Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pokus o nejlepší čas na 80 km

Autor Téma: Pokus o nejlepší čas na 80 km  (Přečteno 10000 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana & smečka

 • SPD
 • obourukáč
 • ****
 • Příspěvků: 482
 • Souhlasu: 33
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #15 kdy: Duben 28, 2008, 17:25:41 »
tak to nás bude asi víc, co loni dělali jiný sport...já jsem pořád žila v domění, že dogtrekking je hlavně taková delší procházka pro psa...nedovedu si představit znechucení svých psů, kdyby běželi stejnou trasu byť jen 5x po sobě...
Roman je bezesporu jednička, co se časů na dogtrekku týká, ale měl by se držet pravidel českého dogtrekku i na Slovensku...

Offline Gwen a Dinulka

 • SPD
 • zasloužilý psavec :-)
 • ******
 • Příspěvků: 1655
 • Souhlasu: 123
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #16 kdy: Duben 28, 2008, 18:10:49 »
Roman je bezesporu jednička, co se časů na dogtrekku týká, ale měl by se držet pravidel českého dogtrekku i na Slovensku...
Nemluvě o tom, že slovenská pravidla tak jako tak vycházejí z českých, viz nedávno probírané kupírování.
Navíc prezentovat dogtrekking jako běh se psem není zrovna nejšťastnější, odrazuje to nováčky, už jsem se několikrát setkala s tím, že mi lidé říkali, že by ten dogtrekking i zkusili, kdyby se to nemuselo běžet.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Milena

 • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #17 kdy: Duben 28, 2008, 22:10:15 »
Spíš mám pocit, že Roman zkrátka nazve dogtrekkingem všechno, co nemá s dogtrekkingem společného vůbec nic kromě účasti psa. Tím pochopitelně spoustu lidí zbytečně naštve. Běhat ale sedm a půl hodiny kolem jezera s doprovodnou pojízdnou občerstvovací stanicí a nazývat to dogtrekkingem mně přijde k smíchu, bez ohledu na nesporný sportovní výkon. Romanův, samozřejmě, pro psa to dle mého náhledu bude pěkný vopruz obíhat celou dobu to samé kolečko. ???

Offline peppo

 • obourukáč
 • ****
 • Příspěvků: 316
 • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #18 kdy: Duben 29, 2008, 01:55:31 »
Vzhľadom na to, že pravidlá dogtrekkingu na Slovensku sú práve v štádiu prípravy, aspoň pokiaľ viem, a naozaj, ako bolo písané, vychádzajú z českých, keďže tie už majú nejakú históriu a prešli aj určitými zmenami, to, čo chce Roman uskutočniť na Slovensku rozhodne nie je žiaden dogtrekking. Výkon je to určite závidenia a obdivu hodný, avšak je mi ľúto, že chce na nadháňanie vlastného ega (pretože nič iné za tým nevidím) zneužiť dobré meno dogtrekkingu. Rovnako mám pocit, že v Čechách by ho poslali kade ľahšie, keďže dogtrekking je verejnosti dosť známy a relatívne dosť propagovaný, a tak okrem zneužitia už spomínaného zneužije ešte aj Slovensko, Tatry a sponzorov, keďže na Slovensku sa moc o dogtrekkingu stále nehovorí a ľudia nevedia, čo si majú za týmto slovom (či športom) predstaviť. Ale čo tam po nejakom dogtrekkingu, po ľuďoch, nech si tu píšu a reptajú, veď aj zlá reklama je reklama, hlavne, že bude tých 5 minút slávy, potlesku, článku v novinách či šotu v telke...
Takže ešte raz, čo za tým všetkým vidím ja? Skrytý pod hlavičkou dogtrekkingu si urobí výlet do Tatier za peniaze sponzorov. Aby nezostal jediný a mal za sebou nejakú podporu, ošklbe sponzorov ešte viac a dá si zaplatiť aj ubytovanie pre svojich nosičov (ktorí mu budú nosiť tekutiny, a tým taktiež porušia pravidlá DT), ale čo, veď aj oni budú mať zdarma pobyt v Tatrách a tú česť byť pri guinessovom rekorde... Sponzori? Tí, ako nazasvätení do pravidiel dogtrekkingu a pod vidinou vlastnej reklamy popri výkone športovca - onedlho veľmi slávneho, veď bude v telke - prispejú a zaplatia tento výlet, honosne označený ako „oficiálny pokus o zápis do Guinessovej knihy“. Otázkou ostáva, ako budú prezentované pred sponzormi pravidlá, ba čo viac, aké pravidlá budú predložené ľuďom z Guinessovej knihy? Ďalšou vecou je, že zápis do knihy stojí nemalé peniaze, čas a organizáciu, ale o tom mnohí nevedia, takže...
Dobrá reklama pre dogtrekking na Slovensku? Podľa mňa len hlúpe zavádzanie ľudí a opäť, ako už bolo písané, môže to potencionálnych záujemcov o tento šport len a len odradiť, príp. poriadne zaviesť.
Dogtrekking je prioritne o vzťahu ľudí a psov, o prinavrátení sa k pôvodným hodnotám, o prírode, samostatnosti, orientácii, prežití... Beh po vytýčenom okruhu, bez základnej výbavy na prežitie (ako u dogtrekára, mushera, trampa či obyčajného turistu), s nosičmi, alibisticky sa oháňať výkonom, ba až guinessovým (v štáte tohto športu ľuďom neznalým a ešte aj v akej neskutočnej nadmorskej výške!)..., bez urážky, ale toto smrdí populizmom a narcizmom. Keďže to mám „za kopcom“, veľmi rád prídem na tlačovku. Aspoň predpokladám, že keďže pôjde o zápis do Guinessovej knihy, tak tam nepochybne nebudú chýbať médiá. A úprimne, som zvedavý ako bude prezentovaný dogtrekking na tlačovke, až sa budú novinári pýtať čo je to vlastne dogtrekking a aké má pravidlá, aká je povinná výbava a podobne. Len tak na margo, podľa čoho ľudia z Guinessovej knihy odobria či zamietnu platnosť a hlavne regulérnosť nielen rekordu, ale už aj pokusu oň?
Na záver, myslím, že nie je človeka navštevujúceho tieto stránky, ktorý by neocenil výkony Romana (mňa nevynímajúc), avšak prispôsobovať si pravidlá, každý rok sa snažiť o ich zmenu pre vlastný prospech a hovoriť, že nie som jediný, že nás je tu viac, a pritom sa nik v diskusii neozve, či manipulovať s ľuďmi (sponzormi), to všetko na vlastné zviditeľnenie sa, to už je príliš silná káva na to, aby som si neodpustil pár (aj ironických) poznámok už len preto, že som s dogtrekkingom niečo prežil.
Roman, ak si chcel vyvolať diskusiu, podarilo sa ti. Ak si chcel opäť upútať na seba pozornosť, máš ju mať. Ak sa na tom všetkom bavíš, som rád, že si spokojný. No zamysli sa, či funguješ na správnych stránkach s názvom dogtrekking. Ak si si to stále neuvedomil, viacero ľudí tu irituje len jediné, že si pletieš pojmy s dojmami a nazývaš veci nepravým menom.
Držím palce aby sa ti BEH SO PSOM vydaril k tvojej plnej spokojnosti.
P.S. ak by ti to nevyšlo, mám v troch slovenských televíziách známosti, môžem sa prihovoriť aby ti nejaký šot venovali
« Poslední změna: Duben 29, 2008, 01:59:15 od peppo »
peppo

jirkalabraus

 • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #19 kdy: Duben 29, 2008, 09:34:12 »
A nemyslíte, že by to místo  nekonečných řečí o neférovosti bylo dobré řešit přes oficiální svaz dogtrekkingu, přes jeho jasné stanovy, definice a pravidla? Pokud takový svaz při ČSTV není tak je možné jej založit, mělo by to i spoustu dalších výhod a možnosti. Já určitě nechci nikoho nutit k nějaké oficiálnosti /jako skalní anarchista/, ale kdo chvíli s.al už opodál, nebo jak to je. Můžem to brát dál v pohodě, ale pak se asi nebudeme moct divit, že nám někdo DOKTREKKing ukradne. Dneska se kradou i jiní králové.

j+

 • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #20 kdy: Duben 29, 2008, 09:39:32 »
Taky mě ještě napadlo, kdyby se oficiální delegace dokktrekingu dostavila na ten pokus do Tatier a seznámila pány od guenesse s pravidly a po domluvě posadila Romanovy na záda bágl s plnou výbavo včetně kastrolů, které nosí Bahulice. To by pak mohla být dobrá šou na Silvestra místo MR. Beana.

Offline honza khp

 • obourukáč
 • ****
 • Příspěvků: 263
 • Souhlasu: 47
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #21 kdy: Duben 29, 2008, 10:08:55 »
To Peppo: Díky moc za Tvůj dlouhý příspěvek k Balážově akci, vystihl jsi přesně mé pocity. Využívání toho, co někdo vytvoří ke tvorbě vlastního plagiátu je bohužel příliš časté v současné společnosti. Jako běžci jsme si dělali kolečka vysypaná pilinami nebo v lese 500 m okruh z nahrabaného jehličí - nebude tedy po "nejlepším čase"  následovat zlepšení "nejlepšího času" za ještě výhodnějších podmínek na podobném okruhu? A proč 80 a ne 100 km, vždyť by to líp znělo. Zkrátka, pane Baláž, běžte se s Vaším zneužíváním názvu dogtreking vycpat! 

Offline S.G.

 • SPD
 • čtyřprsťák
 • ***
 • Příspěvků: 106
 • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #22 kdy: Duben 29, 2008, 21:47:10 »
A je zajímavé,že si Roman ani v této diskuzi nic neobhajuje,byl to asi opravdu jen
příspěvek proto aby řeč nestála.

Offline andy

 • čtyřprsťák
 • ***
 • Příspěvků: 233
 • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #23 kdy: Duben 29, 2008, 21:56:54 »
byl to asi opravdu jen příspěvek proto aby řeč nestála.
třeba jo, ale, že to tu hned zajiskřilo  ;) jiná bouřlivá diskuze umlkla, vlastně byl vyhlášen  klid zbraní do Krušek :-) tak je po a máme nové téma  ;)
A+G+J

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: