Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 psí psycholog :-)

Autor Téma: psí psycholog :-)  (Přečteno 36776 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 13, 2011, 17:43:40 »
Biluško - nejsem. Stačí si vzít na obličej masku, ne??? :D
No a k té kastraci: nám to doporučovali horem dolem na veterině. Tak jen předávám dál. Nevím, asi to fakt nepomůže, akorát já nerozumím tomu, že třeba v práci ti, co mají kastrovanou zvěř, problémy ve smečce nemají, a ti, co nemají kastráty, mají rvačky . . .
(A pro rejpaly, který by chtěli tvrdit, že veterinář chtěl vydělat, uvádím, že jsem tam pracovala, a kastraci bych měla pouze materiál, nikoli práci)

Tombru, díky. To, že tu je "protikastrační" tábor, mi jaksi uniklo. Já fórum nikdy nečetla od A do Z, moje chyba. Byla bych líp připravená. Takže razantní "kastrace nikdy" mi přišlo divné a "přinutilo" mě to rýpat do toho víc.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 13, 2011, 18:47:27 »
No tak může se maskovat, to je jasný, ale s tou sekerou to bude mít jednodušší :p . A navíc může maso zkrmit těm přeživším a ušetří za žrádlo :p . Když tak nad tím přemýšlím tak se mi ta myšlenka líbí čím dál tím víc :D :D

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 13, 2011, 19:03:00 »
Takže to co potřebuju je rada jak neautoritativní ženská může zvládnout tři testosteronem nabitý bijce, nepotřebuju slyšet, že jsem idiot co si nemá pořizovat smečku. ..............Z mého úhlu pohledu dělám všechno nejlépe jak mohu, což neznamená, že si myslím, že to dělám dobře, určitě by to šlo líp, ale na to asi právě potřebuju někoho kdo mě to naučí, páč já rozmazlím i morče :-)
hele, to je prostě o práci na sobě samotné ... a jako začátek ti bohužel nezbývá nic jiného, než si uvědomit a přiznat, že i když děláš, všechno tak nejlépe, jak můžeš, tak to prostě na ty tvý " broučky" nestačí. A pokud  si je chceš nechat, tak se prostě budeš muset z člověka, co rozmazlí i morče změnit na někoho důslednějšího :-) Není to snadné, ale jde to a možná ve finále zjistíš, že to bude užitečné nejen u psů ;-) Jestli si z prahy nebo poblíž Prahy, tak fakt zkus Petera Končulu z Hafba, jak ti doporučovala Jazz. Ale fakt bu´d připravená, že budeš muset v první řadě zamakat na sobě a to nejspíš daleko víc než na těch psech.Lidi okolo tebe ti mohou pomoct, ale ve finále budeš muset gro odmakat sama.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 15, 2011, 00:21:49 »
znám spoustu lidí co jim taky kastraci doporučovali na veterině. Jistě, oni z toho mají prachy. To že to nepomohlo je věc druhá. To že to se psem zamává je jasné - že to někdo nevidí... no ono když má někdo 16 psů, těžko s nima žije až tak provázaně aby opravdu VIDĚL. Nedávno jsem sháněla majitele pro bígla, co ho taky "řešili" kastrací... hmm, nepomohla, sejmul 1,5letou dceru majitele kvůli kusu žrádla. Nekastrovaný by to na 80% neudělal.
A k tomu co jde a nejde - je to jenom o tom jak si to nastaví majitel. Ano, někdy to jde samo, někdy se na tom musí tvrdě makat. Ale hlavní slovo má "šéf" - jde jenom o tom kdo tím šéfem ve skutečnosti je a jak moc.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 15, 2011, 08:50:30 »
nepomohla, sejmul 1,5letou dceru majitele kvůli kusu žrádla. Nekastrovaný by to na 80% neudělal.

No Petro tohle snad ne. Zrovna toto vůbec není problém kastrace, ale právě výcviku a postavení pán-pes (pes-žrádlo-pán) a 1,5 leté děti se pouštějí jen k velmi velmi velmi socializovaným psům a s potencionálním žrádlem už snad ani k nim ne.
Kastrace není nějaký univerzální lék a už vůbec ne s nějakým jednoznačným účinkem.

Ale držme se tématu. Myslím že velmi dobře je to vystihnuto v předchozím příspěvku od Hyeny
http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=1418.msg25545#msg25545

A co se týče problematiky kastrací si lze si počíst zde:
http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=86.0
« Poslední změna: Prosinec 15, 2011, 09:03:53 od tombru »
tombru

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 15, 2011, 11:32:52 »
na boxerovi v nouzi samozřejmě jsme, za celé tři roky, co tam visíme se ozvali jedni důchodci hluboce přes sedmdesát -ty by miláček při procházce usmýkal k smrti :-) a pak klučina, který vycouval, když jsem mu chtěla psa dovézt, abych viděla, kde bude žít, tak už se neozval. Tak už na to nějak nemám nervy :-)
Jé, tak to mě mrzí, ale třeba se ještě zadaří !!! :-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 15, 2011, 12:57:21 »
Tombru, díky. To, že tu je "protikastrační" tábor, mi jaksi uniklo. Já fórum nikdy nečetla od A do Z, moje chyba. Byla bych líp připravená. Takže razantní "kastrace nikdy" mi přišlo divné a "přinutilo" mě to rýpat do toho víc.
nejde o žádný "protikastrační tábor" jde jen o to ,že rada řešit problémy kastrací je zvláště tomto případě
"hodně povedená"   :o
nejlépe to opravdu vystihla hyena :D a bez toho se prostě nehnou z místa
PS. pro jojo  ;) , představ si, že nejenže jsem proti  rádoby "preventivním" kastracím a kastracím z pohodlnosti majitele (kastrace ze závažných zdravotních důvodů tu snad nikdo nezavrhuje), ale taky neschvaluju krmení jen granulema :D a výcvikové "pomůcky" jako EO, ostnáče apod.  ;) tož do mě  :D alespoň se tu něco děje :D
ještě jsem ti našel závěry z vet. studie snad tě to trochu pomůže:
Objektivní čtení veterinární lékařské literatury odhaluje komplexní situaci s ohledem na
dlouhodobá zdravotní rizika a výhody spojené s kastrací psů. Důkazy ukazují, že kastrace
souvisí jak s kladnými tak s nepříznivými zdravotními důsledky na psech. Při bližší úvaze
se zdá, že nemůže být stanoven žádný přesvědčivý důvod pro kastrace většiny psů,
hlavně nedospělých, tak aby předešel budoucím zdravotním problémům.
Počet
zdravotních problémů spojených s kastrací může převládat nad zdravotním prospěchem
ve většině případů.

jen pro mini ukázku  u psů SAMCÚ

Kladná stránka kastrace psů
• Eliminuje malé riziko (pravděpodobnost <1%) umírání na rakovinu varlat.
• Snižuje riziko nerakovinových prostatických poruch.
• Snižuje riziko zánětu análních žlázek
• Možnost snížení rizika diabetu (neprůkazné)

Negativní stránka kastrace psů
• Pokud je udělána před 1. rokem věku, podstatně zvyšuje riziko rakoviny kostí; což je běžná
rakovina u středně velkých a větších plemen se špatnou prognózou.
• Zvyšuje riziko srdečních potíží o faktor 1,6 (nádor z krevních cév blízký vřetenobuněčnému
sarkomu).
• Ztrojnásobuje riziko hypotyreózy (chorobný stav vyvolaný sníženou nebo zaniklou činností štítné
žlázy s nedostatečnou produkcí tyroidních hormonů).
• Zvyšuje riziko „stařecké kognitivní poruchy“ (demence - kognitivní – rozpoznávací, týkající se
vnímání a myšlení)
• Ztrojnásobuje riziko obezity, běžný zdravotní problém u psů s mnoha spojenými zdravotními
problémy.
• Zčtyřnásobuje malé riziko (<0.6%) rakoviny prostaty.
• Zdvojnásobuje malé riziko (<1%) rakoviny močových cest
• Zvyšuje riziko ortopedických poruch
• Zvyšuje riziko nepříznivé reakce na očkování.
 :D ;)

« Poslední změna: Prosinec 15, 2011, 13:10:22 od vencan+3 »

Offline Honza & Wendýsek & Pan Eki

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 123
  • Souhlasu: 1
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 15, 2011, 14:45:57 »
Vencane dík za vyčerpávající čtení ale toto šlo napsat rovnou a přitom nikoho neurážet  >:(. Ale holt každý jak umí a jak mu je vlastní  :).
Krmivo pro psy a kočky
http://svetickasmecka.cz

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 15, 2011, 17:11:07 »
mno, dle mého je lepší trochu postudovat (a v dnešní době internetu nic těžkého) a zapojit hlavu,
než dát na JPP (znám jednu co má kastráta a je fakt v "poho",což je  stejný jak "relevantní" info o krmení granulema ((krmím je už 3 či 5  měsíců a jsou úžasný, pes stále žije :D  ) )
ona i tahle studie bohužel zcela opomíjí psychické dopady
PS. třídit a vybírat relevantní info mě naučila "želvologie" kde zavádějících info je snad ještě víc než v pejskařině  >:( a už i tam začíná řádit "pet" průmysl  :D

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 15, 2011, 21:36:35 »
Jak psala Hyena - zacni u sebe... Vzdy, kdyz po psech budes neco chtit, tak musis byt dusledna a psi MUSI respektovat Tebe... rozmazlovani si nech pro morcata :) Taky bych zkusila je unavit - ale ne po fyzicke, nybrz po psychicke strance... Treba triky s klikrem atd... At premysli, at ty sve mozecky pouzivaji i k necemu jinemu, nez k vymysleni hovadin. U nas byl podobny problem, kdyz jsem mela dva 2-lete psy (seltie a malinak), kteri spolu vyrustali a pribyl k nim 2,5-lety ohar... Vsici pubertaci a obcas by se ohar s malinakem povrazdili... Zacala jsem s nima "klikat" - ruzny kravinky - sudy, otocky, stojky, obyc chuze u nohy atd... Zadne trestani, jen kdyz zacal jeden vyburovat, sel zavrit do kotce a uz nic nedelal a nic nedostal... Po par trenincich si oba uvedomili, ze kdyz budou delat bordel, pujdou zavrit a kokina dostane ten druhy... Pak tak zacli trenovat oba dva spolu... Ted na sebe obcas zahuci, ale vic si nedovoli.

Kastrace je jen a jen na Tobe, jo, jsou pro i proti, ja fenu kastrovala ze zdravotnich duvodu, neprislo mi, ze by se nejak zmenila, ale urcite je to jedinec od jedince a v nekterych pripadech spis uskodi nez pomuze...

Petro, zrovna u Tebe me fakt prekvapuje, ze davas do spojitosti napadeni decka u zradla s kastraci :D To te klidne napadne i muj nekastrovany malinak, ohar i cesky horsky (o tech 80% bych se HODNE hadala), kdyz mu nekdo cizi poleze do misky... Stejne tak te tihle NEkastrovani psi nepusti na hranici pozemku, protoze tam zkratka nemas co pohledavat do chvile, kdy tam nejsem i ja... Protoze decka ke psum bez dozoru NEPATRI (kdyby byl dozor, tak normalni rodic NEDOVOLI, aby decko lezlo psovi do zradla!). To me pak dokaze vytocit, kdyz tihle kreteni honem bezi psa utratit nebo honem rychle ho davaji pryc (to je pripad s tim bigle, co ho nabizeli, vid?) z duvodu, ktery si zpusobili sami...

Jenom k te kastraci - zajimal by me vas nazor, jak byste neco podobneho (NEkastrovat) resili v utulcich?? Od X-lidi jsem slysela, ze by si kastrovaneho psa z utulku nevzali... Maji v utulcich nejake jine moznosti???

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 16, 2011, 00:07:43 »
Jano, bohužel to vidím na Bardovi (kastrace ze zdravotních důvodů). Jo, vždycky byl na žrádlo, ale od kastrace by fakt byl schopný se servat o plesnivou kůrku, což by ho nikdy předtím ani nenapadlo. Bohužel se mu život smrsknul na žrádlo, žrádlo a pro změnu žrádlo a chová se podle toho.
Jasně, základ není o kastraci, spíš jde o to, že kastrace psa často spíš dorazí...

Jinak v útulcích se snad oddělují psi a feny, ne? Tak proč kastrovat? A ano, jediný důvod proč ten zmíněný bíglík neleží tady pod stolem je že je kastrovaný. Ta změna v psychice je obrovská a já chci PSA, ne pako co se mu svět smrsknul do misky se žrádlem. Radši ani nechci vědět kde skončil, bojím se že tam odkud už se nevrátí...
« Poslední změna: Prosinec 16, 2011, 00:14:18 od Petra + Barry »

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 16, 2011, 01:36:05 »
No jo Petro, ale že se zájem tvého pejsana smrsknul jen na žrádlo nemusí být nutným následkem kastrace, může to být umocněno spíš i stárnutím. Starší psi bývají žravější. Měli jsme i bígla, jak píšeš i ty, vždy byl na žrádlo a posledních 6 let ho skoro nic jiného nezajímalo a byl schopen zblajznout i vršek od piva pokud se hodil jeho směrem. Nebyl kastrovaný a dožil se 16ti let.

Sice to už někde bylo, ale nemůžu si to odpustit trochu pro odlehčení >:D
Kvíz pro odborníky!
Na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=drZb5oi7xuQ je:
a - kastrovaná kočka
b - kastrovaný holub
c - kočka je vycvičená Rudou Desenským
d - kočka je geneticky modifikovaný holub
tombru

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 16, 2011, 07:13:15 »
O tom co si kdo myslí o mých šestnácti psech (mimochodem, je už o jednoho míň, malá Heská si nedávno šla beze mě běhat za duhový most :-( ) je mi celkem jedno. Navzdory všem přesvědčením, že "to nejde" to prostě jde :D . Nemůžu za to, že to jiní neumí :p

Stran toho kastrovaného bígla - to ses, Petro, koukla do křišťálové koule? Nebo odkud víš co by udělal, či neudělal kdyby nebyl kastrovaný? Kousnul by, kdyby se ten den lépe vyspal? Kdyby ráno potkal nádhernou bíglici co by mu dala telefon?
Exmanžel měl fenku- křížence krysaříka s bůhvíčím. Kastrovaná nikdy nebyla. Dokonce nebyla nikdy ani připuštěná. Přesto od cca osmi let trpěla chorobnou žravostí, požírala cokoliv, i úplně nestravitelné věci (vajgly,malé kamínky a pod). Někde jsem zahlídla informaci, že je to nějaká nemoc, měla tam i krásně vznešený název, ale už jsem ho dávno pustila z hlavy.
Já jsem nechala kastrovat následující psy:
1. foxteriér - kastrovaný cca v pěti letech. Žádná změna povahy. Ještě asi tři roky poté měl vážný zájem o feny, celé široširé okolí ho využívalo jako testovacího psa před krytím :D Teď už ho teda holčičky neberou, možná proto, že je mu devět.
2. kříženec teriéra - v osmi měsících vazektomie, následně ve dvou letech úplná kastrace. Žádná změna povahy, jenom ztratil zájem o fenky. O cokoliv jiného ho má. Nakonec Semtexe spousta z vás viděla naživo a může potvrdit, že když se fasoval temprament tenhle pes byl třikrát.
3. šeltie - chromý,hluchý a slepý pes. KLiďas a flegmatik před i po.
4. kříženec jezevčíka - starší pán. Před kastrací neměl rád děcka, držel se raději od nich a po ní je to úplně stejné.
5. kříženec retrívra - vůbec žádná změna vůbec ničeho. Demolišn men před i po.

Takže celkem pět psů a ani jeden z nich se následně nestal žravou, nic jiného nevnímající příšerou. Na rozdíl od Mikiny, která se jí stala bez toho, že by kdy viděla skalpel zblízka :p

Znova upozorňuju, že kastrace je pro mě jenom způsob jak zbavit psa plodnosti, nic jiného. Nevěřím, že by to zabralo u Chalibdiných běsů na nějaké vytvoření přátelského konsensu.

Jo a ještě k těm útulkům - Petro, jak si proboha představuješ, že dokážou oddělit psy a fenky? Myslíš, že můžou nastrkat do jednoho kotce např. tři feny a do druhého tři psy? Ve většině případů se dřív,nebo později servou jak koni. Naopak kotce s obyvatelstvem pes-fena fungují trochu líp. Ale i když je háravá fenka včas rozpoznaná a přesunutá na samotku, co asi tak udělá zbývajících třicet psů v jiných kotcích? Pohnou nebem i zemí, aby se k ní dostali. Útulky jsou dost často stavěné "na koleni", nebývají to profi stavby s půlmetru širokým betonem a ocelovýma tyčema. Bývají ze zbytků pletiva, karisítí a tak. A tím ti každý průměrný pes projde když opravdu chce...no a máš na štěňátka založeno :down:

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 16, 2011, 08:48:55 »

Na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=drZb5oi7xuQ je:
a - kastrovaná kočka
b - kastrovaný holub
c - kočka je vycvičená Rudou Desenským
d - kočka je geneticky modifikovaný holub
ale ale Tomáši, jakej holub ???  to je nádherně voprsklej a nadrženej HRDLIČÁK  čili Hrdlička chechtavá (Streptopelia roseogrisea)
  :D)
 takovejhle fešák k nám přilít za ptákama na zahradu, po 2 měs. žral z ruky a teď kvůlivá MVDr. krahulici
byl lapen a žije s andulama
« Poslední změna: Prosinec 16, 2011, 08:54:11 od vencan+3 »

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 16, 2011, 13:08:02 »
Trochu OT, ale to videjko mi silně připomíná  mé oblíbené večerní TV na téma hyena a králíková. Fakt lepší než jakákoliv komedie  :-) Bohužel to nemám natočené, tak jen fotečka "přepadu ze zadu"  ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: