Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Oderáček - poděkování :-)

Autor Téma: Oderáček - poděkování :-)  (Přečteno 19581 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Honza_Monty

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 3
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #30 kdy: Září 16, 2008, 09:55:50 »
Petro, ono jde hlavně o to, jaké plemeno je v ohradě.... Není kráva jako kráva  >:D
Za 8 let, co jsem choval dobytek, se mi jen jednou stalo, že mě napadl bejk, a to při nahánění na vůz, když jsme ho dostali do úzkých při svážení z pastvin. Byl to Hereforďák, naštěstí jen 400 kg a tak to dopadlo dobře. Tahle méně domestikovaná masná plemena se chovají jinak, než naše původní stračeny, ale na pastvině se to většinou projevuje tak, že jdou člověku z cesty dřív, nebo se rovnou schovají do křoví.
Na pastvině, přes kterou jsme šli, nebyli žádní masňáci. My prošli přímo stádem, tak 3 - 5 metrů od matek s telaty a skoro si nás nevšimly. Pravda, sice byla noc, ale nevypadaly, že spí... ;)
Se mi zdá, že se tady ti nešťastní dobytkové zbytečně moc řeší. :-\
Fakt ale je, že do ohrady, kde je cedule "pozor, ve stádě je plemenný býk", bych nevlezl. :o
 Jo, pokud jde o toho nadrženýho sedláka: jsem docela zvědav, jak se to bude vyvíjet. Tihle moravští ogaři jsou vytrvalí. Možná, že Lenka časem přijde k pěknému gruntu .. >:D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #31 kdy: Září 16, 2008, 10:23:02 »

Fakt ale je, že do ohrady, kde je cedule "pozor, ve stádě je plemenný býk", bych nevlezl. :o
 Jo, pokud jde o toho nadrženýho sedláka: jsem docela zvědav, jak se to bude vyvíjet. Tihle moravští ogaři jsou vytrvalí. Možná, že Lenka časem přijde k pěknému gruntu .. >:D
....a konečně bude krmit čerstvou hovězinou a telecím a mlíkem a její tahači se z toho pomátnou a vyrostou... a zrychlí  :D ;)  :P

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #32 kdy: Září 16, 2008, 10:57:17 »
Lenko, to sis pěkně naběhla, s tím majitelem krav! A to Tě ještě neviděl. Až zjistí, že jsi baba k pohledání, můžeš si rovnou změnit telefonní číslo  >:D >:D >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #33 kdy: Září 16, 2008, 16:31:39 »
Citace
....a konečně bude krmit čerstvou hovězinou a telecím a mlíkem a její tahači se z toho pomátnou a vyrostou... a zrychlí     

Venco pšššt! Nevím jestli to tady sedlák nečte...aby mě neprokoukl předčasně...krávy zkrmit na pozemky vypustit malamuty :-X

Citace
Lenko, to sis pěkně naběhla, s tím majitelem krav! A to Tě ještě neviděl. Až zjistí, že jsi baba k pohledání, můžeš si rovnou změnit telefonní číslo 

No právě že neviděl...mám obavy že až uvidí tak vychládne...

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #34 kdy: Září 16, 2008, 20:17:53 »
... tak když jsem tam byla, nosila jsem jim vodu v kýblech (svaly jako Rambo) a milé kravičky mi chlastaly z ruky a občas se některá nechala podrbat. Náznak útoku nikdy žádný - asi tušily že by přišly o tenhle chabý ale v tu chvíli jediný zdroj vody...
Petro, v noci v mlze a po 70km jsem vůbec,ale vůbec neměl náladu nosit milým kravičkám vodu. Když se celé stádo rozestoupilo, jedna stála, čuměla jako kráva a pak udělala dva kroky ke mě tak jsem fakt nevěděl jestli utíkat, stočit se do polohy plodu jako se to má dělat při útoku medvěda,nebo ji jít podrbat za rohama, ale kráva nebyla zase až taková kráva a tak jen dál čuměla jak kráva

Offline brzda Rity

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 102
  • Souhlasu: 0
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #35 kdy: Září 16, 2008, 22:20:56 »
VŠEM ZEMĚDĚLSKY VZDĚLANÝM:
neodpustím si ještě jednou téma krav....
Jsem kluk původem z vesnice, pár krav jsem už viděl hodně z blízka, ale fakt nevim, co jinýho ty krávy chtěli, než nabrat Ritu na rohy...Běžely k nám, bučely a ta nejblíž už měla hlavu skloněnou, a šla mi prostě po psovi, kdybych jí nemajznul tim klackem po hlavě, tak možná zaujmula místo v postroji  :o a já bych na ní přicválal do cíle >:D škoda že se mnou zrovna nešel žádný zvířecí vědec...třeba by mi vysvětlil, že to od nich bylo přátelské gesto :o v tom případě se s žádnejma krávama nebudu kamarádit ;D
Tak pa na otovi a pavlovi jsem zvědavej co bude za atrakce tam ;D >:D ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #36 kdy: Září 17, 2008, 19:45:15 »
No však jsi dostal řád plyšové krávy 2 stupně za statečnost, né? ;D ;D :P

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #37 kdy: Říjen 07, 2008, 22:20:36 »
No však jsi dostal řád plyšové krávy 2 stupně za statečnost, né? ;D ;D :P

Nakonec můžem bejt rádi, že u těch Guntramovic byly jen "normální" krávy. Jinak bys mohla rozdávat řády in memoriam.... >:D
Na tohle by byl i poplašňák krátký..... ;D ;D ;D >:D :P :-X
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Oderáček - poděkování :-)
« Odpověď #38 kdy: Říjen 08, 2008, 06:52:20 »
Krav se nebojím, ale vynořit se v ohradě tohle tak se asi po... :-X
Jinak ze ZOO super foto, speciálně bizon a tygr se mi líbí ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: