Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pokus o nejlepší čas na 80 km

Autor Téma: Pokus o nejlepší čas na 80 km  (Přečteno 16683 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Pokus o nejlepší čas na 80 km
« kdy: Duben 24, 2008, 14:05:58 »
Mám takovou nabídku i žádost.
Jedná se o oficiální pokus a zápis do Guinessové knihy.
Už loni na Fryštáku mě při běhu úplně vzrušovalo jak rychle by to šlo zaběhnout se psem  za idealních podmínek 80 km tedy uznávané LONG vzdálenosti.Loni jsem zaběhl 9,32 hod. a to až do 3/4 tratě vypadalo na 8,30 hod. kdyby tam nebyly ty smyčky v závěru v kopcích a lese na Fryštákem tak bych to dal.Beru to jako obrovskou výzvu kde se to dá až dostat a chci to běžet.Dobře jsem počítal a srovnával z toho co jsem zaběhl na silnici při MČR na 100 km v Břeclavi nebo v Holandsku a vychází mě čas kolem 6,40 hod.Pod 6 hod. asi už by to bylo moc rychlé.Pokusil bych se o takový první záchytný čas okolo těch 6,40 a pak bych to vyhodnotil jestli to jde v mém případě ještě vylepšit.Pokud bych to přepálil tak bych určitě pak polevil a zaběhl okolo 7,00-7,30 hod. to je jistota.
Při mých soustředěních na Štrbském-Plese jsem vždy pochvaloval okruh kolem jezera že je to perfektní pestrá trať pro nějaký pokus o rekord nebo tam pořádát i nějaký vysokohorský maraton.Okruh má kolem 2,5 km a je to psychická lahoda se tam kroutit mezi krásnymi jehličnany s výhledem na jezero a na okolní štíty.Na tom okruhu se pořád něco mění a je tam nepatrné vlnění.Úplně jsem si ho zamiloval a říkám tomu okruhu ,,RÁJ".Je to podle mě idealní trať i pro povrch pro psa.Navíc je to v nadmořské výšce okolo 1400 m.n.m.!!!

Chtěl bych to vyzkoušet v září nebo říjnu v úvahu ještě připadá listopad,kdy bych chtěl i běžet na nějakém tom prvním poprašku sněhu do 5 cm a velmi chladného počasí kvůli Markízy.

Jedná se tedy kdo by měl chuť mě dělat vodiče aspoň na kratších úsecích do 10 km a třeba se i střídat s někým dalším po určitých okruzích.Ideálni by bylo běžet ve skupince 2-5 psů a lidí.Také hledám někoho kdo by chtěl dělat vodiče a doprovod na kole +občerstvovačku za jízdy.
Jsem schopen pro zájemce zařídit ubytování zdarma přímo v penzionu na Štrbském-Plese na oplátku že mě pomohou a tak se to dá i třeba spojit jako výlet na několik dní do Tater.
Také by to šlo pro někoho využít o další dílčí výsledky na různých tratích třeba do 40 km nebo si odběhnout nějaký osobák na přesně změřené trati.Nebo i nějaký zajímavý rekord v kat. třeba DTW nebo DTM-1.Třeba 10km  nebo 1/2 maraton nebo maraton nebo podobný distanc.
Ja bych tam jel asi na 5-7 dnů a hned 2-3 den bych do toho šel brzo ráno a zbývající dny profláknout nějakým výletem po okolí.

Kdyby to někoho zaujalo tak se mě ozvěte.
Dík.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #1 kdy: Duben 24, 2008, 15:02:54 »
Však máš ve svém teamu dostatek talentů,proč se neobrátíš na ně????

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2008, 15:03:31 »
Rádi tě zajisté povodí či povozí...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #3 kdy: Duben 24, 2008, 15:05:23 »
Však máš ve svém teamu dostatek talentů,proč se neobrátíš na ně????
ty nechceš Mistra doprovázet na kole a vozit mu ionťák? >:D

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #4 kdy: Duben 24, 2008, 15:08:28 »
Hádej dvakrát,však jsem debil.A mistroství galaxie a podobných úchyláren nejsem příznivcem.

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #5 kdy: Duben 24, 2008, 15:13:25 »
A ještě mimo to ,nejsem si jistý zda poběží i s povinou výbavou,několikrát tu bylo napsáno,že spacák a pod. nepotřebuje,voda,ionťáky atd. si neseš při dogtreku sama,tak co je to za pokus o rekord.Mě se to jeví jen jako gesto,či podvod...

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #6 kdy: Duben 24, 2008, 20:28:41 »
Mám takovou nabídku i žádost.
Jedná se o oficiální pokus a zápis do Guinessové knihy.
Už loni na Fryštáku mě při běhu úplně vzrušovalo jak rychle by to šlo zaběhnout se psem  za idealních podmínek 80 km tedy uznávané LONG vzdálenosti.Loni jsem zaběhl 9,32 hod. a to až do 3/4 tratě vypadalo na 8,30 hod. kdyby tam nebyly ty smyčky v závěru v ....

co se divíte , "normální" mistrův pokus, jen teď blbě přiznal, že halt tu výbavu mu nepotáhne rodina,  ale "doprovod"...., ale na druhou stranu ho musím pochválit(za holki), že to nechce běžet v červenci...  :D  ;)  (a kdyby to běžel POZADU a po jednej noze... to by teprve v G.kníze koukali   :P  )

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #7 kdy: Duben 24, 2008, 22:31:48 »
Zajímavý pokus, ale podle mě je to podle tohoto popisu pokus o nejlepší čas v běhu se psem na 80Km.

Pokud to bude prezentováno jako nějaký nejlepší čas v dogtrekkingu a nebude při tom věrohodně splněno to co je alespoň v ČR zvykem považovat za dogtrekking  - tedy jakási všeobecně uznávaná pravidla (ne jen vzdálenost, čas a pes), která respektují ročně stovky účastníků, je to v podstatě minimálně morální výsměch těmto lidem a pohrdání jejich snažením.

Pokud chce kdokoli překonávat jakýkoli rekord a srovnávat se s nějakou skupinou ostatních (což je už jen to, pokud svůj počin pojmenujeme, nebo přirovnáme po něčem co už existuje), je snad samozřejmé, že je potřeba splnit všechny podmínky, aby bylo srovnání relevantní.

Jistě, nic závazného to není, jakási pravidla, kteří kdysi někteří vymysleli, právně závazná nejsou, tak co... že... co na tom že se podle nich stovky lidí řídí...  

tombru

Offline Pavla & Jack

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #8 kdy: Duben 28, 2008, 09:47:31 »
Citace
Pokud chce kdokoli překonávat jakýkoli rekord a srovnávat se s nějakou skupinou ostatních (což je už jen to, pokud svůj počin pojmenujeme, nebo přirovnáme po něčem co už existuje), je snad samozřejmé, že je potřeba splnit všechny podmínky, aby bylo srovnání relevantní.

Jistě, nic závazného to není, jakási pravidla, kteří kdysi někteří vymysleli, právně závazná nejsou, tak co... že... co na tom že se podle nich stovky lidí řídí...

No pokud vim bezi se to na slovensku, takze ceske pravidla dogtreku jsou az za hranicemi a tam se Roman rozhodne nedostane. Ja Romanovi fandim, i kdyz vzhledem k pracovnim a skolnim povinnostem zrejme nebudu moc nejak prispet k jeho vykonu. Pro slovensky dogtrek to bude jedine obrovska reklama, pokud by se mu to podarilo  O:-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #9 kdy: Duben 28, 2008, 10:05:14 »

No pokud vim bezi se to na slovensku, takze ceske pravidla dogtreku jsou az za hranicemi a tam se Roman rozhodne nedostane. Ja Romanovi fandim, i kdyz vzhledem k pracovnim a skolnim povinnostem zrejme nebudu moc nejak prispet k jeho vykonu. Pro slovensky dogtrek to bude jedine obrovska reklama, pokud by se mu to podarilo  O:-)
[/quote]

takže v poho bez pravidel a může běžet i KUPÍROVANEJ  :-X :D ;)
(bez minifólie)  >:D  ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #10 kdy: Duben 28, 2008, 11:12:23 »
Co se týče sportovního výkonu, tak mu fandím taky. Je to bezesporu něco vyjímečného.

Jen se ohrazuji proti přirovnávání k dogtrekkingu. Vytrhnout si z toho jen co se mi líbí a hodí a vzít si jako "křoví" hromadu lidí, kteří dohodnutá pravidla respektují v plném rozsahu je podle mě prostě nefér.

A s tou reklamou to není až tak jisté, ono pokud si někdo v novinách přečte že dogtrekking je hlavně o tom překonat 80km za 10 a méně hodin, tak si to podle mě hromada lidí rozmyslí, protože pro drtivou většinu je to zkrátka nereálná věc v závratných výšinách, i když určitě obdivuhodná. Takže už ani dál nebudou pátrat o tom co všechno dogtrekking nabízí, protože tohle bude už dost odrazující - kdo by chtěl být totálním outsiderem s několikanásobným zpožděním, zvlášť pokud se přihlašuje poprvé a neví o co jde.

Takže je potřeba zvážit co si kdo od této případné reklamy slibuje....

Takže buď se tento pokus odehraje podle respektovaných pravidel dogtrekkingu a pak si zaslouží pravé a plnohodnotné uznání v tomto sportu, nebo se nazve tak aby srovnání podmínek a tedy následných výkonů bylo opravdu objektivní.

Ano, odehraje se to na Slovensku, to by mohla být taková bezva "klička" jak obejít to co je respektované v ČR, ale to určitě nezabrání prezentace tohoto sportovního výkonu i u nás jako rekord v dogtrekkingu - zkrátka kozy se nažerou a vlček zůstane celý  >:D

Nakonec bychom měli "mistrů" víc, podle toho co by se komu hodilo. Třeba ten co ujde vzdálenost na hranici časového limitu ale s zátěží třeba 20 a více kilo, to by také někteří nezvládli ani dojít, natož v časovém limitu. A tak by se dalo pokračovat...

Věřím tomu a držím palce, aby se to Romanovi povedlo - tedy ten sportovní výkon. Dává tomu všechno a je v tom dobrý. Ale je škoda, že to možná bude mít i pachuť ne zrovna fér hry vůči ostatním...
 
tombru

...

  • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #11 kdy: Duben 28, 2008, 13:31:10 »
Nemyslim si, ze zrovna timhle pocinem dogtrek nejak resp. jakkoli ztrati. Kazdy, kdo neni uplny idiot, pochopi, ze 80km za takovy cas zabehne jen clovek a pes dobre a dlouho trenovani, kteri sbirali zkusenosti prave v dogtreku, protoze nevim o zadnem jinem sportu, ke kteremu by se beh v horskem terenu na takovou vzdalenost dal prirovnat, caniscross nevyjimaje.

Pro me jsou jeho vykony motivace se neplouzit konstantne stejnzm tempem, ale pracovat na sobe a sve a psi fyzicce, abysme se tomu dokazali priblizit (aspon zdaleka, kdyz ne zblizka).

Citace
Ano, odehraje se to na Slovensku, to by mohla být taková bezva "klička" jak obejít to co je respektované v ČR, ale to určitě nezabrání prezentace tohoto sportovního výkonu i u nás jako rekord v dogtrekkingu - zkrátka kozy se nažerou a vlček zůstane celý  

ten cesky dogtrekovy vlcek urcite cely zustane   O0

Milena

  • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #12 kdy: Duben 28, 2008, 16:00:50 »
  Asi jsem ten úplný idiot a nepochopila jsem to-cílem je běhat na tom rajském okruhu 2,5 km dlouhém 32 x dokolečka a má se tomu říkat reklama na dogtrekking? Tak právě zjišťuji, že jsem minulou sezonu asi se psem dělala úplně jiný sport.  ;D >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #13 kdy: Duben 28, 2008, 16:35:58 »
Trojtečka je evidentně statečný muž bez podpisu ;)
Dogtrekking neni jenom o rychlosti, ale také o orientaci v terénu a o tom, že si nesu celé živobytí na zádech (což obojí v tom běhu pochopitelně zdržuje).
Příkladem je Renda Nykš v Kruškách, kterej je sice rychlej jako sračky, ale proto že ho práce s mapou evidentně nebaví, tak se šel podívat na svítící očička do voj. prostoru a byla mu ta rychlost k prdu...byl až třetí.
Takže Roman může vytvořit rekord maximálně v běhu se psem na 80 km, ale ne v dogtrekkingu.
« Poslední změna: Duben 28, 2008, 16:46:14 od LenkaB »

Milena

  • Host
Re: Pokus o nejlepší čas na 80 km
« Odpověď #14 kdy: Duben 28, 2008, 16:51:51 »
   Nediv se, má oprávněné obavy, že by se na něj virtuálně vrhli všichni ti netrénovaní a nemotivovaní, kteří se plouží konstantním šnečím tempem a namlouvají si, že je to baví, místo aby soustavně pracovali na své i psí fyzičce a dělali tak čest dogtrekkingu  :D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: