Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Voľná diskusia o ničom...

Autor Téma: Voľná diskusia o ničom...  (Přečteno 243486 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #75 kdy: Září 05, 2007, 11:01:01 »
Kastrací se to asi vysvětluje, je to poměrně častým jevem- ta fena byla taky kastrovaná, bude-li se jí to stávat častěji, doporučuji veterináře, tento stav se dá v dnešní době upravit léky.
CassidyTeam

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #76 kdy: Září 05, 2007, 11:07:48 »
díky, poslední otázka. je možné, že se to vyskytlo až 2,5 roku po kastraci?

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #77 kdy: Září 05, 2007, 11:26:33 »
Možné to je nezáleží na době, tělo reaguje na pokles hormonální hladiny, která z různých důvodů mohla začít vadit až teď.
CassidyTeam

Simona (od Claissy)

  • Host
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #78 kdy: Září 05, 2007, 11:47:08 »
Doporučuju návštěvu veterináře, ten by měl minimálně provést vyšetření moči, kvůli přítomnosti infekce, která může projevovat úplně stejně. U psů močová infekce moc nesouvisí s nachlazením jako je tomu u lidí. Pokud tam infekce nebude, je na místě řešit inkontinenci. Kromě efedrinu jsou už na trhu další preparáty, které celkem s úspěchem používám: první jsou tabletky Incurin (je to syntetický hormon s minimem vedleších účinků) a druhý Propalin (úč. látka fenylpropanolamin). První je pro kastrované feny, druhý se dá použít u kastrovaných/nekastrovaných fen/psů. V testech vychází ten druhý možná o něco líp, je to teď novinka na trhu. Já mám víc pacientů na Incurinu (ale hlavně proto, že je k dostání delší dobu).

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #79 kdy: Září 05, 2007, 11:56:32 »
Margita: k tomu počasiu, desaťdňovú predpoveď nájdeš po kliknutí na tento odkaz úplne dole:
http://www.markiza.sk/telerano/

resp. tu si nájdeš model zrážok (oblačnosti, teplôt...) na pár dní vopred:
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_num_zra#tab

príp. ešte:
www.meteo.sk
peppo

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #80 kdy: Září 05, 2007, 12:25:45 »
Díky za vyčerpávající informace  ;) . Teď už jenom něco proti medvědům, aby nás nesežrali  :o
CassidyTeam

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #81 kdy: Září 05, 2007, 12:55:08 »
v pohode
proti medveďom sa odporúča vziať "rómskeho spoluobčana"... no už si niekedy počula, žeby napadol medveď cigána?  ;D ;D ;D
peppo

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #82 kdy: Září 05, 2007, 15:30:53 »
To abych si podala inzerát: Sháním roma na výlety, zn. odpuzovač medvědů :-X
CassidyTeam

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #83 kdy: Září 05, 2007, 16:13:33 »
Nevěř peppovi...medvěd Roma obejde, tebe zblajzne... :P

Tady je naprosto hnusně,kosa, leje a fučí, dokonce i mamuti dobrovolně vyklidili zahradu (po té co sesbírali ovoce) a zalezli chrnět...

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #84 kdy: Září 05, 2007, 16:19:34 »
Teď jsem dojel z Beskyd z tréninku. :P
Zima   :o hustý déšť a běžěl jsem v zimní čepici a rukavicích teplota tak 6°C.V Ostravě úplně stejná situace.
Je to nějaký teplotní šok  :P když mě dnes i mrzli   :-\ stehna na nohách.Nějak to tělo neumí přepnout tak rychle na zimu že jo?
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #85 kdy: Září 05, 2007, 16:20:04 »
ráno bolo v PP len 5 °C, teraz je asi tak 7, celý deň fúka studený vietor, no našťastie už aspoň neleje, lialo tu 2 a pol dňa vkuse...
peppo

Offline Honza + Bajča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #86 kdy: Září 05, 2007, 16:24:26 »
Dodatek k itineráři:

 ;D  ;D  ;)

Co dělat, když narazíte na medvěda

V každém případě se mu zkuste nejprve vyhnout. Pokud se Vám to nepodaří snažte se být klidní. V žádném případě nepouštějte své hlasivky na špacír, to by se Vám mohlo vymstít. Zkuste medvěda přelstít, dělejte většího. Natáhněte ruce do výšky a mluvte na něj klidným hlubokým hlasem. Je dost pravděpodobné, že už jen tohle zabere, on se otočí a radši odejde. Nikdy se mu ale nedívejte do očí. Pro něj je to výzva k souboji. Pořád ale sledujte jeho pohyby. Nesnažte se něco vyčíst z mimiky jeho tváře, to se Vám nepodaří. Zachovejte klid a neutíkejte. Pořád buďte k šelmě otočeni čelem. Pokuste se pomalu couvat. Nedělejte ale žádné rychlé pohyby, to medvěda jen vydráždí.

Nevydržíte-li zůstat v klidu a začnete utíkat, zkuste alespoň odhazovat části oděvu nebo batoh apod. To by mělo medvěda na chvíli odlákat a vy tím zvýšíte náskok a své šance na přežití. I když popravdě pořád se budou spíše blížit nulové hodnotě než kdyby jste to neudělali. Medvěd je zvíře velmi rychlé. Dokáže běžet rychlostí až 45 km/h, kdežto vycvičení sprinteři, na krátkou vzdálenost a ještě jen po rovince, zaběhnou rychlost kolem 33 km/h.

Další možností je vylézt na strom. Měli by jste si ale předem vyhlédnout dostatečně silný a hlavně vysoký strom. Měl by mít minimálně 4-5 m. Dospělý jedinci na stromy nelezou. To je výsadou mláďat.

Pokud se necítíte být tak dobrý jako opice, které mají ve šplhání po stromech praxi, ani tak zdatní v běhu jako gepard, máte ještě jednu možnost. Lehněte si na břicho. Anebo ještě lépe. Klekněte si, hlavu skloňte co nejvíce mezi kolena. Stehna tiskněte na hrudník a prsty spleťte a položte si je za krk. Tím ochráníte nejdůležitější části těla. Medvěd se pravděpodobně pokusí do Vás několikrát šťouchnout z jedné či druhé strany. Může se stát, že Vám drápy zaryje do za. Ale vydržte to. Nekřičte a vůbec se nehýbejte. Dělejte mrtvého brouka a on o Vás ztratí zájem. Až se uklidní tak máte skoro vyhráno.

Nejprve od Vás poodstoupí. To ještě není ta správná chvíle, kdy můžete vzít nohy na ramena. Bude si Vás hlídat a nespustí z Vás oči. Teď je velmi důležité nehýbat se a být potichu. Teprve po nějaké době si můžete dovolit pomalinku se začít pohybovat. Nejprve nějaké jemné náznaky jako např. pohyb prstem apod. Pokud zjistíte, že je vzduch čistý, můžete se zvednout a v klidu odejít. Medvěd není tvor, který by na Vás číhal někde schovaný a připravoval se na útok, to není jeho styl. Pokud ovšem zjistíte, že neodešel, zaujměte znovu polohu, která Vás nejlépe ochrání a vyčkávejte. Po chvíli můžete své štěstí zkusit znovu.




Enžoj!
"Tak mně napadlo, že bych si šel zaběhat..... Když jsem doběhl na okraj obce, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj města. Když jsem byl na kraji města, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj kraje. Když jsem doběhl na kraj moře, otočil jsem se a běžel jsem dál..."
Forrest Gump

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #87 kdy: Září 05, 2007, 16:36:34 »
Pozor na zaručené návody, občas nefungují  ;D :D >:D

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Honza + Bajča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #88 kdy: Září 05, 2007, 16:40:31 »
 ;D  :)  ;)  :D  ;D
"Tak mně napadlo, že bych si šel zaběhat..... Když jsem doběhl na okraj obce, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj města. Když jsem byl na kraji města, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj kraje. Když jsem doběhl na kraj moře, otočil jsem se a běžel jsem dál..."
Forrest Gump

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #89 kdy: Září 05, 2007, 19:57:54 »
Vzhledem k náchylnosti pneumatik žigulíku k defektům (co trek to píchlý 1-2 kola) hodlám vyzkoušet tenhle zlepšováček. ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: