Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj

Autor Téma: Postroj  (Přečteno 85473 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 04, 2007, 13:23:49 »
Právě že Ara táhne jak na pullingu takže mi Merhi přijde skoro jako širokej obojek  :( Ale o odřeninách skoro neví, nebo mi to nedává najevo, ale ještě budeme zkoušet. Každopádně všichni co Merhi chválíte, tak máte psy s dost delší srstí jak Ara, která konkrétně na imkriminovaném místě pod pažama je holá  ???

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #16 kdy: Leden 19, 2008, 19:33:42 »
Ahoj Kristino, já používám klasický guard na dalma a ten s ním problémy nemá, ale pitbulka má  s něho vydřený hrudník má o dost slabší srst než dalmat. můj názor je, že takovým psům (s širokým hrudníkem) asi nejlíp vyhovuje postroj od Zera navíc mají výhodu že ti ho ušijí na míru

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #17 kdy: Duben 01, 2008, 18:15:12 »
Letos jsme poprvé přihlášení na dogtrekovou akci, takže nyní poctivě trénujeme a studujeme, co a jak.  ;D
Ráda bych se vás zkušených zeptala, jak vaši psi ze začátku snášeli postroj. Máme dva malé knírače, oba mají postroj typu GUARD od firmy Zero DC, podšitý, ale nějak si na něj nemůžou zvyknout, nebo jestli to dělají i ostatní? Když se jim chystáme postroje obléci, oba před ním couvají, přitom do obojku se ženou. No a když to na ně navlékneme, tak ten jeden z nich má ve zvyku se totálně nafouknout (jako někteří koně při sedlání  >:D) , že to pomalu zapnout nejde, ale po chvíli se zase sfoukne  :) Dělá vám to někomu pes? Případně co by jim mohlo vadit na postroji, když jim sedí dobře? Díky za rady, typy.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #18 kdy: Duben 01, 2008, 18:39:28 »
Bardovi taky vadí, i na start chodí většinou jako spráskaný pes, kolikrát se i prvních pár km hádáme - pak zjistí že je to opravdu dogtrek a na postroj zapomene. Zpříjemnit se mi to nepovedlo.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Postroj
« Odpověď #19 kdy: Duben 01, 2008, 19:40:41 »
něco podobného mi dělají obě fenky...když přijdu na zahradu, skáčou radostí, protože poznají postroj...když chci postroj nasadit, začnou couvat...no a když je postroj nasazený, tak se můžou do tahání přetrhnout, protože ví, že se jde běhat nebo na výlet...zkrátka jde o to, aby pes pochopil, že postroj není nic zlého a když se postroj nasadí, začne ta pravá zábava...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #20 kdy: Duben 01, 2008, 20:04:54 »
Mám zcela opačný problém, psi se do postroje derou tak vehementně, že je potřeba šesti dospělých mužů aby drželi psa a sedmého aby oblíkal ;D

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #21 kdy: Duben 01, 2008, 20:07:59 »
Tak děkuji za útěchu, já se bála, že něco dělám blbě.  :) Třeba se to časem zlepší. Je fakt, že po chvíli se to venku srovná a postroj už nevnímají, aby se to ale zlepšilo v nadšení jako u Lenky asi fakt nehrozí.  >:D Dík.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #22 kdy: Duben 01, 2008, 20:20:59 »
Blanko a tahají? Spousta lidí cpe do postroje i psy, kteří nepotáhnou ani gram a klidně by mohli ťapat na obojku. Jenom je nějak rozšířená představa, že na dogtrekking musí být postroje, odpružený vodítka a sedáky...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Postroj
« Odpověď #23 kdy: Duben 01, 2008, 20:28:06 »
Ten sedák bych ještě brala, je to pohodlnější, než vodítko v ruce. Ale pokud pes netahá, tak bych ten postroj asi nijak moc neřešila.
Jinak postroj pro psa jen o zvyku, jako všechno. Je to pro něj něco novýho a některej pes to řeší víc, některej míň.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #24 kdy: Duben 01, 2008, 20:33:43 »
mmt, on je i s netahacím Bardou rozdíl jít DT na sedáku a třeba na bederáku - já když jsem měla Bardu na bederáku tak už jsem ho ke konci i prosila aby vůbec netahal (a to táhne minimálně). Vést psa 100 km na ruce si fakt nedovedu představit... A předpokládám že totéž platí i pro druhou stranu vodítka - pokud je pro mne příjemnější mít sedák, je i pro psa určitě příjemnější mít postroj... Oni se fakt jen ksichtí na to navlíkání (a Barda pak chvíli proto že má "něco" na zádech) a po chvilce si zvyknou...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Postroj
« Odpověď #25 kdy: Duben 01, 2008, 20:38:47 »
Já bych to nechala na uvážení každého, jestli psovi vyhovuje víc postroj nebo obojek...  :)
Jen je dobré občas připomenout i ty jiné možnosti..... ;)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #26 kdy: Duben 01, 2008, 20:44:07 »
No, táhnou, ono toho 7 kg malého knírače moc nenatahá, ale přece jen, když se do toho po tom, co je přestane bavit šmejdění "opřou", je to docela příjemně znát  :D Bederák máme taky a jsem s ním spokojená, už jen kvůli volným rukám na focení, smrkání, apod.  ;D Možná s těmi prcky na konci vodítka vypadáme směšně, ale fakt nám to vyhovuje a na ty postroje si snad zvyknou. 

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #27 kdy: Duben 01, 2008, 20:48:22 »
Já jsem tím jenom chtěla říct, že se z dogtrekkingu a vybavení na něho dělá strašná věda, přitom je to normální vycházka se psem (jen krapet delší)  ;)  
Jestli zatáhnou, tak je pro ně určitě postroj příjemnější než se škrtit na obojku. :)

Blanka - nováček

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #28 kdy: Duben 01, 2008, 20:56:12 »
Právě proto jsem si říkala, že postroj bude lepší, než aby se škrtili, jen mě překvapilo, že se mu tak oba vyhýbají. Vědu z toho snad nedělám, možná jen trochu  :D , aby to ti čoklíci měli co nejpohodlnější.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #29 kdy: Duben 01, 2008, 21:03:36 »
Blanko ta věda nebyla přímo na tebe...jenom mě berou mory, když mi někdo píše nebo volá, že by jako šel na tu vycházku nebo výlet s náma, ale že nemůže, protože nemá to odpružený vodítko a postroj...
Tak se vždycky ptám, jak toho psa chodí normálně venčit ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: