Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 rady jak na psa :)

Autor Téma: rady jak na psa :)  (Přečteno 9561 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline stepoun

 • píše jako datel :-)
 • *
 • Příspěvků: 1
 • Souhlasu: 0
rady jak na psa :)
« kdy: Květen 14, 2014, 11:12:51 »
Ahoj všem,
letos jsme hodně z Vás potkali ve Žďárských vrchách pod Devíti skalami, kde jsem se poprvé dozvěděla o dogtrekkingu. Mám 4letýho australskýho ovčáka, už jsme toho spolu nachodili hodně, ale nikdy jsem ho neměla na postroji, víceméně není ani zvyklý jít delší dobu na vodítku. Tak mě zajímá, máte s tímhle "problémem" někdo zkušenosti? Víc než ten postroj mě trápí právě vodítko. Je zvyklý si běhat po lese, tak nevím jak ho přeučit na spořádanou chůzi po cestě :) Jasný, potřebuje to trénink a trpělivost, ale přeci jen budu vděčná za jakoukoliv radu, jak na to :) Děkuji moc

Offline Petrs01

 • zasloužilý psavec :-)
 • ******
 • Příspěvků: 1187
 • Souhlasu: 22
Re:rady jak na psa :)
« Odpověď #1 kdy: Květen 14, 2014, 11:55:39 »
Ahoj, neřeš, nakup potřebné (vyzkoušej jestli sedí) a vyraž na závod. Tam to psům vůbec nepřijde jako něco k řešení, mají dost jiných vjemů k přemýšlení. A bude se držet na cestě, protože před ním tam prošlo 50 jiných psů. Nebo půjdeš s někým a psi půjdou před vámi spolu. Tréninky v postroji u nás většinou dopadly katastrofálně - zejména Barda se motal pod nohy, coural,... zatímco na treku ťapal většinou vpředu a čenichal psy před sebou. Takže i když jsem chodila (nebo běhala) tréninkově třeba 40km, tak se psem navolno. Se zkušeným trekovým psem už pak byl trochu problém vždycky na začátku sezóny než se s uvázáním smířil, ale šlo to a nakonec jsem to u něj vyřešila flexinou (netahací bígl).
Další možnost je naučit psa opravdu tahat (popis tady někde je), ale může se ti stát, že toho budeš na treku litovat.
V každém případě přijmi trek = postroj a uvázání, jako rozumný fakt, ne jako překážku, a bude to tak brát i pes. Spojení postroj = hodně dlouhá úžasná procházka funguje i po letech. Barouš sice nesnášel oblékání postroje, ale miloval treky. Takže i teď se sice první minuty v postroji ksichtí, ale venku už našlapuje jako veledůležitá psosoba - ON jde přece na pořádný výšlap (navolno, ale v postroji - nesmí úvaz na obojku kvůli páteři, líp se případně přidržuje, pozvedává,...). Mívám v postroji i Vaška, v místech s větší frekvencí je pro mě jednodušší jej cvaknout k bederáku a neřešit (jinak taky lítá volně).

Offline janina-nina

 • píše jako datel :-)
 • *
 • Příspěvků: 5
 • Souhlasu: 2
Re:rady jak na psa :)
« Odpověď #2 kdy: Květen 14, 2014, 14:46:25 »
Ahoj, podobnou věc jsem řešila před šesti lety, kdy jsem si začla půjčovat na dogtrekking (tedy spíš pokusy, midy,výlety) kolii, která byla sice z velkého města, ale naprosto ovladatelná a vodítko vůbec neznala! K vodítku přibyly ještě brašničky. Po prvním šoku (stála jak koza, hlavu dolů, tvářila se, že bude zvracet) se uráčila co noha nohu mine rozejít, a pak už přišlo nadšení, protože vodítko a brašničky znamenají, že někam se jede, budou pejskové, vzrůšo, spaní s paničkou ve stanu, případně courání po táborových osadách (to v případě vandrů). My jsme ještě s touhle obyvatelkou města předem musely natrénovat takovou "obyčejnou" věc - jak se pohybovat po kamenech, skalách, jak překonat strom přes cestu...

Offline Charles

 • čtyřprsťák
 • ***
 • Příspěvků: 208
 • Souhlasu: 39
Re:rady jak na psa :)
« Odpověď #3 kdy: Květen 14, 2014, 16:44:59 »
... Je zvyklý si běhat po lese, tak nevím jak ho přeučit na spořádanou chůzi po cestě ...
Tak běhej s nim :)
urcite nebudes sam
A jak pises: "Jasný, potřebuje to trénink ..."; doplnim - vseho s mirou.

Jak pise Petra... vyraž na závod a pridej se k nekomu; psi se drzi ve smecce, a jdou, nemaji s tim problem.
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Biluska

 • čtyřprsťák
 • ***
 • Příspěvků: 234
 • Souhlasu: 26
Re:rady jak na psa :)
« Odpověď #4 kdy: Květen 16, 2014, 07:49:25 »
Nepochopila jsem v čem je problém. Je-li pes na volno běhá si po lese. Nebo bys snad chtěla, aby šel spořádaně po cestě a cestou luštil sudoku? Je-li pes na vodítku neběhá po lese, neboť ho tam vodítko nepustí. Musí tedy jít po cestičce. Chce-li si luštit křížovky je mi to jedno, ale musí udržet moje tempo :p  V čem máš ten problém?


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: