Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název

Autor Téma: Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název  (Přečteno 72339 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #90 kdy: Březen 28, 2009, 19:07:14 »
Citace
buráku, kolik dogtreků-longů jsi už ušel?
Ja nevim, urcite vic, nez midu, tak 8. Proc?
Tak v tom případě jsi určitě ušel nějaký sám, občas ses k někomu přidal... a občas jste takhle ve dvojici dohnali/byli dohnáni jinou dvojicí. Nikdy se vám nestalo že nikdo z vás neměl sílu (chuť?) se utrhnout? Nikdy jste nešli 3 nebo 4 kousek spolu? Ono když zrovna neběžíš, tak i to předběhnutí jiné dvojice chvíli trvá, takže vás jistou chvíli jde pohromady víc než dva. Nikdy se ti nestalo že někdo koho jsi předbíhal se tě "chytnul"? Když půjdete dva a takhle se vás chytne třetí, co uděláš - sedneš si na mez a počkáš? Ostatně pokud se na vhodném kilometru najde hodně dobrý prostorný bivak, půjdeš třeba v dešti a kilometr dál, protože už tam dva lidi chrní?

Já jsem převážnou část dogtreků odšlápla sama, ale právě tyto popisované situace se mnohokrát staly. Nikdy nás nešlo pět pohromadě schválně, pokud se nás ale potká víc, opravdu si myslíš že si mají ti "nadpočetní" sednout na mez a rozejít se po dvojicích? Nevím jak u ostatních, ale nám větší "tlupa" nikdy dlouho nevydržela - vždycky ti pomalejší postupně odpadnou.

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #91 kdy: Březen 28, 2009, 22:14:45 »
Tak díky za čteníčko  :-*
Dnes bylo krásně na trekku  O:-)
19°C MÍSTY NA SLUNÍČKU.
Člověk si aji řekne ,,ser. "na ten chat tady když vidím jak jsou lidé spokojení na dnešním treku.

Jo a jestli se jedná o povolení na našim TEAMEM pořádaných akcích tak bych raději to moc nevytahoval ze strany některých pořadatelů kteří ne na všech MČR long závodech měli vše povolení v pořádků a mohu klidně doložit,ale nikdy to neudělám protože se k takové podlosti nesnížím a vím jak je hlavně časově a s cestováním po úřadech toto vyřizovaní pořadatelů náročné.

Pokud jste četli např.loňské výsledky na Pustevnách tak víte že tam dojela veterinární inspekce Zlínského kraje a vše proběhlo v pořádku a mám i protokol a zápis toho inspektora a našeho veterináře.A milion svědků.

Dále bych jen upozornil Bahulíky a spol že máme vypracovaný vlastní řád na ochranu zvířat UKOZ vydany a schválený v Praze.Chce někdo jeho číslo?A co ti je Lenko B. do toho že dnes jsme běželi v blízkosti či po trati Oderského puchýře.Jaké máš právo tady prohlašovat a pomlouvat že doufáš že tady neuděláme nějaký průser se psy že je to tvé území nebo co?To není tvoje věc to je naše akce a když budu chtít tak udělám závod přímo v Odrách aTy se z toho pak už fakt poděláš asi né....
V Beskydech kdyby někdo pořádál LONG nebo jiný závod se psy tak ani nepípnu protože respektuji akci jiného pořadatele a je to jeho věc.


Mám i povolení od živ. prostředí,obce a lesů České republiky.

Ne na všech akcích MČR LONG bylo vše v pořádků s povolením při procházení určitým územím tak prosím nesnižujme se k tomu abychom toto vytahovali.Ja si práce pořadatelu nesmírně vážím a vím jak je to nevděčna a těžká úloha.
Tak nenepadejte něčim podobným mé akce nebo se vám to zase od někud vráti.
Ja jsem dnes hodně unavenej ale mám radost že dnes šli i nováčci a vidět je v cíli jak jsou spokojeni to mě říká děláš něco pro druhé a mám zase radost ja že jsem jim pomohl udělat si hezký den ,který jsme dnes prožili.



« Poslední změna: Březen 28, 2009, 22:30:47 od Roman/ HOLKI »
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #92 kdy: Březen 28, 2009, 22:31:05 »
Otázka zní proč nechci chodit LONGY?
Tu odpověd najde jen ten co chce opravdu soutěžit a běhat a věnovat se pořádně tomuto sportu.
Úmyslné komolení jména taky o něčem svědčí...

Proč nechceš chodit ( ;D ) longy je mi jasné - ono špičkově se dají zaběhnout dva, možná tři longy za sezónu, ale určitě ne započítávaných 8 nebo dokonce všech 11. A vo tom to je - ty v tom vidíš ne především sport, ale pouze sport, pouze honbu za co nejlepším výsledkem, mnohdy bez ohledu na pravidla a na psy. Máš smůlu v tom, že se to o tobě ví.
Já vidím v dogtrecích něco jiného, proto jsem je chodila i když jsem docházela ve druhé desítce, proto chodím i když docházím se zničenýma nohama (o jiných součástkách nemluvě). proto klidně vzdám 12 km před cílem když pes řekne že má dost. A jestli tě štve že se občas mihnu na bedně? No vidíš a mě to neštve  ;D , ale ani se nehroutím z toho když tam nejsem (viz Podbořany 2007 - kdo ví, ten ví).  Na "bedně" jsem stála v agi tolikrát, že z toho fakt nehodlám dělat vědu a poháry rozdávám. Ostatně - MR bíglů v agi jsme vloni vyhráli a granule jsem nekupovala hodně dlouho... ale od toho mám agi, dogtreky jsou prostě něco jiného. A pokud to tobě nesedí a vidíš jen ty poháry a ceny, tak si organizuj svoje výběhy pro 6 lidí a těš se z toho žes je všechny porazil. Ó jak jsi dobrý!

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #93 kdy: Březen 28, 2009, 22:43:46 »
PETRA BARRY

Jaké součástky?...to mě zajímá..... ::) ....dneska jsme se sprchovali po závodě společně s ženskýma a to tedy byly součástky k vidění........ :-* ;)
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #94 kdy: Březen 28, 2009, 22:53:11 »
no TOBĚ je teda fakt ukazovat nebudu
(ale třeba plíce na Šlapanicích  :P)

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #95 kdy: Březen 28, 2009, 23:05:54 »
A myslíš že bych měl zájem se podívat?.......... :-X
Jo plíce ...no tak to máš blbý....
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #96 kdy: Březen 29, 2009, 08:25:44 »
Tak to jsem ráda Romane, že jste si užili sluníčka. Jsem ráda, že máš povolení v pořádku. Ještě kdyby sis vymyslel ten vlastní název, bylo by to OK úplně.  ;)

Tombru mobil

  • Host
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #97 kdy: Březen 29, 2009, 09:50:43 »
Je fajn ze tu resite dalsi jiste dulezite veci, ale ten hlavni problem jako uz mnohokrat ne. Tedy to ze proste na webovych strankach a foru vytvorenych a provozovanych za ucelem podpory dogtrekkingu dle dohodnutych a zde uvedenych pravidel dobchazi k opakovanemu poruseni podminek tim ze se zde inzeruji pod shodnym nebo podobnym nazvem akce ktere jsou temto pravidlum znacne vzdalene. A jelikoz snaha to opravdu resit je nulova - viz jen a pouze tahle diskuze - budu muset v tomto smeru udelat poradek tak jak jsem avizoval. A take asi budu muset upresnit za jakych podminek bude mozne ruzne akce zde inzerovat..
Sanci opravdu to resit bylo dost a dost tak pak tady ublizene nebrecte az se to nekoho dotkne.

Tomas Soural - dogtrekking.info

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #98 kdy: Březen 29, 2009, 11:21:00 »
Tomáši:

Nepiš nebrečte,protože tento problém z prezentováním akcí se ty tedy jen asi mě.

My jsme včera toto téma probírali na základě poslední diskuze tady a také mě došlo několik e-mailu od lidí kteří to chtěji taky nějak řešit.

Většinou mi všichni radí ,abychom se trhli a že se nemusíme ničeho bát a že jsou naše akce taky super atd.Že budeme aspoň konkurence PRO long akce.

Určitě tyto kroky jsem zvažoval a pokud mě donutíš všemi těmito omezeními na tomto veřejném oficialním chatu českého dogtrekkingu ze souhlasem pořadatelů LONGU jak je tebou prezentováno budu muset tento krok udělat.

Myslím že by to rychle vyřešilo spory a situace by se uklidnila ke spokojenosti většiny.Ale mě se zdá že je to jen kratkozraké řešení.Vše vysvětlim zítra v příspěvku proč?

Taky mě přišli názory lidí kterých si hodně vážím ,abychom se opravdu nějak dohodli.

Myslím že tyto debaty o tom co je a není dogtrekking jen poškozují a dělají špatnou stránku pro další lidi kteří chtějí něco se psy taky začít dělat.Přečtou si naše dohady a může je to např. odradit.Už jsem se s něma setkal.

Všichni vlastně chodíme určité délky tras či běháme se psy a chceme to dělat jen je problém v těch pravidlech názvech delkách a taky v povinné nebo nepovinné výbavě.

Ja navrhuji a v pondělí popíšu proč vlastně se pokusit o poslední řešení,které da i celé DT veřejnosti jasně najevo jak to bude.

Prozatím jako vstřícný krok udělám to že smažu svůj podpis ohledně našich závodu a nikde nebudu uvádět na tomto webu že se jedná o Dogtrekkingovou akcí (to už vlastně dělám) do té doby než se najde řešení a případný i jiný název ,který jasně bude tyto kratší závody odlišovat od LONG závodů a bude také akceptovatelný pro jejich pořadatele.

Máme  také už vypracovaný ofic. řád a pravidla pro tyto akce,které jasně budou definovat o čem tyto závody budou.

Tombru napiš mě ,kterým pořadatelům přesně mám zaslat mé návrhy na řešení teto situace asi ne na všechny mám kontakt a taky nevím přesně kterým všem,protože asi jsou noví pořadatelé a někteří třeba už nepořádají letos atd.

Zítra napíšu příspěvek zde proč by bylo lepší pro všeobecně dogtrekking najít mezi námi nějaké řešení a včem by to bylo prospěšné tomuto sportu.
 
                                                         Roman Baláž


Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #99 kdy: Březen 29, 2009, 13:01:42 »
Fajn je hezké že je tu snad konečně snaha něco řešit, ovšem musím přiznat že po těch letech sporů a zkušenostmi s tvým způsobem stavění se k věci tomu zatím moc nevěřím.

Takže bych rád věděl kdo toto bude kromě tebe garantovat. Jedna strana je jasná, to jsou pořadatelé dogtreků uvedení v letošní termínové tabulce MČR. Kontakty na ně jsou tam taktéž. To už jsem zde a tobě speciálně psal několikrát, bohužel nikdy jsi této možnosti nevyužil a tak to došlo až takhle daleko.

Jelikož tenhle scénář že rěkneš že to buděš s pořadateli řešit se opakuje už několik let a vždy to nedotáhneš do konce, respektive to skončí jen slibama na tomto fóru, tak budu zatím trvat na již vyhlášených opatřeních zde co se týče inzerování akcí.

Budu nucen tento zákaz upřesnit také tak že zde nebude možné inzerovat akce které se označují jako dogtrekking a nejsou pořádány v duchu zde dohodnutých pravidel. Tím se transparentněji bude vyjadřovat smysl, než poněkud polovičaté řešení s omezením jen pojmenování na tomto serveru při inzerování akce které se poněkud minulo účinkem, jeliž některým toto jemné upozornění nestačilo a našli si způsob jak to obejít.

Aby se podle mě dalo dál něco řešit, bude nutný jasný vstřícný krok z Tvé strany. Tedy pokud chceš dál situaci řešit a dál vyžívat služeb tohoto serveru, doporučoval bych ti až dodoby než dojde k nějaké dohodě, aby jsi si nenazýval své akce jako dogtrekking, nebo podobně. Tedy i mimo tento server.

Vysledkem pak budou pravděpodobně tyto varianty:

- Dohodneš se s druhou stranou na nějaké formě začlenění do pravidel a pak nebude problém aby jsi využíval všech výhod a služeb tohoto serveru.
- Nedohodneš se s druhou stranou a přesto budeš dál nazývat své akce jako dogtrekking, pak ale nebude možné abys využíval tento server a budeš se muset v tomto také osamostatnit.
- Zvolíš si jiné vhodné označení pro své akce, vytvoříš si svá pravidla a pak můžeš využívat tento server jako jiné podobné akce.

Pokud mi nedáš do dnešní půnoci závazně vědět jak hodláš dál pokračovat (+ termíny do kterých provedeš realizaci vstřícných kroků), budu nucen témata odporující jasnějším pravidlům inzerování akcí přemístit na dobu něž se to vyjasní do archívu.

Času není moc, ale já také zrovna netrpím nudou a mám spoustu dalších povinností, takže proto už ty jasné časové termíny. Dnes v noci mám rezervovaný čas na rozsáhlejší údržbu fóra.

Myslím že je to z mé strany férová nabídka - tedy v kontextu již poběhnutých událostí.

Tomáš Soural - dogtrekking.info
 

   
« Poslední změna: Březen 29, 2009, 13:03:28 od tombru »
tombru

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #100 kdy: Březen 29, 2009, 13:26:28 »
Sleduji tuto diskuzi, která je podle mne na této úrovni naprosto zbytečná a nic neřešící.Celý spor je o tom, že jsou dvě skupiny lidí, které provozují dva "psí" sporty a jeden název. Parta lidí, která pojem Dogtrekking jako sport se psem do našich zemí přivedla a s tím i stanovila pravidla co to DT jako sport je a potom Roman Baláž. Tak jako RB jsem šel svůj první DT v r.2003, takže jsem měl možnost sledovat vývoj tohoto sportu. S postupem času RB začal brát stanovéná pravidla jako pro něj omezující, což vyústilo po několika letech ve vytvoření seriálu akcí RB. Potud je to naprosto v pořádku a jako běžce RB i chápu. Co ale nechápu, je jeho snaha za každou cenu používat pro své akce, které mají opravdu jiný charakter než "zavedené" DT, používat název Dogtrekking. Tím, že začal dělat akce, které jsou opravdu jiné, oslovil zase jinou část lidí, kteří rádi něco se svými pejsky dělají. V tomto bodě měl jedinečnou příležitost přijít i s názvem, kterým by tento sport nazval. Jenže to RB neudělal a tvrdošíjně používá označení DT, byť s nějakými přívlastky. Bohužel se lze na jeho adresu dovolávat jen slušnosti a morálního práva, z čehož si RB očividně nic nedělá. Jen ještě pro vysvětlení pokud na tuto diskuzi zavítají i lidé věci neznalí.
"Oficiální" DT 1)-je pochod se psem na vzdálenost 80km a více
                    2)-s funkční povinnou výbavou
                    3)-s orientací podle mapy
tolik ve stručnosti, více na:http://www.dogtrekking.info/ v sekci pravidla
závody RB    1)-vzdálenosti vetšinou do 40km
                    2)-bez poviné výbavy ve smyslu DT
Nejde ani tak o vzdálenost, jako o to, že když jsem "polehku", tak samozřejmě trénovaný jedinec trať zaběhne, což u DT s plnou výbavou je většinou nemožné a tak si myslím, že se jedná o dva sporty a proto je opravdu na RB, aby měl snahu a dostatek slušnosti již celou situaci, která se táhne několik let, vyřešit. Takže Romane, už se konečně sejdi s pořadateli a zkus respektovat co se dohodne.

                     Urbášek Vladimír
Laďa+Esi

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #101 kdy: Březen 29, 2009, 22:27:32 »
Tombru:

Posílám Ti e-mail jak toto tedy chci řešit.
Zítra zveřejním také mé návrhy zde na foru.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #102 kdy: Březen 29, 2009, 22:51:27 »
Tombru:

Posílám Ti e-mail jak toto tedy chci řešit.
Zítra zveřejním také mé návrhy zde na foru.


Dobrá, ale potřebuji nějaké jasný praktický krok - důkaz, tak jak jsem psal zde v posledním příspěvku. Jinak budu nucen postupovat, třeba i dočasně tak jak jsem psal.
tombru

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #103 kdy: Březen 30, 2009, 10:36:30 »
V e-mailu který mi Roman zaslal je mimo jiné závazek, že již nebude porušovat nebo se pokoušet nějak obcházet pravidla - tedy ohledně onoho nešťastného názvosloví.

Takže zatím nebudou aplikovány restrikce vůči jeho možnostem na tomto fóru.
tombru

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Nový seriál Dogtrekkingových akcí na tratích okolo 20-25 km - název
« Odpověď #104 kdy: Březen 30, 2009, 11:27:45 »
Dále jsem byl nucen provést upravu fóra ve smyslu podmínek uvedených a vysvětlených zde:

http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=568.0

Kolizní témata byla přemístěna do archívu, jakmile budu vyrozuměn že již nekolidují s tímto pravidlem, vrátím je zpět. To platí i opačně, pokud budu upozorněn že nějaké téma této podmínce nevyhovuje, přemístím jej do archívu.

Na tyto příspěvky (již OK, nebo ne) lze upozorňovat jak emailem na servis@dogtrekking.info tak přímo z daného tématu pomocí volby "nahlásit moderátorovi" (nebo tak podobně).

Doufám že tohle ne moc populární a tvrdé opatření konečně dopomůže k tomu aby se věci po těch letech dohadů nějakým způsobem vyřešily.

Mé několik let trvající snahy to vyřešit dohodou a jednáním neuspěly, vždy byl příslib řešení až teprve došlo na rázná opatření a toto je bohužel jedno z nich.

Jak jsem psal, nic nebylo smazáno, pokud dané přesunuté téma už nebude v kolizi, bude navráceno zpět.

P.S.: další info k této problematice je v tomto tématu a návrh postupu jak dál v této zprávě: http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=501.msg12016#msg12016

Doufám že se to obejde bez hrubého osočování a napadání z obou stran sporu které nikam nevede a situaci jen dál zhoršuje!

Tomáš Soural - dogtrekking.info

« Poslední změna: Březen 30, 2009, 11:33:32 od tombru »
tombru