Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Drcené sušené maso

Autor Téma: Drcené sušené maso  (Přečteno 7440 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Nellik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Souhlasu: 0
Drcené sušené maso
« kdy: Duben 05, 2017, 11:21:20 »
Dobrý den,
jsem dogtrekový nováček, ale chystáme se rovnou na long, a tak řeším krmení při bivakování. Dočetla jsem se, že všichni doporučujete sušené maso zalité vodou. Našla jsem od Falca drcené sušené maso, které se mi asi pro praktičnost zamlouvá víc a chtěla bych se zeptat jestli to má stejné "funkční" parametry jako to běžné sušené maso vcelku ? nebo s čím máte lepší zkušenosti?
Děkuji

Sarka Mik

  • Host
Re:Drcené sušené maso
« Odpověď #1 kdy: Duben 05, 2017, 13:15:46 »
Nejlepsi je to vyzkouset nekde na vylete, nazory se ruzni, jsou lidi co nenechaji na to suseny maso od Falca dopustit a i taci kdo tvrdi ze to hnus. Ja patrim k tem kdo tvrdi ze je to hnus.psi mi ne nezrali. Drceny ma vyhodu v tom ze do nej muzes zamichat vlocky a zalite vodou se necha naboptnat a pes je tim zavodneny.
Kdyz budes podavat psovi suseny maso v kusech, moc vody to nepobere a pes by mohl mit v noci dost zizen, takze zajistit vodu k piti po celou noc.
Ja si maso pro psy susim sama, vemu klasicky mlety bez kosti treba Vetamix ,veprove s droby, lupnu to do trouby rozprostene na platech na tenkou vrstvu, na horkovzduch na 40 stupnu,48 hodin, ale s prestavakama, ten horkovzduch je v noci neprijemnej zvuk.  asi ve dvou tretinach suseni to maso prozenu mixerem, tim dostanu tu drcenou hmotu, protoze mam celkem hodne psu, smicham to asi 1:1 s vlockama. Vysledek je naprosto famozni, pro 8 psu vaha jedne davky krmeni bylo 1,2 kg na jeden den. Je to navic uplne to samy krmeni co mam bezne, takze prechod na nej uplne bez problemu. Maso jsem susila cca dva mesice pred akci, vydrzelo v kyblu uplne v pohode.

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Drcené sušené maso
« Odpověď #2 kdy: Duben 05, 2017, 14:02:06 »
Falco maso se podobalo hustému blátu, psi to odmítali žrát, když už to sežrali, měli sračku. kdysi jsem vozila sušené od kamaráda z jižních čech, ale to jej iž nedostupné - tam byla kvalita o pár skoků jinde. Spíš teď nosím psu škvarečky od hely levíčkové a cestou při krmení mu je zaleju vodou - má z toho takovou energetickou polívku. k tomu zdlábne něco ode mě a hotovo. nebo se nosívaly psí paštičky - vydržely letní treky.

Nela

  • Host
Re:Drcené sušené maso
« Odpověď #3 kdy: Duben 05, 2017, 15:04:36 »
No já právě krmím granulema jenže pochybuju, že mi to budou unavení žrát :) Tak hledám něco co bude výživný, bude jim to chutnat a nebude to moc těžký :)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:Drcené sušené maso
« Odpověď #4 kdy: Duben 05, 2017, 20:52:12 »
Tak neřeš a ber granule - nosím je celou dobu, tahám je i na vandry. Sušené maso mě moc nenadchlo.
Nezapomeň před bivakem dobrat vodu!

Offline Franta

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re:Drcené sušené maso
« Odpověď #5 kdy: Duben 06, 2017, 08:20:53 »
Doporučuji vyzkoušet předem, u mého psa se sušené maso Falco neosvědčilo, má z něj sračku. Takže beru granule, a když je pes nechce, stačí je trochu "vylepšit" pár kousky tvrdého sýra či trochou paštiky a je to.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: