Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Voľná diskusia o ničom...

Autor Téma: Voľná diskusia o ničom...  (Přečteno 243601 krát)

0 uživatelů a 7 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Slávka a Rocky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #855 kdy: Květen 27, 2011, 11:18:29 »
Ahoj, zkuste mi prosím někdo poradit.
Asi před rokem a půl se se do domu naproti přes ulici nastěhoval nový soused. Zezačátku bylo všchno v normálu, ale od podzimu si začal chodit stěžovat. Že sekáme trávu a řežeme dřevo, že to dělá rámus, že v zimě máme nastartované auto, než odjedem do práce a jako "TOP" problém je pro něj, že nám štěkaj psi. Ten se pomalu stupňuje, mimo jiné i tím, že nedávno obcházel sousedy, ať si k nám jsou stěžovat s ním, ti ho naštěstí odbyli, že psi štěkaj jen když jde někdo okolo, protože hlídaj, což je v pořádku a že jim to nevadí. Jenže včera jsem nejprve slyšela a poté i viděla, jak se vracel z procházky svým psem, kterého při náznaku zájmu o naše psi švihal proutkem a po celou dobu průchodu kolem našeho plotu na ně pořvával "drž hubu ty hajzle" a pod a na konci zahrady (před jeho brankou) proti nim začal za plotem vyrážet, šermovat rukama a pořvávat "Táhni" a tak něco. a to už reagoval i hafan, kterej si jinak nikoho nevšímá (máme 3). Něco takového už dříve několikrát zmiňovala dcera, ale dosud jsem to neměla v "přímém přenosu".  Doteď mi jen bylo divné, že od každého jiného okolojdoucího se dají odvolat, jen této osoby se jeden chová, jak kdyby chtěl zbourat plot. Tak a teď nevím,  jak se k tomu mám postavit. Jak by jste se na mém místě zachovali Vy? Díky za rady.

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #856 kdy: Květen 27, 2011, 15:18:40 »
Slávka: minimálně bych si jeho výpady na psy natočila "pro strýčka příhodu" + za poptání na další postup na místním úřadě (zvlášť na menším městě) člověk nic nedá, navíc tam pak budou při případné stížnosti z jeho strany vědět, o co jde.
Vlastní psy bych se pokusila důsledně učit souseda ignorovat (přes přivolání - objeví se soused = okamžitě zalézt). Taky mám podobnou sousedku, hafani jak ji jen slyší, tak v 90% utíkají od plotu domů (zatím to nemáme dopilované, ale lepší se to)  >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #857 kdy: Květen 27, 2011, 20:16:21 »
Základ je: Co oči nevidí, to souseda nesere...takže neprůhledný plot, tůje, vlnitej plech...cokoliv aby psy neviděl.
Oficiálně ti nemůže nic ani kdyby psi ječeli 24 hod denně (mám posudek z hygieny...taky milý sousedi... že ani šílený řev 4 mamutů, když se chystá krmení, nepřesahuje povolenou hladinu hluku)
Bohužel daleko víc pořídí "záškodnicky"...pustí psy na svobodu, otrávenej buřt...
Za sebe se vždycky snažím vycházet po dobrým...nic nerozhodí debila co ti jde nadávat tak, jako když mu ještě než otevře hubu něco pochválíš (zahradu, děti, nový okna...)..k tomu panáček slivovičky ... a třeba bude debil nakonec kamarád.
Radši sklapnout uši než vleklej problém se sousedem a otrávený psy.

Jinak hlásím návrat z lazaretu, už mi teda v životě bylo líp, absolvovala jsem dnes nejdrsnější "trek" v životě... půl kiláku od kliniky k autu. :'(
« Poslední změna: Květen 27, 2011, 20:21:06 od ježura »

jednookej

  • Host
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #858 kdy: Květen 27, 2011, 22:37:13 »
Ahojte lidičky, díky za slova chvály na letošního jednookýho vlka, ohromně to nabíjí a dodává sil do dalšího ročníku. Také jsem zaregistroval jistou nervozitu ohledně výsledků z jednookého vlka. Tak jak napsala Petra, kdo tam byl, tak výsledky zná a kdo nebyl musí bohužel vydržet do zítřejšího večera. Od pondělí jsem nedorazil z práce dřív jak v devět hodin večer a po čtrnácti hodinovém řízení jsem neměl náladu na sednutí k počítači. Lenka byla od pondělí v nemocnici, tudíž ani ona nemohla věc urychlit. Omlouvám se, ale doufám, že je to pochopitelné. Pro koho ne, ten už mi za další vysvětlování nestojí. Všem hezký večer přeje Petr Žižka

Offline Slávka a Rocky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #859 kdy: Květen 30, 2011, 08:45:56 »
Hrozně moc děkuji za rady.  :) Určitě je patřičně využiji  >:D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #860 kdy: Červen 03, 2011, 20:08:29 »
dotaz na  starší mladou pani Ježkovou (dříve Bahulici)
Léňo , Andule se udělalo na polštářku KUŘÍ OKO  Co s tím ? vydloubnout a "vypálit" jak vypálit?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #861 kdy: Červen 03, 2011, 21:32:55 »
Pro staršího pána Němce (dříve Němce): Čoveče to jsem u psa nikdy neviděla...pokud je to kuří oko tak vydloubnout by to mělo jít jak u člověka...Důraz kladu na slovo POKUD.
U lidí se mi osvědčil Verrumal (je to původně na bradavice a na předpis), má to štěteček jak lak na nehty, tak se to dá ťupnout přímo na kuří oko...kousek ho to jakoby vyžere, tak to vydloubneš a dáš zase Verrumal a tak furt dokola (dává se to 2x denně)... až nakonec po kuřím oku zbude jenom důlek.
Nemá tam spíš vraženej a zapouzdřenej nějakej trn nebo tak něco?
« Poslední změna: Červen 03, 2011, 21:41:03 od ježura »

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #862 kdy: Červen 04, 2011, 01:36:31 »
Skoro bych zapochybovala, že je to kuří oko. To se snad dělá z nepadnoucích bot. Takže jestli Andula nechodí v malých lodičkách, možná bude problém v něčem jiném :-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #863 kdy: Červen 04, 2011, 09:38:24 »
 :)no já taky ne bohužel vysloužilí greyové (jako jediné plemeno) na to občas trpí :
Kuří oka jsou tvrdá bolestivá místa na bříškách pacek greyů. Způsobují je například zarostlá zrnka písku. Je nutné řešit tento problém s veterinářem. Vzhledem k tomu, že greyové jsou jediní psi, kteří na kuří oka trpí, je důležité vzít materiály o kuřích okách (viz níže) sebou k veterináři. Náchylnost ke kuřím okům může přejít i do chronické formy, kdy se oka budou pořád vracet. Pak je vhodné na venčení využívat ochranné psí botičky a tlapku udržovat v čistotě.
čerpáno z http://www.adopcechrtuforum.cz/download/pece.doc

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #864 kdy: Červen 04, 2011, 10:36:55 »
To jsou teda věci :o
Já ti nevím...bejt to mamut, tak do toho napřed zkusím dloubat sama...oni vydrží totálně všechno a všechno se jim až zázračně rychle hojí.
Ale ti civilizovanější psi (a chrtice asi obzvlášť) mi přijdou takoví celkově "rozbitnější", tak bych měla strach, že to bude hnisat, antibiotika a podobný srandy...
Tak asi vem "materiály" a vyraž trochu rozšířit vetovi obzory...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #865 kdy: Červen 04, 2011, 10:50:42 »
Jinak u lidí se kuří oko klasicky na pedikúře dělá tak, že tvrdá kůže nad ním ořeže skalpelem a potom kuří oko dokola obstřihne štipkama (takový krátký "nůžtičkokleštičky") a vydloubne ven...ale je to dost nimravá práce...u psa snad jedině v narkoze, ať to nevezmeš i s kusem nohy, když sebou cukne...

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #866 kdy: Červen 04, 2011, 10:59:46 »
nj, to sou radosti ... >:( tak díky za info ;) Léni
PS. u Melopsitacus undulatus mám 18 mladejch z 20ti vajec a za chvíli začnou znova :)
nepotřebuje někdo koncem léta cca 50 M.u. ?  :D ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #867 kdy: Červen 04, 2011, 11:01:23 »
No na zkrmení je undulatus trochu malej ;D >:D :-X

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #868 kdy: Červen 04, 2011, 11:05:18 »
 :D njn, ale s nádivkou .....
zas maj ale dlouhej vocásek (myslim brka)  ;)
a pro radost bys páreček M.u. nechtěla ? ...nabídni babičkám (zákaznicím)  :) ;)
« Poslední změna: Červen 04, 2011, 11:08:35 od vencan+3 »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #869 kdy: Červen 04, 2011, 11:14:30 »
No...  že bych kvůli  kochání se pohledem na vocásek musela poslouchala to vřískání... ::)
Babičky zákaznice jsou buď zapřísáhlí nepřátelé zvěře a nebo maj doma té havěti tolik, že tam není kam šlápnout ;D
Včera jsem u jedné z kuchyně musela postupně vyklidit dogu, zlaťáka a 3 kočky a pak jsem teprv (provázená zvědavými pohledy dvou vodních želviček a za zběsilého řevu tří undulátis) mohla začít dělat...
Ale poptám se.  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: