Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Zabloudim

Autor Téma: Zabloudim  (Přečteno 16798 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Zabloudim
« kdy: Březen 07, 2009, 12:20:29 »
Ahoj,

právě se začínám orientovat v tomhle úžasném sportu.. Určitě začnem trenovat a někdy s čubinama vyrazíme, mám celke 3 ale z toho jednu goldenku, u které si nejsem jistá, zda by to bez zdrvotní újmy ušla (dkk) ale mám jinou otázku..

Jak se znám, tak určitě zabloudim.. A k mapě - dá se sehnat někde na místě? Nevím, kde bych sehnala mapu nějaké dané lokality.. Co když se fakt někde ztratim..?  ;D
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Zabloudim
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2009, 12:30:53 »
Potřebná mapa je vždy uvedená v propozicích, dá se sehnat v každém lepším knihkupectví (případně ti ji objednají)
A když se ztratíš, tak se holt zas budeš muset najít ;D
Je tady někdo, kdo nikdy nezakufroval? >:D

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2009, 12:35:32 »
 ;D Tak to já se budu ztácet pořád.. A ještě k tomu se mi určitě vybije baterka v mobilu a zmokne mi mapa.. Už se těšim. ;D
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Zabloudim
« Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2009, 12:37:24 »
;D Tak to já se budu ztácet pořád.. A ještě k tomu se mi určitě vybije baterka v mobilu a zmokne mi mapa.. Už se těšim. ;D
Jo a ještě ti v noci zhasne čelovka ;D  Vo tom to přece je, ne?  ;D

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #4 kdy: Březen 07, 2009, 13:10:44 »
Jak nejlíp začít..? Trenink..?
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2009, 08:27:58 »
Ahoj, určitě každý někdy zabloudil. A jak to natrénovat? :) I když se snažím při treku nebloudit, protože to ubírá hlavně na psychice, tak už jsem taky lítal v noci 3 hodiny po lese kolem rybníka, který nebyl nakreslený v mapě, a zorientoval jsem se, až když se rozednilo. :) Asi hlavně trénuj výlety. Choď s pejskama na dlouhé procházky. Orientaci natrénuješ až na treku. ALE je lepší bloudit s někým a něbýt na to v tom hlubokém lese úplně sám. Před trekem se dáš do řeči se všema těma bláznama, co chodí na stokilometrové procházky venčit svoje chlupáče, a určitě nepůjdeš sama. A když už se ti stane, že se opravdu ztratíš, tak ... se buď najdeš .. nebo tě někdo najde ... nebo zavoláš pořadateli a ten ti poradí, kde jsi ... a nebo ... se dočista ztratíš! :-X  :) :D Důležitý je, abys přijela a zkusila si to.
Honza a Grini

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Zabloudim
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2009, 10:36:34 »
Já paradoxně nejmíň bloudím, když jdu sama. Pečlivě zkoumám mapu a značky...ani krok navíc.
Jak jdem dva, tak se kecá a kecá a že značka uhla do lesa zjistíme až po dvou kilometrech :o
A nejhorší když jdeš slepě za někým...to dokáže zakufrovat i celý konvoj dogtrekařů (viz loňský Jednooký vlk hned po startu ;D )

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #7 kdy: Březen 08, 2009, 10:59:07 »
:D Fakt se celkem těším..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Zabloudim
« Odpověď #8 kdy: Březen 08, 2009, 11:17:38 »
ČR má prý nejlepší tůristický značení na světě ;)  není se čeho bát, navíc o tom, že se blížíš civilizaci tě nejlép přesvědčí narůstající hromady odpadků, takže kde je petka, pneu nebo televize, bude i víska a ta bude na mapě a už víš, kde jseš (pokud na mapě není třeba i halda nebo vysoký napětí nebo jiný orientační body:)

A když se ztratíš, je to čas pro LINGVISTY, jelikož můžeš ČJ obohatit o mnoho nových, zajímavých a naprosto unikátních nadávek   :-X

PS: a nejlepší baterka je ta vybitá, protože když je nabitá, tak se rodinný příslušníci neubrání a volaj a volaj a maj divný otázky typu: Kde jsi? ... Na poli...Kde na poli? ... Jak to mam vědět?...No snad víš, kde seš, ne?...Ne, nevim...A co ten chudák pes
, není unavenej?...Ne!...Přijdeš na oběd?....NE!!!!!!!!!

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #9 kdy: Březen 08, 2009, 11:26:50 »
 ;D

No já když řekla tátovi, že budu takhle chodit (je mi 22) tak mi řekl "A to budeš chodit jako sama jo?"  ;D

Takže jemu volat v případě nouze fakt nebude mít smysl, protože by povolal národní gardu..  :D A jak se znám, tak zabloudim už po 5ti km a nebo dorazim až třetí den, protože budu neustále něco fotit..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Zabloudim
« Odpověď #10 kdy: Březen 08, 2009, 11:35:41 »
Bez focení by to ale nešlo! :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Zabloudim
« Odpověď #11 kdy: Březen 08, 2009, 11:39:31 »

PS: a nejlepší baterka je ta vybitá, protože když je nabitá, tak se rodinný příslušníci neubrání a volaj a volaj a maj divný otázky typu: Kde jsi? ... Na poli...Kde na poli? ... Jak to mam vědět?...No snad víš, kde seš, ne?...Ne, nevim...A co ten chudák pes
, není unavenej?...Ne!...Přijdeš na oběd?....NE!!!!!!!!!


To mi povídej...nejlepší jsou SMS typu "ty jsi teprv na 60 km?"  Chodí zásadně v momentě, kdy toho máš tak akorát plný zuby, brečíš, ječíš, nadáváš, hysterčíš a v příšerné krizi běduješ, co já kráva tady vlastně pohledávám.
« Poslední změna: Březen 08, 2009, 11:43:20 od LenkaB »

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Zabloudim
« Odpověď #12 kdy: Březen 08, 2009, 11:41:15 »
Já paradoxně nejmíň bloudím, když jdu sama. Pečlivě zkoumám mapu a značky...ani krok navíc.
Jak jdem dva, tak se kecá a kecá a že značka uhla do lesa zjistíme až po dvou kilometrech :o
A nejhorší když jdeš slepě za někým...to dokáže zakufrovat i celý konvoj dogtrekařů (viz loňský Jednooký vlk hned po startu ;D )

úplně stejná zkušenost, nejhorší pro mě bylo jít s mužským, tak nějak spoléhám, že se líp orientuje v terénu přestávám  sledovat značky, kecáme a je to v pytli...  O:-) ale zase se pěkně projdeš, vidíš jiníé části tratě, najdeš hromadu hub  :)
A+G+J

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Zabloudim
« Odpověď #13 kdy: Březen 08, 2009, 11:41:39 »
Do toho nechodí SMS, do toho volaj:) Já už ten mobil i jednou (konečně) ztratila, ale dobří lidé mi ho vrátili :o

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Zabloudim
« Odpověď #14 kdy: Březen 08, 2009, 11:46:40 »

úplně stejná zkušenost, nejhorší pro mě bylo jít s mužským, tak nějak spoléhám, že se líp orientuje v terénu přestávám  sledovat značky, kecáme a je to v pytli...  O:-) ale zase se pěkně projdeš, vidíš jiníé části tratě, najdeš hromadu hub  :)

Nejhorší je jít s mužským, který ti tvrdí, že máte jít doleva, zatímco mapa ukazuje zcela jasně vpravo a pak je nasranej, že jsi měla pravdu  >:D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: