykla) ale na jednookým se situace opakovala, a to jsem šla jen MIDY.
teď řeším jestli si koupit salomony, které tu hojně chválíte ale bojím se že to bude stejné jak s merrelly a nebo MID odejít v běžeckých botách new balance, které jsou ale velice prodyšné a bojím se že při první kalužce budu mít mokro.
máte nějaké tipy?

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #125 kdy: Květen 31, 2011, 21:07:08 »
ahoj řeším dilema. mám merrelly - botky jsou rozchozené mám je víc jak dva roky a chodím v nich prakticky denně. I tak se mi udělaly puchejře. na šlapkách jsem myslela že to bude vložkou, tak jsem ji vyměnila za ortopedickou (noha si zvykla) ale na jednookým se situace opakovala, a to jsem šla jen MIDY.
teď řeším jestli si koupit salomony, které tu hojně chválíte ale bojím se že to bude stejné jak s merrelly a nebo MID odejít v běžeckých botách new balance, které jsou ale velice prodyšné a bojím se že při první kalužce budu mít mokro.
máte nějaké tipy?

Merelly jsem měla taky - když už jsem si je příjemně rozchodila, tak se rozpadly...  :'( Teď to řeším tak, že beru botky dvoje (ale na mid by se mi dvoje tahat nechtěly, tam bych to řešila dle počasí, když bude sucho, tak ty lehké běžecké, no a kalužku obejdeš  ;D). Většinou vycházím právě v těch lehkých (měla jsem například Campri, Karimoor, většinou nevydrží víc jak 2000 kiláků  :-[) no a do batůžku přijdou buď sandálky, nebo v případě očekávaného deště botky nepromokavé (jen si pak musíš nacvičit rychlý úprk z hospody, protože loni na Paprsku ve vytrvalém dešti mi po prohlášení "obuju si suché botky" šlo o život  >:D) Každopádně mida bych šla v těch, co mi pasujou nejvíc, tak jako tak seš za pár hodin zpátky, takže ani případný promáčení bych moc neřešila.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #126 kdy: Květen 31, 2011, 21:34:43 »
Teď jsem dala tři treky v běžeckých Mizunech a vzhledem k tomu že pořád ještě nemám trekovky (Garmonty vydržely jednu sezónu, stejně jako Merelly), vypadá to že v nich budu chodit dál. Do kaluží pokud možno nešlapu, ale propršený trek si radši nechci ani představit.
Puchýře jsou hodně o mazání a ponožkách. A taky o pedikůře.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #127 kdy: Květen 31, 2011, 21:46:18 »
teď na Slovensku propršel (to je občas slabé slovo) skoro celý druhý den, trek byl brutální a přeci puchejř žádnej i když celej den v mokrejch běžeckejch botách - ale nožky před trekem namažu Infadolanem, po 25 km vyměním ponožky i když jsou během minuty mokrý zas, tlapu promáznu znova. Ale botky by měly být o trochu větší než pro běžné chození či běhání a na převlíkání taky tahám fusky různé tloušťky.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #128 kdy: Květen 31, 2011, 21:51:20 »
Když je řec o puchyrech, tak ja jsem zjistila, že taky zalezi na rychlosti a stylu chuze. Overila jsem si to ted na Jednookym. Celou dobu naprosto v pohode, že bych moc mazala a menila fusky se rict neda, ale na poslednich 15 km jsem se chytla par lidi a sla jsem s nima. Zadna dlouha pauza na vymenu ponozek a umyti nohou v potoce. Citila jsem že se mi dela puchyr, ale byla uz tma a držela  krok s ostatnimi. Kdybych sla pomalejc, nebo zabivakovala , byla ulpne bez.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #129 kdy: Květen 31, 2011, 21:55:57 »
Ja mam tyhle: http://www.canis.cz/pracovni-obuv-2/obuv-gotex-mount-cook-polobotka-kombinovana-7/
Jsou fajn, chodi se v nich dobre, netece do nich, puchyre zadne ( vlastne letos na Slapanicich jeden). V kotnikovych jsem se necitila moc dobre, tohle je lepsi. Ale na nejake zavodni behani to neni, jsou takove pevnejsi. A za ty prachy...
Jeste planuji poridit neco takoveho: http://www.canis.cz/pracovni-obuv-2/obuv-island-ibiza-polobotka-kombinovana-5/  , a to pro pripad, ze by se zadaril nejaky suchy trek s bajecnou predpovedi pocasi, to by byly nejake mekci boty, alespon pro mne, vhodnejsi. Dvoje boty se mi tahat nechce, max. sandale na obcasne chvilkove prezuti.
A mam ortop. vlozky :)

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #130 kdy: Květen 31, 2011, 22:01:28 »
Nosim trail running tenisky, bez GTX, na vsetko okrem skalnateho terenu, aj ked je mokro. Ako premoknu tak vyschnu.
Puchiere mavam zriedka, zvacsa ked som lenivy vymenit po case ponozky.

Trochu problem bezeckej obuvy je ze treba ratat s kratsou zivotnostou.
Posledne Salomonky padli po 1000km pricom na behanie neboli moc dobre uz tak od 700km.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #131 kdy: Květen 31, 2011, 22:55:19 »
Šárko, opravdu máš pocit že je to o rychlosti když nemám puchýře ani já ani ty?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #132 kdy: Červen 01, 2011, 06:55:19 »
Mám Merrelly 3 rok (všechny treky + výlety a vandry), fantasticky rozšlápnutý, stále nepromokavý, bohužel podrážka je děravá skoro durch, na Otíkovi jim asi zase uděláme rituální pohřeb :'(
Takže taky řeší dilema...Merrelly jsou zatím jediný botky co na moji divnou (úplně placatou a širokou nohu) sedí...s běžeckejma botkama mám smolíka, potřebuju aspoň minimálně zpevněný kotník....a teď babo raď...asi zas půjdu do Merrellek...i když nevydrží ani us.aný 3000 km :-X
Začíná mi připadat, že výrobci trekové obuvi nepočítají s tím, že by v botech zákazník i chodil ;D

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #133 kdy: Červen 01, 2011, 08:46:45 »
Výrobci už vůbec nepočítají s tím, že by v trek. botech někdo chodil jinde, než po lesoparčíčku...

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #134 kdy: Červen 01, 2011, 09:42:57 »
No ja se tomu vubec nedivim. Kdyz tak posloucham, ze sel nekdo 6-ti km trek, nebo 10-ti km turu  ;D Nebo jak nekdo po dvaceti kilometrech nemuze tyden chodit...  ::)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: