Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj

Autor Téma: Postroj  (Přečteno 85275 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #30 kdy: Duben 01, 2008, 21:09:21 »
Já to neberu jen na sebe, ale občas mám sklony dělat ze všeho vědu  :) Nebo aspoň z něčeho  ;D Na normální procházky chodíme normoš s obojkem, na dlouhý na postroji, třeba časem pochopí, co je čeká, jestli obyč, nebo dlouhá  :) Jsme úplní začátečníci.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Postroj
« Odpověď #31 kdy: Duben 01, 2008, 21:18:26 »
Pokud jim to oblíkání postrojů nějak neznepříjemníš, tak to časem budou brát úplně normálně, jako teď obojek. Jak už jsem psala, je to pro psa jen o zvyku. Mám seveřanku, ta neřeší vůbec nic, kdybych jí navlíkla tričko, tak půjde v tričku, je jí to šumák. :D Malýmu (mix, momentálně 15 let), když jsem dala poprvý obojek, tak si sedl, koukal do země a odmítal se pohnout. :-X Zvykl si, ale trvalo mu to dýl.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #32 kdy: Duben 01, 2008, 21:20:54 »
já chodím na normální venčení navolno (i na ty dlouhý), což na DT jaksi nelze...

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #33 kdy: Duben 01, 2008, 21:24:11 »
Jó zážitky s nasazením obojku poprvé, to jsou srandy, natož připnutí vodítka  :) Už jsem to zažila čtyřikrát a v květnu nás to čeká popáté, neb nám přibude další čtyřnohý člen  8) Ten už si bude na postroj zvykat od mlada.
My normálně chodíme taky co nejvíc na volno, ale občas to nejde a v cizím prostředí si to netroufnu.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #34 kdy: Duben 01, 2008, 21:33:11 »
Tak o tyhle radosti jsem totálně ochuzená, nepamatuju si, že by se ti moji blbečkové kdy divili co to mají na sobě (akorát možná když přes náhubky tu slepici nezblajzli tak rychle jako normálně :-X )

Offline Lukas & PitbullLove

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #35 kdy: Duben 01, 2008, 21:39:04 »
Blanko, nic si z toho nedelej, ja kdyz mam oblikat psy do postroje, tak se na me ksychtej a vselijak s sebou sijou jen aby se mi to nepovedlo, obleceny cucej jako co jsem jim to provedl. Staci ale pripnout voditko a to pak rvou jak jaty, jen aby uz mohli letet. Za cca tri roky se jejich chovani pri oblikani nezmenilo a nedelam si iluze, ze by se to zmenilo...  ::)

Jana a smečka

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #36 kdy: Duben 02, 2008, 12:10:37 »
Jinak mě třeba pomohlo jim k tomu postroji dát něco dobrýho...třeba piškot nebo kus masa...to pak protáhnout hlavu raz dva a pak už není co řešit..A je fakt, že už jim to nedělá takové problémy jako na začátku...
Blanko, jak velcí jsou knírači??? A odkud máš postroj??

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #37 kdy: Duben 02, 2008, 15:09:19 »
Díky za slova útěchy  ^-^ Zkusím jim to nějak zpříjemnit a uvidíme.
Jana: knírače máme malé a postroj mám od Zero DC, velikost ovšem už nevím, ale sedí jim pěkně.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #38 kdy: Duben 07, 2008, 12:24:44 »
Barda nechce postroj z jednoduchého důvodu - oba společně a nerozdílně nenávidíme vodítko.
A samozřejmě obojek=navolno, postroj= na vodítku (i když na delší výlety mu postroj taky dávám a vodítko ne)...
Podobně jako na postroj se totiž tváří když jde venčit Luboš - nejdřív jsem ho chudáka mučila aby se přiznal čím mi psa trápí a ono je to takhle jednoduché... Luboš totiž na volno pouští spíš vyjímečně, zatímco já Bardovi většinou ani vodítko neberu a Rockyho uvazuju jenom když je to fakt nutné... Luboš pouští jenom když je fakt jisté že v okolí kilometru není žádný pes, kočka, srna, auta, lidi... (za tohle mě přerazí  :-X )

No prostě pokud taky venčíte věčně navolno a postroj = práce a vodítko, tak se psům nedivte... holt volnost je volnost  O:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #39 kdy: Duben 07, 2008, 12:33:15 »
Mám opačnej problém...na vycházku jdou psi rádi, ale v podstatě "nuda", opravdový peklo nadšení se rozpoutá, když se jenom dotknu postrojů...
Jde o to jim tu "práci" (tahání, cvičák, agility...) neznechutit  ;)

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #40 kdy: Duben 07, 2008, 12:47:10 »
My to máme tak, že když vezmeme do ruky vodítko, tak už okamžitě máme oba dva psy připravený u dveří a div si sami nenasadí obojek. S postrojem je to trošku složitější, nelíbí se jim oblékání, ale jak vyrazíme, tak táhnou, jak o život.  >:D

Když jsem s nima vyrazila poprvé na postroji, tak jsem tu sílu nějak neodhadla a málem mě táhli za sebou  >:D

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #41 kdy: Duben 07, 2008, 13:15:31 »
ale jo, na cvičák mi taky letěl tak, že jsem ho musela brzdit (což se mi jinak nestává), na DT za chvíli taky zjistí že se vlastně závodí, zvedne ocas nahoru a pak už ho zdržuju (do té doby se znechuceně vleče s ocasem dolů), ale prostě základní problém je u nás vodítko, které považujem za týrání, omezování osobní svobody a kdovíco ještě  >:D

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #42 kdy: Duben 07, 2008, 13:53:32 »
holt je to pes, který ví, jaká má práva  :D >:D

Maruska

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #43 kdy: Duben 07, 2008, 14:13:48 »
Mám opačnej problém...na vycházku jdou psi rádi, ale v podstatě "nuda", opravdový peklo nadšení se rozpoutá, když se jenom dotknu postrojů...
Jde o to jim tu "práci" (tahání, cvičák, agility...) neznechutit  ;)


Asi tak.. Já začínám být z těch mejch bestií už docela zoufalá. Poslední zapřahání vypadalo asi takto: vytáhnu psy z kufru auta, rychle je připnu na vodítka. Než stačím zavřít kufr, tak se jeden pes vyvlíkne (je na to odbornice). Asi třikrát jí oblíkám a ona se mi hned zase vyvlíkne. Mezitím mi druhej pes vystartuje sám s koloběžkou za sebou. Pustím prvního psa a pronásleduju toho s koloběžkou. Naštěstí ho brzy chytím. Následuje opět procedura s navlíkáním a vyvlíkáním postroje. Nakonec se to podaří a odstartuju. Po 5-ti metrech prd ho a praskne karabina. Psi uběhnou asi 200 m, ale naštěstí se oba vrátěj. Přivážu vodítko na koloběžku, ovšem mezitím se mi vyvlíkne pes z postroje. No asi na třetí pokus ho zase navlíknu do postroje a podaří se nám odstartovat. Celé zapřahání trvalo asi 15 minut. Trénink asi taky tak. To vše probíhá za naprosto příšerného jekotu. Fakt zábava.. Nechápu jak někdo může zvládnout třeba 14 takových magorů. Možná, že s něčím, co se dá zabrzdit je to větší pohoda, ale ta koloběžka je fakt blbej vynález.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #44 kdy: Duben 07, 2008, 14:53:32 »
Marusko a co takhle vypouštěčka a uvázat kolobku k autu nebo statnému dubu? >:D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: