Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kloubní výživa

Autor Téma: Kloubní výživa  (Přečteno 9200 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Kloubní výživa
« kdy: Říjen 29, 2008, 19:20:00 »
Ahoj všem! Prosím, prosím, jaké máte zkušenosti s kl. výživou (a s jakou)? Je pro psa bezpodmínečně nutná???
Dávám psovi jenom prasečí nožičky, žádný chondra zatím nedostával, proto v tom mam docela hokej:( ...Může vůbec taková haxnička nahradit kloubní výživu od veterináře? (pevně věřím, že jo) O:-)
Dík

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2008, 19:27:18 »
Já vařím sulc z "haxniček" roky,  žádný "kondro" jsem nikdy nedávala a psi nikdy pohybový problémy neměli. Takže já jsem přesvědčená že to funguje. A je to levný a psům to chutná :)
Určitě se z toho něco do chrupavek psa dostane, protože je to osvědčený prostředek (vyzkoušeno nejen u nás) na ušiska co nechtějí stát.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2008, 19:38:30 »
Uf! No já totiž těm všem preparátům vůbec nevěřim, přijde mi, že člověk platí jenom za reklamu....ale psovi začalo loupat v kloubech, jinak lítá jako čamrda, skáče jak na rukáv, tak za míčkem, lítá jako tornádo, skáče a sedá si rovně, ale sem tam mu u toho loupne, tak proto ten dotaz :(

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #3 kdy: Říjen 29, 2008, 20:07:37 »
Taky sulcujeme  :) a dyž chondro, tak něco přírodního asi, buď Phytovet nebo od Barona bych asi volila já

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #4 kdy: Říjen 29, 2008, 20:16:35 »
Taky dáváme sulcík a nožičky a zatím jsme v pohodě.  :) DKK  ve 12 měs. 3/1, teď 5,5r. a 5 odchozených sezón dogtrekkingu + podzim a jaro SC + v zimě SKJ, odchozeno nespočet vandrů + celoročně coursing a bez problémů (klepu na dřevo, až se stůl prohýbá  O:-) )
Malej pes (15,5) roku chondro dostává, jenže u něj už potřebuju, aby tam bylo i něco proti bolesti. Problémy začal mít v 6 letech, tenkrát mu pomohl Alavis, teď mívá různě, Alavis, Chassoton, Giom, problémy s pohybem sice má, leč přiměřené věku.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #5 kdy: Říjen 29, 2008, 20:29:23 »
Taky vaříme packy, ale pejsani dostávají i Alavis a jsou bez problémů  :) Bezpodmínečně nutné to není, většina kvalitních granulí už by měla mít něco podobného v sobě. Nicméně já to dávám hlavně z důvodu, že mí psi taky hodně skáčou agility, kde je zátěž na klouby trochu vyšší.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #6 kdy: Říjen 29, 2008, 20:36:23 »
Takže to asi nemám hrotit, co? Připadala jsem si jako tyran, že do psa nic necpu (aspoň ostatní boxíci dostávaj alavis horem dolem, přišlo mi, že ten muj je jedinej pes na světě, co nic takovýho nežere).
Myslim, že ta dkk 3/1 a  tak  nádherně aktivní psí život je jasnej důkaz, že nožky a sulc jsou nad všechny ty super zázračný tablety:)
No, Cedroň dostane Giom a hned jak ho dožere (a přestane vrzat), budeme zase jen a jen nožičkovat!!!
 

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #7 kdy: Říjen 29, 2008, 20:38:10 »
A máš udělaný RTG abys věděla proč vrže?

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #8 kdy: Říjen 29, 2008, 20:44:00 »
Nepočítám s ním do chovu, takže jsme RTG ještě nedělali, ale snad výhledově. Začal z čista jasna, paradoxně až teď, když na něj nemam tolik času a stává se z něj gaučák, zatím toho nachodil a naskákal dost a bez problémů, asi genetika:( až poplatím GIOM začnu šetřit na narkózu >:D >:D >:D

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #9 kdy: Říjen 29, 2008, 21:16:08 »
v granulích že něco je? a kolik by stály, když vidíme kolik stojí to chondro samotný ...

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #10 kdy: Říjen 29, 2008, 21:49:16 »
Vůbec bych se neohlížel,jestli počítám se psem do chovu, na RTG bych šel každopádně ať už vím na čem jsme a jakou si můžeme dovolit zátěž. Dáváme jednou za rok po dobu 3 měsícu preventivně Alavis a problémy žádné nemáme,feňuli  je 8,5 roku a máme odchozeno 6 sezon dog-treků+spoustu čundrů :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #11 kdy: Říjen 29, 2008, 21:53:59 »
No já zase zbytečně nerentgenuju zvíře kterýmu nic není (přece jenom narkóza není bez rizika). Ale pokud vrže mladý zvíře, tak mi to normální nepřipadá a RTG bych nechala udělat.
Jestli má teď míň pohybu a začal mít problémy, přičítala bych to tomu že ochably svaly který držely před tím kloub ve správné poloze.

Ještěrko, Hrobnice kde jste??? Potřebujem rady odborníků!

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #12 kdy: Říjen 29, 2008, 22:11:58 »
Je to pravda, chci vědět, na čem jsem, ale opravdu zatím nebyl jediný důvod nevěřit, že pes je v pořádku a narkozovat ho jednou kvůli kyčlím a jendou kvůli spondyloze, opravdu mu nikdy nic nebylo. Vlastně ani problém nemá, kyčle nevytáčí, nekulhá, skáče a běhá jako jindy...To ochabnutí svalů zní velmi reálně, popřípadě genetika.
No, giom už je objednanej, nožičky navařený, panikařit začnu až jestli to nezabere.

Offline samíci

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Souhlasu: 0
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #13 kdy: Říjen 30, 2008, 18:36:10 »
A jak často dáváte nožku a sulcík - nějaké přesně přibližné dávkování na 26 kg živé váhy samíka. Jedno ouško nám u mlaďase pořád trochu plandá.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kloubní výživa
« Odpověď #14 kdy: Říjen 30, 2008, 18:45:29 »
Samíci, ale mlaďošci už jsou spíš starošci, ne? Mám strach, že u dospělýho psa už s tím uchem moc nenaděláte. Jinak do Bodíska jsem cpala sulc denně. Přesně přibližně asi tak půl kastrolku ;D

uši před použitím


a po použití  :)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: