Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Energetické doplňky

Autor Téma: Energetické doplňky  (Přečteno 11359 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Energetické doplňky
« kdy: Červenec 15, 2008, 21:52:56 »
Dneska mě jedna známá zaskočila otázkou, jestli psům dávám na našich pochodech nějaké energetické doplňky, jako příklad uváděla : pastu rekonvalescent, calopet pastu. Dáváte něco na dogtrecích, nebo i na delších výšlapech? Já o tom slyšela poprvé, takže samozřejmě nic nedávám. Případně zkušenosti s tím?
Dík za odpovědi.

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #1 kdy: Červenec 16, 2008, 12:24:57 »
no ty výše jmenované zrovna ne  ;D se dělím se psem o tyčinku powerbike, gely enduro a carbosnack od nutrendu co je pro lidi, ale jinak mu nosím tvrdý sýr, špek, paštiku a sušené maso
A+G+J

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #2 kdy: Červenec 16, 2008, 17:39:14 »
Já mívám v kouzelné mošničce taky obvykle kousky tvrdého sýra nebo šunčičku... a zvesela ujídám  O:-)

Jinak jako doping pro psa je nejideálnější, když jde před náma fenka  ;D ;D >:D
   *   www.probarf.cz

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #3 kdy: Červenec 16, 2008, 19:13:11 »
osvědčené - špek pro mě i psa ;)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #4 kdy: Červenec 16, 2008, 22:53:28 »
osvědčené - špek pro mě i psa ;)

Tak pod to se podepíšu - špek a sejra můžem obě  :D O:-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Pavla + Jack

  • Host
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #5 kdy: Červenec 17, 2008, 16:21:30 »
Nejlepsi energeticky doplnek je libova kanci kyta za 25kc pro oba nebo maxi kousky masa v gulasi za 30kc. Slintam ja i pes  O:-) ;D

ale jinak vetsinou pro psa po ceste mimo pedigree kapsicky co cca 20km jen piskoty, vsechno ostatni bych mu asi zcela nepokrytecky sezrala

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #6 kdy: Červenec 17, 2008, 21:52:53 »
Takže nikdo nic "chemického - přírodního"  :)
My si taky vystačujeme s pedigree kapsičkou (vyrábím "polívku", abych do nich dostala vodu) a sýrem (pro všechny zúčastněné). Trochu mne překvapuje špek, to se vám po něm psi nepoto?  >:D Naši to mají řidší i po zmiňovaném sýru.

Ještěrka

  • Host
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #7 kdy: Květen 24, 2009, 21:52:53 »
A to nikdo nedáváte Pemmikan? Nám se už dvakrát osvědčil, sice chodím midy, ale mám magorka ohařku, co celou trasu neúnavně táhne a loni byla dost vyřízená, ikdyž Pemmikan dostávala. Pohybu má samozřejmě dostatek, je neúnavnej pobíhač, ale na tah nebyla moc zvyklá. Ošemetnější je odhadnout dávkování, první mid jsem zkrmila 200g, letos tak 150g a ani jednou neměla akutní problémy rychlého charakteru. Pokud máte tahouny, tak doporučuju, 400g se dá sehnat už od 120 Kč. Jde z velké části o surový tuk spolu s nějakými vitamíny (víc najdete určitě na netu), vyrobeno přímo pro psy v zátěži.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #8 kdy: Květen 25, 2009, 11:53:05 »
se tu ňák množej ještěrky...
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #9 kdy: Květen 25, 2009, 12:02:33 »
A to nikdo nedáváte Pemmikan? Nám se už dvakrát osvědčil, sice chodím midy, ale mám magorka ohařku, co celou trasu neúnavně táhne a loni byla dost vyřízená, ikdyž Pemmikan dostávala. vyrobeno přímo pro psy v zátěži.
tempo pěšáka 4 -6 km /hod nemůže pro normálního psa bejt žádná zátěž,  ;)
 nech ji tahat jen do kopce (jinak orve hlavně tebe)  + přestávky v osvěžovnách + cáchání v každé vodě kterou potkáte = vysmátej neunavenej pes...  :D   ;)
PS. tudíž z toho plyne , že pemmikan v létě je na tři věci...

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #10 kdy: Květen 25, 2009, 14:10:01 »
Pemmikan? surovy tuk + vitaminy? 30,- za 100g?
to spek (tak 10,- / 100g) obsahuje spoooustu nenasycenych a trans mastnych kyselin, neco cholesterolu, chloridu sodneho, neco vitaminu...
vse potrebne pro psa (krom soli) i lidi na vytrvalostni zatez kterou dogtrekking je

to Venca + 3: chuze(tempo pesaka) je pro psa bezesporu vetsi zatez nez klus - pokud neni tak malej, ze si pri chuzi trekare pjekne kluse :) - ale ... rekneme tedy SKORO zadna zatez
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline milena a mufinci

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
  • Vítězství je stav mysli
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #11 kdy: Květen 25, 2009, 22:42:45 »
   Špek, sádlo, psí škvarky. Při těchto energetických doplňcích je po devadesátce v pohodě i Mufinek  :)  :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #12 kdy: Květen 26, 2009, 08:44:23 »

to Venca + 3: chuze(tempo pesaka) je pro psa bezesporu vetsi zatez nez klus - pokud neni tak malej, ze si pri chuzi trekare pjekne kluse :) - ale ... rekneme tedy SKORO zadna zatez

Spíš než zátěž řekněme otrava, ploužit se tempem té brzdy co ji vláčí na vodítku. Na svých psech pozoruju po DT snad jedině nevyspání (doma chrápou 20 hod a 4 hod dělaj binec, na DT je poměr zhruba obrácený)
Ale rozhodně si nemyslím, že by potřebovali nějaké zvláštní energetické doplňky (to že jim občas cestou něco šoupnu navíc, je spíš proto, aby na mě hladově nekoukali, že zase žeru a oni nic...stejně hladově koukaj... ;D )
« Poslední změna: Květen 26, 2009, 08:46:11 od LenkaB »

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Energetické doplňky
« Odpověď #13 kdy: Srpen 16, 2009, 17:26:03 »
tak jsme úspěšně vyzkoušeli pastu Reconvalescent Dog zmiňovanou v prvním příspěvku. Zatím teda jen na agi závodech a tam se mi osvědčila - nemůžu do psa cpát špek, neb by se na mě na parkuru vykašlal :) Je to v tubě, 100g, 80% tuku. Výrobce uvádí, že je to určené pro doplnění energie, blablabla, rekonvalescenci, urychluje hojení zranění atp...Dávkování je 100g na 30kg tělesné hmotnosti a den...Na dogtrekking se mi to zdá zcela zbytečný, mnohem llepší je špek, sejra...Tohle opravdu spíš jen při zranění, nechutenství psa (lososová příchuť).

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: