Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Riziko torze?

Autor Téma: Riziko torze?  (Přečteno 5926 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Riziko torze?
« kdy: Únor 08, 2012, 09:44:41 »
Už se tu řešilo čím kdo šelmy krmíme na treku i normálně doma, ale co mi vrtá hlavou (dobře, spíš "co mě straší ve spánku") je riziko torze žaludku. Takže diskuze hlavně pro majitele ohařovitých psů...
Já fenu krmím dvakrát denně, právě proto, aby nedostávala jen jednu velkou dávku, po ranním krmení si ještě vleze do postele a dospává, po večerním ji někde zadaunuju a miminálně půl hodiny musí být v klidu, žádný lítání po bytě nebo skákání na sedačku. Jenže na treku asi není moc realistické psa ráno na bivaku nakrmit a pak onu doporučovanou hodinu sedět a čekat, až "vytráví". Takže jak?
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Riziko torze?
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2012, 10:01:25 »
Ráno nekrmit až pak třeba v hospodě na obědě. Ale. Princip vzniku torze ještě nikdo neobjasnil. Respektive příčinu. A je z praxe jasné, že ať děláš co děláš, je to zbytečné. Někteří si jí dostanou i několik hodin po nakrmení, někteří jí dostali ráno po probuzení, co vstali. Někteří, když šli ze nebo do schodů, někteří když leželi na pelechu a jen se obrátili na druhý bok... jediný, co je jakštakš prokázaný je, že psi na mase torzema trpěj míň než granuláři. Což je logické. A že je to i geneticky podmíněné.


Offline miška+Beny

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Souhlasu: 3
Re:Riziko torze?
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2012, 15:40:30 »
Ja to riešim tak, že si aj na bivaku aj v kempe proste privstanem ???...pred štartom (cca o 0700) kŕmim o 0300, potom obaja zaľahneme. Ráno hodíme hovienko a ide sa  8) ;D
Na bivaku kŕmim keď si líhame, čo je vždy po polnoci a ráno už nič, lebo to nejako doklepeme do cieľa :) a toľko vydrží. Poprípade tiež kŕmim v hospodě keď mám v pláne zdržať sa aspoň na hoďku-dve

Offline brzda Rity

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 102
  • Souhlasu: 0
Re:Riziko torze?
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2012, 06:59:52 »
Já dávám na cestě jak to vyjde, klidně i čtyřikrát za den, prostě menší dávky častěji…Ale je to přesně tak jak to píše Erája...děláš to hlavně kvůli svýmu dobrýmu pocitu :o

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: