Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Návrhy

Autor Téma: Návrhy  (Přečteno 69623 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Návrhy
« Odpověď #75 kdy: Leden 12, 2009, 12:23:45 »
Dogtrekking představuje taky délku tratě, to je to co se vám tady Tombru snaží vysvětlit, jinak je to chůze se psem. Závod na 20 km je nesrovnatelně kratší a taky je to chůze se psem!  >:D
Petro, přesně tak to chápu, že DT je 80 a víc, a hotovo. A je to tak uř proto, že se těch kratších rodí víc, tak by si zasloužili svou kategorii, a ne že je někde nechce nazývat tak jak se nazývaj ty dlouhé ...
Když má něco definici, tak když to tak chci nazvat, musí ju to splňovat ...
A je mi fuk jestli jdu dogtrekking, nebo cross, když se mi líbí kudy jdu a jsou ochotní počkat na ty co jdou :-))

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #76 kdy: Leden 12, 2009, 15:01:23 »
jj, tlucou se tu dva nazory, co to DT vlastne je...

1) je tu dogtrekking - chuze se psem; NIC VIC, ale ani NIC MIN; ten cesti zakladatele/poradatele MCR nevynalezli
2) Dogtrekking™ podle pravidel MCR - ano, ten je v kompetenci ceskych poradatelu

bohuzel(nebo bohudik?), nejakou oficialni definici DT jsem nenasel(wikipedia, googl...), tedy DT opravdu je JEN chuze se psem

Poradatele MCR v Dogtrekkingu™ UDELALI CHYBU v tom, ze ostatni poradatele dogtrekkingu v CR omezuji v pojmenovani svych akci(dobre, jen prezentaci na tomto servru - ale omezuji)

Poradatele MCR v Dogtrekkingu™ by meli ZMENIT SVE ROZHODNUTI! nenalezi jim pravo urcovat co DT JE, a co DT NENI


a srovnani s maratonem zni zajimave - ano, maraton je na 42km(beh? chuze? - je jedno); bohuzel existuji i pulmaratony, ctvrtmaratony, ultramaratony, dekamaratony... a zadny CORE maratonec, proste NIKDO SI NEDOVOLI poradatele techto akci omezovat v pouzivani slova maraton
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Návrhy
« Odpověď #77 kdy: Leden 12, 2009, 15:18:45 »
Poradatele MCR v Dogtrekkingu™ UDELALI CHYBU v tom, ze ostatni poradatele dogtrekkingu v CR omezuji v pojmenovani svych akci(dobre, jen prezentaci na tomto servru - ale omezuji)


Vzhledem k tomu, že dogtrekking.info je oficiální stránkou dogtrekkingu tak si myslím, že klidně pořadatelé něoho omezovat mohou. Kdyby tu někdo pořádal jízdu na koze v přírodě a nazval to dogtrekking tak by se to taky moc nelíbilo.

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Návrhy
« Odpověď #78 kdy: Leden 12, 2009, 15:26:06 »
... a zadny CORE maratonec, proste NIKDO SI NEDOVOLI poradatele techto akci omezovat v pouzivani slova maraton

a myslíš, že kdyby někdo uspořádal např. "Mistrovství světa v maratonu" a délku trati zvolil 20km, že by to nikomu nevadilo? :)
Ano, u maratonu by se to asi stát nemohlo, protože je tam jsou určené názvy pro kratší délky - takže by se něco podobného mělo vymyslet i tady...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Návrhy
« Odpověď #79 kdy: Leden 12, 2009, 15:29:03 »
ok, takže co půldogtrekking? Ovšem co s povinnou výbavou? Ta je totiž součástí DT...

Nikdo si nedovolí omezovat pořadatele maratonu? No asi proto že nikdo nepořádá "maraton na 20 km"...

A ještě k tomu "ultra" - když Roman vymýšlel TdB, vypadalo to nejdřív strašně lákavě - původně snad víc než 200km/5 dní, tedy něco co by opravdu dalo "průměrnému dogtrekaři" dost zabrat, paráda... tomu bych řekla "ultradogtrekking".
Pak ubíral a ubíral až je z toho 170 km za 6 dní - pro "chodiče" týdenní "flákání" po Beskydech, pro běžce sprintování do cíle, jen 3 delší tratě, jinak tratě kratší než moje odpolední venčení. Copak tohle je dogtrekking???

A ano, i 40 km může být venčení - viď, RadkuK  >:D

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Návrhy
« Odpověď #80 kdy: Leden 12, 2009, 15:52:10 »
a vo tom to je...když holt někdo nazve 40km procházku mistrovstvím světa, byť se sebelepším úmyslem, nemůžete se divit, že pak vznikají takové hádky. a pak je zcela pochopitelné, že se to pořadatelům plnohodnotných dogtrekků, kdy si musí dát práci se zajištěním všech věcí okolo, naplánováním trasy počínaje, přes povolení všude možně, konče zvažováním, zda se pustí do dalšího ročníku.
To není jen striktní se držení pravidel, myšlenka dogtrekkingu byla dlouhý pochod se psem, takže by to tak mělo taky zůstat...protože 40km je opravdu jen trochu delší venčení  :P

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Návrhy
« Odpověď #81 kdy: Leden 12, 2009, 16:03:26 »
Jen drobnost: "Maraton" je zkraceny nazev pro "maratonsky beh", kde "beh" je obecne oznaceni sportu a "maratonsky" definuje jeho podminky. Obdobne treba "triatlon" a "olympijsky triatlon", "sachy" a "bleskove sachy", pripadne "volejbal" a "plazovy volejbal".

Domnivam se, ze potrebujeme jak obecne oznaceni pro sport, tak adjektivum pro podminky definovane schuzi poradatelu.
Ne, "vychazka se psem" nebo "venceni" nejsou obecna oznaceni sportu.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Návrhy
« Odpověď #82 kdy: Leden 12, 2009, 16:09:22 »
moje druhé delší venčení v Plzni mělo asi 50km - Luboš mi chtěl ukázat Hracholuskou přehradu  ;D ... minulý pátek si Luboš s Radkem dali turistickou noční padesátku (po práci!)... naše "výlety na plzeňsku" se točí okolo 30km... a fakt mi nepřijde že pácháme dogtreky, prostě se s psiskama couráme po okolí abysme neseděli doma na zadku a abysme trochu vyvenčili... stejně tak za DT nepovažuju WSHC nebo bígltrek.
edit: ještě jsem si vzpomněla jak mě Luboš vytáhl kouknout na jeden domeček - "to bude tak padesát"... jo, ale mílí! Kilometry se přehouply kousek přes sedmdesátku (72-5, přesně to nevíme). No, tak jsme aspoň pořádně protáhli nohy a psiska...

buráku, do 10ti km je to canicross, do 40ti je to vycházka, 40-80 si nějak pojmenujte (dog-maraton?), 80 a víc je dogtrekking.

ještě jinak - v triatlonu je plavání+běh+cyklistika. Tečka. Když si udělám závody ve skoku dalekém+vysokém+o tyči a nazvu to triatlon, myslíš že mi to projde?
« Poslední změna: Leden 12, 2009, 16:20:21 od Petra + Barry »

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Návrhy
« Odpověď #83 kdy: Leden 12, 2009, 16:11:10 »
a vo tom to je...když holt někdo nazve 40km procházku mistrovstvím světa, byť se sebelepším úmyslem, nemůžete se divit, že pak vznikají takové hádky. a pak je zcela pochopitelné, že se to pořadatelům plnohodnotných dogtrekků, kdy si musí dát práci se zajištěním všech věcí okolo, naplánováním trasy počínaje, přes povolení všude možně, konče zvažováním, zda se pustí do dalšího ročníku.
To není jen striktní se držení pravidel, myšlenka dogtrekkingu byla dlouhý pochod se psem, takže by to tak mělo taky zůstat...protože 40km je opravdu jen trochu delší venčení  :P


Ikdyž jsme se domluvili na schůzce že nebudeme, jako pořadatelé, reagovat na očekávanou reakci.Že Tombru bude jediný, mluvčí,nedá mi to. Ikdyž to pro mně bylo hodně těžký ;D.Ano Jano a vo tom to je!!

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Návrhy
« Odpověď #84 kdy: Leden 12, 2009, 16:26:56 »
Pokud dogtrekking=chůze se psem (bez dalších pravidel a definice) tak potom všechny babky, co vykopnou ven jorkšíra na flexině aby se vyčůral jsou vlastně dogtrekařky ;D
Asi jim vypíšu mistrovství světa...trasa ze sídliště k Albertu (cca 300 m), pokud budou zrovna akční slevy, mohli bychom se nadít i rekordních časů v běhu o francouzské holi ;)
Takže se loučím a jdu shánět nějakýho důvěřivce, který toto MS v dogtrekkingu zasponzoruje ;D

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Návrhy
« Odpověď #85 kdy: Leden 12, 2009, 16:28:44 »
naše "výlety na plzeňsku" se točí okolo 30km... a fakt mi nepřijde že pácháme dogtreky, prostě se s psiskama
ještě jinak - v triatlonu je plavání+běh+cyklistika. Tečka. Když si udělám závody ve skoku dalekém+vysokém+o tyči a nazvu to triatlon, myslíš že mi to projde?

Hmm, kdyz se jdu probehnout do lesa a ubehnu 20 km, tak tomu taky nerikam pulmaraton. Ale kdyz je to ofiko akce a nekdo mi zmeri cas, tak pak jo.
Pokud soutez ve skocich nazves "skokansky triatlon", pak verim, ze nebude nikdo proti. "Maratony" se taky jezdi i na kolech a na lodich a maratonci neprotestuji.


Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Návrhy
« Odpověď #86 kdy: Leden 12, 2009, 16:30:54 »
Lenko "po červené značce z Kauflandu do Carefouru"  ;D
(víte kdo to zpívá?)

ofiko akce = že má všechny potřebné povolení? Bez debaty o názvu - chtěla bych ty povolení v případě Romanových akcí vidět...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Návrhy
« Odpověď #87 kdy: Leden 12, 2009, 16:48:27 »
Buráku, maratonci možná neprotestují, ale asi neuveřejňují na podobné podniky reklamu na oficiálním webu ;)

Trošku ad absurdum: Rozhodla jsem se na plácku za barákem uspořádat turnaj v kopané, bude to mistrovství světa. Myslíš že když napíšu na FIFA , že mi to uveřejní na webu? Že budou rádi, že tímto mistrovstvím světa šířím slávu kopané mezi širokou veřejnost?
« Poslední změna: Leden 12, 2009, 16:57:50 od LenkaB »

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #88 kdy: Leden 12, 2009, 17:02:29 »
jj, moooc pjekne sem to rozproudil ;)
ja to vedel...

presto DT zustava chuze se psem - ano dlouhy pochod se psem(jak tu nekdo hezky napsal) - ale co je dlouhy?

a proto by kazdy DT mel mit jeste nejake upresneni...
treba:
Dogtrekking™ (nebo raci DT Long?) - podle pravidel MCR
Dogtrekking™ Mid - kratsi, podle lonskych pravidel midu (1 boticka, voda, miska... uz nevim, co tam bylo)
Dogtrekking Mid - kratsi, pravidla na poradateli (jako Zvanovicky, CeskoSaskym svycarskem... ja na vic nebyl O:-) )
pohar v Kaufland SuperShort Dogtrekkingu - mno...  :)

RE: Petra + Barry - ještě jinak - v triatlonu je plavání+běh+cyklistika....
jasne, neprojde - ale triatlon je JEN plavání+běh+cyklistika - jake vzdalenosti, pauzy mezi disciplinama - urcuji poradatele
a dogtrekking - je JEN pochod se psem (libi se mi to vic nez chuze) - vzdalenost, presnejsi oznaceni at urci poradatel(e)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #89 kdy: Leden 12, 2009, 17:11:05 »
To LenkaB a FIFA: jo, pokud napises do fora ze poradas MS v kopane, tak ti to mozna smazou
ale napsat, ze poradas MS ve vesnicky kopane... ;) treba prispejou...
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: