Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jídlo na cestě

Autor Téma: Jídlo na cestě  (Přečteno 20410 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Maggie a Keissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Souhlasu: 0
  • I cesta je cíl
Jídlo na cestě
« kdy: Duben 02, 2012, 23:02:03 »
Možná je to hloupý dotaz, ale zeptám se zkušenějších a DT protřelejších výletníků. Zjistila jsem tady cokoliv od stan po ponožky a jídlo pro psa během treku, ale ještě nevím, co vlastně jíte mezitím vy. Co si nosíte v krosně? ;)
Když opomenu sušenky a jinou cukrem nabité bomby :)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #1 kdy: Duben 02, 2012, 23:49:37 »
Každý něco jiného, někdo se spoléhá na hospody, někdo je prakticky nepotřebuje. Každému sedí něco jiného, někdo vyžaduje mysli-tyčky, někdo je nemůže ani vidět atd.
Za sebe - předem nachystané, ve folii zabalené rohlíky se salámem + čokoládové tyčinky. Občas polívka v hospodě. Nepít čistou vodu, žaludek ji časem přestane brát. Já piju Tang, když mám přisypu občas ionťák.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #2 kdy: Duben 03, 2012, 07:21:37 »
Já si do báglu dávám asi 6 housek namazaných sýrem a se salámem. Ne že bych je všechny snědl, dělím se při pauzách se psama (chodím většinou se dvěma). Oni mému jídlu dávají přednost před granulema, ale dostávají jen málo ochutnat, hlavní krmení večer před bivakem. Dál mám s sebou nějaké oříšky nebo sušený švestky, rozinky a tak. První den se snažím jít na večeři, většinou se nějaké městečko či větší vesnice najde na cca 45 - 50 km. Pití: první náplň camelbagu cca 2 litry bývá s ionťákem nebo Tangem, na bivak si většinou doplním čistou vodu a nedělá mi problémy zmiňované Petrou. Když je vhodná příležitost, prostřídám tento nápoj pivem, ale žádný velký nalejvání, tak jedno dvě piva a jde se dál!
Sobotní snídani se snažím nakoupit v obchodě, většinou se pr trati nějaký najde. Tam podle chuti: rohlíky, rybí salát, musli, tvaroh, ovoce ... na co mám chuť, ale ne toto vše dohromady.
Jen neudělej chybu kterou jsem provedl na svém prvním DT (Krušky 2007). Říkal jsem si 100 km a dva dny, času dost a vzal jsem půlku chleba, kus špeku a že si to při pauzách budu krájet. Myslím, že jsme měl s sebou i prkýnko! Takže času na přípravu při DT mnoho není a určitě se vyplatí připravit si vše zabalené a hotové, jen to sníst
V+B
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #3 kdy: Duben 03, 2012, 08:06:18 »
Tatranky, musli tyčky. Občas sýr pro psa. Jinak se stravuji v hospodě. A k pití mám, oproti petře, nejraději vodu, nebo si doma připravím lehkou štávu. Pokud máš kamelbek, tak tam NElij perlivou vodu  ;-) no a v hospoděk pití čaj a do půllitru ředěný vodou džus. Tot vše. A vývar pro psa, když mají. Ten ředím vodou, protože bývá extra slanej.

Ale já žiju obecně na tatrankách klidně několik dní a vyhovuje mi to.

Offline ivan

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #4 kdy: Duben 03, 2012, 11:25:09 »
mohu se zeptat proc NE perlivou vodu?

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #5 kdy: Duben 03, 2012, 11:35:55 »
Protože jedna z vlastností plynů je rozpínavost. ;D V lepším případě ti budou bublinky jenom vytlačovat vodu z uzávěru a bude ti kapat na batoh nebo oblečeni, v tom horším může camelbak někde ve sváru i rupnout.
Zbyněk + Ārya

Offline Maggie a Keissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Souhlasu: 0
  • I cesta je cíl
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #6 kdy: Duben 03, 2012, 11:57:02 »
Děkuji za rady :) Jak to vlastně řešíte v hospodách se psem? Vím, že když jsem chodil neofiko DT tak v některých hostincích nás se psem nechtěli vůbec pustit :/
Takže vlastně perlivou a čistou vodu ne, jen pro psa a pro sebe něco s příchutí super :) Taky asi zabalím housky nebo rohlíky se salámem do alobalu :)
Kolik vlastně ssebou berete "litrů" vody? Abych si jak blázen nevzala třeba 4litry a nenadávala na bolavá záda :D

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #7 kdy: Duben 03, 2012, 12:10:53 »
1l lahev - čistá voda pro psa (ale popravdě ji moc nevyužijem snad kromě bivaku, pije raději z potoků a kaluží) a 1,5l petka pro mne - míchám něco z pytlíku, mít s sebou druhý balíček Tangu, ionťáku apod. nic neváží a ten cukr navíc v krvi je znát... Cestou doplňuju, příležitostí je dost, hlídám si doplňování i podle mapy, klidně i juice s vodou, pokud jsem nastydlá, tak vlažný/studený čaj (z hospody).

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #8 kdy: Duben 03, 2012, 13:04:53 »
Připojím ještě svou zkušenost - spoléhala jsem se, že cestou budou hospody a já budu doplňovat jídlo tam (no první long, no, za blbost se platí :) ) a první funkční hospoda byla až na cca 50. km, kde měli akorát párky apod. Než jsem tam došla, tak děs a bída, bylo mi strašně blbě z hladu. Na hospody teda nespoléhám a mám s sebou cosi jako "železnou" zásobu, i když za sebe říkám, že ať táhnu cokoli, nikdy na to na trase nemám chuť.
Co se vody týče - první den slazená minerálka, druhý den voda - a opět - ať mám s sebou cokoli, přepije se mi to (druhý den mi nechutná ani voda ani čerstvě koupená minerálka), tělo si žádá kofolu :)
Musíš prostě vyzkoušet, co tobě bude vyhovovat.
Jináč já s sebou tahám min. 3 l (půl pro mě, půl psí), cestou oboje mnohokrát doplňuju (hospody, obchody, dobří lidé).
A bez psa do hospody nechodím. Jednak venku řve a jednak se bojím, že by mi ho mohl někdo šlohnout. V hospodě se stočí do klubka a chrní. Ale zase bych řekla, že tohle mají organizátoři dohodnuté, těch hospod, kdy mě na trekku vyhodili se psem, bylo minimum. Jednou dokonce dovolili Uzině ležet na gauči :)
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Maggie a Keissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Souhlasu: 0
  • I cesta je cíl
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #9 kdy: Duben 03, 2012, 13:23:35 »
Tak to je paráda :) Doufám, že to bude dohodnuté, protože taky nechci nechávat psa venku (beze mě vyvádí psy kusy, je závislák, ale příjemně závislá :))
My jak máme za sebou jen neofiko 40-50km tak to nepociťujeme (hlad atd.) ale tady u toho právě zásobu naděláme :) Super děkuji moc za informace :))

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #10 kdy: Duben 03, 2012, 13:24:12 »
Psa nechávám klidně před hospodou, pokud tam nesměj. Ale většinou jsou funkční zahrádky, a je to ve většině případů bez problémů. Já pro sebe nosím tři litry pití - chlastám jak duha a nemusím se hlídat a šetřit. Pro psa beru zmáčklou petku a doplnuju v poslední hospodě před bivakem. Nebo ve studánce. Záleží na mapě, kudy deme. No a když je nouze, tak dám psu vlastní pití, jak už jsem psala - nosím čistou vodu nebo lehkou štávu. Ideální je pro mě citronová štáva do vody a cukr, ale bojím se, aby mi to nerozežralo kamelbek, tak už si jí nedělám.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #11 kdy: Duben 03, 2012, 14:51:59 »
Tak ja na piti jedine cistou vodu, ale je fakt, ze pivko v hospudce potesi :) Obcas si s chuti dam i kofolu, ac ji normalne nesnasim (takovy sladky lepidlo). Nosim 2,5 litru, taky dost piju. Na jidlo nejake tycinky, namazany chleba, jablka, mrkev a tak. Hlady jsem zatim neposla.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #12 kdy: Duben 03, 2012, 15:20:00 »
Já tahám na trasu 3l, v jedné petce buď sladká minerálka nebo ředěný džus se špetkou soli (nechutná to tak zle, jak to zní :)) v druhé voda. Pes mi stejně většinou odmítá pít čerstvou vodu, nejradši má nějakou pěkně uleženou z kaluže nebo z potoku... Na bivaku dostává granule zalité vodou, po cestě se s ním dělím o namazané rohlíky se sýrem a salámem, nebo má v pamlskovníku eidam na kostičky a piškoty. Pro sebe mám už zmíněné rohlíky, tatranky, v sáčku sušený švestky a čokoládu, v druhým mrkvu a jabka... Ale stejně to dopadá tak, že většinu dotáhnu zpátky, protože na trase není pro samé kochání a bolest čas na žvanec :)

Offline Maggie a Keissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Souhlasu: 0
  • I cesta je cíl
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #13 kdy: Duben 03, 2012, 17:13:19 »
Výborně ;) Zvolím taky trampské jídlo pěkně z domova a ovoce čerstvé a sušené :) Ale taky, když to mám usebe, chuť a hlad není, ale jakmile to nemám, tak bych se mohla "uslintat" jak na to mám chuť :)
Toho se právě taky bojím, že bych něčím (sladidlem apod.) mohla camelbak poškodit že by potom nebyl funkční :/ A obyč. vodu zase tahat nechci pro sebe, přeci jen u tohodle je potřeba sladký a nebo ionťák.

Erája1

  • Host
Re:Jídlo na cestě
« Odpověď #14 kdy: Duben 03, 2012, 17:30:42 »
Po sladkém pití mám ještě větší žízeň, cukr zastupují tatranky nebo hroznový cukr, kdy\ž si vzpomenu ho koupit. Jo a veledůležitá věc pro mne: žvejkačky. A v hospodě zásadně něco slaného - většinou hranolky.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: