Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 tašky

Autor Téma: tašky  (Přečteno 26445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Lucie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
tašky
« kdy: Červen 27, 2007, 09:03:57 »
ahoj lidi,
mám dotaz (byť už zazněl mnohokrát :o)), jaké používáte pro psa tašky? případně kde se dají koupit, objednat? kolik toho pes unese??
DÍK

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: tašky
« Odpověď #1 kdy: Červen 27, 2007, 09:31:18 »
mám malého psa (bígla) a brašny od vk brašnářství. Pes by měl nést maximálně třetinu své váhy, při dogtreku ale doporučuji maximálně pětinu. Určitě zatěžovat až po opravdu úplném vyvinutí psa, zátěž zvyšovat postupně. Rozhodně bych brašny nepoužívala v těch vedrech co teď byly a i jinak bych se dívala na kondici psa - pokud druhý den vesele poskakuje a láká vás na vycházky, brašny zvládne. Pokud druhý den pokulhává, má dost sám se sebou a brašny by nezvládl.

Verča a gordonky

  • Host
Re: tašky
« Odpověď #2 kdy: Červen 29, 2007, 13:37:21 »
Ahoj, já používám tyhle
http://www.baron.cz/pes/batoh-634-k-KP000009-X000041.html a maximální spokojenost.... Nebrání psovi v pohybu, nikde ho nedřou a jsou i mírně vodotěsné... Moje fena tahá na dogtreku zhruba 1/8 až 1/6 své váhy a zvládá to v pohodě. Na kratší vzdálenosti by pes mohl nést i víc, ale max tu třetinu své váhy.
Brašny jsem si objednala přes net a do dvou dnů jsem je měla doma. Na netu jsou i jejich rozměry, takže si každej pohodlně vybere tu svou velikost.... Jinak se dají sehnat brašny ještě na manmatu, nebo polaru.

Offline Lucie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #3 kdy: Červenec 03, 2007, 16:36:58 »
a může pes přes brašny i tahat? (momentálně mívá jen postroj)

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Re: tašky
« Odpověď #4 kdy: Červenec 04, 2007, 09:03:24 »
Me pes (40kg, značná síla) táhne přes ty od VK brašnářství a pohoda... :)


Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #5 kdy: Červenec 04, 2007, 10:38:57 »
Např. brašny od Manmatu mají vzadu očko, za které připneš vodítko a pes může táhnout a nebo já dávám dospod postroj (typu SLED) a na něj brašny. psovi to niijak nevadí a neodírá to. Očko vzadu je dobré i pokud jde pes z kopce,protože brašny sjíždějí přes hlavu psa.
CassidyTeam

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #6 kdy: Červenec 05, 2007, 20:50:24 »
Mám taky od VK brašnářství a můžu říct že nevím na jaký psy to šijou, mám křížence pita s bulíkem a skoro to nezapne přes krk  ???

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Re: tašky
« Odpověď #7 kdy: Červenec 08, 2007, 21:36:12 »
No, VK brasnarstvi ma 3 velikosti brasen, takze asi spis zalezi, jakou velikost jsi to vlastne psikovi poridila... >:D
Pac je logicky, ze Petrin bigl a muj mastodontik taky asi nemaji stejnou velikost brasnicek... :P

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #8 kdy: Červenec 09, 2007, 08:16:29 »
Pořídila jsem nejmenší, ale zkoušela sem jí i ty střední a ty byly moc velký, ty nejmenší jí sedí velikostí, ale kolem krku je to malý i na kámoščina stafbula  ???

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Re: tašky
« Odpověď #9 kdy: Červenec 09, 2007, 11:14:21 »
Tak je fakt, ze bulici a podobni maj relativne velky hrudnicky na relativne kratky nozicky...  O:-) i tak me to prekvapuje, ten suchac vepredu dava dost prostoru na rozptyl cca 15 cisel nejmin, coz je dost, a porad se to da chytit jen za konecek toho suchace a zajistit tim pasem s prezkou, ten ma vuli snad 20 cisel...

A pokud ne, tak bych asi fakt sahla po tech strednich, teda jestli by mu necmrndaly az po zemi, nalozit to plny nemusis a stahnout se to da taky dost...

Ale bojim se, ze s tim relativne atypickym tvarem tela budou problemy se vsema brasnickama, jeste me tak napadlo, zkusilas jim zavolat? byvaji dost ochotni, treba ti to presijou podle tvyho psa.  ^-^

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #10 kdy: Červenec 09, 2007, 11:55:51 »
No za koneček to chytím a jinak je tam ta přezka a ještě jsem to nezkoušela na pochod nikam (Žižla má zlomenou nohu a je to zatím špatný tak nikam nemůžeme) a kdyžtak si to zkusím upravit sama nebo se s nima domluvím.  ;)
No jo a přitom sou to takový nosiči  >:D
A u těch velkých nebyl problém v délce, jako že by to měla na zemi, ale že jí to dřelo už o zadní nožky, měla to až po slabiny, proto jsem chtěla raději ty menší
« Poslední změna: Červenec 09, 2007, 11:58:09 od Kristýna, Aranka a Žižla »

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Re: tašky
« Odpověď #11 kdy: Červenec 09, 2007, 14:54:10 »
Tak pokud to chytnes aspon za kousicek toho suchace, aby se to vepredu  neblemcalo jen tak, tak ta prezka na to bohate staci...  :)
No a pokud by to neslo, tak jim zavolej. Podle mych zkusenosti budou ochotni ti to upravit, akorat to chce trpelivost, obcas nez se s nima clovek dorozumi, co a jak presne...  O:-)
Jinak zlomene nozce preju brzke zahojeni, vsak az vyzkousis na ostro, teprve budes moct popremejslet, co a jak... ;)

Offline Amaguk Bela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #12 kdy: Únor 13, 2009, 11:33:14 »
Ahojko, zvazujem kupu brasien na psa od Polar Pesek.
http://www.polarpesek.com/czech/pages_kat/brasny_uk.htm
mate niekto s nimi skusenosti, ci to bude dobra kupa?
Vdaka za odpovede! (nechcela som kvoli tomu zakladat novu temu)

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: tašky
« Odpověď #13 kdy: Únor 13, 2009, 12:17:08 »
Máme ty od ManMatu a jsou fajn. Oproti těm od Polaru mají lepší fixaci přes hrudník. Akorát dá ze začátku trochu práce vyštělovat popruhy přes břicho. http://www.manmat.cz/cs/products/index/2/Vybaven%C3%AD+pro+skijoring%2C+canicross/4

Offline Amaguk Bela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Souhlasu: 0
Re: tašky
« Odpověď #14 kdy: Únor 13, 2009, 21:44:02 »
na tie manmatacke som sa tiez divala, ale zdali sa mi nejake moc "hrube" - v zmysle ze pokryvaju moc velku cast pesovho tela - bojim sa aby mu pod nim nebol hic  :-\
takze hovoris, ze lepsie padnu, nez tie od polaru?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: