Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nováček s Cácorkou a pár dotazů

Autor Téma: Nováček s Cácorkou a pár dotazů  (Přečteno 42428 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #15 kdy: Březen 20, 2012, 14:39:07 »
Iontaky nejsou potreba jak pro cloveka, tak pro psa. Na agi se iontaky a energeticke drinky pro pejsky davaji proto, ze je to moderni, takze davat psum "jen" vodu a nedej Boze z louze by nebylo vubec "in"...


Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #16 kdy: Březen 20, 2012, 15:40:36 »
S dovolením se k vám taky přicmrdnu :-)
Jsem taky nováček a ve Šlapkách to bude náš první DT. Nahlásila jsem mě a mou téměř 2 letou feňuli SBT na MID. Tak sonduji koho v pátek večer potkám :-)
A přidám se hned s dotazem ( možná blbým )  - máte pro psa nějaké spešl pití? Myslím nějaký ionták či tak něco... aby se líp regenerovali.
Několik lidí kol mě používá k regeneraci psů třeba u DF, agi a podobně.... , ale já tápu ..

Majko, ionťák neřeš,  spíš něco na rozmíchání do vody (třeba pedigree kapsičky), aby se dostatečně napila před startem a cestou.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #17 kdy: Březen 20, 2012, 16:37:36 »
Kamarádka má BSP, která se nenapije jiné vody, než přírodní - dešťové, z kaluže, potoka... Pokud potřebuje, aby se jí pes ve vedrech napil, dává jí odstředěný mlíko (feňule to snáší dobře). Já se chystám vzít do Šlapek hodně zředěnej vývar, aby se mi náhodou nestalo, že mlaďoška bude mít moc práce se sledováním ruchu, nasáváním pachů atd. a nebude mít čas zaobírat se obyčejnou vodou.
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #18 kdy: Březen 20, 2012, 17:47:48 »
Iontaky nejsou potreba jak pro cloveka, tak pro psa. Na agi se iontaky a energeticke drinky pro pejsky davaji proto, ze je to moderni, takze davat psum "jen" vodu a nedej Boze z louze by nebylo vubec "in"...


Tak to si dovolím nesouhlasit, v případě velké zátěže jsou sakra potřeba! Jedna moje fenka má dokonce často křeče při velké zátěži, asi tak jako člověk, když má nedostatek minerálů .. ale to už hovořím jó o fakt velké běžecké zátěži.

Tohle už je docela na OT diskuzi, ale já měla za to, že u psů je svalová únava (potažmo křeče) záležitostí pouze nahromadění metabolitů, případně přehřátí organismu, takže podávaná voda (případně elektrolyty) slouží především jako "chladidlo" a psovi pomůže od křečí sám o sobě odpočinek a možnost odplavit kyselinu mléčnou. Protože pakliže se nemýlím, psi téměř postrádají potní žlázy a zrychleným dechem se z plic odpařuje jen vlhkost bez iontů (neb jen s jejich stopovým množstvím). Ale klidně mě samozřejmě opravte a vzdělejte. Sama se pohybuji hlavně kolem koní, u kterých jsou ztráty tekutin a iontů opravdu "monstrózní" kvůli intenzivnímu pocení při zátěži a jejich doplňování je tedy zásadní. U psů ale nevidím, kudy by měli elektrolyty ztrácet... ?
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #19 kdy: Březen 20, 2012, 19:06:03 »

já to nijak medicínsky nezkoumám, nicméně si myslím že je ten proces v podstatě podobný jako u člověka ...

No to pozor, protože člověk se, na rozdíl od psa, dost intenzivně potí! A to je dost podstatná odlišnost.
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #20 kdy: Březen 20, 2012, 20:56:00 »
Iontaky nejsou potreba jak pro cloveka, tak pro psa. Na agi se iontaky a energeticke drinky pro pejsky davaji proto, ze je to moderni, takze davat psum "jen" vodu a nedej Boze z louze by nebylo vubec "in"...


Tak to si dovolím nesouhlasit, v případě velké zátěže jsou sakra potřeba! Jedna moje fenka má dokonce často křeče při velké zátěži, asi tak jako člověk, když má nedostatek minerálů .. ale to už hovořím jó o fakt velké běžecké zátěži.

A nebylo by rozumnejsi psa tolik nepretezovat? Agi, dogtrekking apod. nejsou pro zdraveho, prumerne trenovaneho psa zadna zatez. Kazdopadne je treba pohlidat prijem tekutin, ale iontaky neee :)

Offline Majka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 1
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #21 kdy: Březen 21, 2012, 09:42:58 »
Děkuji za názory.
Na ionták se tedy vykašlu a pojedu max a zředěným vývarem. Feňule běhá agi, chodíme na obranu, děláme stopičky, běhá coursing , děláme výšlapy, putáky a nikdy žádný problém neměla. Na výletech mi taky chlemtá vodu z potoka, louží,a le má pak právě řidčí " výstupy" , tak jí to moc nedovoluji :-)

Jsem na nás zvědavá - tedy spíše na mě :-D


Offline Majka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 1
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #22 kdy: Březen 21, 2012, 11:50:46 »
Iontaky nejsou potreba jak pro cloveka, tak pro psa. Na agi se iontaky a energeticke drinky pro pejsky davaji proto, ze je to moderni, takze davat psum "jen" vodu a nedej Boze z louze by nebylo vubec "in"...


Tak to si dovolím nesouhlasit, v případě velké zátěže jsou sakra potřeba! Jedna moje fenka má dokonce často křeče při velké zátěži, asi tak jako člověk, když má nedostatek minerálů .. ale to už hovořím jó o fakt velké běžecké zátěži.

A nebylo by rozumnejsi psa tolik nepretezovat? Agi, dogtrekking apod. nejsou pro zdraveho, prumerne trenovaneho psa zadna zatez. Kazdopadne je treba pohlidat prijem tekutin, ale iontaky neee :)


To není o přetěžování, možná každý jiný pes, s tím co píšeš, nemá problém, podle toho jak vidím na dogtrecích jak psi chodí ty longy, tak se nedivím, že je to pro něj průměrná zátěž... já mám ale ohaře, kteří neumí vykonávat průměrnou zátěž :-) ti jsou schopni táhnout až by odpadli k smrti, nemají žádné hranice, nikdy a v ničem ... proto vím o čem mluvím, a u nich jsou ionťáky prostě na místě!

Lelinka: já mám stafbulíky a ti také jdou přes hranici ( vím bohužel o čem mluvím ...) , ale o to víc to musí hlídat majitel a psa zastavit včas.  Není to jen o plemeni.
Ionták beru jako na rychlejší regeneraci pro psa, dodání minerálů, ale brzda a záchrana je vždy majitel psa.
Proto jsem se ptala, zda někdo používá či ne.
No, jsem zvědavá jak dopadnu na treku :-D

noris.

  • Host
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #23 kdy: Březen 21, 2012, 11:50:59 »
A jake lelinko davas? Znam spoustu psu, kteri nemaji v tomto pud sebezachovy, pracovali by do zkonani ... Na nas majitelich, ktere sve psy zname je, tohle nedopustit. Nicmene prit se s Tebou nebudu :-)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #24 kdy: Březen 21, 2012, 16:00:39 »
Podle meho nazoru nejsou iontaky potreba, spis jsou namichany tak, ze maji pro psa zajimavou chut, tak se spis napije... Mam psa malinoise, taky takovy magor, co jde pres mrtvoly... Chodime treky, beha u kola, delame agility... A vzdy pri treninku bylo uplne jedno, jestli mel pes namichany "iontak" - mela jsem Aptus, jestli tam mel rozmichanou kapsicku nebo susene maso. Kdyz ma zizen, je mu jedno, co pije, hlavne kdyz se napije a ma vodu k dispozici.
Dulezite pro psa je naucit ho odpocivat - kdyz jsme na treku a dame pauzu, pes se napije, lehne a odpociva. Staci chvilka a je zase ready, muzem jit na kraj sveta.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #25 kdy: Březen 21, 2012, 16:48:10 »
takovej kapánek OT dotaz : Co vede dospělý ženský k tomu, že v nicku užívají šílený zdrobněliny jako pubertální školačky ? S těmi různými ...ilinky...ucinky,,,ťutinky jsou na všech normálních diskuzích (a nejen tam)vesměs  jen problémy...
může mě to nějaká ...ňuninka vysvětlit?

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #26 kdy: Březen 21, 2012, 18:52:13 »
nikdo z vás o tom nic neví... o tom se hádat nebudu ...
[/quote]

Amen.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #27 kdy: Březen 21, 2012, 19:08:09 »
nikdo z vás o tom nic neví... o tom se hádat nebudu ...

Amen.
[/quote]

:D klasika, bez iontaku pro psa, super hi-tech vybaveni pro sebe a pro psa a intenzivniho treninku proste na dogtrekking nelez, jinak chcipnes i se psem po prvnich kilometrech...
Jsem vazne moc rada, ze kdyz jsem zacinala (2005), tak jsem nemela pristup k internetu a tyhle veci jsem nemusela resit na foru, ale selskym rozumem...


Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #28 kdy: Březen 21, 2012, 20:10:01 »
vidim, ze tady clovek nemuze ani vyjadrit svuj nazor a zkusenost ...  ;D

takže musíme jen souhlasit a obdivně vzdychat ?  :D

... jako male deti  ;D
...vaše ...ňuninka :-X ;)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #29 kdy: Březen 21, 2012, 21:39:41 »
No tak joňták bych psu klidně v nějaké situaci dala, protože se minerály nespotřebávají jen pocením. ALE rozhodně si nemyslím, že je trek pro psa (normální pes v normální kondici) taková zátěž, abych cokoli na tento způsob řešila. I když si pamatuju, jak jsem před prvním trekem byla taky nervozní :-) Pes to zvládne dokonce i bez žrádla, můj naopak když mu nesnížím den před startem dávku, tak mu to pak leží v žaludku celý den dokud to chudák nevybleje ve stejném stavu, jen poněkud hnilejší. Ale nikoli natrávené. Krmím až na bivaku, ale taky nijak moc, spíš "pro lepší spaní" aby nečekal na žrádlo. No a normální nášup dostane až v cíli po nějaké hodince spánku - odpočinku. Nejdůležitější je voda a namáčení. V hospodě objednávám vývar i pro něj, když mají a ředím ho vodou, pokud je moc slaný.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: