Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Krmení psa (na treku i v běžném životě)

Autor Téma: Krmení psa (na treku i v běžném životě)  (Přečteno 32841 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Verča a gordonky

  • Host
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #45 kdy: Září 17, 2007, 18:33:47 »
Myslím, že je to hodně individuální.... Moje feny mi na treku přes den granule nežerou, takže jim občas šupnu sýr, müsli tyčinku, piškot, Frolic,... Večer na bivaku 500 g zátěžovky s konzervou tuňáka.
Jinak já se stravuju ráno sušenkama Dobrý ráno, přes den müsli tyčinky, čokoláda, polévka v restauraci a večer na bivaku rohlíky se sýrem. Větší a hutnější jídlo bych do sebe stejně přes den nedostala. A když jo, tak už bych pak pravděpodobně neušla ani km....

Lucka - Lexi

  • Host
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #46 kdy: Září 18, 2007, 12:36:42 »
Souhlasím s LenkouB - Mám psa vysoce aktivního. Od 6-ti měsíců dokáže lítat celý den (non-stop) bez spaní.. Na treky chodíme od 10-ti měsíců, protože jí to hrozně baví - ale i tak, když jí pustím po 35km z vodítka, tak začne lítat jako plašan a chytá běhací záchvaty - poté musí následovat ještě tak hodina přetahování, aportování apod. .. Podle mě to záleží hodně na rase psa a na psovi celkově ..

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #47 kdy: Únor 24, 2008, 23:58:35 »
Ahoj, co se týče rychlého dodání energie, nedám dopustit na posolený chleba se sádlem. Sice dogtreky ještě nechodíme ale jezdím na kole a tohle mi vždy pomůže a ta sůl je proti křečím.Mimojiné by to pes mohl taky - bez té soli.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #48 kdy: Únor 25, 2008, 00:00:12 »
škvarky a anglická slanina, na mushing závody beru sádlo  ;)
CassidyTeam

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #49 kdy: Březen 21, 2008, 12:40:08 »
Tak jsem zakoupil od Šamánka pytel sušenýho hovězího a dneska s tím začnem... cca 10 dkg granulí, 10 dkg sušenýho, 25 dkg syrový drůbeží, + štamprle slun. oleje + poprášit Roboranem +0,5 l horký vody  :P  tak za týden podám zprávu  ;)

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #50 kdy: Březen 21, 2008, 13:08:49 »
to Venca:Můžu se zeptat, kolik kg mají pejsani a jak moc pracujou na tu dávku? Jěště jaké granule to jsou? Taky jsem sušené maso objednala, teď jen dořešit převoz k nám.
A+G+J

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #51 kdy: Březen 21, 2008, 19:08:10 »
jde o SH, klucí tak 25kg, holky cca 20... :D ,granule Acana normál než zkrmím poslední pytel, už nejezdíme,
doháráváme  :'( takže jen lítaj  po cca 700 m2 výběhu..., holky pak budou trekovat... :D  jó + greyka Andulka ta má 27 kg tak dostává jak klucí..., holky SH maličko všeho míň  ;)
jestli to (dovoz) nechvátá tak to můžu přivézt na Krušky... ;) dneska jsem to dal poprvé a klukům to tak vonělo, že se málem porvali (krmím všech osm na volno  :D )
« Poslední změna: Březen 21, 2008, 19:15:29 od vencan+2 »

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #52 kdy: Březen 21, 2008, 19:26:27 »
Děkuji za odpověď i ochotu vzít masisko:-) na Krušky se nedostanu, časově to nezvládám a do dalšího treku snad dovoz už vyřeším  ^-^ jsem zvědavá na ty naše pesany, jak jim bude chutnat  ;)
A+G+J

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #53 kdy: Březen 24, 2008, 16:40:31 »
Ahojky všem! ;)
Venco můžeš mi prosímtě podat nějaké info o sušeném masu?Nejlépe nějaký link na net . Děkuji
Já krmím granule(Happydog , Meradog)+ maso od Vetamixu(Srdce, hovězí hrubmleté,hovězí kostky nebo ryby a kuřecí s rýží) . Docela by mě zajímalo sušené maso, množství a za kolik . Děkuji

Jinak jak bylo o velikonoce? No, víkend mi nepřipomínal návrat jara  ;) :) O:-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #54 kdy: Březen 24, 2008, 21:01:46 »
to Dáša: guru a nevím kdo to prodávali cca 70 / kg, Šaman na novým mushingu dal na to link...více v SZ krmím to pár dní a můžou se po tom utlouct (ale to voni skoro po všem... ;D ) průjem nebyl ho.na pěkný hnědý plastelínový...., ale je klidové období...v zimě zatím nevyzkoušeno :'( ;)

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #55 kdy: Duben 20, 2008, 13:48:44 »
ahoj lidičky, ráda bych se s někým z vás poradila o krmení mého pejska.je to čtyřměsíční australský ovčák. má citlivou kůže, drbe se :'( a má lupy. veterinář nám, ale řekl, že je zdravý.vzhledem k tomu, že bych s ním v budoucnu ráda dogtrekařila, a běhala canicross, byla bych ráda, kdyby tomu tak opravdu bylo. (prý to nejspíš bude alergie na krmivo-od chovatele jsem si přivezli sportmix, tak jsem přešla na proplan pro střední plemena salmon and rice.Toto krmivo je prý výborné.)na druhou stranu jsem es radila s jednou paní, která bez problému krmí svého psa přirozenou stravou(syrová konina+zelenina, ovoce, nasekané bylinky,rýže,vločky,sýry,rybičky+minerály a vitaminy canin),a také mi ji pro štěně doporučila. pro psa je to určitě přirozenější. Takže te´d mám dilema :o-je lepší přirozená strava,nebo granule...???????poradíte mi někdo,viďte...budu ráda, když si budu moct přečíst o vašich zkušenostech (a´t už dobrých,nebo i špatných)s čímkoliv,díky moc...Evička a Rasťa
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #56 kdy: Duben 20, 2008, 14:32:16 »
v takovém případě je krmení spíš individuální věc, opravdu záleží na tom, co psovi sedne...mě veterinářka poradila, že psům s citlivou srstí (mám ohaře) vařená strava neprospívá, že je třeba krmit co nejkvalitnějším krmivem....tak jsme z fitminu (po kterém olezla) přešli na Acanu...výsledek opět nic moc, takže přechod na Anku...to se kvalita srsti zlepšila o 100% a teď krmím 4x týdně granule a 3x týdně směs (maso z Vetamixu, kolínka, ovesné vločky, petržel a kloubní výživa) a pejsina je naprosto v pohodě...

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Krmení psa (na treku i v běžném životě)
« Odpověď #57 kdy: Duben 20, 2008, 15:27:43 »
Osobně jsem zastáncem spíš přirozené stravy (syrové maso + příloha + zelenina), můj pes po přechodu na maso vypadá líp,  ale u alergického psa bych možná zůstala spíš u granulí, pokud  mu nějaké vyhovují. Pokud neuděláte testy, na co je alergický, asi bych se bála, že mu třeba změním v příloze směs zeleniny a on na to hned zareaguje.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: