Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Termínový kalendář

Autor Téma: Termínový kalendář  (Přečteno 158285 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #75 kdy: Prosinec 16, 2009, 19:45:06 »
Načipováno taky nemám, není tam nějaká přechodná výjimka (pokud ještě platí), že stačí tetování?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #76 kdy: Prosinec 16, 2009, 19:55:45 »
myslím že byla do konce roku 2008

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #77 kdy: Prosinec 16, 2009, 19:58:06 »
Tak to je blbé...z dogtrekových psů má čip akorát Plyš...do hor budu holt must nechat načipovat "grónský výtah"

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #78 kdy: Prosinec 16, 2009, 19:58:27 »
pes nemá ani tetování - mám bágla bez PP :D - takže mi nic jiného nezbývá. Možná vezmeme s sebou i našeho doopravdy basseta,  ten bude s páníčkem hlídat v base campu, ten je čipovaný mám ho z útulku. A dle situace si udělají soukromý výlet. Na Oravu se fakt těším :)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #79 kdy: Prosinec 16, 2009, 21:36:29 »
A když pes tetování má, ale někdo by mohl říct, že to neni čitelný?! Musí se čipovat?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #80 kdy: Prosinec 16, 2009, 21:53:26 »
pokud máš tetování nečitelný, tak by asi ten čip být měl...já pořád žila v představě, že na Slovensko stačí jen mezinárodní očkovák...a on už asi musí být i psa...asi ovečka německá taky dostane čipa :)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #81 kdy: Prosinec 16, 2009, 22:56:29 »
No Cedrik to tetování má takový...no prostě klasika kleštěma do slabiny a že by to bylo ukázkový tetování, to bohužel neni:(
Ale z žádných zkoušek nás kvůli  nečitelnosti nevyhodili, tak nevim..

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #82 kdy: Prosinec 16, 2009, 22:58:25 »
Cestovat po celé Evropské unii lze v současnosti bez cestovního pasu, pouze s občanským průkazem. To ale neplatí pro naše zvířecí miláčky. Pes či kočka opouštějící hranice naší země musí:


1/ Vlastnit Pas zvířete, který je jednotný a platný ve všech zemích EU. V pase je uvedena identifikace zvířete (tetování, číslo mikročipu), majitele a záznamy o vyšetření, vakcinaci a použití antiparazitik. Pas vydávají schválení soukromí veterinární lékaři. Pas vždy noste u sebe, kontrolovat vás může policista v kterékoli zemi.


2/ Být nezaměnitelně identifikován tetováním nebo mikročipem. Tetování se týká zvířat uvedených v plemenných knihách. Čitelně tetované zvíře může cestovat po EU (kromě Velké Británie, Irska, Malty a Švédska) až do poloviny roku 2011. Netetovaná zvířata musí být opatřena mikročipem. Čipování zajistí soukromý veterinární lékař.


3/ Být očkováni proti vzteklině. Zvířata musí být očkována od 3 měsíců stáří. Nyní lze použít i vakcínu s delší účinností než 1 rok, musí to být ale uvedeno v pase zvířete. Vakcinaci zajistí soukromý veterinární lékař.


No nechci Vás matadory děsit, ale to jsem teď stáhla z netu..... o Terko ty to asi neřeš četnost kontrol v horách bude asi O. Já to dělám i kvůli označení psa.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #83 kdy: Prosinec 16, 2009, 23:03:15 »
Díky za info!

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #84 kdy: Prosinec 17, 2009, 08:19:43 »
S čipama a europasama jsem si užila minulý rok, protože blbec beru tyhle věci moc vážně. Aby byl pes dohledatelny i v cizině,musí byt zaregistrován v Mezinárodním registru čipů.    Jinak ještě to musí být určitý typ čipu, nějaký nový, ale to už se mi nepodařilo zjistit, protože i odborníci na to měli každý jiný názor. Jeden mi poradil, bude nejlepší, když vám ten pes neuteče.


A kam to letos vidím já? Finančně to vidím zas na tři treky,  už mám dovoleno jít s Polobuly. Další povolení pro šestku  je v jednání, protože bych chtěla tam, kde jsem ještě nebyla .

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #85 kdy: Prosinec 17, 2009, 10:29:44 »
Aby byl pes dohledatelny i v cizině,musí byt zaregistrován v Mezinárodním registru čipů...
Na to staci registrace do naseho Narodniho registru, ten je s mezinarodnim provazanej. (Overit muzete v databazi Petmaxx.) Je potreba si akorat pohlidat, ze nektery veterinari registrujou po cipovani jen do registru Veterinarni komory. Bud registraci no Narodniho registru pozadovat nebo si ji dodatecne vyridit osobne za poplatek asi 120 Kc (presne uz si nepamatuju). Maji na to na strankach i online formular.
Zbyněk + Ārya

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #86 kdy: Prosinec 17, 2009, 17:57:01 »
když jsem čipovala před pěti rokama psa, tak mi každej říkal, že čipovat by se mělo pouze čipem DataMars...první byla načipovaná Virbacem a problém v zemích EU nebyl ani jednou, veškeré zahraniční čtečky čip přečetly...teď mám psy načipované DataMars čipama a ty jsou taky bez problémů...
Jinak nejlepší samozřejmě je, pokud vám pes nezdrhne, ale může se stát, že pořadatelé na akci připustí pouze čipované psy (teď nevím, jak třeba Orava nebo Dachstein, ale na agi to bylo povinné)...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #87 kdy: Prosinec 17, 2009, 18:18:45 »
když jsem čipovala před pěti rokama psa, tak mi každej říkal, že čipovat by se mělo pouze čipem DataMars...první byla načipovaná Virbacem a problém v zemích EU nebyl ani jednou, veškeré zahraniční čtečky čip přečetly...teď mám psy načipované DataMars čipama a ty jsou taky bez problémů...
Jinak nejlepší samozřejmě je, pokud vám pes nezdrhne, ale může se stát, že pořadatelé na akci připustí pouze čipované psy (teď nevím, jak třeba Orava nebo Dachstein, ale na agi to bylo povinné)...

Ani na Dachsteinu, ani na Oravě se čipy neřešily, co jsem tam byla  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #88 kdy: Prosinec 17, 2009, 18:21:33 »
Ani na Havinošľapu :)

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Termínový kalendář
« Odpověď #89 kdy: Prosinec 17, 2009, 18:27:57 »
Co vím, tak nezáleží ani tak na značce čipu, ale všeobecně jsou doporučován čipy s národním kódem (kód čipu začíná sedmičíslím 2030981)!  Ale ne všichni veterináři je používají, takže pak může v některýmch zemích nastat problém.
   *   www.probarf.cz

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: