Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98317 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #30 kdy: Březen 13, 2009, 23:10:26 »
Některejm nohám bohužel nepomůže ani to. Jak má někdo sklon k tvorbě puchýřů, tak nepomůže ani kdybys nohy ozlatila...puchýřů může být víc nebo míň, ale jsou.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #31 kdy: Březen 14, 2009, 09:01:10 »
no, pomáhá to docela dost... první padesátku s KČT sem měla dva puchýře - jeden přes pravé chodidlo, druhý přes levé... posledních 5 km byl tehdy děs, protože už jsem neměla na noze jediný zdravý kousek.  Postupně jsem puchýře ubírala a ubírala (a km přidávala a přidávala) - jednak si nohy zvykaly a jednak právě lepší boty, lepší ponožky, měnit ponožky, mazat. Mazat oba konce. Jo, taky ještě občas nějaký přinesu, ale je to občas nějaký, ne celá noha. A když už je, doporučuji nosit speciální náplasti na puchýře - puchýř zmizí

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #32 kdy: Březen 14, 2009, 10:52:18 »
to existuje?  :o kolik to stojí ?

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #33 kdy: Březen 14, 2009, 18:47:44 »
to existuje?  :o kolik to stojí ?
Dle značky 10-15,- Kč za kus. Prodávaj se obvykle po dvou ks, ale i po 10, ty jsou výhodnější.
   *   www.probarf.cz

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #34 kdy: Březen 14, 2009, 19:34:32 »
já si taky neumím představit v horku mít kotníkáče ale možná je to o zvyku. používám z 95% nízké boty s dobře tlumící podrážkou, mám rád volný kotník (už taky něco zažily) a to i když skáču třeba na Kriváň, počasí nepočasí - na rozmočené noze puchýř dobře splyne :D ale jinak proti puchýřům měnit fusekle cca jedny asi na 20km
paradoxně boty se kterými jsem byl nejvíce spokojen vydržely úplně nejmíň Eider-speed zvládli asi 300km než se prodřely v ohybu prstů naštěstí u reklamace byla bez problémová a vrátili mi peníze

Offline Molískovic

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 56
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #35 kdy: Březen 15, 2009, 12:01:24 »
Tak já se taky přidám -  2 sezóny jsem měla kotníkové Grisport - pohodlné levné šmejdy, které sice po x kilometrech vypadaly a ještě vypadají jako nové, jenže do nich teklo.
Teď mám jak Elina kotníkové Zamberlany, pohodlné a neteče do nich. Ale dlouho trvalo, než se pořádně prošláply. Zatím vypadají, že vydrží všecko.
Jinak v létě to dělám přesně jako Gwen - běžecké boty v Hervisu za 500 značky Kilimanjaro, jsou parádně pohodlné a široké, bohužel ke konci sezóny už notně rozpárané.
Jinak třeba Fryšták jsem šla celý nonstop (kromě asi 2 hodin jarní rosy) v sandálech (Garmisch) a paráda. Ani jeden puchýř, nohy větraly, super. Na ostatních trecích už jsem se na noc přezouvala. Ale do lehkého terénu v hicech je to pro mně fakt nejlepší.

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #36 kdy: Březen 15, 2009, 19:46:25 »
Mažu, měním fusky, zkoušela jsem různé boty, ale bohužel.... :'( Puchýře jsou pořád! Ale vůbec se mi nedělají v sandálích, ty jsou super, ale nedá se v nich jít celá trasa, takže přezouvám a to je pro mě nejlepší recept proti puchýřům ;)

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #37 kdy: Březen 15, 2009, 22:39:36 »
Mám jak Merrellky tak Salomonky a oboje dobré. Trošku jsem se bála toho tvrdýho vibramu u Merrellu ale zatím ožky nebolely. Jinak mám polovysoké, zilmí, s polatrecem, ale bez goráče. A Salomonky běžecký s goráčem. Když u toho člověk dělá, vybírá se dobře ;-)

Offline zingls

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #38 kdy: Březen 25, 2009, 15:00:04 »
Já používá na chození boty značky GARMONT mám už je tři roky  zažil jsem s nima hodně dobrého 3x Rakousko 6x Šumava a xxx Beskydy+ Jeseníky nedám na ně dopustit a stále vypadají jak nové typoval bych tak 3000-4000 km

Sighthound

  • Host
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #39 kdy: Březen 26, 2009, 23:56:47 »
Všichni mluvíte o puchýřích, ale měl jste někdo problém s nehty? Šla jsem v Nymburce svůj první organizovaný pochod na 45 km. Pravda, v botech no name zhruba za osm stovek. Puchýře žádné, ale ještě po pěti dnech mají některé nehty poněkud fialovou barvu, nejsem schopná nazout jiné boty, než prostorné tenisky a nehet na jednom palci se tváří, že asi sleze... V minulosti jsem na túry chodila, byť většinou pouze na cca 30 km, ale tyhle problémy jsem nikdy neměla. Je pravda, že jsem měla jen chrty, kteří většinou moc netahají a navíc jsem je vždycky mimo silnice pouštěla z vodítka. Nymburský pochod jsem šla se čtyřicetikilovým temperamentním retrieverem, který si nechtěl nechat vysvětlit, že při první takové akci si netroufám běžet ^-^. Vzhledem k tomu, že jsem celou cestu působila jako brzda, můj pesák mě trvale tlačil do špiček bot. Uvažuji teď o koupi lepších bot - jsem přihlášená na MID do Krušných hor a nerada bych, aby se situace opakovala. Mám ale strach, abych nedala buhví kolik peněz (když jsem zavítala do specializovaného trekkařského obchodu, boty se pohybovaly v rozmezí od 3 do 7 tis., což mi drobet vyrazilo dech, protože jsem počítala s investicí okolo 2 tis.) a nedopadla úplně stejně :o ...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #40 kdy: Březen 27, 2009, 06:48:33 »
Mrkni se na http://www.oderskypuchyr.estranky.cz/fotoalbum/fotosoutez nejsi rozhodně sám.
Kdysi jsme vyhlašovali i fotosoutěž ;D Ale pozor, některé "poškození dogtrekkingem" jsou pouze pro silné povahy :-X

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #41 kdy: Březen 27, 2009, 07:35:22 »
Všichni mluvíte o puchýřích, ale měl jste někdo problém s nehty? Šla jsem v Nymburce svůj první organizovaný pochod na 45 km. Pravda, v botech no name zhruba za osm stovek. Puchýře žádné, ale ještě po pěti dnech mají některé nehty poněkud fialovou barvu, nejsem schopná nazout jiné boty, než prostorné tenisky a nehet na jednom palci se tváří, že asi sleze... V minulosti jsem na túry chodila, byť většinou pouze na cca 30 km, ale tyhle problémy jsem nikdy neměla. Je pravda, že jsem měla jen chrty, kteří většinou moc netahají a navíc jsem je vždycky mimo silnice pouštěla z vodítka. Nymburský pochod jsem šla se čtyřicetikilovým temperamentním retrieverem, který si nechtěl nechat vysvětlit, že při první takové akci si netroufám běžet ^-^. Vzhledem k tomu, že jsem celou cestu působila jako brzda, můj pesák mě trvale tlačil do špiček bot. Uvažuji teď o koupi lepších bot - jsem přihlášená na MID do Krušných hor a nerada bych, aby se situace opakovala. Mám ale strach, abych nedala buhví kolik peněz (když jsem zavítala do specializovaného trekkařského obchodu, boty se pohybovaly v rozmezí od 3 do 7 tis., což mi drobet vyrazilo dech, protože jsem počítala s investicí okolo 2 tis.) a nedopadla úplně stejně :o ...

Tak loni po Hanácké štrece jsem měla taky bolestivý nehet, ale jen na palci jedné nohy - malý fialový flek odrostl a dobrý (nebolelo to po dojití, ale asi až třetí den, taky jsem se těžko nazouvala do jiných bot). No a to samé se opakovalo na Otovi, jen s tím rozdílem, že jsem měla nehet fialový celý a v jiných botech jsem chodila, jak blbec. Nehet slezl, ale až letos v lednu a roste nový. Obě trasy jsem šla turistické! Podotýkám, že malé boty rozhodně nemám, ale mám tahavého psa, řekla bych že někdy až extrémně. Osobně si myslím, že je to tím, že pes táhne a do špiček se opíráš prostě daleko víc než normálně (mě se pes rozhodne někdy táhnout i z kopce, už ho to na té šňůře asi prostě přestane bavit :) Boty jiné rozhodně kupovat nehodlám, do těchto jsem investovala celkem dost, musím psa holt naučit povel "za paty", který je mezi trekaři oblíbený :)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #42 kdy: Březen 27, 2009, 08:02:54 »
Tak teda pekne dekuji!!  Asi ze me dogtrekar nikdy nebude! Včera jsem se na 3 hodiny ocitla bez deti a misto toho abych šla pěšky, tak jsem si zaprahla a pěkne se povozila. Stydím se, ale přiste to asi udelam zvona ::) To je uplnej  masochismus :-X

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #43 kdy: Březen 27, 2009, 08:10:27 »
Máš to blbě zařízený...já jsem včera přijela z práce a zjistila jsem že nemám některý psy...pak jsem zjistila že zmizela i kára a kolobka...za půl hodiny se zjevila totálně zabahněná Andula na káře následována svým totálně zabahněným přítulem na kolobce. Schovali první várku psů a zapřáhli zbytek.  Potrénovali, vyvenčili, uklidili, nakrmili...já se tak mám! ;D

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #44 kdy: Březen 27, 2009, 08:12:34 »
Ti pekne rychle otrnulo, z toho leknuti, že utekli psi.  Ale dceru jsi neshanela, coz? Na druhou stranu je to dobry sito pro amanty.

koukla jsem i na druhe album. Jak se odhlasuje ;D prihlaska ??  O:-).  Kde maji vsichni ti lide hrob?
« Poslední změna: Březen 27, 2009, 08:19:25 od Šárka »

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: