Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98551 krát)

0 uživatelů a 5 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #150 kdy: Červen 03, 2011, 09:42:51 »
Mě teda prijde likvidační kupovat kazdy rok boty za cca 1500 az 2000,- . To že neexistuji idealni boty na dogtrek už mě taky napadlo. Nnj,holt nejni kazdej socialni pripad jako ja :-X :P

Si vzpominam jeste když jsem chodila s postou, když jsme meli pres leto brigandice, tak si skoro vsechny na konci leta stezovaly, že si sice vydelaly, ale zase jim uplne odesly boty.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #151 kdy: Červen 03, 2011, 11:12:40 »
Citace
Takže mně výměna bot jednou za rok tak hrozná nepřijde, maratonci jsou na tom hůř..
Mě teda přijde hrozná...když pominu finance (taky jsem socka), tak hlavně mi pomalu ten rok trvá, než botek natvaruju na moje nohy...plochá nohá, kostky, vbočený palce, kladívkový prsty...(pokud jsem na nějakou ortopedickou vadu zapomněla, tak tu mám taky) a po tom cca roce, kdy se z mučícího nástroje stanou konečně papučky, tak mám pomalu podrážky děravý durch :'(

Offline euphoria

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #152 kdy: Červen 07, 2011, 16:51:07 »
Měla jsem trekové boty značky AKU, které bohužel po 6 letech dosloužily a teď bych si chtěla koupit nové. Docela mě zaujaly boty MEINDL W COLORADO GTX Lady (http://www.rockpoint.cz/boty-meindl-w-colorado-gtx-lady-12517.html), sice jsou dražší, ale zdají se mi dle popisu ideální pro treky a pro mou potřebu, na botách nechci šetřit, chci komfortní, kvalitní a odolnou obuv. Máte s nimi někdo osobní zkušenost? Eventuálně v čem chodíte vy? Díky za rady

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #153 kdy: Červen 08, 2011, 07:34:18 »
Pokud ti budou Colorada sedět, chybu s nimi určitě neuděláš - je to jedna z nejoblíbenějších dámských trekovek a pár lidí s nimi chodí i dogtreky. Doporučuji mít ještě jedny nižší trekovky na letní/suché/nehorské treky, pro které jsou vysoké trekovky asi zbytečně těžké. Jinak ty Colorada určitě užiješ na přechody hor apod. Já mám jako těžké botky http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/turisticka-obuv/91257,lagorai-rtp-gtx.html a lehčí http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/turisticka-obuv/60804,mtn-trainer-women.html , přičemž ty lehčí měním zhruba 1x ročně a obykle mají blíž ke krosovým běžeckým než ty poslední.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #154 kdy: Únor 28, 2012, 11:01:37 »
Ahoj, vybírám nové boty.
Chci nízké, cena do cca 2500. Rok chodím v těhle merrellech: http://www.sportnawebu.cz/merrell-chameleon-arc-2-stretch/d-127875/?size=128045 a zvažuju, jestli je nekoupit znovu... Nevýhodou je, že nemají goretex. Našla jsem obdobné s goretexem - http://www.pandaoutdoor.cz/951-trekove-boty-merrell-chameleon-arc-2-gtx-88244

Materiálově i tvarově a prostě celkově mi vyhovují. Nosí se příjemně, výborně mi sedí...

Dále jsem se dívala na salomon a zvažuju i keen a teva. Nemáte nějaký tip?
Už to docela hoří, abych je stihla aspoň trochu rozchodit. :D

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #155 kdy: Únor 28, 2012, 11:16:18 »
Uz dlho pouzivam Salomony, zvacsa XA Pro 3D Ultra (nizke aj midy), mam aj Wings-y. Oboje su skor trail running nez turisticke, t.j. lahsie, lepsie sa v nich beha, ale su menej odolne.
Zivotnost u mna ca. 800-1000km (z toho velka cast beh), u syna >1000km (je o 30kg lahsi, to sa prejavi).
Spolahlive (vhodne na treky) tak do 600-800km, potom ich donosim doma na kratke trate.

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #156 kdy: Únor 28, 2012, 21:43:22 »
No já měl merrellky sice pohodlné, ale po jedné sezoně děravé jak řešeto,
to Salomony vydržely dva roky do první dírky  :D.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #157 kdy: Únor 29, 2012, 07:32:22 »
Já mám opačnou zkušenost. Chodím v nízkých terkovkách a ty od Salomonu v ceně cca 2000 Kč mi vydrží max. sezónu (6 treků, celkem 1000 km). Pak se toztrhá vršek, podrážka by ještě vydržela 2x tolik.
Od půlky sezony 2010 chodím v nízkých Merrelech (vršek kožený, nikoli textil, bez Goratexu, cena 2550 v Hervisu), takže absolvovaly asi 9 treků a odhadem tak 1300 km - a zatím se tváří, že do důchodu nechtějí. takže s nimi počítám i na sezonu 2012.
Goratex: že ho boty nemají bych neřešil, funguje první rok, pak jakoby tam nebyl
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #158 kdy: Únor 29, 2012, 09:37:48 »
No já měl merrellky sice pohodlné, ale po jedné sezoně děravé jak řešeto,
to Salomony vydržely dva roky do první dírky  :D.
No právě ty merrelly mám po roce chození (a to jen takové normální, treky jsem nechodila!) mám díravé obě podrážky...
Zase mi jako málokteré boty sednou jako ulité...

Tak řeším jestli kupovat znovu za nemalé peníze boty na rok nebo jít do jiných. Salomon se mi zdá, že se dá koupit i levněji například...
Ale nějak nemůžu žádné vybrat a už to docela spěchá, do konce týdne si je chci pořídit, abych je stihla rozhodit.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #159 kdy: Únor 29, 2012, 09:38:48 »

Merrell po roce chození.

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #160 kdy: Únor 29, 2012, 09:55:13 »
To o roztrhani vrchu u Salomonu mozem potvrdit. Roztrha sa mi vzdy najprv vrch (s cim sa da zit) a potom zvnutra pata, cim sa stanu topanky nepouzitelne. Ale to je dan za trail running tenisky - 1000km je pri trail running teniskach dobra zivotnost. Pokial chces dlhsiu, treba ist do hiking modelov. Su robustnejsie.

Inak nerovnomerne znicena podrazka moze okrem nekvality vyrobku znamenat aj "problem" s nohou - moze to byt sposobene pronaciou nohy.


Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #161 kdy: Únor 29, 2012, 10:17:22 »
To o roztrhani vrchu u Salomonu mozem potvrdit. Roztrha sa mi vzdy najprv vrch (s cim sa da zit) a potom zvnutra pata, cim sa stanu topanky nepouzitelne. Ale to je dan za trail running tenisky - 1000km je pri trail running teniskach dobra zivotnost. Pokial chces dlhsiu, treba ist do hiking modelov. Su robustnejsie.

Inak nerovnomerne znicena podrazka moze okrem nekvality vyrobku znamenat aj "problem" s nohou - moze to byt sposobene pronaciou nohy.
Jo, já šmatlám, proto mám všechny boty zešlapané na tomto místě. Obě boty teda.
Dětská doktorka mi kdysi říkala, že mám ploché nohy a že se mám snažit našlapovat jak kdyby po hranách. Tak jsem se tak naučila chodit. :( Mám jednu nohu o fous kratší a bolavá kolena a záda.
No, v každém případě jsou pro mě dobře padnoucí boty základ... A asi by měly mít nějakou "lepší" podrážku. Prostě trvanlivější. Ale jak je poznám? :o

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #162 kdy: Únor 29, 2012, 10:30:24 »
Ked mas taketo problemy tak treba doktora alebo mozno jednoduchsie zajst si do "profi" bezeckej predajne. V niektorych vedia analyzovat chodidlo - klenbu a pronaciu/supinaciu. Tie kolena/chrbat mozu bolet kvoli tomu. Tu u nas su obchody kde to je zdarma. A podla vysledku sa daju kupit vlozky do topanok, popr. vybrat vhodny model topanok.

http://www.behshop.cz/clanky/o-pronaci/

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #163 kdy: Únor 29, 2012, 20:49:39 »
Tak podrážku se mi ještě zlikvidovat nepovedlo, zatím vždy jen vršek  ;D
Pokud není moc mokro, jdu s děravým vrškem ještě pár treků a na normální venčení je používám klidně rok.

Na tu pronaci - supinaci se opravdu podívej, nejhorší varianta je, když si člověk se supinací koupí boty pro člověka s pronací a obráceně. Docela jednoduché vysvětlení k tomu je třeba tady: http://mojenozky.cz/cviceni-hubnuti/vybirame-boty-na-behani-supinace-a-pronace

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Jaké trekové botky???
« Odpověď #164 kdy: Březen 01, 2012, 07:39:33 »
Děkuji za odkazy. Nikdy jsem se tím hlouběji nezabývala a teď uvažuju o návštěvě ortopeda. V každém případě boty musím koupit bezpodmínečně do konce tohoto týdne, protože jsem velmi puchýřoidní člověk a budu ráda, když je stihnu za těch 5 týdnů rozchodit... Už jsem smířená s tím, že mi vydrží zase jen rok. :( Vlastně možná míň, protože takhle jsem je prochodila i bez treků...

Takže zatím koupím nějaké salomony nebo ty merrelly (zatím vyhrávají ty s goretexem), ať mám v čem chodit a poté naplánuju návštěvu ortopeda a případně nákup té správné obuvi pro šmataly. :D

Pavel:
Ty moje mají svršek netknutý. :( Řekla bych, že jsou to dobré boty, chyba je prostě ve mně. :)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: