Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 dogtrekař - samotář

Autor Téma: dogtrekař - samotář  (Přečteno 28674 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
dogtrekař - samotář
« kdy: Únor 22, 2008, 12:28:53 »
Mám jeden dotaz na zakladatele DT. V pravidlech se praví že každý jde sám max. ve dvojicích, výjimka připuštěna při předcházení... Toto ustanovení jsem nikdy nebral vážně a řada dalších trekařů též ne. Domnívám se, ža toto pravidlo slouží pouze pořadatelům pro projednání akce s Lesy ČR, s myslivci a ochranáři, aby mohli argumentovat že se nejedná o davovou akci. Ale v rozpisech letošních akcí ke svému překvapení čtu, že pořadatel bude toto ustanovení kontrolovat a postihovat diskvalifikací, takže mám v tomto pár nejasností:
*jdu ve dvojici a třetí trekař nás dojde. Mám ho požádat, aby s námi nešel? Bude disk ten třetí nebo všichni tři??
*jdu ve dvojici a 15 m za námi jde další člověk a toto trvá třeba 10 km. Je to porušení pravidel? Kolik metrů musí být distanc, abychom jako nešli spolu?

Prosím otce zakladatele DT a zejména  jeho guru, aby mi toto objasnili. Já jsem toho názoru, že se jedná o blbé pravidlo a každé takové ubírá respekt ostatním smysluplným pravidlům. Jsem pro jeho zrušení.
Vojta s Bertou, t.č. v přípravě na mateřskou dovolenou
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2008, 14:38:59 »
Hmm, souhlas - když se v hospodě sejde 10 trekařů, tak je to co? Ti co tam sedí se musí zvednout a jít? Nebo nově příchozí nesmí zastavit? Nebo spolu nesmí odejít? Když jdeme dva, někoho dojdem a chcem s ním pokecat, tak jeden musí zůstat x metrů vzadu, druhý pokecá a pak se vystřídají? Co když dojdu dvojici ale už nemám síly na její předběhnutí?
Bivak - když najdu seník kam se vejdem čtyři, tak vyhrávají první dva a ostatní spí v dešti?
Taky jsem myslela že je to kvůli úřadům a aby se teda nedělaly velké skupiny, ale jestli jdou spolu 2 nebo tři se nikdy neřešilo...

Blanka - nováček

  • Host
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2008, 15:41:50 »
Tohle by mě taky zajímalo, už jsem se chystala sem podobný dotaz dát, protože jsem úplný nováček, letos teprve začneme, tak jsem tomuto pravidlu moc nerozuměla, jak hodně je to povinné.
Ještě bych k tomu přidala, jak je to s někým, kdo nemá vlastního psa, chce se zúčastnit se svým dejme tomu kamarádem, takže jde jako nepřihlášený doprovod s přihlášenou dvojicí, počítá se? My budeme chodit dva, máme dva psy, ale když by k tomu šla dcera, nepřihlášená, bez psa, může s námi jít, aby nás nediskli?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2008, 17:19:52 »
zatím to nikdy problém nebyl, ale pokud by se právě pořadatelé rozhodli toto pravidlo striktně uplatňovat tak asi jediný kdo se nediskne bude Ruman - toho se nikdo dlouho neudrží  ;D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #4 kdy: Únor 22, 2008, 18:17:26 »
OK, tak pojďme vrtat do dalších pravidel...

Co se týče počtu společně se pohybujících se účastníků, tedy proč:
1 - kvůli zabránění pohybu ve velkých skupinkách v citlivých oblastech z pohledu úřadů
2 - aby se rozvíjela větší samostatnost při pobytu v přírodě

Definice a kontrola:
Není blíže určena přesná definice absolvování trasy "maximálně ve dvojicích". V konkrétních případech rozhoduje vždy ředitel závodu, který posoudí okolnosti (dle konrétních místních podmínek a zjištění) a rozhodne jestli došlo k porušení pravidel nebo ne.

V případě nepovinného bivaku to platí tak, že pokud už případné místo obsadili dva účastníci, musíte si najít jiné. V případě povinného bivaku na určeném místě toto omezení neplatí ve vymezené oblasti pro bivak.

Nechtějme aby to dopadlo tak, že se určí nějaké přesné vzdálenosti a časy souběhů a pak se bude lítat s metrem, dalekohledem a stopkama a zjišťovat jestli došlo k porušení pravidla nebo ne.

Zrušení tohoto pravidla není možné hlavně kvůli bodu č.1 . Spíše může dojít k jeho zpřísnění, pokud se bude ukazovat, že takto definované omezení je nějakým způsobem porušováno, nebo jinak obcházeno.

Tak aby se nedosáhlo stejného "efektu" jako u povinné výbavy a pak se neapelovalo na zdravý rozum když už bude pozdě...

Takže zdravý rozum především...  O:-) :-[

Zlý admin...  >:D
 
« Poslední změna: Únor 22, 2008, 18:29:37 od tombru »
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #5 kdy: Únor 22, 2008, 18:27:21 »
Za sebe jako pořadatele...v Odrách zůstává vše při starém, rozháním pouze stohlavý dav s transparenty.  ;D  Takže na to jděte selským rozumem  ;)
Tohle pravidlo se opisuje v propozicích a platí už několik let, holt někteří ty propozice asi začli číst až letos. Slouží to opravdu k tomu, aby se lesem netáhl houf dvaceti lidí naráz, nepamatuju si, že by byl někdo disknutý, protože je právě předchází kamarád a zakecají se ;)
Já osobně bych diskvalifikaci na základě tohoto pravidla uplatňila v případě nějakého problému...větší tlupa trekařů někde udělá průšvih (hromadný bivak kde se nesmí, rušení nočního klidu, atd...)
Ale mluvím pouze za Oderák, otcové a guru dogtrekkingu můžou mít jiný názor ;)

K tomu nesoutěžnímu příteli, kamarádce, dceři... takhle pár lidí chodí, toleruje se to, přítel ti pouze nesmí poponášet povinnou výbavu.

« Poslední změna: Únor 22, 2008, 18:29:48 od LenkaB »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #6 kdy: Únor 22, 2008, 18:28:33 »
Tombru jsi rychlejší ;D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #7 kdy: Únor 22, 2008, 18:31:55 »
Tombru jsi rychlejší ;D

sem příšel zrovna z venku, tak mi to šlo :-)

Jinak kdo je "otec" bych věděl, ale kdo je ten "guru"???
tombru

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #8 kdy: Únor 22, 2008, 18:34:25 »
no to máš s toho že nejezdíš na treky třeba na fryšták to bys asi tušil ;D O:-) :P

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #9 kdy: Únor 22, 2008, 18:35:00 »
Fotr dogtreku je předpokládám Monte (i když krkavčí, jelikož se na to vy...)
Guru tady říkali Wami ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #10 kdy: Únor 22, 2008, 18:43:04 »
no to máš s toho že nejezdíš na treky třeba na fryšták to bys asi tušil ;D O:-) :P

aha, tak to jo. Ale zase vím kdo jsou Pionýři :-)
tombru

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #11 kdy: Únor 22, 2008, 18:59:17 »
to jako žes poznal pionýry až už radši nechceš poznat jinou ikonu DT? >:D :o ;D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #12 kdy: Únor 22, 2008, 19:04:32 »
to jako žes poznal pionýry až už radši nechceš poznat jinou ikonu DT? >:D :o ;D

Pravda s tímhle si vystačím na nějakou dobu, nemusí vědět všechno hned - bývalé heslo z jisté předlistopadové písničky dostalo poněkud jiný význam: Pionýři, pionýři (z)malované děti...  :-X  :P  >:D
tombru

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #13 kdy: Únor 22, 2008, 19:05:55 »
no asi tak ale neříká se děti ale zmetci ;D

Offline Markus Aurélius

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: dogtrekař - samotář
« Odpověď #14 kdy: Únor 23, 2008, 22:24:38 »
no asi tak ale neříká se děti ale zmetci ;D
Hele, Mařeno, to je sraní na vlastní hlavu, é teda střelba do vlastních řad..

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: