Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Čelovka

Autor Téma: Čelovka  (Přečteno 41382 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Čelovka
« kdy: Duben 03, 2008, 09:12:19 »
Ahoj všem,
měla bych takový dotaz. Vzhledem k tomu, že nás dost Součkovci nalákali na dogtrekking, tak jsme se rozhodli to zkusit. Jen bych potřeboval poradit při výběru čelovky. Můžete mi dát někdo radu nebo typ na koupi? Když už to budu muset koupit, tak aby to něco vydrželo.
Díky Gábina

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Čelovka
« Odpověď #1 kdy: Duben 03, 2008, 10:22:47 »
 např. Petzl  :D ;)

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #2 kdy: Duben 03, 2008, 10:31:04 »
A co třeba nějaký přesnějsí typ?  :)

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Čelovka
« Odpověď #3 kdy: Duben 03, 2008, 11:10:08 »
Já bych ti doporučil hlavně něco s baterkama vzadu a s popruhem přes hlavu. Míval jsem čelovku s baterkama vepředu (sežral mi ji pes), ale nedalo se s ní běhat, protože se houpala, jak nebyla vyvážená. Dál dej pozor, aby se daly snadno měnit baterky, protože zrovna tohle budeš dělat po tmě. Ještě bych doporučil velkou a malou LEDku - velká svítí, malá šetří. Malá LEDka je taky dobrá na čtení mapy, odražené světlo tolik neoslňuje.
Třeba něco jako: http://www.bdel.com/gear/icon.php, ale takových je spousta. Konkrétní typ, co mám já, jsem nenašel, už je asi starej a nedělá se.

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #4 kdy: Duben 03, 2008, 12:18:01 »
Díky za typ. Budu to muset vyzkoumat, kde se dá něco takového sehat a hlavně se kouknout na tu výměnu baterek. Nerada bych to kupovala na netu, když to nevidím na vlastní oči :) Ale už na to nemám moc času :( Krušky se blíží.

Offline Lukas & PitbullLove

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #5 kdy: Duben 03, 2008, 12:51:40 »
Gábino, ja mam Petzl Tikka se 4 diodama, behat se s tim da v poho, novy baterky vydrzej i na plny sviceni pomerne dlouho, ma to 4 rezimy sviceni a i pri tom nejslabsim se da jit v noci lesem zcela v poho...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Čelovka
« Odpověď #6 kdy: Duben 03, 2008, 16:26:27 »
Tikku jsem měla taky, byla fajn, až na to, že mě beze slova rozloučení opustila na nějakém vandru. Teď mám taky Petzlovku, typ si nevzpomenu, je to kombinace halogen + ledky, s baterkama na káblíku do kapsy, jezdím s tím i na kolobce a v zimě na běžkách. Nevýhoda je poměrně velká žravost při zapnutým halogenu (asi 4 hodiny).
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Čelovka
« Odpověď #7 kdy: Duben 03, 2008, 16:37:48 »
Tak jsem ji našla, mám tuhle:
http://www.gamisport.cz/xVP-petzl-myobelt-sb-5
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Čelovka
« Odpověď #8 kdy: Duben 03, 2008, 16:48:58 »
Taky mám kombinaci halogen + ledky a jsem spokojená. Mám Pezl typ na ní není napsanej, tak nevím.
Halogen je k nezaplacení, když v dáli hledáš značku, na normální chůzi svítím ledkou.
Tu s baterkama na káblíku do kapsy jsem měla (bohužel mi byla "znárodněna") a byla super v zimě...hřeješ baterky pod bundou a doba svícení je výrazně delší.
Hlavně se vyvaruj levných typů s normální žárovičkou, dělá to kola jako když svítíš baterkou a po půl hodině chůze z toho máš mžitky před očima, slušnou motolici a draka zadarmo ;)
« Poslední změna: Duben 03, 2008, 16:51:26 od LenkaB »

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #9 kdy: Duben 03, 2008, 19:10:15 »
ja jsem si nakonec delal sam podle Merhautovo receptu... Ale je to 'bokovka'
http://www.kotesovec.info/kennel/celovka.html - ted uz sice vypada trosku jinak (svetla jsou po obou stranach, gps modul funguje i z batohu, takze ten tam uz taky neni) - mno, uvidite na kruskach, kdo bude :) - svitivost rozhodne HODNE dobra, vydrz okolo 8 hodin (s tim, ze tam jsou dve svetla - takze vlastne 16, malokdy je nutnost neco osvitit obema najednou)

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #10 kdy: Duben 04, 2008, 06:43:28 »
Díky všem za radu. Snad vyberu správně. Teď mě jen čeká obchůzka po obchodech. Už se těším na vstřícnost některých prodavačů. :(

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Čelovka
« Odpověď #11 kdy: Duben 04, 2008, 07:04:29 »
Většinou ve speciálkách prodejnách prodávají lidi co o tom něco ví a jsou v poho. U nás chodím do obchůdku, kde prodávají hrozně hezcí kluci horolezci  >:D
Akorát se chudáci asi diví, co tam pohledává ta stará tlustá bába a proč se zajímá outdoorového vybavení, když tvrdí, že to má na procházku se psem ;D

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #12 kdy: Duben 04, 2008, 07:24:40 »
Tak to je výhoda, když se dá při nákupu výbavy i na něco pěkného dívat  >:D Bohužel tady u nás je jen jeden specializovaný obchod a zrovna sympatický mladík tam nedělá. Tváří se spíš jako bych ho obtěžovala. Izotermická fólie byl taky problém  :P. Teď o víkendu jedu, ale do Čech za rodičema, mám to blízko do Prahy, tak se kouknu spíše tam.  ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Čelovka
« Odpověď #13 kdy: Duben 04, 2008, 07:38:42 »
Je s nima docela prča...naposled mi matematicky a vědecky počítali jaká karabina udrží 8 psů, přepočetli to přes nadmořskou výšku, teplotu, tlak a rosný bod a nakonec mi prodali "tu velkou" co jsem původně chtěla  ;D

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Čelovka
« Odpověď #14 kdy: Duben 04, 2008, 07:48:13 »
Tak to jsou teda machři!!!  ^-^ Tam bych chtěla chodit taky nekupovat  8).

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: