Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98315 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Jaké trekové botky???
« kdy: Březen 11, 2009, 21:40:53 »
Ahojka, lidičky...měla bych na Vás zkušenější jednu prosbičku, nebo spíš dotázeček...chci si pořídit trekové botky, ale je jich tolik druhů, že se v tom prostě vůbec nevyznám... ::) Loni začátkem léta jsme si koupila v Gigasportu jakési Endlessky. byly zhruba za osm stovek, a já si říkala, že na ty moje procházky mi to stačí (v té době jsem chodila se psem denně tak zhruba deset-patnáct kilometrů, a jednou za týden tak dvacku, pěta dvacet).Při zkoušení mi seděly hezky. Bohužel, nebyla to moc kvalita, za necelý půlrok začaly jít šíleně do háje, popraskaly, rozděravěly se...osm set, no..i když je fakt, že jsem je nosila denně.
Nyní si chci koupit nějaké kvalitnější, chystáme s pejsanem letos náš první dogtrekk-MID, a tak chci něco, co to moje denní delší chození a ty treky vydrží.
Proto jsem se Vás chtěla zeptat, s jakou značkou botek máte nejlepší zkušenosti z hlediska výdrže, pohodlí, a tak, a nemohli byste mi poradit s výběrem...já vím, každému padne něco jiného, ale aspoň tak zhruba..Částku, kterou jsem za botky ochotna vynaložit odhaduju tak na dva-MAXIMÁLNĚ dva a půl tisíce. Za to už si myslím, se dají lepší pořídit...samozřejmě taky pak dobrý ponožky a impregnaci k tomu...
Těším se na Vaše rady a předem za ně děkuji... ;)
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2009, 22:02:28 »
Já mám výbornou zkušenost se značkou Merrel. Odchodil jsem v nich celou loňskou sezonu a část předloňské cca 14 treků a k tomu docela dost výletů(tipoval bych to asi kolem 2000 km. Ale hlavně se krásně nosily a neměl jsem jediný puchýř.Pořídil jsem je v akci za  1500. Teď mám nově jakési Hi-tech, ale zatím jen jeden vandr  klolem 100km, takže jsou tak akorát rozšlápnuté a připravené na sezonu, zatím se jeví dobře, ale uvidím. Merrel každopádně doporučuji :)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #2 kdy: Březen 12, 2009, 08:05:19 »
Já mám výbornou zkušenost se značkou Merrel...... a to byly kotnikovy nebo nizsi? Ja se v kotnikovych potim jako.. :o

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #3 kdy: Březen 12, 2009, 08:19:36 »
Já jsem si Merely letos taky koupila, zatím přežily pár kratších výletů (do 30 km) bez puchýřů a problémů. A v té sněhové čvachtačce v Posázaví jsem měla jako jedna z mála nohy v suchu. Zatím chválím. Kdyby mi přežily 6 dogtrekových sezon jako ty předchozí botičky, nemělo by to chybu ;D  Mám kotníkový, protože mám pravý kotník "vyndavací a zastamdací", tak mi botky slouží jako dlaha.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #4 kdy: Březen 12, 2009, 08:34:28 »
A tyhle kotnikovky nosis i v pres leto ?

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #5 kdy: Březen 12, 2009, 12:53:01 »
Takže Merrel! to si musim zapamatovat :) mně totiž boty bez ohledu na krám (od Lídlu až po sport) vydrží jenom půl roku až rok a to už větrám odchlíplou podrážkou :) já nevim jak to dělám?! :-X

A co ty nízký boty pro bežce? prý maji bejt nějaký super???

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #6 kdy: Březen 12, 2009, 12:53:47 »
Lenko a jaký máš přesně typ?

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #7 kdy: Březen 12, 2009, 14:32:52 »
S těmi Merrelly jste mě překvapili...já je beru jen jako hezké šmějdy ;)
Boty (krom pořádných pohorek) mi taky nevydrží déle, než sezónu a kdysi koupené Merrelly (Chameleon Slam) mi vydržely suveréně nejméně - údajně to byla jen nepovedená řada, ale kámoš ve Skotsku měl taky nějaké M. a říkal, že jsou sice pohodlné, ale nic nevydrží... takže je 2x ročně chodí reklamovat, dostane vždy nové (škoda, že u nás to tak nefunguje) a je spokojený :)

Offline Lukas & PitbullLove

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #8 kdy: Březen 12, 2009, 14:54:27 »
Podle me je to o tom komu co sedne a jakou ma kdo nohu. Ja nemuzu bez ortopedicky vlozky udelat krok, nez jsem je mel, tak jsem kdejakou botu prosmajdal. A co se tyce reklamaci, kdyz se clovek nezalekne a stoji si za svym, tak se da reklamovat do "aleluja". Ja mel kecky od Salomonu, super, ale praskla podrazka, sice mi v krame tvrdili, ze to jako reklamaci neuznaji, ze jsou dost ochozeny, lec trval jsem na svem a nakonec mi vratili penize, koupil jsem Merrely, prodrely se, reklamoval jsem je jako vadu materialu, do triceti dnu se nikdo neozval, tak jsem si dosel pro penize a koupil Garmonty, ty vydrzely dodnes, navic je na ne zaruka 4 roky. Kotnikace jsem mel Reichle, trikrat jsem reklamoval stejnou vadu, pokazde dostal nove boty, nakonec mi vratili penize a tak jsem koupil Meindly, zatim dobry... Jo a lednu jsem v City sportu koupil trekovy adidasky, sice staly pres tri litry, ale za jednu cenu byly druhy boty zdarma, tak jsem vzal jeste Nike...  ;)

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #9 kdy: Březen 12, 2009, 15:17:07 »
Lukas: no u mě je s reklamacema ten problém, že jsem s vypětím sil schopný ty boty umýt, najít lístek a zanést je reklamovat, ale abych se s nima dohadoval a po neuznání reklamace sháněl soudního znalce...to už nezvládnu :(

Salomony jsem měl dvoje - nejdřív XA Pro 3D XCR u kterých se prodřel svršek v místě ohybu prstů (+podrážka prasklá a prochozená), potom XT Wings WP, u kterých se mi už 5x prodřela "kevlarová" tkanička, a to jsem v nich díky úrazu zdaleka tolik nechodil, jinak by počítám byly zničené úplně (podrážka začíná být prochozená, na svršku se pomalu klube díra, švy praskají)
První Salomony jsem nosil nastřídačku s New Balancy a ty až na díru ve svršku (opět ohyb prstů, ale u letních bot to větrání navíc tolik nevadí) vypadají, že ještě budou chvíli sloužit.
Garmonty mi bohužel nesedí na noze, jinak bych je zkusil, kámoš si je taky chválí...

Offline Lukas & PitbullLove

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #10 kdy: Březen 12, 2009, 15:23:54 »
Krystof: k soudnimu znalci jsem se jeste nedopracoval, nebylo to treba.

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #11 kdy: Březen 12, 2009, 15:29:57 »
Loni jsem pořídila v Rock Pointu botky Zamberlan, zatím se jeví velmi dobře.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #12 kdy: Březen 12, 2009, 15:34:43 »
Se znackou bot ti moc neporadim, mnel jsem jich nekolik, a zadna nebyla problemova(nastesti).
Snad kdesi v pameti mam celokozene boty od Asolo, minimum svu, pohodlne, spravitelne - odesli po snad 8mi? letech nejen "expedicniho" chozeni pro naprostou prodysnost, opakovanou seslapanost a tak... proste ani po mocne impregnaci nezadrzeli vodu dyl nez par minut

Co bych poradil, je oddelit boty na denni prochazky a na delsi tury...
... aspon tak to mam ja:
 1) na dogtreky a delsi turistiku chodim v novejsich, 100% funkcnich botach
 2) na kratke trate, prochazky a vylety beru starsi, seslapane a ruzne rozdrbane boty(samozrejme taky podle pocasi)

na tu lehkou turistiku jsem vybral Asolo Voyager, asi hlavne kuli jejich vaze a nepromokavosti(goretex). A opravdu, jsou lehounke, v zime je v nich zima(je treba poradnou ponozku), dobre mi sedi a opravdu nepromoknou - a zatim drzi. A az se goretex rozlame, tak viz 2)

a na Dogtreky mam normalni behaci boty New Balance, lehke, hodne odvetrane - coz ma + i -
- lehounky, vetraci textil se prodrbe na vrchu v ohybu prstu - cca po jedne sezone - 800km)
- nejsou na treking, tedy pote, co se udelaj dirky na vrchu, zacinaji odpadat i kousky podrazky :-) (ovsem posledni kousek je v tomhle nakej odolnejsi)
- ve vlhke trave se promoci okamzite
+ vyschnou taky temer okamzite(paaaar kilometru) a skutecne vetraj
+ jsou lehke
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #13 kdy: Březen 12, 2009, 16:09:00 »
Tak já se teda taky přidám  :)
Do těžšího terénu mám Garmonty, kotníkový, celokožený. Jsou celkem těžký, ale zas výborně drží, nohu a neprojdou ani v celodenním dešti.  :) Doporučovat je ale nebudu, jedna je to starý model, už se nedělá a druhak jsem v nich zezačátku příšerně trpěla, než se rozchodily. Ale stálo to za to a teď jsou z nich papučky, ve kterých v pohodě vydržím třeba týden.  O:-)
Do lehčího terénu a lepšího počasí si pravidelně jednou ročně kupuju ve slevách v Hervisu  nízké běžecké zn. Kilimanjaro, obvykle za 500,- Sedí dobře a vydrží tak akorát jednu sezónu treků, vandrů a koloběžkování  ;D
No a v létě jdu občas v sandálech.  ;) Ano, i dogtrekking  :D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #14 kdy: Březen 12, 2009, 16:11:00 »
A tyhle kotnikovky nosis i v pres leto ?

I přes léto.

Lenko a jaký máš přesně typ?

Nemůžu je nikde na netu najít, byly ve slevě, asi loňský model. Ale po půl roce lítání po obchodech a zkoušení všech možných škrpálů na moje zdeformovaný nohy, jsem se do nich zaláskovala na první obutí, prostě jak když šupneš do starých papuček. Takže je hodlám opečovávati, impregnovati a jinak hýčkati, ať mi vydrží co nejdýl. (I když rekord botek zn. Olang, které mi vydržely 7 let, všechny treky, výlety, 2 zimy jsem je nosila místo kozaček a ještě jim občas dala pokouřit na saních se psama asi nepřekonají...čest jejich památce!)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: