Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj

Autor Téma: Postroj  (Přečteno 85496 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #75 kdy: Duben 29, 2010, 08:56:28 »
No to je právě ten problém, že jich vyrábějí tolik, že člověk ani pomalu neví, který vybrat.
Mně by spíš právě zajímaly zkušenosti - u toho Fasteru je vodítko připnuté až u zadku, u Shortu v půlce zad (aspoň podle obrázků to tak vypadá). A to nevím, na co má tohle umístění připnutí vliv.


Pokud pes táhne tak "nějak středně" tak v podstatě je to jedno. Na krátkém postroji je ovladatelnější.

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #76 kdy: Duben 29, 2010, 09:16:48 »
Na krátkém postroji je ovladatelnější.
Ovladatelnější v jakém smyslu?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #77 kdy: Duben 29, 2010, 09:28:21 »
Jako manévrovatelnější. Vedeš ho v podstatě jako na obojku.
Když ho máš připnutýho za prdel, tak se hůř směruje kam ty chceš, hůř ho odtáhneš od psů, má víc šancí okrádat kolemjdoucí o svačinky ;D

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #78 kdy: Duben 29, 2010, 09:36:43 »
"má víc šancí okrádat kolemjdoucí o svačinky"

To bylo jenom párkrát  O:-)
Musí přece otestovat, jestli to mají dobré.

Aha, takže když jí mám celý její život na postroji, takže je připnutá někde za lopatkama, tak to pro ní ani nebude taková změna, ten nový postroj.
A ještě jsem nad tím přemýšlela - u toho postroje Short jsou přezky a takže by měla jít upravovat velikost, podle šířky hrudníku - to u Fastera předpokládám nejde.
Nám se totiž obvod hrudníku během roku mění - v zimě má velkou srst, tak je "tlustší", v létě je skoro poloviční. Tak abych nemusela mít dva postroje, neboť ťapeme za každého počasí.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Postroj
« Odpověď #79 kdy: Duben 29, 2010, 09:44:23 »
"má víc šancí okrádat kolemjdoucí o svačinky"

To bylo jenom párkrát  O:-)
Musí přece otestovat, jestli to mají dobré.

Aha, takže když jí mám celý její život na postroji, takže je připnutá někde za lopatkama, tak to pro ní ani nebude taková změna, ten nový postroj.
A ještě jsem nad tím přemýšlela - u toho postroje Short jsou přezky a takže by měla jít upravovat velikost, podle šířky hrudníku - to u Fastera předpokládám nejde.
Nám se totiž obvod hrudníku během roku mění - v zimě má velkou srst, tak je "tlustší", v létě je skoro poloviční. Tak abych nemusela mít dva postroje, neboť ťapeme za každého počasí.

To my okrádáme furt ;D

Srst se splácne, pokud výrazně nepřibere na váze, tak stačí postroj jeden. Seveřani jsou taky na léto "naháč".

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #80 kdy: Duben 29, 2010, 19:07:55 »
Ahoj, mám labradorku a jsme trekaři začátečníci - teda já z donucení, neboť ten malej zmetek neúnavnej potřebuje ke spokojenosti min. 15 km denně. Tak mi nezbývá než ťapat a ťapat. ....

Labradorka a na zimu má hustší srst???  U labradorů nemůže být takový rozdíl mezi zimou a létem. Nejlépe si nějaký postroj vypůjčit a vyzkoušet. Nám faster na chození vyhovuje, do stran nesjíždí, ostatní nám sjížděj do stran. 

Hele a bacha, je to začarovanej kruh! Budeš ťapat víc a víc :)
   *   www.probarf.cz

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #81 kdy: Duben 29, 2010, 19:57:14 »
Labradorka a na zimu má hustší srst???  U labradorů nemůže být takový rozdíl mezi zimou a létem.
Hele a bacha, je to začarovanej kruh! Budeš ťapat víc a víc :)

Já jí mám venku v boudě, takže mezi zimou a létem je u nás vidět velký rozdíl.
V začarovaném kruhu už jsem, ťapu už nějak ze setrvačnosti - bojím se, že jednoho dne začnu chodit do práce pěšky (a to to mám 60 km)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Postroj
« Odpověď #82 kdy: Duben 29, 2010, 20:08:27 »
Já jsem laborovala a laborovala od fáze, kdy pes táhnul a na guardu se škrtil a dusil až do fáze, kdy mám faster a psa za sebou táhnu jako kačenu ;D

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Postroj
« Odpověď #83 kdy: Duben 29, 2010, 20:30:54 »
No já taky, ale labrador má srst krátkou... já mám zlaťáka medvěda, tam už ten rozdíl je.
   *   www.probarf.cz

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Postroj
« Odpověď #84 kdy: Duben 29, 2010, 20:36:57 »
Ale má jí sakra hustou - kdo ví, koho to máme jako prapředka.
Třeba teď mi potvůrka ještě nezačala línat, pořád má zimní srst - ale to už jsem mimo téma.

Jinak naskytla se mi příležitost ozkoušet Faster, tak uvidíme.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Postroj
« Odpověď #85 kdy: Květen 02, 2010, 10:09:51 »
K postrojům, ale z jiného soudku- neví te někdo náhodou, co se děje s firmou Polar Pešek? Dva roky  zpátky jsem si u nich nechala šít postroj na míru a super komunikace, super výsledek. Teď jsem si objednala nový postroj po CHřibech a po třech týdnech nemám ani postroj ani informaci, že se na mé zakázce pracuje. Na e-mail nikdo nereaguje, z dílny mi odkazují na mobil, na mobilu mi bylo před 14 dni slíbeno, že se týž den večer na objednávku podívají a ticho po pěšině. Docela mi to štve.

Tomas

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #86 kdy: Květen 02, 2010, 14:38:07 »
Pešek už víceméně končí,nebo spíš je na to paní Pešková sama,takže to asi nestíhá.Když jsem minulý rok sháněl postroj,tak mi bylo řečeno že doprodává zásoby a končí.Tak nevím...

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Postroj
« Odpověď #87 kdy: Květen 08, 2010, 09:21:23 »
Tomáši díky. Nevíte, kdo by jiný ušil postroj typu sled na míru, ale podložený, tak jak to šil Pešek? Vyhovoval maximálně mě i Hyeně, tak že se mi nechce přecházet na něco jiného.

Dan

  • Host
Re: Postroj
« Odpověď #88 kdy: Květen 08, 2010, 11:14:40 »
Zkus to u Nešněrky-Zero DC.Je s ní rozumná domluva.Mně přešívala postroje také na třikrát než našim mamutum seděli tak jak bych si představoval a nikdy si za upravu nic nenechala zaplatit.Navíc je s ní velmi rozumná domluva jak po telefonu tak osobně.
Jinak mám pocit že se Helena Levíčková snažila zorganizovat akci kde by se měli dát vyzkoušet jak ruzné postroje,lana,káry a koloběžky.Více info na mushing.cz

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Postroj
« Odpověď #89 kdy: Květen 09, 2010, 14:48:18 »
Díky za info. Akorát já nechci postroj měnit, potřebovala bych prostě najít někoho, kdo mi místo Peška ušije stejnej-. tj. vypolstrovanej sled.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: