Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Botičky pro psa?

Autor Téma: Botičky pro psa?  (Přečteno 69034 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #45 kdy: Leden 18, 2008, 21:16:26 »
LenkaB: botky už mám doma. Tak vzhůru do Deštného - radši bych, aby bylo sněžné  >:D
CassidyTeam

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #46 kdy: Leden 18, 2008, 21:20:08 »
Citace
Tak vzhůru do Deštného - radši bych, aby bylo sněžné 

Právě jsem měla na drátě Juliánu a podobné přirovnání nás taky napadaly.  ;D


Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #47 kdy: Leden 18, 2008, 21:39:21 »
Tak dnes v okolí Plzně proběhlo Mistrovství meziprostoru, přilehlých planet, galaxií a hvězd. V kategorii DTW1 jsem zvítězila já, zbylé kategorie se pro nízkou účast neotevřely .... >:D
CassidyTeam

Jarda Beran

  • Host
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #48 kdy: Leden 23, 2008, 16:14:11 »
Ahoj všichni!

Dneska jsem se přihlašoval na Krušky a při té příležitosti jsem se dozvěděl v propozicích, že v povinné výbavě má být ...izotermická fólie, dvě botičky pro každého psa s kterým vyrazí účastník na trať. Ověřoval jsem si to i v "Pravidlech" - je to tam!
Okamžitě jsem přešaltoval na tuhle diskusi a samozřejmě mě to nezklamalo - jako vždy si z toho všeho děláte především srandu. Jenže já už jsem pán v letech, starej poctivka, a teď nebudu v noci starostma spát .
Tak mi to fakt seriózně vysvětlete.
1) proč mám mít ve výbavě dvě boty pro psa, když můj pes má čtyři nohy?
2) jak se měří psovi velikost nohy kvůli odpovídající botě?
3) Co je to izotermická fólie? Já s sebou vždycky nosím takovou tu fólii, co je na přikratí nábytku při malování. To asi není tro pravé ořechové?

Vzhledem k tomu, že jste zatím nerozhodly (píšu schválně tvrdé y, protože se dohadujete samé ženské), které psí střevíce jsou nejlepší, objednám je u Man Matu, ty nejlacinější - pokud se totiž pejskovi na tlapce něco při trekku  stane, tak to zabalím a přinesu ho v náručí, zkrátka dopravím ho zodpovědně domů. Což už se jednou právě na Kruškách s Brokem přihodilo.
      Tak teď babo raď! (Lenko, Margito, Dášo atd.)

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #49 kdy: Leden 23, 2008, 21:11:54 »
Jardo, co se týče izotermické folie, mrkni na diskuzní fórum o něco níž. vytáhla jsem ti důležité info, které poskytl Tombru:

Když už se to tady nakouslo, tak trocha osvěty stažené z netu 

Izotermická fólie

Izotermická fólie je jednostranně pokovená fólie s tepelně izolačními vlastnostmi. Slouží k ochraně lidského těla před prochladnutím nebo přehřátím podle toho, je li aktivní plochou obrácena ke zdroji tepla nebo k lidskému tělu.
Její využití je nejen ve zdravotnictví (používají ji složky integrovaného záchranného systému při poskytování první pomoci v terénu nebo při různých krizových situacích), ale i ve sportu, turistice, horolezectví. V těchto případech se používá k ochraně lidského těla zejména před omrznutím nebo před promoknutím, je vhodná pro spaní ve volné přírodě. Lze ji použít též jako nepromokavý obal výstroje, k zachytávání dešťové vody, v nouzi jako signalizační zrcátko nebo reflexní plochu.
Izotermická fólie se používá i k zakrytí předních skel aut v zimě proti námraze nebo naopak v létě proti přehřátí (v létě se použije buď na přední či zadní sklo auta nebo na přikrytí palubní desky automobilu).
Je vysoce účinná i na zakrytí skel oken bytu či domu při extrémně vysokých venkovních teplotách.
Další použití je v kadeřnických a kosmetických salonech.

V některých zemích je izotermická fólie povinnou výbavou autolékárniček, v armádách povinnou výbavou vojenských lékárniček a souprav pro přežití, ve zdravotnictví povinnou výbavou sanitních a hasičských zásahových vozidel.

Izotermická fólie vykazuje vysokou pevnost v tahu v podélném i příčném směru, tedy, i když se jedná o výrobek pro jednorázové použití, při pečlivém složení se dá použít opakovaně.

Izotermické fólie bývá buď v provedení zlato - stříbrná nebo stříbrná.

------------

dá se sehnat v lékárnách, v obchodech s turistickým vybavením a i na netu - cena kolm 60kč

 
z mé zkušenosti: byla jsem už asi v 10 lékárnách a v některých ani nevěděli že něco takového existuje, nakonec jsem si izoter.folii v jedné z nich musela objednat. Stojí 58 Kč.
Botičky, objednala jsem si je v Manmatu a musela je vracet, protože botička byla krátká a při došlapu klouzala dolů, ikdyž byla utažená.
Líbí se mi botky od Trixie, jsou vysoké, takže by mohly lépe držet, velikost je uvedena podle plemen, nebo se měří obvod zápěstí, ale já si raději zavolám přímo prodejci a domluvím se s ním jaká velikost bude asi nejlepší.

Dáša1

  • Host
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #50 kdy: Leden 23, 2008, 21:26:34 »
Margito, platí ještě nabídka botiček? Jestli ano, poprosila bych tě ty z Trixie ,aby byly vyšší, přeměřím tlapky a napíšu. Předem děkuji Dáša

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #51 kdy: Leden 24, 2008, 07:03:35 »
Zkušenost se sháněním izo folie v lékárnách mám stejnou, obešel jsem již asi 6 a asi v polovině věděli co chci, ale v žádné ji neměli. No naštěstí je ještě dost času, najdu zdravotnické potřeby, tam ji budou mít.
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline m + d + b

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 29
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #52 kdy: Leden 26, 2008, 21:50:40 »
taky jsem vyrazila na "slavnou" folii do několika různých zdravotnických prodejen, ale výsledek (jak to napsat slušně) nulový. Zachránila mě až prodejna vojenských potřeb... 8)

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #53 kdy: Leden 27, 2008, 10:16:26 »
Tak to já jsem měla asi štěstí, kupovala jsem ji už před několika lety, ale zašla jsem do outdoorové prodejny, kde kupuju vše a tam ji měli úplně bez problémů, a to jsem ani pořádně nevěděla, jak se to vyslovuje  ;D

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #54 kdy: Leden 28, 2008, 00:44:07 »
Zkuste outdoorové prodejny ... já ji mám z HUDY :-X

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #55 kdy: Únor 24, 2008, 22:36:59 »
Ahoj Dášo, nabídka botek stále platí  ;)
CassidyTeam

Pavla & Jack

  • Host
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #56 kdy: Březen 03, 2008, 14:33:06 »
Koukala jsem na predchozi prispevky a moc me teda nepotesily  :o. jsem cerstvym majitelem boticek pro psa od manmatu, typ komfort, ale pri prvnim pokusu nasadit je psovi jsem zjistila, ze "asi vitr", protoze i kdyz predem zmerena a objednana velikost mela sedet, je to nejake cudne. Ono mu to jakoze sedi, kdyz to na neho navliknu, ale jen do chvile, nez se s tim zacne hybat. Je asi moc hladky, okamzite mu to sjizdi dolu z packy a vypada, jako by mel ploutve, ne boticky  :'( >:(. Napadlo me k tomu jeste pridelat nejak ksandy nebo tak, aby s tim v pripade nouze nejak dosel, ale nejak nejsem dost zrucna abych to udelala sama. Bohuzel tahat bobika na rukach nemuzu, neni sice moc tezky, ale sakra se pronese. Nemate nekdo nejaky tip aby botka drzela na hladkem psovi (mimo lepidla  :))nebo zkusenost, jestli se to zlepsi pouzivanim nebo jestli bude lepsi to vratit? Diky

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #57 kdy: Březen 03, 2008, 14:46:13 »
Také zkušenosti se psí obuví nemaje ... v sobotu jsem zakoupil pěkný párek černých botiček "tapies" (nebo tak nějak) a ještě jsem neměl odvahu to svojí holčičce na tlapičky nainstalovat. :-X Bojím se, abych nedopadnl jako Pavla. Ale když je Grinuša chlupatá, tak bych mohl zkusit přiložený sucháč zacuchat do jejího kožichu! :D Ještě, že mě neslyší.
Vážně: Koupil jsem to vážně v sobotu a ještě nezkusil. Ale mám k botce přišité dva sucháče a připadá mi, že by to mohlo fungovat. Když dnes nebude tak strašně zablácená, tak jí to dnes zkusím a dám vědět.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #58 kdy: Březen 03, 2008, 14:55:21 »
Obutý botičky mají vypadat nějak takhle

Offline Pavla & Jack

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #59 kdy: Březen 03, 2008, 15:47:44 »
Proste ploutev  ;D. Tomu mojemu pesovi to ale oproti tem chlupatym severanum drzet nebude, leda bych mu v pacce suchym zipem doslova zaskrtila krevni obeh, nehlede na to, ze velikost XS manmatu ma na tom svojem slepicim paratku skoro jak puncochace az ke krku  :D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: