Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98527 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Sarka M

  • Host
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #135 kdy: Červen 01, 2011, 09:52:17 »
Šárko, opravdu máš pocit že je to o rychlosti když nemám puchýře ani já ani ty?

Jasne, že hraje roli i dispozice a rozslapnuti bot, Ty jsi treba vytrenovana, ale ja treba v realu nedam vic jak 15 km ( az na vyjimnky,kdy jsem bez deti) protože decka vic neujdou a nedou rychle. Takze za me mam pocit, že si nohy zvykly na urcity zbusob chuze a když jsem šla rychlejc, byl puchyr.

Noris, dala jsi mi dobrej typ, prodejna je i v CB, juknu tam

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #136 kdy: Červen 01, 2011, 10:01:56 »
Šárko, opravdu máš pocit že je to o rychlosti když nemám puchýře ani já ani ty?

Noris, dala jsi mi dobrej typ, prodejna je i v CB, juknu tam

Ja mam od tama i "nepromokave" gate (do silneho deste to vsak neni) za 350 Kc, lyzarskou bundu, botasky, sandale.
Kdybych mohla, obleknu se tam cela :D Clovek tam neplati draze za znacku, coz je pro mne jako chudeho studenta fajn a kvalita dobra. No a i kdyby se mi ty boty za 2 sezony rozpadly, tak se asi nenastvu, vzhledem k tomu, kolik staly...

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #137 kdy: Červen 01, 2011, 10:02:44 »
Se mi nejak nepovedla ta citace ...


Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #138 kdy: Červen 01, 2011, 10:18:48 »
tož děkuju za nápady. mně těch balanců bude totiž strašně líto když je zničím. chystám se na oravský a tam předpokládám že moc sucho nebude. zaujaly mě ty canis tenisky. je pravda že se mi moc na MIDU přezouvat i ponožky nechce. Jen se zastavíte a hned vás 5 lidí přejde. tož uvidíme

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #139 kdy: Červen 01, 2011, 11:02:04 »
...i když nevydrží ani us.aný 3000 km :-X
Začíná mi připadat, že výrobci trekové obuvi nepočítají s tím, že by v botech zákazník i chodil ;D
Výrobci už vůbec nepočítají s tím, že by v trek. botech někdo chodil jinde, než po lesoparčíčku...

Hm, mam vam ocitovat, co me napsali z Warpu, kdyz jsem u nich reklamoval botu prasklou po ctrnacti mesicich noseni? Reklamaci zamitli jako neopravnenou, protoze jsem se o boty malo staral a moc v nich chodil:
Citace
...Je třeba konstatovat, že tento pár nese celkově zřetelné stopy po relativně dlouhodobém intenzivním používání, nejmarkantněji toto pak ukazuje stav dezénu podrážek zejména na patách obou bot. Míra užívání bot (tedy v podstatě počet nachozených kilometrů a tím i počet cyklů ohýbání svrškových materiálů) samozřejmě výrazně urychlují poškození výše uvedeným způsobem narušené svrškové usně.
To se clovek smichy neudrzi...  >:D
Zbyněk + Ārya

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #140 kdy: Červen 01, 2011, 15:04:18 »
To je ještě dobrý !  >:D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #141 kdy: Červen 01, 2011, 15:26:13 »
Myslím že za chvíli bude v záruční podmínkách sportovních bot uvedeno: Záruka 2 roky, ale maximálně 200km a na každý km použití musí následovat 10 hodin přestávka. Tedy ujdete-li 25km, musíte nechat obuv 250 hodin odpočívat. Nepoužívat pro dogtrekking!   >:D

Také si většina lidí špatně vykládá pojem doživotní záruka, výrobce jistě nemá na mysli život uživatele/zákazníka, ale vlastního výrobku  O:-) >:D
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #142 kdy: Červen 01, 2011, 16:20:08 »
To se clovek smichy neudrzi...  >:D
To by spíš jeden brečel. Mám trošku "ševcovské průpravy" takže prochodit podrážku durch můžeš, prasknout nesmí (ani podrážka ani svršek).

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #143 kdy: Červen 01, 2011, 16:40:02 »
Zbyňku mě v Salomonu kdysi sprdli, že jsem v té běžecké botě snad běhala nebo co  ;D Že ač prodávaná jako běžecká, není bota přece na běhání, ale jenom na závodění. Jaký div, když mi po třech měsících a max 50km zmizela podrážka  >:D  >:D  >:D

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #144 kdy: Červen 02, 2011, 00:22:03 »
ahoj řeším dilema. mám merrelly - botky jsou rozchozené mám je víc jak dva roky a chodím v nich prakticky denně. I tak se mi udělaly puchejře. na šlapkách jsem myslela že to bude vložkou, tak jsem ji vyměnila za ortopedickou (noha si zvykla) ale na jednookým se situace opakovala, a to jsem šla jen MIDY.
teď řeším jestli si koupit salomony, které tu hojně chválíte ale bojím se že to bude stejné jak s merrelly a nebo MID odejít v běžeckých botách new balance, které jsou ale velice prodyšné a bojím se že při první kalužce budu mít mokro.
máte nějaké tipy?

Koukni na tyhle http://www.outdoorinfo.cz/test-the-north-face-hedgehog-gtx-xcr  - já na ně nedám dopustit, mám už druhé, první mi vydržely nešetrné zacházení a skoro denní nošení cca 5 let. Nechodila jsem sice dogtreky, ale snesly i žulovou spáru, což je celkem masakr  ;)

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #145 kdy: Červen 02, 2011, 21:09:50 »
Myslím že za chvíli bude v záruční podmínkách sportovních bot uvedeno: Záruka 2 roky, ale maximálně 200km a na každý km použití musí následovat 10 hodin přestávka. Tedy ujdete-li 25km, musíte nechat obuv 250 hodin odpočívat. Nepoužívat pro dogtrekking!   >:D

No vy se tomu smějete, ale tuším že v intersportu nebo kde, je u každého druhu obuvy uvedeno k čemu se má používat, kolikrát v týdnu a kolik hodin v těch dnech kdy ji smíš používat. Takže na dogtrekking by si měl mít v baťohu aspoň deset párů ;)

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #146 kdy: Červen 02, 2011, 21:11:34 »
To jsem tu citaci nějak rozšířil ;D Je to tady ale Matrix  ;D

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #147 kdy: Červen 03, 2011, 09:00:05 »
Koukni na tyhle http://www.outdoorinfo.cz/test-the-north-face-hedgehog-gtx-xcr  - já na ně nedám dopustit, mám už druhé, první mi vydržely nešetrné zacházení a skoro denní nošení cca 5 let. Nechodila jsem sice dogtreky, ale snesly i žulovou spáru, což je celkem masakr  ;)

Tyhle jsem měla taky, vydrželi celkem hodně, i když víc než jednu sezónu dogtreků to nebylo. Ale to se asi nedá očekávat od žádných lehčích botek. Obecně určitě jedny z lepších, taky mohu doporučit.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #148 kdy: Červen 03, 2011, 09:12:20 »
Ale nevykládej, že Ti vydržely jen jednu sezonu, vyrobce uvádí že boty prošly náročným testem >:( >:D.
Já když jsem si vybírala boty, tak se mě prodavač ptal, na jaký typ turistiky ty boty chci a já blb jsem řekla, ..ále jen na chození po Vysočině nebo Středohoří. Tvrdil že ty boty mi vydrží hodně dlouho.Několik let.  Ted je mam druhou sezonu a počítám že na Otovi asi taky půjdou do věčných lovištˇ .
 A to je nenosím denně, ted uz jen na výlety cca 15 km, o víkendech a zhruba tři treky ročně.

Nechcete udělat nějaky združeni dogtrekařů, aby nám neprodávali boty šmejdy, ale opravdu kvalitní zboží??

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #149 kdy: Červen 03, 2011, 09:37:43 »
Ale nevykládej, že Ti vydržely jen jednu sezonu, vyrobce uvádí že boty prošly náročným testem >:( >:D.
Já když jsem si vybírala boty, tak se mě prodavač ptal, na jaký typ turistiky ty boty chci a já blb jsem řekla, ..ále jen na chození po Vysočině nebo Středohoří. Tvrdil že ty boty mi vydrží hodně dlouho.Několik let.  Ted je mam druhou sezonu a počítám že na Otovi asi taky půjdou do věčných lovištˇ .
 A to je nenosím denně, ted uz jen na výlety cca 15 km, o víkendech a zhruba tři treky ročně.

Nechcete udělat nějaky združeni dogtrekařů, aby nám neprodávali boty šmejdy, ale opravdu kvalitní zboží??
Ona je trochu otázka, zda vůbec lze vyrobit ideální dogtrekové botky, respektive za jakou cenu. Můžeš chodit v klasických celokožených pohorkách a ty ti pravděpodobně vydrží sezón několik. Ale určitě v nich nepopoběhneš a v létě budeš holt dokola měnit ponožky. Sportovní nižší boty jako uvedené NF jsou měkčí a prodyšnější, ale zase se u nich neočekává pohyb s vyšší zátěží, kterou je u dogtreku nejen batoh ale taky třeba brždění tahu psa, s čímž výrobci opravdu nepočítají. Navíc obecná životnost běžeckých bot (než se výrazně zhorší pružení) je cca 800-1500 km, což je právě tak ta jedna sezona treků a pár procházek během roku. Takže mně výměna bot jednou za rok tak hrozná nepřijde, maratonci jsou na tom hůř..

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: