Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 změny v pravidlech - 2015

Autor Téma: změny v pravidlech - 2015  (Přečteno 21148 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Pete

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 4
změny v pravidlech - 2015
« kdy: Prosinec 28, 2014, 22:32:59 »
Tak to se Vám tedy povedlo!Na apríla by to bylo dost dobrý,ale takhle to jsou jen nesmysly,které tenhle sport jen degradují.Většinu lidí přítomných na schůzce znám,ale nad tím zápisem,který jste vyplodili mi zůstává rozum stát.
Mám za to,že čím méně pravidel,zákazů a nařízení,tím lépe.Vy na to máte evidentně opačný názor.
- zmatek s věkovými kategoriemi
- získal jsi nějakou cenu a musíš odjet dříve?-máš smůlu,nic Ti  nedáme
- nechce se Ti tahat spacák o váze min 0,9kg?-smůla,zůstaň sedět doma na zadku(proč zrovna 0,9 a ne rovnou 
   2 kila? v něm se spí lepší)
- nést 1 litr vody pro psa,ať je 30 ve stínu nebo celý závod proprší


Offline LiENKA

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 2
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 28, 2014, 22:54:29 »
To bolo krasne pobavenie  :D
Sa priznajte, ze ked ste to podpisovali, ste si nieco hrkli... lebo neverim, ze takyto vyplod vobec mohol niekto vymysliet a dobrovolne podpisat...
A to aby som si kupila novy spacak :D lebo moj ma oficialne vraj 800g... (aj nejaky prispevok snad nan bude hey?) :D

Esteze sme odisli do Norska...

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 29, 2014, 06:07:30 »
Leni, nic sme si nehrkli. Spacaky měli alespoň nejakym způsobem vyřešit problem s lidmi, kteří se buď nechávají odvazet z trati kvůli zimě a nebo mají tak nedostatečnou vybavu, že o ni obiraji spoluzavodniky. Treba ti to něco připomene...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 29, 2014, 07:55:46 »
Normálně "kopu" za pořadatele, ale tentokrát to fakt nejde...

Ad Voda a dvě nádoby
Pravidlo pro pravidlo, mě osobně je fuk, jenom když půjdu se dvěma psama nevezmu dvě 1,5 l flašky, ale jednu dvoulitrovou (pro psy, aby se po mě neštítili pít) a sobě litr zvlášť.  Chápu důvod (běžec s isostarem ve vaku co tvrdí že je to i pro psa), nechápu řešení, za prvním rohem vodu vyleje (pes jako vypil). Kontrola kousek po startu je hezká, ale kdo mu dokáže, že pes nevypil? Ovšem lidem s víc malejma pejskama (chodí slečna se 4 krysaříkama) dost zkomplikujete život, kilovej minipes má litr vody na tejden a ona pokud nechce podvádět poctivě posmejčí 4 l pro psy + něco pro sebe. To jako kdyby se chtěli koupat???

Ad Kategorie
Je to divný řešení, naprosto popírá smysl toho, proč byla změna navrhovaná (nenutit starší závodnice soupeřit s holkama o generaci mladšíma), ale osobně je mi ukradený, mezi DTW1 bych si připadala dost nepatřičně, jako pedagogický dozor, takže děkuju nevyužiju.

Ad Spacáky
Jsem chronický 2x bivakovač a chodím x let se spacákem, který 900g nemá ani omylem a spím si v teplíčku jak lord. Kvalita spacáku nerovná se váha, mám tu dekáč snad dvoukilovej, ve kterým kosnu i v červenci. Kdo podle čeho určil 900g? Proletěla jsem stránky se spacáky, komfort kolem nuly (tedy jako třísezonní dostatečný spacák) mají i ty 750g a za hodně drahý peníz i lehčí.
Z diskuze na FB vyplývá, že 90% lidí spacák 900g nevlastní (ideálně jim Ježíšek právě nadělil novej o váze 800g). Takže mají si koupit novej, mají se na DT vykašlat?
Dá se do váhy spacáku započítat např. deka nebo vložka do spacáku? Nebo sečíst váhu dvou menších spacáků? Opruz, ale na novej spacák málo kdo má nebo je málo kdo ochoten ho kupovat, když ho nepotřebuje.
Kdo, jak a na čem bude tu váhu kontrolovat? Má pořadatel kalibrované váhy? Spacák co doma má 910 g může na jiné váze mít 890g a teď co jako? Disknem ho? Mělo by se. Nebo to projde? No naprd, pravidla jsou pravidla, hrajem si na sport a MČR!  Bude se každému spacák rozbalovat, jestli tam nemá šutr pro zvýšení váhy? Bude závodník povinen do cíle donýst spacák suchej aby se nedalo zpochybnit kontrolní měření?
Předpokládám, že když je vydán "zákon", existuje k němu i "prováděcí vyhláška" a máte tohle domyšlený.
To, aby blbec s vykuchaným spacákem nezdechl někde v zimě je už x let ošetřeno povinnou termofolií, dávala se tam právě proto, že nelze nijak určit jaký spacák ano a jaký už je málo (váha, udávaný komfort...).  Jestli je to míněno, jako k zatížení běžců, no tak je to úplná kravina, pochybuju, že někoho 20 deka spacáku navíc výrazně zpomalí. Akorát ho to nasere.

Ad ceny
Kdo musí (nebo chce) odjet, stejně odjede, taky nemám odjížděče ráda. Ale že by to muselo být v pravidlech? Nestačila formulace, že pořadatel není povinen cenu předat dřív nebo zástupci a nechat to na jeho uvážení? Argument, že na bedně zástupci vypadají pro sponzory blbě je z cesty, prázdná bedna bude vypadat hůř. Stačilo pro focení volit zástupce stejného pohlaví a přibližného věku.

Z diskuze na FB vyplynulo, že někteří hlasující pořadatelé si myslí, že odhlasovali pouze "návrh k diskuzi" a že se to "nějak vyřeší" ke spokojenosti všech. Předpokládám, že to co bylo odhlasováno jsou závazná pravidla pro rok 2015 neměnná do další schůze (teda tak to aspoň "za mých mladých let" bylo).
Nechci tímto zpochybnit výsledek hlasování, spíš bych apelovala na poučení zúčastněných, aby pro příště věděli pro co zvedaj ruku a jaké to bude mít následky.

« Poslední změna: Prosinec 29, 2014, 08:27:01 od ježura »

Offline bonec

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 42
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 29, 2014, 11:00:04 »
Ježura to tu moc pěkně shrnula. Víceméně nemam co dodat.

Jen se zeptam pořadatelů na jejich skutečnou zkušenost: kolik bylo letos odvozů z trati z důvodu neschopnosti přežít noc v lese kvůli nedostatečné výbavě? Skutečně to bylo tak alarmující číslo, aby se kvůli tomu měnila pravidla? Kolik z těch večerních/nočních odvozů tvořili lidi, který si v batohu táhli svůj třísezóňák, ale přesto nebyli schopní/ochotní v lese přespat krz promočení, únavu, neschopnost najít si slušnej bivak, zakufrování, nechuť dál pokračovat a touhu radši se vyspat v posteli když už ráno stejně dál nepůjdou? Kolik z těch, kteří nosí lehkej spacák, se skutečně nechali odvézt večer z trati jen proto, že nebyli schopní přežít noc v lese? (např. letošní Tlapka, kde bylo asi nejvíc odvozů z roka, je moc pěknej vzorek..) Na mě to totiž celé působí  dojmem - "podívejte, jakej má spacák, v tom by noc nepřežil". Souhlasím s tím, že v některých "spacákách" by měl onen jedinec noc opravdu krušnou, tak mu jí dopřejme :) Žádný noční svozy typu "já už dál nemůžu", jen si pěkně zabivakuj a ráno si o tom popovídáme. Třeba si pro příště rozmyslíš, co si do batůžku zabalíš..
 


Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 29, 2014, 18:46:03 »
Leni ke kategoriím, které se na fb ještě neprobiraly:
- Od účastnic DTW2 , které jsou pod 40let byl požadavek na sjednocení věku, tedy holky zájem o účast v dtw1 měly. 
- Sjednocovat věk se nam po sečtení zavodnjic v dwt2 nechtělo, pořád je vás málo.
- Okopírovali jsme vzor z orientaku, kde pravidlo, že veterán může do junioru platí, ale musi tak odbehat sezónu.

Z Tlapky jsem letos až tolik lidi kupodivu neodvazela, bylo to mireno hlavně k jiným trrekum, nicméně taky se mi tady stalo, že pár lidi vzdalo, bo je to v tom počasí nebavilo a nebo neměli nic teplyho na sebe a nebo SI NEUMĚJÍ SBALIT BATOH DO DEŠTĚ - ale kurzy balení batohu kašlu, na to už fakt nemám nervy...  Každopádně, díky letosku jsme poučení, že na Tlapku vzhledem ke specifikum krnapu musíme sehnat partystan pro bivak. Byl potřeba až na tomto ročníku, nebyl, do příště bude - vývoj, chapes?
Uveřejněný zápis samozřejmě neni návrh ale platná pravidla pro rok 2015.
Spacak se mozna nepovedl, ale. To se ukáže v praxi.kvůli čemu to bylo snad se pochopilo.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 29, 2014, 19:04:40 »
Kategorie ano, chápu, návrh od 40-ti neprošel, byl přehlasován, v pořádku.
Řešení s možností šibování na sezonu se mi jeví trochu nešťastný (bude se dost taktizovat,zmatky ve výsledcích a součtech bodů), ale pokud někdo chce dohánět ztracený mládí, jeho boj.

Vývoj chápu, pokud máte povinný bivak na louce, kde není kde uvázat celtu, hangár by bodnul.

K tomu spacáku mi furt nikdo neřekl nic konkrétního a závaznýho.
Jde tedy dovážit dekou či druhým spacákem?
Bude se tolerovat v létě i menší (funkční) spacák (jak někdo psal na FB)?
Kdo a jak bude ještě vyhovující "malost" spacáku (případně váhu 900g) vyhodnocovat a měřit?
Já (a asi tak dalších 100 lidí) to potřebujem vědět, jestli honem shánět něco o váze 900g(pokud jo, je to slušný zásek do rozpočtu).
Pokud se letos bude trvat na 900g, lidi nakoupí spacáky (teda ti Hujeři co se na celej organizovanej DT nevyserou rovnou) a za rok to zrušíte, uvažujte o ochrance či emigraci, ti stejní Hujeři po vás půjdou!  :D

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 29, 2014, 20:18:31 »
Ke spacakum - k tomu co tolerovat a co ne by se meli vyjadrit a dohodnout poradatele mailem,tak pockej az to obehne to kolecko,tom sem pakpocitam hodi zavazne stanovisko.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 29, 2014, 20:25:23 »
Takže jsem si poctivě přečetl všechny příspěvky (hlavně tu hromadu na Facebooku) a předem se omlouvám, že nebudu reagovat na všechny podněty, alespoň ne teď…

Jako první uvedu na pravou míru to, že ne všechno co je uvedeno v zápisu ze schůzky pořadatelů bude zapracováno do pravidel, tak jak jsou uvedena na dogtrekking.info. Nadpis článku jsem zvolil trochu záměrně „bulvárně“ aby více vešel ve známost, protože jsou v něm pro vás důležité informace. Ruku na srdce, kdo by četl jen nějaký zápis ze schůzky…

No a teď k těm spacákům. Bohužel už asi nastala doba, že je nutné blíže specifikovat, co je to vlastně spacák, který by měl mít sebou účastník dogtrekkingu. Není to žádná nová myšlenka, o tomto už se diskutovalo i dříve, ale vždy to nedopadlo právě kvůli té jeho problematické definici. Také se v průběhu času mění skladba účastníků. Doby „velkých batohů“ naplněných nejen povinnou výbavou k přežití, ale i spoustou dalších věcí pro „strýčka příhodu“ už jsou asi definitivně pryč. No a zatímco přístup účastníků se mění, nástrahy matky přírody nikoliv a proto se i tímto směrem postupně mění i pravidla. To co dříve bylo naprosto zbytečné řešit, dnes už zase tak od věci není. Jistě to asi irituje ty velmi zkušené a ty co mají ten zdravý rozum, ale nejen ti dnes chodí na takové akce. A řetěz je silný jen jako jeho nejslabší článek…

Ale dost filozofování, zpět ke spacákům. Jak už jsem psal, je už asi bohužel potřeba upřesnit co je spacák vhodný pro tento druh sportu, respektive tomu co je pro tento sport charakteristické. Jestli se časem charakter dogtrekkingu posune jinam, tak to se pak uvidí. (třeba více k těm lehčím běžeckým variantám).
Bylo a je jasné, že nejkritičtější je právě ta definice spacáku a jen váhový limit 0,9kg asi nebude tím vhodným kritériem. Navrhuji tedy udělat jakési přechodové období, které bývá u takových citlivých změn obvyklé. Tedy pro následující sezónu 2015 bude o uznání spacáku pod tímto limitem rozhodovat pořadatel. Zkrátka pokud budete mít spacák, který je lehčí (kontroluje se v cíli), ale je to tovární špičkový model (ne do jeho obalu zabalená izotermická fólie) a který má teplotní rozsahy dané výrobcem a ty nekolidují s tím, co se dá v daném prostředí i výjimečně očekávat (že třeba může na horách klidně i mrznout uprostřed léta), tak s tím nebude problém. Pokud bude spacák už od pohledu výrazně lehčí a nebude zřejmé jaké má parametry, tak holt smůla. Pokud máte pochybnosti, můžete si to s pořadatelem vyjasnit dopředu, ještě než se třeba přihlásíte, nebo než vyrazíte na trať.

V cíli by tedy pořadatel nevážil každý spacák, ale pokud by už byl nějaký od pohledu opravdu za touto hranicí a byl by spor o jeho parametrech, tak jako poslední instance je váha. A na to by měla bohatě stačit běžná digitální stolní váha za pár korun. Myslím, že spousta lidí ji doma má, i když moc nevaří (třeba u nás, na takové vážíme léky pro psy a ovce). A takový minispacák se na ni v pohodě vleze i s případnou podložkou kterou lze jednoduše z měření vynulovat.
Na konci roku pak může být docela slušně zmapováno, co kdo nosí a pak se může lépe nastavit, co už není spacák vhodný na dogtrekking. Věřím, že v hospodě na akcích samých se to dá s jednotlivými pořadateli lépe probrat než handrkováním na netu.

To je můj návrh jak to řešit. Proč je to nutné řešit by vydalo na samostatný článek, snad jak bude více času. Bohužel i v těchto svátečních časech musím do práce a na sepisování literárních děl není moc času.

tombru

Offline Pete

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 4
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 29, 2014, 22:08:18 »
Děláte z dogtrekkingu dětský tábor,kde se musí kontrolovat,co si děti oblečou a obují!
Kam až to chcete dostat?Zakázat kecky,protože je chladno a možná sprchne?Nebo něco v tom smyslu-Nemáš funkční trenky?Tak to ani nechoď na start!
Povinná výbava k dogtrekkingu patří. Ale proč to těm lidem do prkenný vohrady ještě komplikovat!

Citace z pravidel:
Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

Za sebe musím napsat,že jste mě tím neskutečně otrávili!!!



Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 30, 2014, 08:28:45 »
Tombru, prosím nepiš elaboráty, slohovky, filozofické úvahy apod. Chápu že nemáš čas. Bohatě stačí (až to teda nějak vyřešíte, pokud tedy s výsledky hlasování lze nějak hýbat) zveřejnit výsledek.
Tedy body které platí (přesně formulovaná pravidla) plus nějaké vysvětlení (prováděcí předpis) jak to bude probíhat v praxi.

Začínám se v tom těžce ztrácet co teda je a není pravidlo, co platí, co je sice pravidlo, ale bude se "přechodně nedodržovat".

Zároveň prosím pořadatele o přesnou formulaci v propozicích (pokud zůstane např. velikost spacáku na jejich rozhodnutí), člověk by rád věděl dopředu do čeho leze (jestli tam vůbec poleze). Rozhodně by člověk nebyl rád, když se vypraví přes celou republiku a pak byl disknut či nepuštěn na trať kvůli nejasnému výkladu co je a není dostačující výbava.



Za sebe:
Mám tu spacák cca 750 g se kterým chodím x let a vážně v něm spím (většinou 2x), není mi zima ani v teplotách kolem nuly, pochybuju, že zrovna mě by někdo pokládal za běžce ojebávajícího výbavu. Pak tu mám dekáč o váze přes kilo (v tom je mi zima opravdu i za teplé letní noci a ODMÍTÁM v něm kosnout jenom proto, abych splnila pravidla). A pak tu mám obří spacák do -30°C, no na treku v červenci (byť v horách, pokud se nejedná o Himaláje) bych si s ním připadala malounko jako kretén.
Mám poměrně našponovaný rozpočet a nechci (a nebudu) si kupovat nový spacák, který já osobně na nic nepotřebuju. Nejde mi o to, že bych neunesla o 150 g navíc (abych nebyla tak rychlá), jde mi o použití zdravého rozumu.

« Poslední změna: Prosinec 30, 2014, 08:46:20 od ježura »

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 30, 2014, 08:55:58 »
jistě, na tom se už samozřejmě pracuje.

No mě také nebaví číst stovky příspěvků na sociálních sítí a hledat v nich něco rozumného. Možná už je čas na změnu a asi přehodnotím roli do jaké jsem se časem v tomhle dostal a tím i jak celá tato interakce účastníci-pořadatelé funguje, nebo možná už nefunguje...

Ohledně resumé co s tou výbavou, tak to bude chvíli trvat než se to vymejluje. Ne každý sedí online na Facebooku nebo e-mailu.
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 30, 2014, 09:08:24 »
Nu nezávidím ti, vím jak to vypadá na schůzi, když se někdo rozhodne prosadit svůj nápad a pak se tři hodiny diskutuje např. o "přepočtu náročnosti koeficientu trati přes výšku, teplotu a rosný bod pro účely bodování MČR"
A pak nést za pořadatele svou kůži na trh sem, když krom pár výjimek tě z pořadatelů nikdo nepodpoří  a i jejich podpora je někdy dost "mimo", vnáší tam svůj nějaký názor, místo co by drželi basu a nekompromisně trvali na tom co bylo odhlasováno (i když pro to ruku třeba oni nezvedli).

Offline bonec

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 42
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 30, 2014, 10:02:17 »
Tak nějak jsem (ke svému údivu) pochopila, že výše popsaná nová pravidla tedy nejsou nová pravidla, ale návrh k jednání a nemáme se tudíž jen vztekle vyjadřovat proti, ale pokládat další návrhy na konstruktivní řešení. Vzhledem k tomu, že na FB je diskuze už opravdu hodně dlouhá a těžko jí bude někdo pročítat, napíšu to i sem. Můj hlavní dojem je tedy ten, že není potřeba v problematice spacák a voda něco měnit, ale pokud je tu pnutí ke změně, (nejen)můj konkrétní návrh:
nestanovovat přesné normy spacáků, ale zpřísnit odvozy ve večerních/nočních hodinách. Protože celé tohle pravidlo nevychází z obavy, že běžec umrzne, ale z obavy, že si poběží nalehko a pak se místo bivaku radši nechá odvézt.
Aby bylo návrh ještě konkrétnější a do pravidel zapracovatelné: Po 20. hodině má účastník nárok na odvoz jen z důvodu svého zranění nebo pro neschopnost psa pokračovat v závodě. Pokud bude pořadatel svolný, může svozy po 20. hodině provádět i z jiných důvodů, ale jsou nenárokovatelné.
Návrh voda - litr čisté vody na účastníka.

Doufám, že dojde k nějakému schůdnému řešení, které bude akceptovatelné jak pro pořadatele tak pro účastníky a z DT se nám nestane závod v nošení břemene.
Mějte se krásně, skládejte básně a pijte vodu :)


Offline littlecake

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Souhlasu: 19
Re:změny v pravidlech - 2015
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 30, 2014, 10:24:54 »
Dal bych ti souhlas, ale chybí ti tam "i"... skoro na konci (...pijte i vodu.)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: