Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Lékárnička

Anketa

Nosíte na dogtreky lékárničku, nebo jiné prostředky pro ošetření sebe, nebo psa?

ano, je to pro mě samozřejmost mít prostředky na ošetření sebe a psa
29 (76.3%)
ano, ale jen na ošetření "lidí"
2 (5.3%)
občas ano, když si myslím že by to mohlo být potřeba
5 (13.2%)
na tohle jsem ještě nepomyslel(a)
1 (2.6%)
ne, myslím že to není potřeba
1 (2.6%)

Celkem hlasů: 37

Autor Téma: Lékárnička  (Přečteno 15806 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Lékárnička
« kdy: Červen 14, 2007, 15:52:00 »
Pořadatelům přišel velmi zajímavý příspěvek na téma výbava dogtrekaře - lékárnička, potřeby pro ošetření zranění na trati.

Myslím, že by to stálo za průzkum a proto prosím napište jak jste na tom vy a jaké máte zkušenosti s touto problematikou.
Třeba co nosíte sebou, co už se vám někdy hodilo, zkrátka co by sebou měl, nebo neměl podle vás brát človek na dogtrekking pro případ zranění.

tombru
tombru

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Lékárnička
« Odpověď #1 kdy: Červen 14, 2007, 16:18:31 »
V lékárničce mám:
2 pružná obinadla (jedno skoro pokaždé někomu "věnuji" cestou)
polštářovou náplast  (té dokážu na puchýře vyplácat tak půlku balení /jeden trek)
dětský krém (Aviril - vlky mám ráda, ale ne vždy a všude)
ibuprofen 200, panadol extra (oboje tak 4 tablety)
zbytek FastumGelu (zatím na něj naštěstí nedošlo)
desinfekci Betadine (přeci jen mám psa "trhače")

někdy ještě malý sterilní obvaz, leukoplast,tablety Enervitu... těch pár deka navíc mě nezabije a občas docela pomůže

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Lékárnička
« Odpověď #2 kdy: Červen 14, 2007, 16:33:47 »
Samozřejmě, že nosím lékárničku (v miniaturním vydání ;) ). Nikdy se nám sice nic na treku nestalo (až na moje puchýře :'( ), ale jistota je jistota. Na sebe kašlu, ale pro psa vždycky nosím obvaz, obinadlo, hodně náplastí a Rectodelt - čípky na silnou alergickou reakci, např. kousnutí hadem, hmyzem (jen na předpis). Hadů je teď hrozně moc, sice všichni nejsou jedovatí, ale můžou vyvolat alergii, stejně tak štípnutí vosou, sršněm do jazyka (s tím mám svou zkušenost :( ).

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #3 kdy: Červen 14, 2007, 16:51:50 »
naplasti, pruzne obvazy a ortezy, zyrtec a pod., kortikosteroidy, neskutecne mnozstvi inhalatoru vseho druhu, ibalgin, paralen, kostivalovy gel, fastum gel, chondroprotektiva, tot vse. klukum vetsinou nic neni, ale se mnou je to daleko horsi :(!

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Lékárnička
« Odpověď #4 kdy: Červen 14, 2007, 17:11:11 »
jehlu na puchyre, brufen, naplast - ale ne takova ta obycejna, tato vypada jak polstarek, takze pak ty puchejre ani nejdou citit. mlecny tuk-na mazani nohou sebe i psa.

Offline stamir

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #5 kdy: Červen 14, 2007, 18:11:12 »
ja este bravam mazadlo. nejdriv to bylo planovane na psie tlapky, ale na odporucenie Dr.Honzu Cumaka Mor (ma moje dodatocne "dakujem")  som zacal mazat aj  vlastne tapky, hlavne medzi prstami je potom menej pluzgierov. Lepsi ako Indulona je biela vazelina, dostat lacno v lekarni, asi tak kilo za kilo.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Lékárnička
« Odpověď #6 kdy: Červen 14, 2007, 18:22:14 »
mazadlo je skvela vec..pred startem namazat silnejsi vrstvu, na to ponozky a mate aspon o polovinu puchejru min...podobne by mel zabirat i pudr, ale mazadlo se prece jenom lip uskladni v batohu..

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #7 kdy: Červen 15, 2007, 10:20:49 »
Nosím motolékárnu (malá skladná, látkový obal na zip, asi 175 Kč) doplněnou ibalginem a obinadlem a ... nepamatuju si už, co tam bylo původně (sterilní rukavice, škrtidlo, špendlík, nůžky, náplasti, obvazy, ...). Také tu a tam něco někomu věnuju a potom dokoupím.
V batohu nosím zmiňovanu vazelínu na promazání úplně všeho (nohy úplně dole i nohy úplně nahoře :-X nedovedete si představit, jak to bolí, když se zauzlujou chloupky a trhají se a trhají  ;D ;D ;D )
Nic speciálního pro pejska zatím nenosím.  :-X Koupím jí botičky.

Offline karel+poník

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 2
Re: Lékárnička
« Odpověď #8 kdy: Červen 18, 2007, 12:44:58 »
já bych řek že muj batoh je jedna velká lékárna ;)

nosím všemožná mazadla (jak vnější tak vnitřní) >:D

samo že i pro poníka se tam něco najde ;)

Offline jirkalabr

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #9 kdy: Červen 19, 2007, 11:35:46 »
Na co kortikosteroidy??? A co ty inhalatory a další drogy????? Aby nás nevavštívili dopingoví komisaři!
Já nosím klasickou KPzettku jako správny skautopionýr, mám vní vše včetně provázku na oběšení, knofliku, kdybych potkal kominíka apod.. Poslední dobou už ani nedopuji ibalginem, jen občas mažu koleno.

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #10 kdy: Červen 19, 2007, 11:49:49 »
no kortikosteroidy kvuli sobe i psum, pro pripad nejakeho stipnuti, nevim jak tvuj pes, ale nasi lovi vosy a vcely, a ja mivam anafylakticky sok pri stipnuti,takze proto. no a inhalatory, klidne pujdu bez nich, ale jedine pod podminkou, ze me budes krisit, jsem tezky zatezovy astmatik. naprosto otevrene se tu priznavam, ze bych antidopingovou kontrolou neprosla :).

Offline jirkalabr

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #11 kdy: Červen 19, 2007, 12:23:35 »
No jak to čtu, tak by se měl dogtreking hlásit jako nová disciplýna na paraolympiádu.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Lékárnička
« Odpověď #12 kdy: Červen 19, 2007, 12:41:54 »
to nemusíš číst, stačí se v neděli ráno rozhlédnout po kempu  :D

Offline Pepa a Ďobek

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 0
Re: Lékárnička
« Odpověď #13 kdy: Červen 19, 2007, 16:23:08 »
Základní vybavení na záchranu života je nutností.Na klouby a žaludek slivovice,na ledviny pivčo,na puchýře náplasti.Pak ještě nějaký Ibalginy a Aspiriny,vnější mazání jak na kolena tak i jinde,desinfekci a botičky pro hafina,tlakovej obvaz na koleno. :D

Liana

  • Host
Re: Lékárnička
« Odpověď #14 kdy: Červen 28, 2007, 12:45:53 »
No, tak mne stacilo ist na taku obycajnu dlhsiu vychadzku, aby som zistila, ze si so sebou na trek urcite vezmem ihlu a pinzetu (nakolko som v lese prisla k niekolkym trieskam a dokonca k trnu v nohe - slaba podrazka na teniske), dezinfekcny roztok (na akekolvek ranky - som prudko sikovna), elasticky obväz (na podporu niektoreho z klbov - clenok, koleno), naplaste su samozrejmostou.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: