Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)

Anketa

Jak by se Vám líbil čtvrteční večer v tomto stylu?Převlékli by jste se také do oblečení toho stylu?

Ano ,líbí se mi to!
20 (54.1%)
Ne, nelíbí se mi to!
2 (5.4%)
Je mi to fuk!
3 (8.1%)
Převléknu se
7 (18.9%)
Nepřevléknu se
5 (13.5%)

Celkem hlasů: 29

Autor Téma: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)  (Přečteno 29592 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Ahojky trekaři.  :D

V diskuzi jsem už nadhodila, že by se mi líbilo udělat Otu Pavla v nějakém stylu.
 K názvu našeho treku by se nejvíce hodila 30-cátá, kdy se narodil a o kterých psal ,ve svých prvních knihách,  Ota Pavel.Ale k této době by se horko težko shánělo oblečení(kór některé postavy ;) ), tak mě, a pár stejně šáhlých lidiček ,napadlo udělat čtvrteční happening ve stylu 60-70 let tzn. styl hippies neboli Květinových dětí.
Z vyprávění vím, že na loňském Beníkovi, bylo Pyžamové párty,  a že se lidem moc líbilo,proto si myslím, že by mohla být prča, ale záleží na Vás . Podotýkám, že v tomto stylu by byl jen čtvrteční večer, v žádném případě nechceme, aby jste v tom odšlapali trek  ;D >:D ^-^

Pro ty kdo neví o stylu a myšlení Hippies jsem něco vytáhla z netu a přikládám obrázky módy:-))
 
Styl a oblékání: Korálky, přívěšky, talismany, dlouhý háro, zvonáče, kristusky, batika a holá kůže. To vše je hippies vlastní, Dívej se však vždycky člověku do očí, protože z očí korálky a batika sundat nejdou. Podívej se na něj a když se laskavě usměje, tak je hippy. Hippies vytvořili zajímavou, krásnou a veselou módu. Je to směs hodně etno stylů - Indiáni, africké kmeny... V 80. letech začal hippie styl přecházet do punku, ale stále se vrací.

 Proč zrovna v tomto stylu?
Jednak oblečení se dá velmi lehce sehnat, sekáče jsou jich plné, jednak si myslím, že plno z nás si tuto dobu pamatuje, když ne osobně tak alespoň z vyprávění rodičů .

Pro ty kdo neví jaké ohozy se v té době  nosily a kdo vlatně byli hippies jsem vytáhla z netu nějaké informace.

Kdo byli  Hippies
 hippie [hipíz] (děti květin) je hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA.

Jednalo o neorganizované hnutí, které vycházelo z generace beatníků. Jejich cíle byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komun , které pak často provozovaly volnou lásku (free love). V těchto skupinách se často šířily drogy - zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl pouze opak chování většinové společnosti. Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi,  netrpěli obvyklými obavami ostatních,vše dělalali tak aby to dělalo radost nejen jim ale i všem kolem nich.Heslo hippies znělo: "Do you own thing" tzn. dělej si svoje, pokud tím neomezuješ druhého
Věřili že zítra bude líp a vyjde sluníčko Příslušníci hippies nosili dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky.

Né moderní technika, ale spíš písnička nebo kytka.  Hippies měli vždycky odpor ke všemu co bylo
novinka "doby".
Hippies se snažili žít v souladu s přírodou, pomáhat ji a chranit. ,,Žij a nech žít.'' Být hippy znamená být otevřený vesmíru a  přirodě , ať už si pod tím či oním představuješ cokoliv.
Netouží dobýt svět, protože nemají vůdce, to je samo o sobě proti tomu, zač bojují. Chtějí jen sdělit, že podle nich je toto správné. Touží prostě říct světu: Podívejte, to si myslím já.

Jejich pacifismus ovlivnil i politické dění tehdejšího světa, neboť se velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, kdy organizovali obrovské protiválečné demonstrace. Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí postupně skončilo. Největší část příslušníků hnutí se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala v komunách věrna původním všem ideálům

Velká část lidí si myslí, že hippies jsou stoprocentně spojeni s drogami. Avšak k drogám měli pozitivní vzah jenom někteří, byť jich rozhodně nebylo málo.


Oblečení hippes:
O čem ta móda vlastně je:

o volnosti a tom, jak fajn se v oblečení cítíš a jak pohodově vypadáš
o barvách - batikování je jednou z možností, jak navíc dosáhneš originality
vyšívané džíny nebo džíny s všitými klíny z barevné květované látky
dlouhé rozevláté sukně
doma pletené volné svetry
šátky - buď uvázané na piráta, nebo místo pásku
dřevěné korálky a moooře náramků přátelství
prstýnky na prstech rukou i nohou
brýle lennonky
dlouhé vlasy
znak ganja nebo peace na krku

Doplňky:

Šátek kolem hlavy - buď na "piráta", nebo na "ninju"
Šátek místo pásku, Sponky a náušničky napodobující lužní kopretiny, dřevěné korálky
Brýle lennonky Prstýnky i na prstech u nohou
Ganja nebo peace na krku
Náramky přátelství

ZVYKLOSTI Hippies:

Specialitkou hippies jsou happeningy. To je o tom že se dělá zábava, která má nějaký účel, může něco říct. Rádi se schází se svoji květinovou rodinou. Rádi si povídají a poslouchají. A jsou to schopni spáchat kdykoliv a kdekoliv

No nebylo by krásné sejít se jako květinová rodina >:D :D,
Jo, ještě pro rejpaly, nechceme propagovat drogy ani volnou lásku  ;) ^-^ >:D :-[ :-X
.

« Poslední změna: Únor 09, 2008, 17:48:50 od Dáša »

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Ohozy ve stylu hippies
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2008, 14:30:14 »
inspirace  >:D

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2008, 14:59:52 »
kdo nevidíte obrázky, musíte se zaregistrovat  ;)

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2008, 17:43:48 »
Tak to je hůůůůstýýý, na to se fakt těšim, bude to super úlet  ;D jen aby nám pak povolili příští ročník  :-X ;D

Lucka

  • Host
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #4 kdy: Únor 08, 2008, 19:59:15 »
Jsem pro -- mají se oblíknout do stylu hippies i štěkadla ???  >:D ;D

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #5 kdy: Únor 08, 2008, 20:22:19 »
Jasně květinkové obojky a v nich vyšité peace jim budou slušet  ^-^

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #6 kdy: Únor 08, 2008, 20:25:04 »
Věrko ,neboj budeme spořádaná květinová rodinka  >:D :D ;D :-X

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2008, 20:38:23 »
Jasně květinkové obojky a v nich vyšité peace jim budou slušet  ^-^

No dobrá, květinový obojek bych mohla ustát ve zdraví.... :D Jinak su odpůrcem jakéhokoli oblíkání psů, jednou jsem se omylem nachomejtla ke psímu maškarnímu a dodnes z toho mám noční můry.... >:D >:( :P

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #8 kdy: Únor 08, 2008, 20:43:53 »
gwen copak dinuli nic nesluší???  ;) my máme na báru pěknej maskáčovej obleček i když sme ju do něho nikdy nedostali tak by jí určitě slušel O0 :P jo sem se chtěl jenom zeptat jakou si zvolíme hlavní drogu aby sme si každej nedovezli něco jinýho a pak si nerozumněli >:D ;D O:-)

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #9 kdy: Únor 08, 2008, 20:47:35 »
Gwen, čteš mi myšlenky , měla jsem napsáno,:"žádné oblečky ať nás nezašijou za týrání ubohých zvířat", ale potom jsem to vymazala. Stačí mi zdejší klásný pražští hafánci ve svetřících a jde mi mráz po zádech  >:(, ale chápu že takový naháč potřebuje v mrazech něco na kůži >:D
teda teď jsem se snažila na netu najít nějaký úchylný obrázek psa v hippie obleku, ale narazila jsem na kočárky pro psy, kam ten svět spěje :-X :'( mrkněte http://www.dogi-fashion.cz/index1.html
« Poslední změna: Únor 08, 2008, 21:04:58 od Dáša »

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #10 kdy: Únor 08, 2008, 20:51:45 »
jo sem se chtěl jenom zeptat jakou si zvolíme hlavní drogu aby sme si každej nedovezli něco jinýho a pak si nerozumněli >:D ;D O:-)
Hele Mařenko, četl jsi poslední větu v úvodním příspěvku? obsahuje slova: nepropagujeme  drogy  :-X ( kdyžtak jen lehké), já jsem pro hóóóódně moc dobrého červeného vínka, jojo už Vás slyším >:D :-X :-* no jo, dobře rum a HU je rum a HU ;)

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #11 kdy: Únor 08, 2008, 20:58:21 »
no já to zas tak moc nečet->moc dlouhý=) no tak HU a rum a víno ikdyž dohromady to může být v určitým množství celkem tvrdá droga ;D ;)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #12 kdy: Únor 08, 2008, 21:00:51 »
Máňo, copak sis nevšiml, že Dinuli nejvíc sluší její bílý kožíšek?! >:D
Dášo, ten odkaz, to jsou fakt šílenosti.... :-(
Pejsky ve svetříčcích máme v Brně taky, jakmile klesne teplota pod +10°C, jsou moje psiska rázem jediný neoblečený na celým sídlišti.... :-X

PS: jen nevím, co dělat s čubou, která propaguje volnou lásku při každé příležitosti a nenechá si to vymluvit?  :D (ona neni ku*va, ona je jen přátelská.... ;D )
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #13 kdy: Únor 08, 2008, 21:03:15 »
ikdyž dohromady to může být v určitým množství celkem tvrdá droga ;D ;)
tak to s tebou souhlasím  ;) :P
PS: jen nevím, co dělat s čubou, která propaguje volnou lásku při každé příležitosti a nenechá si to vymluvit?  :D (ona neni ku*va, ona je jen přátelská.... ;D )
Gwen budeme dělat že to nevidíme ;) :D :-[ , tak se to dělá néé  :-X ::) >:D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Happening ve stylu 70-tých let (Hippies, Květinové děti)
« Odpověď #14 kdy: Únor 08, 2008, 21:04:23 »
Gwen budeme dělat že to nevidíme ;) :D :-[ , tak se to dělá néé  :-X ::) >:D

Skvělý přístup!!!  O:-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: