Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 EPILEPSIE A DORNOVA METODA - EXPERIMENTÁLNÍ VÝZKUM

Autor Téma: EPILEPSIE A DORNOVA METODA - EXPERIMENTÁLNÍ VÝZKUM  (Přečteno 5101 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
EPILEPSIE A DORNOVA METODA - EXPERIMENTÁLNÍ VÝZKUM
« kdy: Prosinec 27, 2013, 19:12:57 »
Při praktikování rehabilitace psů pomocí dornovky jsem se u svého alaskána a poté u ESP Pospíšilových setkala s pozitivním zlepšením stavu psa - náš Akim míval cca 3 záchvaty za rok (je bez prášků), Pospíšilových Buddy serii záchvatů každých 14 dní, již půl roku je narozdíl od Akima na práškách. U obou byla rozsáhlá blokáda krční páteře a hrudní končetiny. Akim po terapii 2 měsíce, zlepšil se mu pohyb, svaly krku již nejsou tak zatuhlé a hlavně - prozatím bez záchvatů, v plném tréninku. Budy prozatím prodloužil interval mezi záchvaty na měsíc a záchvat po měsíci byl prý o dost slabší.
Vzhledem k tomu, že kolegyně - lektorka DM pro zvířata - měla dva obdobné případy s podobnými výsledky (útlum záchvatů či jejich prozatimní přerušení), vede... mě to k nápadu, že by za některými druhy nespecifických epileptických záchvatů, kdy pes má krevní vyšetření OK, mohla stát právě příčina mechanického bloku v krční páteři, který potom podporuje či způsobuje prudkou reaktivitu a následný záchvat.
TAKŽE VÝZVA - ráda bych tuhle možnost terapie ověřila či vyvrátila - proto sháním dobrovolníky, kteří by do toho šli se mnou a dornovku na epileptikovi vyzkoušeli. Pokud pes nemá níže napsané kontraindikace, nelze mu dornovkou ublížit. maximálně nepomůže.
V ideálním případě mít k ruce i laboratorní výsledky krve + rtg krční páteře (to je naprostý ideál)
Kontraindikace pro epileptiky: rakovina, zánětlivé stavy, horečnaté onemocnění, stav těsně po záchvatu, fraktury na obratlech či jiných kostech.
Snažím se spolupracovat s kamarády veterináři - takže i s tím vaším.

Dornovku dělám v Lipové - lázních a v Hradci Králové

Více info buď v SZ na FB, mail. Boudova.Barbora@email.cz nebo na tel 774 638 689

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: