Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj

Autor Téma: Postroj  (Přečteno 85395 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #135 kdy: Září 16, 2010, 20:43:22 »
Bloňdákovi modrá sluší  ;D Jen na delší štreky bych asi doporučila vystřihat tlapky...pokud tedy přebytečné chloupky neošoupe jako ten náš  >:D
   *   www.probarf.cz

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #136 kdy: Leden 02, 2011, 19:35:05 »
Ahoj,
prosím zkušenější o radu. Bágl konečně asi po roce pochopil, že na treku se má panička táhnout. (nebo respektive ta kisna co je za mnou půjde rychleji, když jí trochu popotáhnu a tím pádem dostanu dřív nažrat ;D) má Short a v tom se mi začal chvílemi dusit, myslíte, že by byl Faster řešení - ale ten lalok co má po bassetovi vepředu mu asi bude překážet v každém :( nemáte někdo popř. nějaký na vyzkoušení?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #137 kdy: Leden 02, 2011, 19:53:44 »
Moniko, to víš, všichni nosí bágl na zádech, jen ty ho cpeš do postroje  ;D
Ale vážně - řekla bych že Short i Faster mají předek řešený stejně, buď bych zkusila něco úplně jiného - nejspíš klasický sled, nebo to raději prober přímo s výrobcem, ideálně si i s báglem po domluvě udělej výlet do Děčína a zkuste vyzkoumat něco opravdu na míru

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Postroj
« Odpověď #138 kdy: Leden 02, 2011, 20:21:29 »
Já si zase myslím, že faster to vyřeší...Měla jsem totiž s Cedroněm ten samý problém, na krátkém postroji se škrtil.
 Půjčila jsem si sled a už u něj i zůstala, no respektive mu nechala po roce "sledování"  ušít faster a naprostá spokojenost. Ten předek může vypadat stejně, ale tah se na psovi rozloží jinak, rozhodně netáhne za krk, vůbec se mu nevysouvá hore, jako krátký postroj a sedí na svém místě, sedí mu ještě líp, než ten sledový :-) prostě Cedrik teď táhne hrudníkem, ne krkem !!!

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #139 kdy: Leden 02, 2011, 20:28:35 »
Terko a mělas ten krátký Short nebo Guard? On totiž je obrovský rozdíl mezi klasickým Guardem a Shortem. Bágl je první pes o kterém slyším že se dusí na Shortu, Short má totiž dobře vyřešený předek i zadek, pes v něm opravdu krkem netáhne. Ještě by mohl být ten Short ve špatné velikosti... Rozdíl Short a Faster rozhodně není tak velký jako rozdíl Guard a Short.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Postroj
« Odpověď #140 kdy: Leden 02, 2011, 20:55:15 »
No já právě měla jen manmatí guard a long distance, vyzkoušela jsem i něco od Magu, na všech se škrtil, tak jsem už nezkoušela a sáhla hned po jiném typu.

Lucka Matrková

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #141 kdy: Leden 03, 2011, 09:16:05 »
Ahoj, co se týče mých zkušeností- Teryček začínal s guardem od manmatu, když trošku víc táhl začal sípat. Pořídili jsme klasický sled (od Zera, něco jako gigant, s křížem přes záda, už 4 sezóny pěšky, na kole i na běžkách) a vše je ok. Oliva jakožto motavec bojavý chodila od začátku na Shortu- nesmírná spokojenost, pohodlné oblékání, nemotala se v postroji, moc netahá. Pak mi na Šeráku táhla za Teryčkem a sípat začala též. Ještě jsme kdysi koušeli Merhi od manmatu, ale to mi přišlo jako nepraktický korzet, myslím že se moc neujal. Z mého pohledu pro méně tahací pejsky kteří se motají ze strany na stranu je pohodlnější a praktičtější guard či short, pro tahací pejsky zvyklé jít rovně před člověkem klasický sled či faster Manmat má několik konfekčních velikostí do kterých se dá obléknout většina psů, Faster od Zera je Dáša Nešněrová schopná ušít na míru i nestandartním typům postavy.

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Postroj
« Odpověď #142 kdy: Leden 03, 2011, 12:43:40 »
Oliva jakožto motavec bojavý chodila od začátku na Shortu- nesmírná spokojenost, pohodlné oblékání, nemotala se v postroji, moc netahá. Pak mi na Šeráku táhla za Teryčkem a sípat začala též. Z mého pohledu pro méně tahací pejsky kteří se motají ze strany na stranu je pohodlnější a praktičtější guard či short.
Lucko, budeš pro Olivku výhledově pořizovat taky Faster? Naučila se už po pár long vzdálenostech nemotat a chodit rovně? Bíba je totéž v bleděmodrém (taky teď na Shortu), ale když vidím na Dráčeti, jak mu Faster vysloveně svědčí, svádí mne to pořídit ho tomu malému motovidlu taky...

Erája1

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #143 kdy: Leden 03, 2011, 16:07:53 »
Martino, proBíbu Faster rohzhodně ne. Jestli ti jednou zazmatkuje, už jí nemusíš chytit. Velice dobře se z něj vysvleče. Počkej si s tím, až jí budeš mít v tomhle bezpečnou. Moniko, jak je Bágl starý? mohl mu zmohutnět nebo jen nasvalit hrudník a krk a proto se začal škrtit. Nebo pokud dřív netáhl, tak jsi nepoznala, že má o trošičku menší postroj, než by měl mít.

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #144 kdy: Leden 03, 2011, 18:05:25 »
Báglovi byly v prosinci 4 roky. Mě připadá pořád stejný - i váhově. Díky všem za rady, napíšu do Zera a snad něco vymyslíme. Jen mě ještě napadá, že jak je nízký, tak se mu ten zadek postroje asi bude tlemit nahoru, ne? Koukala jsem na obrázky a nějak si to neumím představit a ve skutečnosti jsem to na psech na treku nikdy nějak detailně nezkoumala.

Lucka Matrková

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #145 kdy: Leden 04, 2011, 09:26:37 »
Martino, Olivka má od Zera stejný oranžový postroj jako Teryk (klasický sled s křížem na zádech), nosí to do dvojky na kolobce nebo na běžky, ale tahat nezačala :-)....rozhodně se z toho pes nesvlékne tak snadno jako z fasteru, ale když se zasekne tak se jí ta zádová část může až přetáhnout přes hlavu, což u shortu nehrozí. Pro motavku netahací lepší short či guard, pro tahavku klasický sled a možná ju zkusit spojit za obojky s Drakem, aby se ti nepletli navzájem.

Moniko,zda je faster vhodný pro bágla  asi prober přímo s paní Nešněrovou, ono správně by šňůra u postroje s dlouhými zády měla být zkosená dolů nebo maximálně vodorovně, u malého psa půjde určitě víc nahoru, ale u fasteru by to myslím vzhledem k tvaru té hrudní části postroje nemělo zas tak vadit.

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Postroj
« Odpověď #146 kdy: Leden 04, 2011, 13:14:10 »
Erajo, Lucko děkuju  :)

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #147 kdy: Leden 04, 2011, 18:09:19 »
Bágl je první pes o kterém slyším že se dusí na Shortu, Short má totiž dobře vyřešený předek i zadek, pes v něm opravdu krkem netáhne.
No já jsem holky prostě debil.... bágl má totiž gigant neee short....takže vyzkouším short a uvidím a omlouvám se...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Postroj
« Odpověď #148 kdy: Leden 04, 2011, 18:48:02 »
no jo, gigant = guard, v tom se pes při tahu opravdu škrtí. Short by měl být pro bágla dobrý, ale myslím že ani Faster nebude problém - pokud by se přece jen moc zvedal, vyřeší to delší šňůra. Ostatně bágl není úplný prcek - kolik má v kohoutku?

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #149 kdy: Leden 04, 2011, 19:21:28 »
no prcek to je-má 38cm, sice to asi pochopil že má táhnout, ale když se někde začuchá.... tak by se mu faster slíkal....že?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: