Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 psí psycholog :-)

Autor Téma: psí psycholog :-)  (Přečteno 36681 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #60 kdy: Prosinec 20, 2011, 20:59:57 »
Jedna věc jsou rozumy vyčtené z knížek, internetu a různé rady a názory v konfrontaci s vlastní osobní zkušeností. Pak už vás nebolí "koule" při kastraci vašeho psa, ani ho nepovažujete kvůli kastraci za nějaké znehodnocené a zmrzačené zvíře bez osobnosti a bůh ví čeho ještě.
Tombru, právě že osobní zkušenost (2x ze dvou) je mnohem horší než všechny vyčtené rozumy. Oba psi kastrovaní v sedmi letech ze zdravotních důvodů, oba šli fyzicky i psychicky do kytek. Ano, čekala jsem zhoršení, ale nečekala jsem že to bude TAK MOC zlé. Vážně je rozdíl jestli máš 30 psů v kotcích (čímž neříkám že je to špatně, jen s tím psem prostě nežiješ tak těsně) nebo jednoho v posteli. Energie, chuť do života, chuť k pohybu,... všechno najednou na nule. Chuť ke žrádlu na maximu. Nebo máš pro to že mi pes najednou začal žrát i žaludy jiné vysvětlení než kastraci? (podvýživou fakt netrpí). Proč jsem dřív mohla dát dítěti piškot a Barda s ním odběhl agility a pak piškot decentně sežral, zatímco teď je schopný rafnout do ruky i mně? Ne v agresi, ale ze zatemněného mozku v touze po žrádle. Zvládla jsem jeho lovení, zvládal odvolání od háravky, jediné kdy jsem vodítko fakt musela použít bylo když mi po kastraci začal naprosto zoufale skákat ke každé popelnici, pod každý keřík, co kdyby tam náhodou byl aspoň drobeček... třeba si mě zabij, hlavně když se nažeru. Ano, stačil týden na vodítku, aby se z toho nejhoršího probral, ale...

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #61 kdy: Prosinec 20, 2011, 22:08:32 »
No psů máme v současné době jen pět a maximálně jsme jich měli šest. Kastrované které jsme už tak dostali, nekastrované až do konce života a některé jsme kastrovat nechali.

Předtím než jsme měli smečku šesti SH tak jsme krom jiných měli doma i bígla. Byl nekastrovanej a na stará kolena byl stejně žravej jak píšeš, tedy snad až na ty žaludy. (byla to pěkná trvrdohlavá a svéhlavá potvora, prostě čistokrevnej bígl >:D )

Většinou se u našich starších psů na stáří objevila ona zvýšená žravost. Máš asi holt na toto nějakou smůlu.
Já si myslím že to bude spíš tím stářím, i když jistý vliv kastrace se jistě nedá vyloučit.

 My jsme u psů kastrovaných v jejich dospělosti (i ty co jsme kastrované už dostali) a po zařazení do hierarchie smečky nepozorovali nějaké zásadní změny chování kromě toho, že přestali důsledně po sobě 10x přeznačkovávat každou tyčku od plotu a bitky o pozici ve smečce se obcházejí bez krve a šití.
Táhnou furt stejně a se stejnou chutí, žerou stejně podle svých dispozic stejných od narození, jen pravda musí mít upravenou dávku žrádla i když běhají. Ani se kastráti nevrhají na nekastrované a naopak. Jen když přijde začínající háravá fena na návštěvu, tak pravda poněkud tupě čumí co to ti nekastrovaní vyvádějí  ;D

Jistě nemůžeme své zkušenosti a vědomosti srovnávat s Vencou (často čerpáme z jeho rad), ale s tímto už máme jisté větší zkušenosti a nejsou zdaleka tak špatné jak mají zase jiní. Asi máme štěstí  O:-)
tombru

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #62 kdy: Prosinec 20, 2011, 23:37:23 »
Toliko k původní problematice soužití 3 běsů...

Tombru, nechceš tu kastrační halekačku raději buď osamostatnit někam pod zdraví psů, nebo přilípnout k už probírané problematice kastrací?
Stejně se tu navzájem nepřesvědčíte, každý vychází ze svých zkušeností a názorů a dokud se osobně nesetká s opačným případem, dosavadní názor těžko změní.
Zasloužilé matky těžko uvěří, že vlastní dítě není štěně a co cítí ony přece musí cítit všechny samice (ono i u lidí je to všelijaké, dál se o tom bavit nebudu), lidi se zkušeností s množiteli taky od plošné kastrace čehokoliv těžko odradit... Takže bych to raději uzavřela nebo oddělila a pod separé tématem do sebe můžete šít dál.

Edit: jsem z toho čtení tak rozhozená, že už i ubírám původní běsy, samozřejmě 3.
« Poslední změna: Prosinec 20, 2011, 23:48:16 od MartinaM »

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #63 kdy: Prosinec 20, 2011, 23:51:11 »
Jo jo, tohle téma kastrace nebude mít nikdy jasné rozřešení, protože na tohle tak jednoduchá odpověď není.
Myslím že je potřeba aby ti co takové věci chtějí řešit měli co nejvíce indicii aby se mohli co nejlépe rozhodnout.
Jistě, kategorické NE je asi nejjednodušší řešení, ale podle mě nemusí být vždy správné.

Posléze to trochu tématicky uspořádám. Jsem rád že se zatím emoce drží v rozumné míře a nebude potřeba téma zase nějak zamykat jako minule  >:D
tombru

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #64 kdy: Prosinec 21, 2011, 07:20:30 »
Petro - takhle se chovala i exmanželova stará fenka (kříženec krysaříka). Byla schopna sebrat cokoliv komukoliv (slovo napadnout je při její velikosti dost extrémní, ale asi by se taky dalo použít). Kastrovaná nebyla. Chytlo ji to cca, kolem sedmého-osmého roku a zhoršovalo se to čím dál tím víc až do její smrti (patnáct). Kolem jedenáctého roku už to bylo prakticky nesnesitelné, žrala i kamínky, vajgly... Byla to nějaká nemoc. Zaboha si teď nevzpomenu na název, až pojedu kolem veteriny tak se stavím a zjistím to. Je to prostě poměrně vzácné psychické onemocnění kdy pacient v domnění, že má pořád "hlad" je schopen sníst naprosto cokoliv byť těsně předtím jedl a hlad tedy určitě nemá. Vyskytuje se to i u lidí.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #65 kdy: Prosinec 21, 2011, 10:57:12 »
Bíluška, byl jsem u porodu lidského i psího (cca 20x), kočičího, koňského a než hormonálně "zlikvidovat" fenu, tak ....
takže tvoje rádoby dojímací kecy jsou silně OT
pro Ufo . ..taky se nám  to za ta léta stalo...
příhoda z natáčení : před asi 10 lety se mě jakýmsi záhadným způsobem dostal Pepík(SH) mezi ustájených 5 háravých fen SH( v různém stupni hárání, (věk 12, 10, zbytek 4 - 7 let) - začali cca během týdne všechny). Když jsem to objevil, byl s nimi max 6 hod. Protože jsem vůbec netušil kolik a které nakryl, byl jsem dalších pár týdnů v naději, že třeba žádnou.  Pepa ale zřejmě nečetl příručky o chovu a krytí (že má mezi krytím být interval alespoň 24 hod kvůlivá obnově spermií apod. kecy) a po nějaké době (dle chování a objemu bříšek) , bylo jasné , že minimálně 2. :-X
Po uplynutí cca 9 týdnů jsem šel na mateřskou a hlídal holky. Porodily ve dvou dnech 12 letá - 1 , 10 letá - 4, a 6 letá 7štěňat. Pepík byl prostě pašák  ;). U babiček byli štěňata odebrány a uspány(byli by bohužel kvůli věku fen bez PP) u Šišinky řádně zlegalizovány a ponechány a rozděleny i k babčám po dvou. Mohl jsem udělat podfuk a nahlásit 12 leg. štěňat...mohl jsem rozdat bezpapíráky....mohl jsem ....
mohl jsem všech 5 fen napíchat potratovkama...atd atd...
Jestli si zdejší "pseudoochránkyně a odbornice" myslí, že utrácet štěnda mě "dělá radost" ...tak fakt nedělá,
ale v rozmnožování počtu v podstatě neudatelných kříženců (u Ufa) nevidím žádný smysl...
« Poslední změna: Prosinec 21, 2011, 11:44:46 od vencan+3 »

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #66 kdy: Prosinec 21, 2011, 14:04:50 »
Tombru naprosto souhlasím. Občas mi přijde humbuk kolem kastrací jak práce nějaké obzvlášť povedené sekty. "Hormonálně jsem zlikvidovala" svoje dvě chovný feny poté, co se nezdařila léčba pyometry. Ještě že nečetly žádné internetové diskuse - obě fungovaly další léta bez nejmenších problémů. Problémy neměly ony samy se sebou ani s okolím, problémy neměli ani okolní psi s nimi. A osobně jsem pro kastrace nechovných zvířat všema deseti, protože jinak útulky prázdnější nebudou. A kastraci považuju za podstatně menší zlo, než utrácení zvířat jakéhokoli věku. V okolních civilizovaných zemích je kastrace (teď často "chemická") něco jako slušné vychování.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #67 kdy: Prosinec 21, 2011, 18:32:20 »
okolních civilizovaných zemích je kastrace (teď často "chemická") něco jako slušné vychování.
doporučoval bych ti si zjistit, co opravdu obnáší "chemická" kastrace :o
škoda Lenko, že se necháváš "zmasírovat" zavádějícími info...no někdo si holt zjistí objektivní info + zkušenosti, někdo dá na JPP  ;) je samozřejmě snažší převést lidskou odpovědnost na "jednodušší a snažší řešení" (bohužel jen pro lidi, ne pro psy  :( )


Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #68 kdy: Prosinec 21, 2011, 20:51:20 »
Venco celkem jsem zjišťovala. Pár roků mě znáš a nevím, jestli na tebe působím jako trubka, která dá na JPP.
A odvolávat se na lidskou zodpovědnost jak vidíš (stačí rozhlédnout se po okolí, projet stránky několika útulků, zavítat na internetové diskuse) nefunguje. Pokud se podívám na "obyčejné" psy a kočky po vesnicích u nás a v Rakousku, Švýcarsku, Skandinávii, vidím nebetyčný rozdíl v úrovni jejich života a péči o ně. A to, že jsou "chudinky" kastrovaní - pokud je to daň za jejich spokojený život, jsem všema deseti pro. Neexistence nechtěných nebo bez rozmyslu produkovaných stovek štěńat, beru jako bonus.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #69 kdy: Prosinec 21, 2011, 21:52:56 »
Pokud se podívám na "obyčejné" psy a kočky po vesnicích u nás a v Rakousku, Švýcarsku, Skandinávii, vidím nebetyčný rozdíl v úrovni jejich života a péči o ně. A to, že jsou "chudinky" kastrovaní - pokud je to daň za jejich spokojený život, jsem všema deseti pro. Neexistence nechtěných nebo bez rozmyslu produkovaných stovek štěńat, beru jako bonus.
Když to je Lenko právě to, co mi nikdo nepřesvědčí, že bude fungovat. Jednak  se fakt znovu vracím, že problém nezodpovědných lidí zákon nevyřeší, protože na něj budou z podstaty své nezodpovědnosti kašlat a když vidím, jak blbě se vymáhá plnění zákonů důležitějších, tak prostě nevěřím, že by se někdo zabýval postihem těchto lidí.
A druhak mi to přijde trochu trend dnešní doby obecně, který mě upřímně děsí- tj. význam výchovy k osobní zodpovědnosti se shodí s tím, že to dlouho trvá, nebo že to stejně není možné, protože lidi jsou nepoučitelní apod. A namísto toho se preferuje  zodpovědnost zvenčí- tj. tvorba zákonů,které by měly hlídat všechny lidi, protže každý člověk je potenciálně nebezepečný, hloupý a nepoučitelný. Osobně vkládám do nás lidí větší naděje a vnímám nás jako " vzdělavatelné " a " unesení zodpovědnosti schopné".  Tak že mi přijde, že jakýkoliv " spásný zákon", který za nás vyřeší jakýkoliv problém ( a to nejen nechtěné psi) je cesta do pekel.  Proto píšu, že nejsem  proti kastraci jako takové, ale proti tomu, když se zlehčuje, doporučuje jako první volba na všechny potíže, když se nemluví, co je za rizika. Proto považuji za přínosné tyhle debaty , i když jsou trochu stále dokola. Díky nim se znovu promílají všechna pro a proti a zkušenosti. A ten, kdo o ní uvažuje  může lépe zvážit, co pro sebe a své zvíře chce. A proto budu stále stát  za významem takového procesu volby. Je důležitý a měl by mu být přikládán patřičný význam.

Sarka M

  • Host
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #70 kdy: Prosinec 21, 2011, 22:11:17 »
Venco, jsem ráda že se shodnem aspon v jednom- produkovat štenata krizencu typu Eska je naprosto nežadoucí. Jak jsem tak koukala okolo sebe, tak jsem asi jedina kdo  je s Janč. spokojenej. A ty jeji stenata by byla katastrofa. Neco jineho byla Pesáckova stenata, maly krizenec, zvladnout vychovu neni velky problem.

Jo a jinak-- už máme doma morče, ale prohlašuju, že hady a pavouky a ještery urcite chovat nebudu. V práci se jen pochechtávají a říkaji, počkej za rok..A Ufo jsem na mašingu. Nebo že by už i tady >:D?

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #71 kdy: Prosinec 26, 2011, 00:21:21 »
okolních civilizovaných zemích je kastrace (teď často "chemická") něco jako slušné vychování.
doporučoval bych ti si zjistit, co opravdu obnáší "chemická" kastrace :o
Něco málo k chemický kastraci z (téměř >:D ) vlastní zkušenosti. Jednoho chemicky kastrovanýho psa znám. Přestože by měla, podle toho co jsem čet, bejt procedura jen dočasná, do "vyprchání" implantovanýho preparátu, pes se po tomhle "experimentu" změnil natrvalo v totálního hypersexuálního magora, kterýho zajímá jen žrádlo a nepřetržitý nakrývání všeho, co má v dosahu. Od fen a psů přes lidi až třeba po kobylu (ponici). Pes je shodou okolností taky u Rudy Desenskýho, už přes rok, díky tomuhle je prakticky neumístitelnej, takže mu zůstane na dožití. Viděl jsem i videozáznam jeho ejakulátu pod mikroskopem - oproti běžnýmu je v něm mnohonásobně míň spermií a jsou mnohem pomalejší, takový jakoby polomrtvý. Nicméně živý, takže teoreticky je asi schopnej i oplodnění.
Zbyněk + Ārya

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #72 kdy: Prosinec 26, 2011, 07:24:42 »
Kdo, kde ten ejakulat vysetroval? Ruda ma ve svem sidle i kvalitni mikroskop s kamerou? Pokud ano, patri mu velka gratulace.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #73 kdy: Prosinec 28, 2011, 12:11:39 »
Kdo, kde ten ejakulat vysetroval?
To je snad jedno ne? Toho psa znám taky, je v pernamentní erekci. je to chudák a k nakrývání ponice přidám i příhodu s vojížděnám berana.

Jinak trošku jiný soudek, ale dost blízký tématu hormonální nerovnováhy. Znám osobně čubu, kterou neuhlídali majitelé a šli s ní k vetovi aby vyvolal potrat. Vše ok, ale za čas (to už si fakt nepamatuju) šla čuba dolu a to až na no. Ne jen psychicky, ale i tělesně, srst v háji (a to místy i doslova), kolabovali jí různé orgány nastřídačku... vyšetření nic nezjistila, táhlo se to pár měsíců na různých lécích, vitamínech a podobně. Nakonec došlo na MVDr. Jiřičku (kdo nezná,homeopat). Po cca půl roce zkoušení různých homeopatik čuba "porodila". Vyšel z ní shnilej hnus s mumifikovaným plodem. Pak se čuba pomalu dostávala zase nahoru. Od nakrytí to trvalo asi dva roky, než se dostala zase do "normálu". I když fyzicky už to není takové, jaké bývalo. Srst, naváha...

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #74 kdy: Prosinec 28, 2011, 12:52:57 »
Kdo, kde ten ejakulat vysetroval?
To je snad jedno ne?
Ve finale asi ano, ale me to zajimalo, kdo toho psa odebiral a kdo vysetroval. A proc to vubec delali, vzdyt to je docela draha zalezitost, ktera se normalne nedela... Skakal ten pes pri odberu na fantoma, nebo pri skocich na berana Ruda ejakulat odebiral?
S "chemickou" kastraci nesouhlasim a nejsem pro dopovat zvire hormony. I kdyz osobni zkusennost s temito zviraty nemam. Jsem pro chirurgicke reseni kastrace.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: