Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak vybrat hůlky?

Autor Téma: Jak vybrat hůlky?  (Přečteno 15213 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline vašek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Jak vybrat hůlky?
« kdy: Srpen 05, 2008, 08:34:41 »
Nevím podle čeho si vybrat teleskopické hůlky. Jsou odpružené a neodpružené. Jak zvolit délku (máme 196cm a 168cm), co hmotnost a další. Jsou i tady nějaké osvědčené značky? Kde se pohybuje cena u "seriozních"? Dík

Offline Kukačka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 1
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 05, 2008, 09:01:53 »
Tak pokud půjdeš do teleskopických, tak 100% odpružené. Ale teleskopické mají jednu nevýhodu, že hodně stávkujou. Já mám zn. Vipole (cena cca 1000 Kč). Stávkujou v tom, že nastavení délky si určíš sám zašroubováním, a právě v tom mě hůlky občas zlobí, že můžu šroubovat třeba hodinu a prd. Do hůlek se dostane nečistota (bahno, písek) a je taky ouvej. Občas jsou případy, že se hůlka zlomí, protože tím jak je rozdělená na díly tak je náchylnější. Pokud s hůlkama chodíš pořád, tak ti klasické pevné hůlky přijdou asi vhod víc. Já mám teleskopické, protože s nimi nejdu celou dobu a mám je přidělané na batohu pro případ záchrany  :)
Ale hodně dobrých info jsem slyšela na zn. Leki.
« Poslední změna: Srpen 05, 2008, 09:15:28 od Lucka a Lexi »

Offline vašek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #2 kdy: Srpen 05, 2008, 09:08:09 »
já myslel, že jiné než teleskopické nejsou  O:-)

Offline Kukačka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 1
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #3 kdy: Srpen 05, 2008, 09:20:24 »
Ale jsou  ;D , Ve finále stejně teleskopické dopadnou jako ty pevné. Pokud s nimi nechceš jít, tak je neseš v ruce - nebudeš se kvůli tomu zastavovat a skládat je a vázat na batoh. Protože třeba za 10km by jsi je zase musel sundavat a nastavovat. To samé s pevnými - jdeš s nimi v ruce a pokud jsou potřeba, tak je zapřáhneš  8)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #4 kdy: Srpen 05, 2008, 10:53:18 »
Myslím, že ty pevné jsou dnes určené spíš na nordic walking než klasický trekking. Šla bych určitě do teleskopických.
Doporučuji odpružené, cena a kvalita záleží na tom, jak moc je budete užívat. Na český dogtrekking asi stačí nějaké obyčejné, na vícedenní přechody vysokých hor bych na nich nešetřila. Mně se osvědčily již zmíněné Leki, docela mi sedí korková rukojeť. Tu si vyzkoušejte, aby opravdu padla do ruky. U posledních hůlek (neznačkových) mi trochu vadily příliš výrazné protiskluzové zářezy do rukojeti, málem jsem z nich měla půchýře.     
Expřítel - aktivní horolezec- měl řadu let hůlky Masters a taky je docela chválil.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #5 kdy: Srpen 05, 2008, 13:13:37 »
Já mám nějaký "supermarketovitý" Kilimanjaro a po dvou letech používání pohoda, fungují...jenom je nesmím blbec zapomínat v hospodě pod Jarcovskou gulou :o
Teleskopický mi přijdou lepší, i když je na treku na batoh nedávám a poponesu kousek v ruce, tak třeba ve vlaku batoh, stan, pes a nesložitelný hůlky už by bylo moc ;)
« Poslední změna: Srpen 05, 2008, 13:15:14 od LenkaB »

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #6 kdy: Srpen 05, 2008, 21:08:32 »
Já mám obdobnou zkušenost jako Lenka, hůlky mám znčky Trekking Tchibo z Globusu, 300 kč za kus, mám je 4 roky, odchodily se mnou spoustu treků, a nebýt toho že jsou v místěech kde se nastavuje délka odřené od písku :) tak jsou jako nové. Teleskopické jsou podle mě určitě lepší kvůli skladnosti při cestování ať už autem nebo vlakem. :)
Odpružení je super při cestě z kopce, do kopce a po rovině si je nastavím "na tvrdo".

Offline dasty1234

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #7 kdy: Září 05, 2008, 20:45:28 »
P. & G.+N.  - zdravím a mohu vědět v jakém městě v Globusu si je koupila?  :)

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #8 kdy: Září 05, 2008, 22:27:18 »
koupil je to mužíček........... >:D

Offline dasty1234

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #9 kdy: Září 06, 2008, 07:03:58 »
koupil je to mužíček........... >:D
jo aha,tak prosím - koupil ? ;D ::)
a děkuji za upozornení  :)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #10 kdy: Září 07, 2008, 17:28:22 »
V Globusu v Pardubicích :)

Offline dasty1234

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #11 kdy: Září 07, 2008, 21:18:20 »
V Globusu v Pardubicích :)
děkuji za odpověd :-)

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 25, 2010, 20:15:37 »
Tak jsem se rozhodla, že si opožděně k Ježíšku nadělím hůlky, abych nerasovala svý kolena víc, než je zdrávo  >:D Koukali jsme namátkově ve Sportissimu a vůbec nevím, podle čeho si vybrat, neb ceny jsou velice různé a tak čím se řídit? Rozhodně chci teleskopické, ale co po nich chtít víc? Nějaké tipy by nebyly?  ;)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 25, 2010, 22:52:23 »
Rozhodně chci teleskopické, ale co po nich chtít víc? Nějaké tipy by nebyly?  ;)
Rozhodně NE teleskopické, na pořádné použití se používají s poutky jako na běžecké lyžování a délka se volí tak, že ruka ohnutá v předloktí by měla být vodorovně.

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: Jak vybrat hůlky?
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 25, 2010, 23:06:25 »
Rozhodně chci teleskopické, ale co po nich chtít víc? Nějaké tipy by nebyly?  ;)
Rozhodně NE teleskopické, na pořádné použití se používají s poutky jako na běžecké lyžování a délka se volí tak, že ruka ohnutá v předloktí by měla být vodorovně.

Dovolím si nesouhlasit. Délka holí by měla být cca 0,7 x délka postavy ( při cca 180 cm výšky  = délka holí 125 cm.)

A já teleskopy, připnutí k batohu a skladnost.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: