Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nováček s Cácorkou a pár dotazů

Autor Téma: Nováček s Cácorkou a pár dotazů  (Přečteno 42534 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« kdy: Leden 28, 2012, 11:07:30 »
Ahojte,

než se budu ptát, tak jen stručně něco o mě, ježto jsem tu nová a představit se je slušnost  O:-). Studuju v Brně na Mendlovce obor Chov koní a agroturitika, v Brně se vyskytuju bez psa, jinak bydlím u Svitav. Baví mě práce se zvířaty a celkově aktivity s nimi, mám ráda přírodu, tíhnu k pohanství (ale bez vyhraněného proudu a s velmi omezeným praktikováním). Obvykle absolvuji třikrát týdně cca 10 km plus jednou do týdne 30 km, ale koňmo  8), takže chodec jsem nepříliš trénovaný a běžec už vůbec ne.
Co se pejsků týče, mívala jsem pekinéze, což není moc sportovně založené plemeno (vybrali mi ho tehdá rodiče), potom si mámin přítel pořídil boxerku srdcařku, která mi v 18 měsících umřela v náručí :'(, od té doby jsem na psy trochu víc přecitlivělá, než dřív. Potom proběhla druhá boxerka, rovněž mámina přítele (který remcal i kvůli základnímu výcviku, natož abych s ní chtěla provozovat nějaké jiné aktivity). Když bylo psici něco přes rok, naši se rozešli a ona odešla se svým pánečkem. Po bakalářských státnicích se mi splnil sen a konečně mám vlastního psa - catahoulu Carmenére Carioca Roztocká Hvězda, čili Carmen (či Cácoru). Rozhodla jsem se plně přizpůsobit aktivity tomu, co bude vyhovovat psovi, a myslím, že dogtrekking (popřípadě canicross, kdyby se náhodou panička naučila běhat) jsou pro Carmenku vedle dalšího jasná volba.
A teď už pomalu k prvnímu dotazu  :)... Malá se mnou zhruba od 6 měsíců chodí na vyjížďky s koněm, většinou ujdeme těch 10 km s tím, že Cácora lítá kolem, takže toho naběhá daleko víc. Únava na ní není absolutně znát, je prostě k neutahání. Teď je jí něco přes 9 měsíců, chtěla bych ji pomalu zvyknout na postroj a na to, že s postrojem se má tahat. Nechci ji nějak přetěžovat, ale na druhou stranu myslím, že bude lepší ji to učit takhle časně, aby ten základ měla. Myslíte, že může v tomhle věku zvládnout třeba jednou týdně krátkou (do 10 km) trasu s postrojem a táhnoucí, po přiměřeném terénu?
Otázka druhá je prostá - jestli dáváte a jaké dáváte doplňky ke krmivu, ať už minerálky nebo něco speciálně na klouby? 

A přihazuju včerejší foto Cácorky  ;)
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Petra Šubrtová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2012, 12:26:06 »
Ahoj, mám taky leopardy, chodím s nimi od malička na delší procházky, jinak to s nimi není k vydržení, jak dovršili roku začala jsem s nimi absolvovat midy, víkendy s nimi chodím dlouhé trasy, co se týče postroje zvykli si hned, jen několikrát jsem je měla na postrojích a manžel jel přede mnou na kole. Mladší tahá a baví ho to, starší jde, ale není zapálený tahoun, záleží to na povaze psa. V podstatě se učili za pochodu, ve stejném duchu je beru na běžky, na kole je mám na volno,  po první zkušenost,  let přes řídítka, mi stačil. Chce to chodit a pomalu zvyšovat dávky, aby si zvykla na jednotvárnou  chůzi na postroji, bez možnosti volného běhání,  alespoň kluky to ze začátku nebavilo,  a to umí pardi dát najevo, proto jako pochvalu nosím pamlsky, a hlavně staršího odměňuji. Teď to neřeší a chodí bez problémů. Pokud je fenečka zvyklá lítat s koněm tak fyzičku bude mít.  Organizují se dogtreky i s kratšími trasami,  tak to vyzkoušej a uvidíš,nasbíráš zkušenosti.  Např. kynologové z Nymburka pořádají v březnu,  Kutná hora - info na našich faceb, někdy se mezi pardy domlouváme na výletech, kde se chodí  na postrojích.
Tak ahoj na nějakém dogtreku.

Offline Petra Šubrtová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2012, 12:53:51 »
Abych nezapomněla postroj jsem nechala šít na zakázku u http://www.zerodc.cz/, mají zkušenosti s šitím postrojů na leopardy a jsem s nimi spokojená a kolegové také, ideální kontakt je na výstavách, kde si psa změří a potom zašlou, teď nešijí, mají závodní sezónu, tak až na jaře.  Pejsanům dávám klasickou kloubní výživu a vařím sulc z vepřových nožek, kolen a hlav, který pak míchám do žrádla.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2012, 14:10:16 »
Ahoj, mám taky leopardy, chodím s nimi od malička na delší procházky, jinak to s nimi není k vydržení, jak dovršili roku začala jsem s nimi absolvovat midy, víkendy s nimi chodím dlouhé trasy...
Tak ahoj na nějakém dogtreku.

My jdeme na turistickou (asi MIDT) do šlapanic, bohužel Cácoře budou do završení prvního povinného roku chybět asi čtyři dny :D, ale pravidla jsou pravidla. Pak se budeme asi chystat na "Krajinou keltů s Tatankou" a Jendookého vlka. Tak snad se někde potkáme. Jinak naše "malá" po prvním hárání se cítí jako velká šéfová, takže nikoho kromě mě už absolutně nebere (a já ji bohužel neumím přesvědčit, že by měla respektovat někoho, kdo si v jejích očích respekt nezaslouží). Je to samozřejmě taky pěkný kvítko, když tohle píšu, odkápává mi krev ze rtu, protože mě při hravé rvačce trefila kolínkem do držky a já si procvakla spodní ret skoro durch. Člověk se s ní nenudí :D...
Jinak včera jsem jí umotala ze dvou vodítek provizorní postroj (aby netlačil a neškrtil), abych zjistila, jestli vůbec bude mít chuť tahat. Zezačátku na známé cestě pořád váhala, zastavovala, nechtěla jít přede mnou, chvilkama táhla s vrtěním ocasu, pak se zase zasekla s ocasem staženým... cestou zpátky domů zase pěkně plynule zabrala a táhla tak, že abych ji zbytečně nebrzdila, musela jsem chtě nechtě s kopečka ve sněhu klusat, takže myslím, že se časem naučí.
Postroj budu nejspíš objednávat i s ostatním vybavením od ManMatu, uvažovala jsem nad tímhle http://www.manmat.cz/cs/products/displayProduct/Postroje+saňové/5)+Postroj+LONG+DISTANCE/19 Obvod krku jsem naměřila 42 cm, ale tuším, že do půl roku nastane druhý období rychlýho růstu a mohutnění, takže bych koupila rovnou 46 cm a kdyby byl pro začátek volnější, víc bych ho vypodložila kolem krku... Protože si bohužel nemůžu dovolit kupovat za půl roku postroj nový. Studentský finance, no...
Sulc z nožiček určitě uvařím, zvíře bude nadšený, díky  :)
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Petra Šubrtová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #4 kdy: Leden 29, 2012, 16:34:46 »
To je fajn, jdeme Šlapanice, Tatanku i Jednookého vlka, tak se určitě uvidíme, nebudeme tam aspoň sami s pardama. Manmat je také dobrý, ale zjistila jsem, po koupi prvního postroje, že je třeba popruh u předních nohou, posunout
dozadu, protože pardi mají trochu jinak stavěný hrudník a postroje například na ohaře je dřou, opravdu chce postroj na psovi vyzkoušet, aby se předešlo zbytečným zdravotním problémům a následující možné nechuti psa.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #5 kdy: Leden 29, 2012, 17:32:46 »
Super, že se potkáme  ;)
S postrojem jsi mě nepotěšila, ale nějak jsem to tušila, protože Carmen má opravdu takovej špičatější hrudník, než ostatní psi. Tak zatím asi nakonec koupím nějakej obyč postroj ve zveráku, kde ho budu moct na místě vyzkoušet, místo ski šňůry mám gumový chambon pro koně (na kobylu ho ale nedávám, nemám tyhle vyvazovací otěže v lásce) a připínání k bederáku u batohu taky přežiju. Ať žijou tréninková provizoria   ;D
Dneska jsme si kromě dopolední vyjížďky s koněm daly 7 km navolno lesem v kopcovité krajině hřebečského hřebene a kupodivu jsem to přežila a Cácora to vyspává. Trvalo nám to neskutečný 2,5 hodiny, což ale přičítám hlavně tomu, že jsme se dostaly na běžkařskou stopu, kde jsme (se spoluvýletnicí) zapadávala co dva kroky do půlmetru sněhu  ;D . Ale pocit super :)
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #6 kdy: Leden 29, 2012, 19:30:59 »
Co se týká postroje, mám jen ty nejlepší zkušenosti s ZeroDC. Mám také psa né moc typické postavy, psa jsem změřila podle jejich návodu a postroj psovi sedí  ;D

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #7 kdy: Leden 31, 2012, 19:01:29 »
...zjistila jsem, po koupi prvního postroje, že je třeba popruh u předních nohou, posunout
dozadu, protože pardi mají trochu jinak stavěný hrudník a postroje například na ohaře je dřou, opravdu chce postroj na psovi vyzkoušet, aby se předešlo zbytečným zdravotním problémům a následující možné nechuti psa.

Koukala jsem teď na tvoje fotky na FB (krásní pardíci :)), a jestli jsem koukala dobře, na jednom tam máš nepodšitý nastavitelný postroj - jak se na něm chodí? Myslím, že by to pro nás byla zatím schůdná varianta, když mladice roste, a dá se tam nastavit i délka toho spodního popruhu a tím posunout kroužek vpředu tak, aby netlačil na hrudní kost. Jak dlouhý štreky na tom chodíte, neodírá se pes?
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Petra Šubrtová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #8 kdy: Leden 31, 2012, 19:52:33 »
Měla jsem ho na kluky do jednoho roku na stopy a brala jsem ho i treky s nimi, byl v pohodě, než dorostli, nevýhoda byla, že když pršelo a promokl tak povolil.  Nijak je neodíral. Pak jsem nechala šít u Z., ale neměli to ještě vychytaný tak po pár měsících začal odírat,  ale teď tam nabrali zkušenosti, na jaře si nechám šít další.  Některé fenky v pohodě obléknou i ty běžné, ale chce to opravdu vyzkoušet.  V týdnu s nimi chodím běhat a víkendech vymýšlíme tůry kolem 30-50km, nebo je bereme na kola. Jinak jsme taky Roztocká hvězda A, B vrh.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #9 kdy: Leden 31, 2012, 21:50:57 »
A co to přesně je za postroj? To je od Zera nebo koupenej někde ve zveráku? :)
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Petra Šubrtová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #10 kdy: Únor 01, 2012, 21:19:30 »
Ten postroj na stopy jsem kupovala ve zveráku.

Offline Jana & Carmen

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Souhlasu: 7
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #11 kdy: Únor 02, 2012, 08:47:58 »
Děkuju za odpovědi na moje vyčerpávající otázky  ;D
Zachraň se, kdo můžeš! Pronásleduje nás civilizace!!

Offline Majka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 1
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #12 kdy: Březen 20, 2012, 13:30:16 »
S dovolením se k vám taky přicmrdnu :-)
Jsem taky nováček a ve Šlapkách to bude náš první DT. Nahlásila jsem mě a mou téměř 2 letou feňuli SBT na MID. Tak sonduji koho v pátek večer potkám :-)
A přidám se hned s dotazem ( možná blbým )  - máte pro psa nějaké spešl pití? Myslím nějaký ionták či tak něco... aby se líp regenerovali.
Několik lidí kol mě používá k regeneraci psů třeba u DF, agi a podobně.... , ale já tápu ..

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #13 kdy: Březen 20, 2012, 13:51:02 »
Special dog drink: Berta pije nejradši z louží, zatímco Ori radši z potůčku. Čili nepije skoro vůbec. Když jim dám vodu do misky, tak nevědí, co to po nich chci...

Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Majka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 1
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #14 kdy: Březen 20, 2012, 14:08:39 »
Vojto:
njn, ta moje čubka taky by pila vodu z louží, ale to by se pak z toho nemohla po...ti :-D ale chápu to jakože netřeba nějaký spešl nápoj :-)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: