Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 jdeme jen MID - výbava?, postroj

Autor Téma: jdeme jen MID - výbava?, postroj  (Přečteno 8410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
jdeme jen MID - výbava?, postroj
« kdy: Duben 27, 2008, 21:31:11 »
Ahojky, tak plánujeme jít Šlapanický trek na 40km. Hádám že povinná výbava pro MID neplatí (stan, spacák..)Ale co si mám tedy vzít? co se vám osvědčilo? a ještě jedna věc, máme postroj do auta od GreenDog normálně s tím chodí i po venku a myslím že nemáme problém, viděli byste na tom nějakou věc proč to nepoužívat jako trekový postroj?děkuji za odpovědi

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #1 kdy: Duben 27, 2008, 21:45:06 »
Kiwi pozor, na Šlapkách bývala vždy povinná výbava pro obě trasy stejná...pošlapeš s plnou polní!!!

Offline katule a arga

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #2 kdy: Duben 27, 2008, 23:04:09 »
Také mám dotaz. Není mi to až tak moc jasný-rozdíl mezi MIDem a procházkou je jaký, když oba jsou 40km.
Myslila jsem, že prochajda je bez poviný ???
A další- chodím jen tak do 20km s pejskama, a na delší se mi samotný nechce.. A tak se trochu bojím jít na 40 km, když to nemám odzkoušené..Jak jste se připravovali na Váš 1. trek? dík

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #3 kdy: Duben 27, 2008, 23:30:38 »
Ajta, no já myslela že výbava je pro mě z praktických důvodů ne abych si hezky posilovala nožky (ale vlastně i to se hodí).

Kuk

  • Host
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2008, 11:41:00 »
na mid nebo long se to moc natrenovat neda, to bud ujdes nebo ne. neni to ani tak o svalech, jak o pevne vuli, hlavne poslednich par km  >:D.

i kdyz je pravda, ze pokud si nejsi jista sama sebou je lepsi jit nejdriv par midu a pak az long, abys aspon zhruba u longu vedela do ceho jdes a jak se ti pri delsich pochodech chova pes...

a z vlastni negativni zacatecnicke  O:-) ;D zkusenosti doporucuju dobre boty, funkcni obleceni (aspon spodni vrstva) a dobre padnouci batoh.





Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #5 kdy: Duben 29, 2008, 18:33:01 »
Citace
Také mám dotaz. Není mi to až tak moc jasný-rozdíl mezi MIDem a procházkou je jaký, když oba jsou 40km.
Myslila jsem, že prochajda je bez poviný


Vše je pouze jako doplňková disciplína k dogtrekkingu (tréning, sranda akce...) a záleží na jednotlivých pořadatelích jak to pojmou...někdo má povinnou výbavu, vyhlašuje pořadí, startuje, měří časy...na Oderáku třeba jenom dostaneš itinerář a jdi si kdy a jak uznáš za vhodné...

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #6 kdy: Duben 30, 2008, 09:41:36 »
Ahojky, ja chodim len MIDy. Co sa tyka postroja, je to len o tom, aby bolo pohodlne psovi. Pokial je mu pohodlnejsi obojok, kludne chod aj na obojku. Ide len o to, ze ten haf je k tebe permanentne priviazany a pokial ťaha, tak na obojku by si mohol aj ublizit. Preto väcsina ludi pouziva postroj, nie je to vsak povinnost.

A co sa tyka treningu, napriklad ja som pred Kruskami netrenovala vobec. Teda, samozrejme take bezne vychadzky ale tak max do 15 km. Tych 40 km ujde kazdy clovek - proste ked rano vystartujes, do vecera to statisticky prejdes. Je to skutocne len o psychike a pevnej voli. Napriklad ja by som do seba v zivote nepovedala, ze prejdem 42,5 km v permanentnom dazdi a este sa budem cely cas aj usmievat. Najdolezitejsie su pohodlne topanky!  ;D

Ale co teda trenujeme, je pes dlhodobo na voditku. Kedze moj pes je takmer za kazdych okolnosti na volno, vzdy take 2 tyzdne pred trekom chodime (pripadne v ramci nahanania mojej kondicky behame) "v zaprahu". Aby to nebral ako obmedzovanie svojej slobody ale ako nieco prirodzene. A na treku je haf vzdy vyteseny a s radostou slape so "svorkou".

Offline katule a arga

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #7 kdy: Duben 30, 2008, 12:32:46 »
Tak moc děkuji, už sem klidnější ;D
A ještě něco mám-Rozhoduji se mezi Šlapanicema a Podbořanama, oboje jít nemohu kvůli práci :'(
Tak jaké máte kdo doporučení ???
dík

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #8 kdy: Duben 30, 2008, 12:50:12 »
Podbořany

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #9 kdy: Duben 30, 2008, 13:27:18 »
Podbořany

Offline Hrobnice

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #10 kdy: Duben 30, 2008, 15:07:57 »
Podbořany

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #11 kdy: Duben 30, 2008, 18:02:29 »
Podbořany
jste všichni tak hezky shodli  :D můžete prosím říct pár důvodů v čem jsou lepší???
nebo jestli se dají srovnat třeba s Jihlavou, Hanou, Fryštákem díky.
A+G+J

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #12 kdy: Duben 30, 2008, 18:18:08 »
mmt, na výběr byly buď Podbořany nebo Šlapanice!
Podbořany - sice se letos prý půjde stejá trať jako vloni, ale ta trať je naprosto super!
Šlapanice - pořád stejná oblast, hodně asfaltu
Jihlava - doteď byla hodně asfaltová, letos zkoušíme doufat v lepší (terén tam na to je)
Haná - první rok asfaltová trať, druhý rok trať super (ale zas nic moc kemp) - takže uvidíme...
Fryšták - ten nemůžu popsat objektivně, protože Fryšták je můj "domovský" trek, takže ten musí být super i kdyby to tak jiní neviděli (ale on super je!)
no a už to dopíšu všechno:
Krušky - střídavě oblačno - 2005 nejlepší trek, 2006 katastrofa (už se to probíralo mockrát), 2007 super, 2008 "1. silniční dogtrekking"... že bysme jezdili jen v liché roky?
Odry - standartně dobré, vloni mě ten vojenský prostor moc nenadchnul
Šerák - letos bohužel není, skvělé tratě, vynikající zázemí, hodně náročný
Stezka - nádherné tratě, mě osobně nevyhovuje povinný bivak (a MID tam stejně není)
Ota Pavel & Šediváček - uvidíme  ;)

fuj, to je elaborát.. berte to prosím pouze jako můj osobní názor!!!

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: jdeme jen MID - výbava?, postroj
« Odpověď #13 kdy: Duben 30, 2008, 19:34:51 »
mmt, na výběr byly buď Podbořany nebo Šlapanice!

no jo se omlouvám teda  :-[ jsem toho jenom využila, když už to bylo nakousnuté...

fuj, to je elaborát.. berte to prosím pouze jako můj osobní názor!!!

díky, pěkná odpověď
A+G+J

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: