Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Placení startovného

Autor Téma: Placení startovného  (Přečteno 30119 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Placení startovného
« Odpověď #45 kdy: Říjen 20, 2008, 12:03:45 »
Myslím že pro stanovení limitu by mělo platit jednoduché pravidlo - vzdálenost/minimální průměrná rychlost

Maximální hodnota průměrné rychlosti by neměla překročit 2km/h, pak by třeba onen limit pro 90km na Šediváčkovi byl sice 45 hodin a na ten by tři lidé asi nedosáhli, ale to se bude stávat vždycky.

Rozhodně by limit neměl překračovat čas plánovaného vyhlášení výsledků a měl by končit 1-2 hodiny před vyhlášením tak aby byl dostatečný čas na zpracování výsledků

Tedy pro Šediváčka by měl být minimální limit 45 hodin, ale jestli se počítá s vyhlášením výrazně později, třeba druhý den v poledne, tak proč ho neprodloužit.

Tedy pokud se nejedná o nějaký extrémní terén, mohl by průměr 2km/h stačit i s bivaky.

Takže limit by neměl být kratší než vzdálenost/2  u klasické "nonstop" akce bez etap a povinného bivaku.


P.S.: Také jsem druhou noc velmi ocenil, když nám někteří zbývající na trati dali vědět že budou bivakovat a přijdou až druhý den. V cíli tak nemuseli zbytečně bdít celou noc lidé a čekat na někoho kdo vlastně nepřijde.
tombru

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Placení startovného
« Odpověď #46 kdy: Říjen 20, 2008, 12:05:03 »
no, konečné slovo mají pořadatelé, ne?
Mě se třeba hodně nelíbil limit na letošní Stezce vlka - TO považuji za štvaní do kopců (navíc ne zrovna malých).  Ale jestli je limit 48 nebo 50 hodin mi přijde důležité opravdu spíš z toho důvodu aby se někdo úmyslně neflákal, protože na něj pak čeká v kempu 80 lidí.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Placení startovného
« Odpověď #47 kdy: Říjen 20, 2008, 12:23:51 »
no, konečné slovo mají pořadatelé, ne?
Mě se třeba hodně nelíbil limit na letošní Stezce vlka - TO považuji za štvaní do kopců (navíc ne zrovna malých).  Ale jestli je limit 48 nebo 50 hodin mi přijde důležité opravdu spíš z toho důvodu aby se někdo úmyslně neflákal, protože na něj pak čeká v kempu 80 lidí.

Přesně tak, vždy v tomhle budou mít slovo vždy pořadatelé a tak limit bude hlavně v rámci jejich hodnocení a tak je v podstatě o ničem na tohle polemizovat, jelikož ti co to zvládnou za 13 hodin a "musejí" čekat dalších 40 hodin na vyhlášení se neshodnou s těmi co jdou na hraně limitu a rozdíl hodiny je dělí od vyřazení...

Já jsem ten limit uváděl hlavne proto, že se nejedná o primárně běžecké závody, tak aby neklesl pod hodnotu, kdy by na něj nedosáho 90 procent současných účastníků.

Jedna věc je dojít jako skoro poslední a jiná být DNF.
tombru

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Placení startovného
« Odpověď #48 kdy: Říjen 20, 2008, 13:33:26 »
No zapomeň na to, že já se na starý kolena budu štvát po kopcích kvůi tomu abys stihla vyprat ;D ;D ;D

Co jsem si všimla, kdo potřeboval odjet dřív, tak odjel i před vyhlášením, ne? O0
   *   www.probarf.cz

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Placení startovného
« Odpověď #49 kdy: Říjen 20, 2008, 14:02:18 »
Citace
Co jsem si všimla, kdo potřeboval odjet dřív, tak odjel i před vyhlášením, ne?

No právě...stejně trička nechceš a pohárů máš na rozdávání...tak holt nečekej a pidluj domů nasypat Arielu a bacha na vodní kámen ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Placení startovného
« Odpověď #50 kdy: Říjen 20, 2008, 14:03:59 »
neřeš ty co doběhnou za 13 hodin, ti si v sobotu pospí a pokecají a nemají problém s těmi co přijdou za 35-40 hodin. S radostí jim zatleskají když přicházejí. Ale těch co to dají do 40-ti hodin je myslím opravdu 90 a víc %. A TI VŠICHNI se pak ráno vyhrabou ze stanů, sbalí... a někdy čekají na jednoho posledního, který sedí v poslední hospodě před cílem. Je opravdu tak velký problém si v neděli ráno přivstat a dojít nějak rozumně aby tam na mne ti ostatní nemuseli čekat? Nikdo tady přece nikoho nenutí k nějakému běhání nebo chození na hranici možností!

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Placení startovného
« Odpověď #51 kdy: Říjen 20, 2008, 14:09:30 »
Doprčic Petro, v Deštným jsme měli v neděli 15 km do cíle a v 5 ráno batohy na hrbu, hospodu jsme žádnou nepotkali a Janko došmatlal těsně před desátou. Může se ti to zdát směšný, ale já opravdu jdu na hranici svých možností. Asi není DT vhodný sport pro lemry.
Nevím co řešíš, prostě pokud bude limit přísnější, tak holt jezdit nebudu, to je jednoduchý. Zatím mi pořadatelé to moje ploužení se trpí, tak doufám, že jim to vydrží i nadále ;)
« Poslední změna: Říjen 20, 2008, 14:11:07 od LenkaB »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Placení startovného
« Odpověď #52 kdy: Říjen 20, 2008, 14:25:43 »
Doprčic Lenko, vím jak se chodí s bolavým kolenem. Taky vím jak se chodí se zvrtnutým kotníkem, s bolavýma achilovkama, dokonce i s astmatickým záchvatem (i když uznávám, to už jsem toho moc neušla) a další hromadou bolístek. Na Otovi jsem šla 70 km s boulí na holeni, která bolela asi jako kdybych tam měla zaražený hřebík a při každém kroku do něj někdo praštil kladivem. A čím víc km, tím větší kladivo. Brufeny nezabraly. Já se přiznávám že vždycky chodím na hranici svých možností a občas i kousek za ně... Ale po nikom přece nechci aby tak chodil taky! Nevěřím tomu že kdybys měla dát trek za 48, tak vypustíš duši! Je takový problém dodržet pravidlo které mě naučila Wami (královna všech šnečků) - první den dojít za půlku?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Placení startovného
« Odpověď #53 kdy: Říjen 20, 2008, 14:40:01 »
Tohle nemá cenu, jsme každá někde jinde...na DT se mi líbí to že NIC nemusím, že si můžu jít jak se mi líbí, zastavit se kde chci, zajít se podívat kam chci...pokud tohle nebudu moct, tak to prostě dělat nebudu. Polykat kilometry pro kilometry mě nebaví.
Svítání nad sv. Matoušem a růžovou mlhu pod ním co byla v neděli ráno můžu vidět i mimo soutěž ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Placení startovného
« Odpověď #54 kdy: Říjen 20, 2008, 14:54:14 »
NIC nemusím??? Musím dodržet trať, musím mít uvázaného psa, musím mít povinnou výbavu... a taky holt musím přijít do nedělního rána a ne do večera

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Placení startovného
« Odpověď #55 kdy: Říjen 20, 2008, 17:20:57 »
Trať dodržuji protože kvůli té tam jedu, psa mám na špagátě protože ho nebudu lovit po lese, v batohu nosím už roky to samo stále bez ohledu jestli jedu na vandr nebo oficiální DT protože ty věci potřebuju(uznávám folii jsem na vandry nenosila) a když se mi nebude chtít jít dál,  tak klidně zavolám pořadateli ať to vyhlásí beze mě, že se budu kochat do neděle do večera ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Placení startovného
« Odpověď #56 kdy: Říjen 20, 2008, 17:30:58 »
Ještě jsem o tom trochu přemýšlel a myslím že je to úplně zbytečná debata a to z těhle důvodů:

Je to také o tom, kdy vlastně provést vlastní vyhlášení.

Takže v úvahu připadá buď sobotní večer, tak maximálně vyhlášení začínající v 21:00, nebo nedelní ráno, a to bych viděl vyhlášení nejdřív v 9:00.

Aby se to dalo organizačně zvládnout, tak by při sobotním vyhlašování musel limit končit už v 20:00. Pokud se bude startovat jako obvykle v pátek v 7:00 tak to dělá limit 37 hodin, což už je třeba při 90km trati už celkem málo.

Takže připadá spíš to nedělní vyhlášení (už jen proto, že se dá udělat za světla venku, kde se ta hromada účastníků lépe porovná), tam by při ukončení do 8:00 byl limit 49 hodin, což už je docela rozdíl.

Pokud je trasa náročnější dá se to v neděli myslím bezproblémů o nějakou tu hodinku posunout a vyhlášení udělat třeba v 11:00, a jsme na těch 50-51 hodinách. Ti co dorazili pozdě v noci a ti co debatovali, nebo tančili až do ranních hodin se tak aspoň v klidu vyspí a ostatní budou mít na pochod dalších 10 hodin.

Takže na dogtrecích stejně až na nějaké výjimky nemá cenu nějak radikálně snižovat limit, protože mezi 37 a 49 hodinou je vlastně noc, a vyhlášení druhý den se nemusí zase nutně dělat tak brzo.

Tak zůstaňme u těch osvedčenejch +/- 50 hodinovejch limitu...
 
tombru

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Placení startovného
« Odpověď #57 kdy: Říjen 20, 2008, 17:41:47 »
Ahojky dogtrekaři, tak se zde opět hlásím k diskuzi, ale nejdřívě si trochu vytáhnu tričko a  budu se vytahovat, protože jsme se s mým psem Artušem z Husovy tvrze stali Více Mistry světa FO v IPO3 :P

Holky neblázněte, přece se zde nebudete dohadovat.
Petro, nezlob se na můj názor,ale nesouhlasím s tebou.
Pro mne jsou víkendy věnované jakékoliv kynologické akci svátkem(ikdyž dost častým  :D) a proto nejsem typ člověka rychle doběhnout a být co nejdříve doma( ostatně nemám na to ani fyzičku a ani konstituci těla O:-) >:D).
Aby jsem mohla prát, na to mám celý týden. Ono když dáš prát pračku tak zase tolik času nepotřebuješ. A co se týče Prahy. Jako dogtrekařku tě práce s mapou zajisté baví a ze všech stran se dá Praze vyhnout.

Já osobně jsem začala chodit treky, protože jsem romantická dušička. Miluji přírodu a dost často se kochám, takže jít trek na dva bivaky je můj sen a je mi jedno, jestli se někdo přede mnou honil či ne. Ostatně toto jsem myslela že je dogtrekking, jít si přírodou, užívat si jí s kamarády a svými psy.
Jestliže opravdu hodně spěcháš, můžeš jet dřív s tím, že ti pořadatelé ceny někde předají. Myslím si, že i velká většina závodících ráda ráno pokecá s jinými rychlíky než dorazí ti šneci :), probere trasu, život atd... a ještě těm ploužícím zatleskají.
Dogtrekking by měl být brán i nadále jako sraz kamarádů než štvaní se za časem, je to můj názor, který se určitě nebude líbit "rychlíkům" a jestli můžu poprosit nerozebírejme toto téma. Každý ať si chodí, či běhá  jak chce, nikdo nijak neomezuje ty rychlé, tak proč omezovat kochače, unavence, lemry..... Já jsem pro časový limit 50 km a pro délku tratě max 100km.

Co se týče plateb za startovné, jako pořadatelka jsem pro placení startovného pouze na složenku, či má-li někdo možnost účtu, nebo osobního placení na předchozí akci. Jestliže bude Ota Pavel2, tak platby na místě budou jen vyjímečně a hlavně pro zahraniční účastníky. Ze slibů, že "určitě přijedu" jsem se vyléčila.
Rozdělení startovné versus tričkovné by byl  to dobrý nápad, ale myslím si, že by zase zase někde nějaký ublížený ozval , takže jsem proti a  co znám trekaře, jsou rádi za tričko i kdyby jich měli plné skříně (kromě Petry) , ostatně vždy nemusí být tričko, reklamních předmětů je hafo. Ještě mě k tomuto rozhodnutí žene fakt, že s organizováním treku je takové práce, že se ještě nemíním trápit rozdělováním startujících s tričkem a bez.  :P


Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Placení startovného
« Odpověď #58 kdy: Říjen 20, 2008, 17:45:16 »
Tombru předhonil jsi mě ;)

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Placení startovného
« Odpověď #59 kdy: Říjen 20, 2008, 19:26:10 »
Petro : LIMIT je od toho aby se dodržoval !!!!Proto je stanoven,a když kochat tak kochat.Ale už jednou jsi zde psala že jsi nemohla jet do Kroměříže (myslím) na oběd že se čekalo na mne,a pokud jsi to měla do 30 km,nebyl to problém,když já to měl domů přes 400,ale malé věci neřeším,neboť by se to zase zvrhlo na téma jiné diskuze.Tak pro příště,pokud bude limit vypsán na maximum,já ho dodržím a je mi jedno kdo bude potom prudit.Zdarec

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: