Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 V jakém věku psa začít?

Autor Téma: V jakém věku psa začít?  (Přečteno 53945 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #75 kdy: Leden 18, 2009, 20:52:02 »
Ani bych se nespoléhala na to, co se kde dočtu. V prvé řadě bych sledovala, kdy začíná být unavená, sedá si, nechce jít dál apod. záleží na jedinci. Taky je rozdíl ujít v jednom kuse 5 km za hodinu nebo třeba s přestávkami za tři hodiny. Mám zlaťáka, takže na klouby jsem dávala pozor. Procházky jsme postupně prodlužovali a ubírali přestávek.  Pro představu ve čtyřech měsících uťápnul 8 km, 40 v roce bez problému a klouby máme nulkový  8)

Jen pozor, je to nezvratný proces,  :D :D :D  teď to ten pes vyžaduje  :D :D :D a bez kilometrů je to s ním k nevydržení  :P
   *   www.probarf.cz

Offline Martina a Viky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #76 kdy: Leden 18, 2009, 21:16:43 »
Jenže ona si vůbec nesedá ani nezaostává prostě vůbec nic. Jednou jsem s ní musela jít od známích protože mi selhal odvoz a to naťapala nějakých 6km určitě a vůbec nic, ještě mi neustále nosila všechno možný abych jí aportovala. Tak nevim, na ní to nejde poznat proto mam takový strach nechci jí ublížit ale zase jí nemůžu ani jeden den nechat bez procházky jinak mi rozebere byt na součástky :) A ty dvoukylomerovky jí vůbec nestačí co se energie týče. Nevim si vůbec rady.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #77 kdy: Leden 19, 2009, 17:41:07 »
Já chodila, dokud mohl pes  8) Obvykle mohl a může furt... Jediné, co ho zmůže, je vedro  :-X
Tak z ní asi vyroste taky nějakej nevybíjitelnej energizer  ^-^ ^-^
   *   www.probarf.cz

Offline Martina a Viky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #78 kdy: Leden 20, 2009, 19:01:15 »
No to asi ano, ale pořád mám strach o ty klouby. Zítra se zkusim zase zeptat veterinaře ten jí přece jen zná. A co nějaká kloubní výživa? používáme granule Calibra šlo by to snimi spárovat? A nemáte někdo s těmito granulemi nějaké zkušenosti moc jsem se o nich nedočetla. Doporučil mi je veterinář tak by měli být ok .... :)

Offline Zuzka a Dollar

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #79 kdy: Leden 20, 2009, 21:02:54 »
Ahoj, my Calibrou( též na doporučení veterináře) krmíme naše dva středoasiaty (60kg)pohybu mají také dost honí ovce,sem tam je beru ke kolu, klouby mají O.K.  :) Granulky jsi zvolila myslim dobře.

Offline Martina a Viky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #80 kdy: Leden 21, 2009, 22:29:22 »
Tak jsme dneska pro jistotu koupili i nějakou kloubní výživu od veterinaře. Tak snad už víc udělat nemůžeme a vše bude v pořádku. V neděli s Viky vyrazim poprvé na cvičiště tak se poptam ještě tam a uvidim :)

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #81 kdy: Leden 23, 2009, 16:00:26 »
ahoj martino,
mam 8 mesicni fenku ESP a taky jsem mela obavy o klouby - domluvila jsem se proto na brnenske veterine na kompletnim rentgenu (dkk + predni) vcetne pohmatoveho vysetreni kloubu. Jedine minus je, ze samozrejme musi probihat v narkoze - pes musi mit uvolnene svalstvo - i kdyz, nyni uz existuji dost setrne anestezie, ktere psa tolik nezatizi. Samozrejme, ze vysetreni je orientacni vzhledem k veku psa a bude nutno ho zopakovat v pozdejsim veku, ale alespon vim, jak mame naslapnuto a kde jsou mozna rizika ...... . Musim rici, ze vse probihalo na profi urovni, u celeho vysetreni jsem byla a pak jsem dostala asi hodinovou instruktaz od doktora.
Mejte se fajn.
Olina a Ája

Lusy

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #82 kdy: Únor 17, 2009, 18:28:52 »
Ahoj chci se optat s mojí 4letou fenkou křižence jezevčika se špicem ujdem asi cca 10kilometru.Jaká je nejkratší trasa v dog-trekkingu?děkuji za odpověd Šuchová

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #83 kdy: Únor 17, 2009, 18:43:16 »
DT je nekratší na 80 km. Pokud jsou při něm pořádány nějaké doprovodné akce pro méně zdatné, tak většinou na cca 30-45 km. Nějaké pochody na 7 km apod pořádá Roman, mrkni na "ostatní akce".
Jinak nezlob se, dotaz mě rozesmál, mám podobný problém...uběhnu tak 300 m, můžu se přihlásit na maraton? ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #84 kdy: Únor 17, 2009, 18:46:23 »
Jinak nezlob se, dotaz mě rozesmál, mám podobný problém...uběhnu tak 300 m, můžu se přihlásit na maraton? ;D

můžeš, otázka je, jestli to přežiješ.... >:D ::)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #85 kdy: Únor 17, 2009, 18:50:56 »
Citace
můžeš, otázka je, jestli to přežiješ.... 


Na dva bivaky? Hravě!  :P

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #86 kdy: Únor 17, 2009, 19:09:42 »
Ale no tak, dámy :-X

Lusy: natrénuj na 20-25 km (o pejska se neboj, pro toho není problém ani těch 100 km, zvládají to i jezevčíci)  a mrkni do doprovodných turistických vycházek. Jestli ujdeš 25 km, věř, že těch 35 ujdete taky ;)

Offline Magda

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #87 kdy: Únor 17, 2009, 21:41:09 »
...A jestli ujdete 35km, pak těch 50 taky  ;)...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #88 kdy: Únor 18, 2009, 07:06:28 »
A když jste schopný 1 den dát 50 km, tak se tu druhou padesátku zítra taky doplazíte ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: