Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Návrhy

Autor Téma: Návrhy  (Přečteno 69687 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #45 kdy: Leden 09, 2009, 12:14:53 »
ale jinak mne schuzka poradatelu uspokojila :-)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

host

  • Host
Re: Návrhy
« Odpověď #46 kdy: Leden 09, 2009, 13:05:43 »
Ahoj,

Nechápu příčiny striktního zákazu používat označení DT pro kratší akce. Připadá mi to zbytečné. Proč předpis o 80 km? Je to tak snad zavedené v zahraničí? Zakazovat někomu odvozené názvy typu "dogtrekkingové hrátky" už mi přijde opravdu absurdní.

Původně byl podle těchto stránek DT orientační pochod se psem tedy bez ohledu na vzdálenost. Pokud pořadatelé oficiálních akcí nepovažují kratší trasy za plnohodnotné DT, proč si prostě nevymezí sami pro sebe název - a v diskusi kolonku - "oficiální DT MČR" a nenechají ostatním organizátorům volnou ruku?

Tombru, pokud chceš být opravdu důsledný, budeš muset z kolonky "zahraniční dogrekkingy" vymazat ty polské, protože jsou moc krátké! Nechtěla bych našim sousedům vysvětlovat že vlastně nemají DT, a ať si to přejmenují. Anebo platí pro zahraniční akce nějaká výjimka? V tom případě mi hon na názvy kratších akcí u nás připadá ještě kocourkovštější.

Většina lidí se chce při DT bavit, nacházet nové přátele, strávit příjemný čas v přírodě... Proč je kazit zbytečnými předpisy? Nakonec to bude nejvíc škodit DT samotnému.

Zkrátka s takovým omezováním vyjadřování nesouhlasím. Z příspěvků na fóru vyplývá že příčinou je nejspíš osobní spor. K mému pocitu že se možná tentokrát organizátoři řídili spíš emocemi než rozumem přispívá kromě chybějícího rozumného zdůvodnění (oficiální akce jde přece snadno odlišit i jinak) také to že narozdíl od řady dalších změn zde tohle nebylo navrženo k prodiskutování předem. Proč?

Jana

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Návrhy
« Odpověď #47 kdy: Leden 09, 2009, 14:01:58 »
Já jsem to pochopil tak,že organizátoři si platí provoz tohoto servru a tak si mohou určovat co se sem smí psát co se jak smí jmenovat a podobně,tudíž já si mohu svou akci pojmenovat dogtrekking,ale nesmím ji takto prezentovat zde,pouze mohu napsat odkaz,že se koná jakási akce,na jiné stránky kde to již bude pojmenováno jak se mi zlíbí.Možná by Tomáši stalo za zvážení vyhlásit anketu zda se smí jiné akce zde nazývat dogtrekkingem a v případě,že ano by se udělala sbírka na toto fórum,případně by se ke startovnému připlácelo třeba 10kč a z toho by se to financovalo,ať to pořadatelé nemusí táhnout sami,když mají jiný názor,je to přece fórum pro všechny tak ať se na tom také všichni podílejí.Přece je nesmysl,aby pár lidí,při vší úctě k ním,urcovalo co se smí jak nazývat a sami to tu financovall.Vždyť dogtrekking nejsou jen závody,ale tak trochu i životní styl a závody jen třešničkou na dortu kde se setkám se všemi kamarády a užívám si to o to víc. Na oficiální akce se všemi pravidly stačí přece příslušný odkaz.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Návrhy
« Odpověď #48 kdy: Leden 10, 2009, 08:56:04 »
Co se týče názvu, tak to chápu tak že někdo si vymyslí něco, a nějak to pojmenuje, samozřejmě většinou chce aby ten název něco vyjadřoval tak to nějak definuje. Jenže pak přijde někdo další, komu se ten název z nějakého důvodu také líbí nebo hodí, ale už se mu tak nehodí to co ten název nebo značka před tím vyjadřovala.

Nepodaří se mu domluvit s tím, co přišel první, protože tomu se třeba všechny ty změny nezmlouvají, protože je názoru, že by to už nebylo to co on pod tím deklaruje.

Takže buď se ti dva domluví, nebo jeden z ních musí ustoupit a zkusit to jinak. Tak by to bylo asi normální. Jenže člověk je tvor myslící a chytrý, potažmo vychytralý a tak si ten druhé řekne, no co, ten co byl první co mi může udělat, má nějaké jiné právo na ten název než "morální", nemá tak co, ať si brble, nazvu si to stejně nebo velmi podobně ať se mu to líbí nebo ne.

A je tu spor, a až to překročí mez, kdy to ten první přestane tolerovat, spor graduje, jelikož ten druhý, posílen tím svým přesvědčením, že pokud není nijak postiženo, může si dál dělat co chce.

A proto nakone musely vzniknout ochranné známky a autorská práva, aby se ti co mají "morální právo" na ten svůj nápad, název výrobek, uhájit, když se objeví někdo další, který se s ním nedokáže domluvit.

Takže dogtrekking, nebo třeba Adidas, v principu je to vlastně jedno, ovšem čím asi větší prestiž, tím je samozřejmě majitel na svoji "značku" háklivější a zájem dalších o značku větší...

Asi nikoho napotěší, když si koupí nějaké značkové boty zavedené značky, a ony budou jiné, než co deklaruje ona původndní značka.

I ten rohlík má nějaké pravidla jak má vypadat...

To co se děje kolem názvu dogtrekking je právě to že se dvě strany nemohou domluvit a vygradovalo to až do takovéhl míry.

Co se týče mě a serveru dogtrekking.info, který jsem vytvořil a starám se o něj, nejde jen o nějakou finanční podporu ze strany pořadatelů, ale o to, že jsem do názvu serveru převzal jejich označení a tak to jejich "morální" právo na to jak má dogtrekking vypadat budu respektovat a požadavky v tomto ohledu plnit. Jelikož si myslím, že je to tak správné, a k tomu abych toto respektoval, nepotřebuji zákony a následně i nějaké hrozby sankcí.


« Poslední změna: Leden 10, 2009, 08:58:12 od tombru »
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Návrhy
« Odpověď #49 kdy: Leden 10, 2009, 09:52:34 »
No fajn, to ja chapu, ze na "svem" servru si poradatele muzou/chteji urcovat pravidla - rozporuju to snad? NE!

ale mne zajima, JAK SE TYTO AKCE MAJI XAKRU OZNACOVAT?
jak se budou nazyvat dogtrekkingove midy?

predem (mozna zbytecne) dekuji za odpoved

Nejsem pořadatel (zaplaťpámbu), ale navrhovala bych akce na 20 km začít konečně nazývat pravým jménem...prostě VENČENÍ   ;)
« Poslední změna: Leden 10, 2009, 10:03:01 od LenkaB »

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #50 kdy: Leden 10, 2009, 11:03:42 »
....nazývat pravým jménem...prostě VENČENÍ   ;)

jo, to je docela pjekny - asi DogWalking?
to se mi docela libi :)

lepsi nez hiking (to nejde ani vyslovit) - zato džony wolkra zna kazdy
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Návrhy
« Odpověď #51 kdy: Leden 10, 2009, 16:29:10 »
...a co třeba půldogtrekking/čtvrtdogtrekking ? ;)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Návrhy
« Odpověď #52 kdy: Leden 10, 2009, 17:06:39 »
A co pes-trekking, nebo haf-trekking ;D ;D

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Návrhy
« Odpověď #53 kdy: Leden 11, 2009, 00:07:13 »
to uz mne taky napadlo: pouzit pomlcku; s tim mame zkusenost az na statni urovni :)
vsichni preci vime, ze spojeni s a bez pomlcky je neco jineho

tedy: zvu Vas na Zvanovicky dog-trekking, MS v dog-trekkingu, Dog-trekkingove hratky, serial D-T akci...

Maji poradatele neco proti pomlcce? Tombru?(ses tu nejkopetentnejsi)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

tombru ležící-spící

  • Host
Re: Návrhy
« Odpověď #54 kdy: Leden 11, 2009, 00:51:42 »
proč tak složitě, uberte jedno "k" a můžete se začít plácat po zádech jak jste dobří, jak jste s tím zase vydrbali, jak jste ty druhé zase naštvali. A za pár měsíců zase budete brečet, že je zase nějaké omezení, že zase nějaké nové pravidlo a jak je to nespravedlivé.

Takže jen v tom pokračujte, ale pak se furt nedivte a nevztekejte...

A uvědomte si jednu věc, že tím zaměstnáváte zejména mě a já to nemám tak jednoduché, jelikož bych měl zůstat někde uprostřed, což je někdy sakra těžké.
Rozhodně mě tohle dohadování netěší, nebaví a bere mě to chuť vůbec dál v práci tady pokračovat.

Klidně si o názvech zde polemizujte, v tom vám nikdo nebrání, třeba to pomůže časem něco vyřešit, ale jakmile mě začnete potom prakticky nějak tlačit ke zdi, může to dopadnou špatně. Jelikož to dělám jen proto že mě těší takhle pomáhat (serverem dogtrekking.info), ovšem v tomhle případě (názvů) není pro mě žádné dobré východisko. Vyhovím jedné straně, budu pod tlakem druhé a naopak.

Myslím že jsem se už zde k této problematice několikrát a snad jasně vyjádřil, takže už to nebudu dál komentovat. Tohle vyřeší už jen čas...

Už asi možná nemám sílu ani rozlišovat co bylo myšleno ze srandy a co vážně...

Petr a spol.

  • Host
Re: Návrhy
« Odpověď #55 kdy: Leden 11, 2009, 18:53:31 »
Tombru:"Co se týče názvu, tak to chápu tak že někdo si vymyslí něco, a nějak to pojmenuje, samozřejmě většinou chce aby ten název něco vyjadřoval tak to nějak definuje. Jenže pak přijde někdo další, komu se ten název z nějakého důvodu také líbí nebo hodí, ale už se mu tak nehodí to co ten název nebo značka před tím vyjadřovala."

Absolutně nerozumím. Podívej se na Dogtrekovník, rok 2007. V podstatě je tam téměř na všech akcích uváděn MID jako naprosto normální kategorie. Kategorie mid zmizela v akcích roku 2008, ačkoliv o tomto rozhodnutí není v zápisu z jednání ani písmenko a pořadatelé jsou naprosto shodní.

To, že je nějaký sport definován délkou trasy je logicky neobhajitelný. Nepovažuji se za experta, ale zajímalo by mě, zda je v jiných podobných sportech provozovaných se psy používání názvu nějak omezeno délkou trasy (bikejoring, skijoring, caniscross,....)

Teď něco konstruktivnějšího. Oficiálně jsem poslal na jednání připomínku, která obsahovala svoji verzi "soutěžního řádu". Chtěl bych tu zveřejnit navrhovaný text kapitoly Tratě (délka tratě samozřejmě patří do části technické ustanovení a ne do preambule):

Tratě
Podle délky tratě se dogtekkingové soutěže se pořádají v těchto kategoriích :
 -kategorie LONG = extrémní vytrvalostní outdoorové soutěže. Jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší  soutěž lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapové akci je doporučená délka etapy min. 40km.
 -Kategorie MID = soutěže jsou pořádány na 30 až 40 km a jsou obvykle jednodenní
 -Kategorie SPRINT = soutěže jsou pořádány na trati do 20 km
 -Kategorie TURISTICKÁ = délku trati stanovuje pořadatel podle uvážení


Domnívám se, že tato formulace by nemohla nikomu uškodit a dogtrekkingu jako takovému už vůbec ne.

Mohli by se zůčastnění členové výboru vyjádřit, proč je to pro ně nepřijatelné? Možná by Tombru pro diskuzi zřídit samostatnou rubriku.

P.S.: Když už jsme u doporučovaných názvů, tak já bych to pojal z druhé strany. Což kdyby si ti, co považují za nejdůležitější zdolanou "štreku" přejmenovali svůj sport na "dog-štrekking" a dogtrekking nechli všem ostatním, co jim na délce až tak primárně nezáleží :)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Návrhy
« Odpověď #56 kdy: Leden 11, 2009, 19:17:51 »
zajímavá diskuze kolem jednoho slova...podle mě docela zbytečná, prostě dogtrekking byl definován jako extrémní vytrvalostní sport, kde nejkratší trasa má 80km...mělo to (má) svoji myšlenku, užít si délku trasy, nástrahy přírody a nešvary počasí...to na 20km procházce sice taky potkat můžete, ale co z toho, když za chvíli budete v kempu??
je škoda, že bylo zrušeno označení MID, to totiž tyto krátké tratě vystihovalo nejlépe. Zbytečně se tak vyrojily problémy s některými závody, které však nebyly plnohodnotným dogtrekkingem.

tombru ležící-nespící

  • Host
Re: Návrhy
« Odpověď #57 kdy: Leden 11, 2009, 19:56:57 »
Ten návrh jsem pořadatelům předal a byl i na schůzce probrán a některé, byť možná v tomto ohledu drobné věci z něj byly vzány v potaz. (posílal jsem ti mail jak to dopadlo, jestli nedošel, mrkni do spam koše, tam občas mé mejly z nějakého mě neznámého důvodu končí)

A jelikož došlo k jednomyslné shodě, že dogtrekking je "80 a více" tak nedošlo na řešení těch navrhovaných kratších variant v rámci pravidel.

V předchozích letech byly, a jsou stále pořádány v rámci některých dogtreků pochody na kratší tratě, ale jen jako volný doplněk při konání nějaké dogtrekové akce. Možná právě to označení "mid" a "long" volně převzaté z mushingu nebylo zrovna vhodné a došlo k dojmu, že ty kratší tratě jsou také dogtrekking.


Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Návrhy
« Odpověď #58 kdy: Leden 11, 2009, 20:33:32 »
Petr a spol. to rozdělení i pojmenování vystihl trefně. Stejně pro většinu "laické" veřejnosti je dogtrekking turistika se psem, a to bez ohledu na délku tratě, stejně tak jako canicross je běh se psem také bez ohledu na délku tratě. Těžko budete někomu vysvětlovat, že jen v ČR je dogtrekking až nad 80km, když půjdete 60 km, tak jen venčíte... takže ani nemusí pejskové na postroji, protože to není dogtrekking  :P
Ostatně Češi byli vždycky papežštější než papež... 8)
   *   www.probarf.cz

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Návrhy
« Odpověď #59 kdy: Leden 11, 2009, 20:48:44 »
Petr a spol. to rozdělení i pojmenování vystihl trefně. Stejně pro většinu "laické" veřejnosti je dogtrekking turistika se psem, a to bez ohledu na délku tratě, stejně tak jako canicross je běh se psem také bez ohledu na délku tratě. Těžko budete někomu vysvětlovat, že jen v ČR je dogtrekking až nad 80km, když půjdete 60 km, tak jen venčíte... takže ani nemusí pejskové na postroji, protože to není dogtrekking  :P
Ostatně Češi byli vždycky papežštější než papež... 8)

No podle mě když se v časáku píše o dogtreku tak si většina lidí představí tu "dlouhou tůru". A spíš když se pak někde dočtou, že třeba mistrovství světa bylo na 40 kilometrů, tak co si o tom mají myslet že? A dogtrekking-sprint snad ani nikdo nemůže myslet vážně. Já osobně si pod dogtrekkingem představuji opravdu jen klasický dogtrekking na 80 a více kilometrů. Zbytek jsou jen procházky a plně souhlasím s rozhodnutím pořadatelů.
btw. podle SŘ  SSPS je canicross vyhlašován pouze na sprintových tratích se vzdáleností 1,5 - 8 kilometrů

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: