Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj

Autor Téma: Postroj  (Přečteno 85400 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #150 kdy: Leden 04, 2011, 19:39:36 »
tsss, Barda má naměřených 38-40 a prcek to teda není!  ;D

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #151 kdy: Leden 05, 2011, 08:34:06 »
Já se připojím s otázkou? Vám se z Fasteru pes sám svlíkne?
Nám teda zrovna moc pohodlně svlíkat nejde - vytáhnout nohu a přetáhnout přes hlavu chce trochu síly.

Erája1

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #152 kdy: Leden 05, 2011, 10:03:23 »
No já psu vytahuju jednu nohu, pak druhou a nakonec mu to přetáhnu přes hlavu. Úplně bezu problému a lehce.  A jak se svlékne sám? Zvedne se trochu na zadních sdá přední dopředu - jako natáhne a přetáhne si to přes hlavu couváním. Lehké, rychlé, ladné :-D Ale díky bohu za to, jednou mi ho čuba, kterou jsem měla k němu připřaženou, málem utopila, když se rozhodla odejít z potoka, ale špatnou cestou kolem stromu a na "stuj" samozřejmě ohluchla.

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #153 kdy: Leden 05, 2011, 12:54:46 »
Tak to svlíkám podobně - nejdřív levou nohu, pak hlavu, pravou nohu si vyndá sama (na tu je háklivá, přeřízla si tam žílu, tak je teď na manipulaci citlivka).
Ale to couvání jí teda naštěstí ještě nenapadlo - a já si myslela, že je to psem nesvlíknutelný postroj a ejhle   :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #154 kdy: Leden 05, 2011, 17:30:49 »
Pro psy striptéry se k postroji dá přišít něco jako podbřišník s přezkou. Měla jsem to kdysi na Kima na pulling...šmejd zjistil, že když se vyslíkne, dostane se k tomu piškotu na který ho lákám dřív a pohodlněji, než by tam smejčil nějaký náklad ;D

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Postroj
« Odpověď #155 kdy: Leden 26, 2011, 12:10:28 »
Ahoj, tak jsem si přečetla všechny příspěvky a popravdě nevím, jaký postroj koupit. Rozhoduji se mezi firmou Manmat a Zero dc, resp. mezi guardem a shortem. Poradíte, co by bylo lepší na rotvajlerku?

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re: Postroj
« Odpověď #156 kdy: Leden 26, 2011, 16:41:06 »
V poslední době hodně lidí chválí Zero, i my ho máme. Na druhou stranu, kamarádky, jedna s roťákem a druhá s jeho křížencem mají obě guard a pesanům sedne perfektně. V některých zverimexech guard mají a dovolí ti ho vyzkoušet (nám ho při koupi paní dokonce klidně půjčila ven, abychom zkusili jak se v něm psovi jde v zápřahu)...takže to můžeš zkusit aspoň tam. Se Zerem mám jen dobré zkušenosti, ale na roťákovi jsem postroj od nich ještě myslím neviděla...třeba se ozve někdo kdo ho na něm má...

Offline euphoria

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #157 kdy: Leden 28, 2011, 21:23:40 »
Ahoj, ráda bych radu od zkušenějších. Objednali jsme si postroj guard, přes krk mu sedne skvěle, jen nevím, jestli ho nemá příliš dlouhý na zádech. Kde má postroj správně končit?

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Postroj
« Odpověď #158 kdy: Leden 31, 2011, 19:33:41 »
Řeším problém s naší vořešicí. Koupili jsme ji postroj Faster od Zera a jak táhne, tak se nám odírá vpředu, jak to řešit? Zkusit vypodložit? Jiný postroj? Docela mě to překvapilo. Jinak postroj sedí skvěle.

Offline Azeret a Monty

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #159 kdy: Duben 18, 2011, 14:05:08 »
Ahoj, letos chceme jít poprvé dogtrek - turistickou trasu, ne LONG, a sháním postroj. Jde mi tu z toho hlava kolem a mám v tom hrozný zmatek ;D Takže moje otázky budou asi přihlouplé, ale přeci: jaký je rozdíl mezi FASTEREM a SHORTEM? Mám křížence, postava asi jako dalmatin nebo maďarský ohař, celkem tahá a má krátkou srst. A jak dlouhé vodítko bych na trek měla mít? A ještě poslední: co říkáte tomuto postroji?

http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=106

Předem děkuji za rady ;)

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #160 kdy: Duben 18, 2011, 14:26:11 »
sháním postroj.... celkem tahá

tak taha nebo shanis postroj? jestli nejaky postroj mas, tak na poprve, kor na mid, uplne postaci..

Offline Azeret a Monty

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #161 kdy: Duben 18, 2011, 14:27:43 »
Myslela jsem, že Monty celkem tahá (tada se probíralo, že i to je důležité při výběru postroje, zda pes tahá nebo ne). Žádný postroj nemám, sháním  ;)

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #162 kdy: Duben 18, 2011, 14:34:25 »
takze taha - na obojku, jak jsem predpokladala.. na obojku ti muze klidne tahnout jak blbec (teda nemel by ale to uz je tvoje vec) a v postroji ho to ani nenapadne. ten vyber je tady spis na tobe, guardem/shortem asi nic nezkazis a je univerzalnejsi nez faster nebo jiny ciste tazny postroj.

Offline Arkan, Misha a Terezka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #163 kdy: Duben 18, 2011, 20:32:42 »
my mame tento http://www.manmat.cz/cs/products/displayProduct/Postroje+vod%C3%ADc%C3%AD%2C+skijoringov%C3%A9/6%29+Postroj++SOFT+UNIVERSAL/80 a naprosta spokojenost - na tahani sani by to nebylo, ale na vychazky kdy chcem aby Terezka tahala tak je to super

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #164 kdy: Duben 18, 2011, 21:18:55 »
V postrojích guardového typu (soft, guard a další) se táhnoucí pes často dusí. V sledových typech (sled, ohař,...) toto nehrozí. Faster, Short a podobné typy taky nedusí. Výběr z nich je už na majiteli, případně na tom co sedí konkrétnímu psovi. Čím víc vzadu je očko, tím líp může pes táhnout, takže ve Fasteru by měl pes táhnout o něco lépe než v Shortu.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: